انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 10:37pm

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 98 , 99 , 100 , 101 , 102 , 103 , 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا بهرام ممنون از راهنماییت داداش من یک مشکلی که پیدا کردم اینه زمانی که مدار رو روشن میکنم صدا خوبه ولی به محض اینکه مقدار صدا رو صفر میکنم و بعد دوباره زیاد میکنم صدای مدار به نصف میرسه و بعد از مدتی کاملا قطع میشه که با عوض کردن 517 مشکل حل میشه چرا این مشکل پیش میاد چیکار باید بکنم

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

پنج شنبه 24 دی1394 - 9:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خب ترانزیستور 517 از نوع دارلینگتون هست که با ولتاژ بالا کار میکنه شما بگرد ببین پشت فیبر حول وحوش همین ترانزیستور جایی اتصالی یا خراشیدگی روی فیبر نداری از لحیمکاریت هم مطمئنی.من خودم از bc141 استفاده میکردم که بدنه فلزی داره و هیچ مشکلی هم از نظر صدا نداشتم .یک مطلب مهم دیگه اینکه از بلندگوی 4 اهمی استفاده کنی که احتیاج به استفاده حداکثری صدا نداشته باشی و در اخر باطری هم شرط هست که امپر مناسبی به ترانزیستور تزریق کنه قسمت صوت هم مصرف بالایی داره وبعد اینکه باطری ضعیف میشه وشما دوباره اقدام به استفاده از حداکثر صدا میکنید کم میاره

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 24 دی1394 - 11:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان عزیزم
خسته نباشید.
برای لوپ 1*1چه اهمی و چه ظرفیتی بهترین نتیجه را میده و
از چه کابلی استفاده کنم بهتره..؟

جمعه 25 دی1394 - 4:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم من الان خیلی وقته تو فاز brn نیستم به کلی فراموش کردم لوپش چند اهمی هست اما بین 1.5تا2 بیشتر نباید باشه .ظرفیت هم بیشتر از 400 نباشه.توی تایپیک هم بگردین هم من وهم دوستانی که ساختن در موردش بحث کردیم.تو فایل ضمیمه هم باید باشه.امان از درد پیری :-s

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 25 دی1394 - 4:05pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
شما که هنوز جوونی مهندس :D
ماشاالله دو تا خازن 10000 میکرو رو بلند کردین
ما که داریم با عدسی دنبل میزنیم #-o

لا اله الا هو

جمعه 25 دی1394 - 4:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با دروود خدمت دوستان و اساتید محترم
دوستان بنده هم مشتاق به ساخت این مدار شدم و امیدوارم که از کمک شما بی بهره نباشم
فقط سوالی داشتم که اون ولوم که در پارت لیست هستم برای صدا از چه نوع ولومی باید باشد
و میشود به جای بیزر از هدفون استفاده کرد؟
ممنون میشوم که راهنمایی کنید
با سپاس

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

یکشنبه 4 بهمن1394 - 4:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ASHIL نوشته است:
دوستان بنده هم مشتاق به ساخت این مدار شدم و امیدوارم که از کمک شما بی بهره نباشم
فقط سوالی داشتم که اون ولوم که در پارت لیست هستم برای صدا از چه نوع ولومی باید باشد
با سپاس

دوست عزیز پیشنهاد میکنم مدار فلزجو طراحی مهندس حمید عزیز بسازید
کاملترین وبهترین مدار نقطه زن پالسی در دنیا full dijitall پرقدرت

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

یکشنبه 4 بهمن1394 - 9:57pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

شکارچی نوشته است:
ASHIL نوشته است:
با سپاس

دوست عزیز پیشنهاد میکنم مدار فلزجو طراحی مهندس حمید عزیز بسازید
کاملترین وبهترین مدار نقطه زن پالسی در دنیا full dijitall پرقدرت

دوست عزیز جناب شکارچی خیلی ممنون از پاسخ و راهنماییتون
والا بنده میخواستم یکی از دو مداره BRN یا Pi Polones Honduras را بسازم که میخواستم از شما دوستان راهنمایی بگیرم
چون ساختش راحت تر و کاربریش راحت تره، البته بدون شک مدار مهندس حمید خیلی بهتر از این دو هست فقط کمی شک
داشتم که از پسش به خوبی بر بیام چون گویا اپراتوریشم سخت تره، باز هم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
با سپاس

دوشنبه 4 بهمن1394 - 2:13am
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز اپراتوری طرح پالسی فلزجو مشکل نیست ولی تنظیمات گسترده ای داره که عملا باعث میشه معادل هر نوع مدار پالسی که تا بحال دیدین بتونین ازش جواب بگیرین! این یک مزیت بزرگ بخصوص برای یک فلزیاب دیجیتال هست وگرنه مشکل یا زحمت محسوب نمیشه. وگرنه در گذشته بسیار دیدیم که دوستان یک مدار خاص رو صرفا بدلیل محدود بودن تنظیم فرکانس یا عرض پالس و غیره مجبور شدن کنار بذارن و روی مدار دیگری کار کنن. در حالیکه پالسی فلزجو اینطور نیست. از نظر ساخت هم با توجه به ارائه کامل و مفصل و واضح طرح و تعداد قطعات محدود اتفاقا بنظر من اون مدار از همه این مدارات ساده تر هست و هر چه که هست نسبت به زحمت و هزینه ای که میکنین از تمام مدارات موجود بمراتب بیشتر ارزش داره. این حرف رو نه به این عنوان که بنده طراحش هستم عرض میکنم! ولی واقعیت اینه تمام تاپیکهای مربوطه رو دنبال میکنم و سایر مدارات در مقابل طرح فلزجو ارزش چندانی جهت ساخت ندارن و نتایج تستهای دوستان تا به همینجا هم موید این مطلب هست.

دوشنبه 4 بهمن1394 - 2:45am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دروود
استاد عزیز در این مورد که مدار انجمن به مراتب بهتره بنده یقین دارم و با مروری که تو انجمن داشتم و میدانم دانش شما در طراحی
این مدار بسیار اهمیت داشته و اگر صرفن نظری دادم به خاطر کم تجربگیه خوده بنده بوده و نمیخواستم زیاد مزاحم شما و دوستان بشم
و نظره اولم هم روساخت مداره شما بود و فقط به خاطره تنظیمات کاربری کمتر در مورد این دو مدار پرسیدم ولی فک کنم باز هم باید
با تحقیق بیشتر از مدار شما استاده کنم . و ممنون به خاطر راهنمایی های مفیدتون

دوشنبه 4 بهمن1394 - 2:57am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 98 , 99 , 100 , 101 , 102 , 103 , 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: MOHAMED ALI , mohammad rog , Saeidpor2 و 113 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure