انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 28 فروردین1403 - 2:41am

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 100 , 101 , 102 , 103 , 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
من این مدار و ساختم حواسم نبود پایه 9640irf بهم اتصال بود بعد از رفع هم تعویضش کردم همچنین ای سی ها و ترانزیستور 3904 رو هم با مقاومت 470 اهم تعویض کردم ولی کلا فقط ال سی دی کارکترهارو بصورت مربع نشون میده .
لطف دوستان راهنمایی کنن .
ممکنه از پروگرام باشه ؟

اشک هایی که بعد از شکست میریزیم همان عرق هایی هستند که قبل از آن نریخته ایم

پنج شنبه 31 فروردین1396 - 5:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kelid عزیز خسته نباشی مدار شما به احتمال زیاد از پروگرام میکروهست برای اطمینان بیشتر در هنگام پروگرام کردن مجدد حتما مقدار کریستال و نوع (کریستال خارجی ) قرار بده و مورد دیگر هم این که مقاومت 100 اهم که به پایه 2میکرو متصل هست دقت بکن که مقدارش اشتباه نشده باشه .و چک اتصال کوتاه هم انجام بده .واگه ممکنه یه عکس واضح از پشت و روی مدارت انجا بذار تا مشخص بشه .
موفق باشی

جمعه 20 بهمن1396 - 9:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود مهندس حمید
مهندس جان اگر بخواهیم ماسفت Q2 که کانال مثبت هست با نوع کانال منفی مثلا IRF840 و امثالهم عوض کنیم ، چه تعییراتی در مدار و کجاهای مدار BRN باید اعمال کنیم ؟
تغییرات بر روی نقشه بی زحمت ترسیم کن
فقط میخواهیم ماسفت کانال منفی کنیم ! چه تغییراتی الزامی هست ؟
سپاس

جمعه 17 دی1400 - 10:21pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
انجام این کار هر چند غیر ممکن نیست ولی خیلی هم ساده نیست و نیاز به تغییرات قابل ملاحظه در چند بخش مدار داره. از این گذشته ماسفت کانال منفی آنچنان مزیت بزرگی نسبت به کانال مثبت نداره که ارزش داشته باشه چنین کاری انجام بشه. اگر منظور شما برد کم این مدار باشه علتش مسائلی مهم تر از ماسفت هست. وگرنه مثلا فلزیاب چنس هم از ماسفت کانال مثبت استفاده کرده اما در حد قابل ملاحظه ای برد بیشتر نسبت به این مدار داره.

جمعه 17 دی1400 - 10:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
انجام این کار هر چند غیر ممکن نیست ولی خیلی هم ساده نیست و نیاز به تغییرات قابل ملاحظه در چند بخش مدار داره. از این گذشته ماسفت کانال منفی آنچنان مزیت بزرگی نسبت به کانال مثبت نداره که ارزش داشته باشه چنین کاری انجام بشه. اگر منظور شما برد کم این مدار باشه علتش مسائلی مهم تر از ماسفت هست. وگرنه مثلا فلزیاب چنس هم از ماسفت کانال مثبت استفاده کرده اما در حد قابل ملاحظه ای برد بیشتر نسبت به این مدار داره.

مهندس جان،
چنس بیخود ترین مدار پالسی دیجیتال بود اصلا به هیچ صراطی مستقیم نبود !
مهندس همین اندک تفاوتها کلی میتونه کارساز باشه ! همچنان که IRF840 از IRF730 قویتره یا 11NK100 از IRF840 در مدار فلزجو بهتره!
حالا محبتی کن در طورت امکان راههای تغییرات و بهینه کردن BRN برای عمق بیشتر بیان نمایید چون واقعا BRN از پایه مدار خوبیه حیفه بدین شکل بلااستفاده بماند !
چنس اصلا از پایه مدار پر ایرادی بود، حیف سیم لحیم و هزینه که صرف این مدار کردیم !

شنبه 17 دی1400 - 12:46am
مدیر کل
مدیر کل

خب ظاهرا نظر من و شما در این زمینه متفاوت هست! اگر غیر از این بود که در اون مقطع زمانی بنده مدار چنس رو برای کار کردن انتخاب نمیکردم. بنظر من چنس در کلاسی بسیار بالاتر از BRN قرار داره. هر کسی به شماتیک دو مدار نگاه بکنه متوجه میشه. ضمن اینکه کارایی مدار چنس هم در حد قابل قبولی بود. این مدار بسیار ساده تر و در عین حال ضعیف تر هست و اگر قرار به تغییراتی باشه باید کل مدار عوض بشه. در هر صورت در مقطع فعلی که پالسی فلزجو موجوده هیچ دلیلی برای وقت گذاشتن روی اینجور مدارات نیست. چون حتی اگر هدف ثبات هم باشه با چند تنظیم ساده در منوی فلزجو شما به ثبات بیشتر از این مدار در عین برد بیشتر دست پیدا میکنین و تصور نمیکنم هدفی فراتر از این وجود داشته باشه. مساله تفکیک هم که جای خود داره.

شنبه 17 دی1400 - 1:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس جان شماتیک جدید و ویرایش شده brnتوسط مهندس asenkron ارائه شده . ایشان این تغییرات رو چه در سخت افزار و چه در نرم افزار (هگز) بعد از تست و آزمایش دوساله در زمینهای متفاوت ارائه داده.برخلاف مدار اول در این مدار از چندین ولوم و چند رگولاتور استفاده کرده.اما در مورد تنظیم اینها فقط دوسه سطر نوشته و یک برنامه تست هم برایش قرار داده که من متوجه نشدم.فایل موجود و قسمت توضیحاتش در مورد این مولتی ترنها رو قرار میدم با توجه به اینکه من اسکوپ و اسیلوسکوپ ندارم اگه لطف کنید و نحوه تنظیم این مولتی ترنهارو هم بفرمایید ممنون میشم . الان دو مدار آماده دارم یکی همین مدار و دیگری مدار ایمپالس که یکی دوبار مزاحمتان شدم برای رفع ایراد. مهندس جان ممکنه ایراد بگیرید که شروع به ساخت تمام مدارات سایت کردم . راستش تازه بعد سی سال دبیری بازنشسته شده ام و به قول همکاران بازن نشسته . فعلا برای این که سر خانم هی نق نزنم و در کارهای خانه داری دخالت نکنم شروع به ساخت این دو مدار کرده ام . هرچند قبلا فلزجورو هم به نحو احسن درست کردم و سر زمین هم بردم و از این جهت منت دار شما هستم اگه در مورد این دو مدار هم یه مقدار کمک کنید تا راه بیفتند ممنون میشم
شماتیک مدارها و توضیحات آنها.
kartımızdakı trımpotların ayarı ıcın test programı yazdım. bat ayarı ve sınyal ayarı ıcın scop programı ıcerıyor.sönumlemenın dogru ayarlanabılmesı ıcın 5v yukseklık 64 adc de bır hassasıyetı 10 bıt ıcın ve 20 usn de bır 16 örnek ıle 320 usn surelı bıze sınyalı ayarlamak ıcın yetecek bıas trımpotu ıle sönumlemenın bıtısını 250-300 usn aralıgına getırdıkmı .tamamdır dıger yazılımın rahat calısacagı ortam saglanmıs olur.2x16 lcd ıle yapılabılecek bır devre ortaya cıktı.talep olursa 4x16 veya 4x20 karakter lcd ıle calısacak egımın ıncelenmesıne olanak verecek calısmalarda yapabılırım. ısıs sımılasyon dosyasınıda ekledım dıleyen calısmasını gözlemlıyebılır. ölcum gırısıne dc volt verdıgım ıcın yukarı asagı degısen sınyalı görebılırsınız.
این هم ترجمه انگلیسی توضیحات. البته چون آدرس asenkronرو نداشتم نتونستم از خودشان بپرسم . از کسانی هم که تو سایت بودن کسی به سوالم جواب نداده بعد چند ماه. برخلاف سایت بی نظیر فلزجو که به سرعت چندین نفر و در راس آنها جنابعالی به سوالات جواب میدن اونجا خبری از این چیزها نیس
I wrote a test program for the adjustment of the trimpots on our card. It contains a Scop program for bat adjustment and signal adjustment. For correct adjustment of the damping, a sensitivity of 10 bits at a height of 64 adc at 5v and a frequency of 250-300g attenuation with a bis trumpet that will be sufficient to adjust the signal for us with 16 samples at 20 µs. It's okay. It's ok, the environment in which other software can work comfortably will be provided. A circuit that can be made with a 2x16 LCD has emerged. I added the heat simulation file, and anyone who wishes can observe its work. Since I give dc volts to the measurement input, you can see the signal that changes up and down.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 14 بهمن1400 - 4:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ادامه فایلها

پنج شنبه 14 بهمن1400 - 4:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

https://www.teknolojiekibi.com/yeni/ind ... ic=3816.20

پنج شنبه 14 بهمن1400 - 4:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

این هم تصویر فیبر رویی (اگه ممکنه توضیحات رو در تصویر فیبررویی بفرمایید) و مدار آماده من

پنج شنبه 14 بهمن1400 - 4:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 100 , 101 , 102 , 103 , 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: jokerp و 87 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure