انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 8:31am

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام

سلام خدمت دوستان عزیز
اینجور که از عکسهاش مشخصه باید ساختش ساده باشه و در مورد بعضی چیزا اگه از شما اساتید سوال نشه پس کاربر از کجا بدونه چی به چیه و من هم تو فایل فشرده لیست قطعه ندیدم البته تو شماتیک هست ولی چند تا شماتیک هست و هر کدوم با هم فرق داره اگر بشه یک لیست قطعه هم یکی از دوستان بزاره جای تشکر داره

جمعه 6 اردیبهشت1392 - 3:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
سلام
شهریار جان پارت لیست بنظر من لزوم نداره مدار بیش از هر فلزیاب دیگه ای سادست و اگر بخواین بسازین راحت میسازین! حالا اینکه دکمه هاش مال چیه یا پارت لیستش کجاست.... این دیگه... :D
خدمت ژنرال عزیزم هم عرض کنم خیلی رک و روراست! اگر تجربه مونتاژکاری الکترونیک ندارین دست به ساخت هیچ فلزیابی نزنین که وقت و انرژی و هزینتون تلف میشه. مثل اینه شما حروف الفبا رو بلد نباشین بعد بخواین یه مقاله بنویسین! خب اول باید از سطوح پایین تر الکترونیک شروع کرد قطعات رو شناخت و اصول اولیه مونتاز و لحیم کاری رو دونست و شروع به ساخت مدارات بسیار ساده تر کرد بعد سراغ چیزی مثل فلزیاب اونم از نوع میکرو دار برین. وگرنه بدلیل مشکل پیدا کردن توی ساده ترین مسایل ؛ جواب مناسبی از مدار نمیگیرین.
اصولا شما وقتی مداری رو از روی نقشه مونتاژ میکنین محاسبه خاصی نیاز نداره! برنامه ریزی میکرو هم به پروگرامر فقط نیاز داره. مشکل دیگه ای نیست. این مدار یکی از ساده ترین پالسی هاست که میشه پیدا کرد و تا حدودی کارایی هم داشته باشه. اگر مثلا با توباکس ساشو بخوایم مقایسه کنیم از نظر صرف وقت و هزینه و سختی ساخت لااقل 10 برابر ساده تره! :D اگر هم کسی قبول نداره خب میتونه امتحان کنه ;) :D

:( :( :(

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

جمعه 6 اردیبهشت1392 - 3:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shahriyar نوشته است:
حمید نوشته است:
سلام
شهریار جان پارت لیست بنظر من لزوم نداره مدار بیش از هر فلزیاب دیگه ای سادست و اگر بخواین بسازین راحت میسازین! حالا اینکه دکمه هاش مال چیه یا پارت لیستش کجاست.... این دیگه... :D
خدمت ژنرال عزیزم هم عرض کنم خیلی رک و روراست! اگر تجربه مونتاژکاری الکترونیک ندارین دست به ساخت هیچ فلزیابی نزنین که وقت و انرژی و هزینتون تلف میشه. مثل اینه شما حروف الفبا رو بلد نباشین بعد بخواین یه مقاله بنویسین! خب اول باید از سطوح پایین تر الکترونیک شروع کرد قطعات رو شناخت و اصول اولیه مونتاز و لحیم کاری رو دونست و شروع به ساخت مدارات بسیار ساده تر کرد بعد سراغ چیزی مثل فلزیاب اونم از نوع میکرو دار برین. وگرنه بدلیل مشکل پیدا کردن توی ساده ترین مسایل ؛ جواب مناسبی از مدار نمیگیرین.
اصولا شما وقتی مداری رو از روی نقشه مونتاژ میکنین محاسبه خاصی نیاز نداره! برنامه ریزی میکرو هم به پروگرامر فقط نیاز داره. مشکل دیگه ای نیست. این مدار یکی از ساده ترین پالسی هاست که میشه پیدا کرد و تا حدودی کارایی هم داشته باشه. اگر مثلا با توباکس ساشو بخوایم مقایسه کنیم از نظر صرف وقت و هزینه و سختی ساخت لااقل 10 برابر ساده تره! :D اگر هم کسی قبول نداره خب میتونه امتحان کنه ;) :D

:( :( :(

:D
داش حمید اقلآ یجور بگو ادم سکته نکنه :))
پس بیخیالش میشویم :((

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

جمعه 6 اردیبهشت1392 - 4:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نهايتش بردش واسه فلزقديمي چقده اين؟؟؟

جمعه 6 اردیبهشت1392 - 8:43pm
مدیر کل
مدیر کل

خب دوستان با عرض معذرت بدلیل درخواستهایی که بود من لیست قطعات رو هم آماده کردم در اختیارتون میذارم. در فایل اصلی هم همین رو اضافه کردم.
فقط دقت کنید برای جاگذاری و مونتاژ شما فعلا کاری با شماتیک ها ندارین! شماتیک برای اصلاح و رفع عیب و احیانا تغییر در مدار مناسبه. شما همین تصویر روی فیبر که index.jpg هست رو در نظر بگیرین و با توجه به مقادیر قطعات جاگذاری رو انجام بدین.
فیبر کوچک برای 5 کلید فشاری هست که میتونین ازش کلا استفاده نکنین! چون اون 5 کلید روی فیبر اصلی هم جاش پیش بینی شده و برای روی جعبه هم میتونین از همونجا سیم کشی کنید و کلیدها رو بذارین روی جعبه.
این مدار بنظرم دیگه واقعا نکته خاصی نداشته باشه و باید ازش جواب بگیرین. پروگرام میکروی پیک هم مثل ای وی آر نیست که فیوز بیت خاصی داشته باشه.
ببینیم دوستان دیگه برای ساخت چه بهانه ای دارن :D اونایی که سوال کردن اگر نساختن یه آه میکشم تا آخر عمر حلبی زنگ زده فقط پیدا کنن! ;;) :D

پیوست:
Part_List.rtf

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 6 اردیبهشت1392 - 11:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خب دوستان با عرض معذرت بدلیل درخواستهایی که بود من لیست قطعات رو هم آماده کردم در اختیارتون میذارم. در فایل اصلی هم همین رو اضافه کردم.
فقط دقت کنید برای جاگذاری و مونتاژ شما فعلا کاری با شماتیک ها ندارین! شماتیک برای اصلاح و رفع و عیب و احیانا تغییر در مدار مناسبه. شما همین تصویر روی فیبر که index.jpg هست رو در نظر بگیرین و با توجه به مقادیر قطعات جاگذاری رو انجام بدین.
فیبر کوچک برای 5 کلید فشاری هست که میتونین ازش کلا استفاده نکنین! چون اون 5 کلید روی فیبر اصلی هم جاش پیش بینی شده و برای روی جعبه هم میتونین از همونجا سیم کشی کنید و کلیدها رو بذارین روی جعبه.
این مدار بنظرم دیگه واقعا نکته خاصی نداشته باشه و باید ازش جواب بگیرین. پروگرام میکروی پیک هم مثل ای وی آر نیست که فیوز بیت خاصی داشته باشه.
ببینیم دوستان دیگه برای ساخت چه بهانه ای دارن :D اونایی که سوال کردن اگر نساختن یه آه میکشم تا آخر عمر حلبی زنگ زده فقط پیدا کنن! ;;) :D

پیوست:
Part_List.rtf

مهندس حمید واقعا دستت درد نکنه باعث زحمتت شدیم تو این مشغله کاری . توضیحات کامل و بی نقص بودن دستت درد نکنه بازم اگه مشکلی بود مزاحمت میشیم

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .

جمعه 6 اردیبهشت1392 - 11:57pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم شهریار جان :ymhug:
خدمت علی آقای عزیز هم عرض کنم اصولا تمام فلزیابهای دنیا فلزات قدیمی زیر خاک رو در عمق بیشتری میتونن بزنن. از این حیث هر فلزیابی بصورت بالقوه یک دفینه یاب هم هست! :D ولی این نسبت به خیلی فاکتورها بستگی داره. اینکه جنس فلز چی باشه و در چه عمقی و چه اندازه ای و خاک چی باشه و شرایط آب و هوایی و .... شاید یکی از آخرین فاکتورها در این زمینه نوع فلزیاب هست!
بهرحال نمیشه دقیق گفت ولی خب طبیعیه که اگر برد نهایی برای فلز بزرگ رو 2 متر حساب کنیم و از طرفی میدونیم که زیر خاک برد فلزیاب کم میشه پس در مجموع فلز قدیمی بزرگ رو در همون 2 متر میزنه شاید کمی کمتر و شاید کمی بیشتر!

شنبه 6 اردیبهشت1392 - 12:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
ببخشید مهندس حمید L1 توی شماتیک چی هست ؟
ممنون

شنبه 7 اردیبهشت1392 - 9:23am
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

محل اقامت: مازندران
shahriyar نوشته است:
سلام
ببخشید مهندس حمید L1 توی شماتیک چی هست ؟
ممنون

24 دور سیم نمره 0.6mm - این چیزیه که در شماتیک مدار نوشته شده . :-?

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

شنبه 7 اردیبهشت1392 - 12:06pm
YIM WWW
مدیر کل
مدیر کل

شهریار جان من خدمت شما عرض کردم شماتیک رو بذارین کنار! اصولا شماتیک که به نقشه علمی هم معروفه برای کسانی هست که میخوان روی مدار کار کنن نه اینکه فقط بسازن! شما برای ساخت تمرکزتون رو روی فیبر بذارین که خوشبختانه قطعاتش مشخصه.
L1 یا BOBiN هر دو همون سیم پیچ یا اصطلاحا لوپ فلزیاب هستن. شما هر جور لوپ رو در اوردین هم کار میکنه! فقط اهمش رو دقت کنین 2 اهم کمتر نشه. خیلی هم بیشتر بشه مثلا بالای 3 اهم کمی ضعیفتر عمل میکنه.

شنبه 7 اردیبهشت1392 - 5:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 102 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure