انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 19 اردیبهشت1403 - 4:22am

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 77 , 78 , 79 , 80 , 81 , 82 , 83 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خب اگر باطریتون خالی شده که فعلا باید شارژش کنین. شما باید خیلی بیشتر روی مدارتون کنترل داشته باشین! جهت باطری رو هم دقت کنین. باطریتون که درست شد نکات قبلی که عرض کردم رو بررسی کنین.

شنبه 14 دی1392 - 3:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
حمید نوشته است:
این مدار متاسفانه محافظتی در برابر اتصال معکوس باطری نداره و لذا نمیشه حساب کرد در صورت اتصال معکوس چه اتفاقی رخ میده! با این حال شما فرمودین بعدش یک بار مدار روشن شد و دیگه روشن نشد! که این خودش عجیب هست. بهرحال مدار رو بیشتر بررسی کنین و بعد آیسی ها رو از سوکت خارج کنین و باطری رو وصل کنین ببینین سر 7805 ولتاژ 5 ولت دارین یا نه. اگر ولتاژ از 5 خیلی کمتر باشه احتمالا با تعویض 7805 مشکل حل میشه. اگر ولتاژ بالا داشتین باید 7805 و میکرو و آیسی آپ امپ همه رو عوض کنین چون به احتمال زیاد سوختن! در این صورت حتی ال سی دی هم میتونه سوخته باشه.

سلام مهندس روزتون بخیر ممنون موارد بالارو چک کردم درست بود ولتاژ5.12بود حالا lcd روشن میشه چنتا مربع میاد دوباره پروگرام کردم تغییری نکرد فقط چنتا مربع روی lcd میادچیکار کنم

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

یکشنبه 15 دی1392 - 10:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alirezaii21 نوشته است:
حمید نوشته است:
این مدار متاسفانه محافظتی در برابر اتصال معکوس باطری نداره و لذا نمیشه حساب کرد در صورت اتصال معکوس چه اتفاقی رخ میده! با این حال شما فرمودین بعدش یک بار مدار روشن شد و دیگه روشن نشد! که این خودش عجیب هست. بهرحال مدار رو بیشتر بررسی کنین و بعد آیسی ها رو از سوکت خارج کنین و باطری رو وصل کنین ببینین سر 7805 ولتاژ 5 ولت دارین یا نه. اگر ولتاژ از 5 خیلی کمتر باشه احتمالا با تعویض 7805 مشکل حل میشه. اگر ولتاژ بالا داشتین باید 7805 و میکرو و آیسی آپ امپ همه رو عوض کنین چون به احتمال زیاد سوختن! در این صورت حتی ال سی دی هم میتونه سوخته باشه.

سلام مهندس روزتون بخیر ممنون موارد بالارو چک کردم درست بود ولتاژ5.12بود حالا lcd روشن میشه چنتا مربع میاد دوباره پروگرام کردم تغییری نکرد فقط چنتا مربع روی lcd میادچیکار کنم

مهندس آیسی picرو چک کردم بین پایه 8و19 اتصالی داشت خوب پروگرم میشه ولی بخاطر اتصالی کار نمیکنه این مشکلو توی آیسی دستگاه زمین شناسی هم داشتم که مدام اتصالی نشون میداد که با تعویزش حل شد باید یه آیسی دیگه بخرم راستی مهندس جان بین چینج و دستگاه مهندس کرمی کدوم بیشتر بکار ما میاد البته دستگاه آقای کرمی هم شنیدم خوبه ولی نظره شما برام خیلی مهمه با تشکر فراوان

یکشنبه 15 دی1392 - 10:56am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم alirezaii21 عزیز.
خب همونطور که شما هم حدس زدین دیگه احتمالا اشکال از خود میکرو باشه که با تعویض باید حل بشه!
در مورد اون مدارات هم در تاپیک خودش اطلاعات موجوده. شاید هر دو مدار خوب باشن. ولی بنده هنوز دارم روی چنس کار میکنم و فکر میکنم اندکی جای بهبود داره که در اون صورت دیگه مدار واقعا خوبی خواهد شد.

یکشنبه 15 دی1392 - 7:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم alirezaii21 عزیز.
خب همونطور که شما هم حدس زدین دیگه احتمالا اشکال از خود میکرو باشه که با تعویض باید حل بشه!
در مورد اون مدارات هم در تاپیک خودش اطلاعات موجوده. شاید هر دو مدار خوب باشن. ولی بنده هنوز دارم روی چنس کار میکنم و فکر میکنم اندکی جای بهبود داره که در اون صورت دیگه مدار واقعا خوبی خواهد شد.

ممنون مهندس خدا خیرت بده

یکشنبه 15 دی1392 - 7:47pm

سلام
دوستان فایل مدار brn را پیوست کردم و چیزهایی که روی عکس نوشتم.استادان عزیز ببینید اینهایی که من نوشتم درست است یا اشتباه ؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 15 دی1392 - 8:23pm
مدیر کل
مدیر کل

abpooltopool7 عزیز فقط قطبهای باطری رو جابجا نوشتین! نقطه بالایی مثبت باطری هست! :D

یکشنبه 15 دی1392 - 8:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان تو یه سایت خوندم که یه نفر با یه لوپ خاص 50 سانتی نتایج زیر رو از brn گرفته.اگه نتایج خوبه تا بگم چه لوپی.
سینی 50 سانتی استیل را تو170 تا 180 ...
کاسه استیل 15 سانتی را تو 1 متر
یه تیکه برنج 10*5 را تو60 سانتی ...

سه شنبه 17 دی1392 - 3:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohsenlrl نوشته است:
دوستان تو یه سایت خوندم که یه نفر با یه لوپ خاص 50 سانتی نتایج زیر رو از brn گرفته.اگه نتایج خوبه تا بگم چه لوپی.
سینی 50 سانتی استیل را تو170 تا 180 ...
کاسه استیل 15 سانتی را تو 1 متر
یه تیکه برنج 10*5 را تو60 سانتی ...

آخه با چه لوپی این نتایجو گرفته

سه شنبه 17 دی1392 - 6:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با این لوپ دوست عزیز، حتی لوپ تخت خیلی از این کمتر میزنه. شما بگو میخوای چند سانتیشودرست کنی تا بهت بگم برای ساختش چیکار کنی

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 17 دی1392 - 6:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 77 , 78 , 79 , 80 , 81 , 82 , 83 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: yozar30f و 116 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure