انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 5 اردیبهشت1403 - 2:28am

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 100 , 101 , 102 , 103 , 104
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
دوست عزیز بیکاری یا بازنشستگی یا اینجور چیزها دلیل بر ساخت فلان فلزیاب نیست! :D شما همین وقت و انرژی و هزینه رو میتونین صرف خیلی کارها بکنین. اما وقتی یک مدار فلزیاب میسازین حتما هدف خاصی دارین که پیشاپیش عرض میکنم بهش نمیرسین! دانش و تکنیک استفاده شده در این مدارات بمراتب پایین تر و ساده تر از فلزجو هست.
RV1 جهت تنظیم ولتاژ 5 ولت در مدار هست و برای من جای تعجب داره که چرا در چنین مداری بجای استفاده از 7805 از LM317 برای این کار استفاده شده! مطمئنا چنین انتخابی جز کج سلیقگی و اصرار برای انجام یک کار متفاوت نمیتونه دلیل فنی دیگری داشته باشه. RV2 برای تنظیم ولتاژ پالس ماسفت هست که اشاره نشده باید چند باشه ولی بنظر من باید تا حدود 9 ولت باشه مگر اینکه از باطری با ولتاژ بیش از 12 ولت استفاده شده باشه. RV3 هم جهت تنظیم دقت نمایش ولتاژ باطری روی ال سی دی در نظر گرفته شده. هر چند که در این قسمت هم استفاده از آیسی 3240 بیهوده هست و مثل فلزجو و بسیاری مدارات بسادگی میشد با یک تقسیم مقاومتی ولتاژ باطری رو مستقیما توسط میکرو اندازه گیری کرد. حتی بخش دیگر ایسی 3240 هم که بصورت بافر استفاده شده ضرورتی نداره و کلا میشد این آیسی رو حذف کرد. لذا با این سطح دانش فنی ضعیف بعلاوه کج سلیقگی در طراحی نباید انتظار زیادی از عملکرد این مدار داشته باشین.

پنج شنبه 14 بهمن1400 - 5:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 100 , 101 , 102 , 103 , 104

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 112 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure