انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 28 اردیبهشت1403 - 2:08am

پاسخ به موضوع  [ 283 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 29  بعدی
 پیشنهادات برای ارتقاء نرم افزار فلزیاب felezjoo pi 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باربد نوشته است:
حمید نوشته است:
reza2490 نوشته است:
مهندس حمید خسته نباشید می خاستم ببینم ایا میشه از روشهای گرت و از روی مقالعه گرت که برای عمق و اندازه هدف هست روی این مدار هم پیاده بشه
ویا انکه روی پالسی ها جواب نمیده اگه بشه چه شود
اینم اون مقالعه ای که خودتون زحمتشو کشیدید
http://www.google.com/patents/US5786696

خواهش میکنم.
بنده فکر نمیکنم این کار بصورت واقعی و با دقتی که قابل قبول باشه ممکن باشه. دلایل مختلفی هم داره که بارها عرض کردم. بخصوص که در مدار دستساز اون هم با این همه تنظیمات و لوپ های متنوع وضعیت بسیار پیچیده تر و متنوع تر از دستگاههای شرکتی هست و تازه در نمونه های معتبر پالسی که میشناسیم هم این مساله تا حالا پیاده نشده. دستگاههای غیر معتبر هم حسابشون مشخصه و خیلی چیزهاشون نمایشی و تبلیغاتی هست! وگرنه مطمئن باشین لورنز و مینلب که از بهترین ها هستن باید چنین چیزی داشته باشن در صورتیکه در هیچ مدلشون نمایش عمق وجود نداره. پی بردن به عمق در طرح ما فقط از روی درجه میتر و با توجه به سایز لوپ مورد استفاده و شعاع وجود سنس و با توجه به تجربیات قبلی کار اپراتور هست که با وجود همه اینها باز هم بصورت کاملا حدودی قابل تخمین هست!

عرض خسته نباشید خدمت مهندس حمید و کاوشگران محترم.
با توجه به گفته شما مهندس حمید که گفتید در هیچ یک از مدلهای ماینلب که از بهترین ها هست، از گزینه تشخیص عمق بهره نبردند، باید عرض کنم در مدل ctx3030 همین شرکت نشانگر عمق وجود دارد و طبق گفته های جناب ایران تقریبا تا ۱ متر خوب عمل میکند! پس با این تفاسیر در Fpi هم چونکه در تفکیک از فلزیابهای ماینلب الگو برداری کردید نباید قرار دادن این گزینه خارج از تصور باشه. این گزینه سوار بشه یعنی حفاری بیخودی تعطیل! باز هم سپاسگزار از این وقت و زحمتی که برای انجمن و کاربران میکشید مهندس عزیز. @};-

دوست عزیز شاید اینجا جاش نباشه اما خدمتتون عرض میکنم: تشخیص حدودی عمق فقط تو دستگاه هایی مقدوره که خود شرکت با لوپ استاندار و واحدی عرضه میکنه نه تو دستگاه دستسازی که هر شخصی با کیفیت متفاوتی میسازه و لوپهایی با اشکال و اندازه و کیفیت متفاوت برای خودش مهیا میکنه

جمعه 27 آذر1394 - 2:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا حمید خیلی ها گفتن منم میگم ولی خواهش میکنم منو قاطی موضوعات سو استفاده از مدار نکنید اولا اینکه اگه زحمت بکشید یه تن کوچولو برای دکمه ها بنویسید
و در مرحله بعدی خواهش میکنم یه ال سیدی گرافیکی برای دستگاه بزارید اگه به سو استفاده هستش همین الانشم خیلی ها دارن به نوعی میسازن و میفروشن پس خواهشا در این باره هم یه تجدید نظری بکنید حیفه یه همچین مدار پر قدرت و حرفه ای دارای یک ال سیدی کارکتری 16*2 باشه انشالله که بارم دیگه مثل دفعات قبلی جواب نه نشنویم
خدا بهت سلامتی و عزت بده و پدر مادرتو برات ببخشه و ییامرزه

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

جمعه 27 آذر1394 - 2:54pm
مدیر کل
مدیر کل

باربد نوشته است:

عرض خسته نباشید خدمت مهندس حمید و کاوشگران محترم.
با توجه به گفته شما مهندس حمید که گفتید در هیچ یک از مدلهای ماینلب که از بهترین ها هست، از گزینه تشخیص عمق بهره نبردند، باید عرض کنم در مدل ctx3030 همین شرکت نشانگر عمق وجود دارد و طبق گفته های جناب ایران تقریبا تا ۱ متر خوب عمل میکند! پس با این تفاسیر در Fpi هم چونکه در تفکیک از فلزیابهای ماینلب الگو برداری کردید نباید قرار دادن این گزینه خارج از تصور باشه. این گزینه سوار بشه یعنی حفاری بیخودی تعطیل! باز هم سپاسگزار از این وقت و زحمتی که برای انجمن و کاربران میکشید مهندس عزیز. @};-

خواهش میکنم. خیلی ممنون.
مطلب خوبی رو عنوان کردین! ببینید من در هیچ کجا از سیستم CTX صحبتی نکردم! بحث ما روی سیستمهای سری GPX مینلب بوده که کاملا حالت پالسی داره. در سری CTX از روش FBS استفاده شده که بصورت فرستنده و گیرنده با امواج مربعی در باند وی ال اف و با فرکانس کاملا متغیر هست! یعنی به معنی واقعی چیزی بین پالسی و وی ال اف هست ولی به سیستمهای وی ال اف کمی نزدیکتره. لذا در این روش امکان کارهای بیشتری هم وجود داره و لوپش هم الزاما باید بصورت فرستنده گیرنده باشه. به همین جهت سری CTX لوپ مونو نداره ولی سری GPX نه تنها لوپ مونو داره بلکه لوپش هم با مدار ما کاملا سازگاره! در نتیجه با اینکه سیستم تفکیک طرح ما با سری CTX شباهت بیشتری داره و مثل اون هم عدد ID داریم و هم درجه آهن ؛ اما در مورد سایر موارد شباهتی نیست و حداکثر میتونین با سری GPX قیاس بگیرین که اون هم نشانه گر عمق نداره.
در عین حال همونطور که دوستمون بدرستی اشاره کردن ؛ حتی اگر روشی هم باشه که خود دستگاه عمق حدودی رو نشون بده مثل روشی که در CTX استفاده میشه ؛ بشرطی جواب میده که همه چیز مدار ثابت باشه و حتما از نوعی لوپ خاص با مشخصات ثابت و اندازه استاندارد استفاده بشه و حتی برخی تنظیمات هم در شرایط ثابتی باشن. اما در طرح ما که کل تنظیمات در اختیار اپراتور هست و اصولا مدار دستسازه و لوپهای دوستان هم شرایط بسیار متنوعی داره نمیشه به تخمین خوبی رسید.
در هر صورت من با این صحبت که نشانه گر عمق حفاری بیمورد رو از بین میبره موافق نیستم چون بنظر من ربط چندانی وجود نداره! در شرایط فعلی هم میشه بر اساس تجربه و از روی ارتباط میتر سنس و بزرگی ناحیه سنس عمق حدودی رو تخمین زد. شرطش استفاده از یک لوپ ثابت و کسب تجربه قبلی در شرایط یکسان هست. صد البته حتی در دستگاههایی نظیر CTX هم که چنین چیزی دارن اولا دقت کافی نداره در ثانی بقول شما تا عمق کمی جواب میده و ثالثا اون میزان افزایش بردی که برای دفینه رخ میده دیگه شامل این داستان نمیشه و عملا در شرایط متنوعی که ممکنه حین کاوش پیش بیاد خطای تخمین عمق میتونه خیلی بیشتر از اینها باشه. پس در شرایطی که ما هم فعلا فاکتور مشخصی که صرفا مرتبط با عمق باشه در اختیار نداریم ؛ مفهومی نداره که بخوایم روش کار کنیم.

جمعه 27 آذر1394 - 3:41pm
مدیر کل
مدیر کل

hafez نوشته است:
آقا حمید خیلی ها گفتن منم میگم ولی خواهش میکنم منو قاطی موضوعات سو استفاده از مدار نکنید اولا اینکه اگه زحمت بکشید یه تن کوچولو برای دکمه ها بنویسید
و در مرحله بعدی خواهش میکنم یه ال سیدی گرافیکی برای دستگاه بزارید اگه به سو استفاده هستش همین الانشم خیلی ها دارن به نوعی میسازن و میفروشن پس خواهشا در این باره هم یه تجدید نظری بکنید حیفه یه همچین مدار پر قدرت و حرفه ای دارای یک ال سیدی کارکتری 16*2 باشه انشالله که بارم دیگه مثل دفعات قبلی جواب نه نشنویم
خدا بهت سلامتی و عزت بده و پدر مادرتو برات ببخشه و ییامرزه

خواهش میکنم. خیلی ممنون.
حالا شما چرا پیشاپیش خودتون رو محکوم کردین؟! ما که هنوز چیزی نگفتیم! :D
در مورد تون کلید یا در واقع اینکه کلیدها صدا دار باشه بنده اصلا موافق نیستم! این کار به غیر از اینکه در ساختار برنامه دستگاه میتونه کمی مشکل ایجاد کنه ؛ از نظر بدرد بخور بودن هم بنظر من مفید نیست. چون بیشتر دوستان در شب و هنگام سکوت از دستگاه استفاده میکنن و اصولا فکر نمیکنم کسی نیاز داشته باشه موقع فشار دادن هر کلید صدایی هم از دستگاه در بیاد! اگرم بخوایم براش حالت روشن و خاموش بذاریم که طبیعتا باید برای چنین مورد غیر ضروری یک گزینه در منو اضافه کنیم که اون هم مطلوب نیست. این پیشنهاد رو خیلی مدت قبل مطرح کردین و من هم روی جنبه های مختلفش فکر کردم و نتیجه گیریم این بود که اگر چنین کاری نکنیم در مجموع بهتره.
در خصوص ال سی دی گرافیکی عرض کنم که اصولا بلحاظ فنی هم در این طرح نمیگنجه و نیاز به تغییر مدار داره! تنها ال سی دی کاراکتری بزرگتر قابل استفاده هست که اون هم بارها عرض کردم به چه جهت این کار رو نمیکنم. اگر شما واقعا نسبتی با فروشنده هایی که اشاره کردین ندارین و صرفا کارایی براتون مطرح هست دلیلی نداره تا این حد اصرار به تغییر ال سی دی و این چیز ها داشته باشین. چون احتمالا خودتون هم میدونین که از نظر فلزیابی چیزی تغییر نمیکنه و فقط ظاهر کار هست. اگرم از اون دسته کاوشگرانی هستین که زیبایی دستگاه برای شما بیش از کارکرد فنیش اهمیت داره ؛ خب اصلا چنین طرح دستسازی بدردتون نمیخوره! باید تشریف ببرین یکی از این فلزیاب های شرکتی زیبا و اسپرت (!) بگیرین که ظاهرش هم شما رو بیشتر به نتیجه گیری امیدوار کنه!!! :D در عین اینکه باز هم اشاره میکنم از نظر ظاهری ال سی دی فقط یک بخش کار هست. شما اگر بخواین سلیقه بخرج بدین عملا از نظر شکل جعبه و طرز ساخت کلی اسکلت و لوپ میتونین به قدری شیک کار کنین که اصلا ال سی دی دیگه به چشم نیاد! اون بخشها هم که دیگه در اختیار خودتون هست و دیگه هر جور سلیقه و مهارتتون اجازه بده میتونین بسازین.

جمعه 27 آذر1394 - 3:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از توضیحاتتون حمید جان

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

جمعه 27 آذر1394 - 5:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با درود خدمت مهندس بزرگوار خدمت شما عرض کنم که بنده یه پیشنهاد دارم اگه امکان داره یه برنامه برای دستگاه پیاده کنین که مثل دستگاه ایتراک و سفری نقطه یاب داشته باشه بار ها در کاوش پیش امده که دستگاه یه منطقه رو 1در 1 متر مربع میگیره و بدست اوردن مرکز یه مقدار مشکله با این روش بدست اوردن مرکز اسانتر میشه با تشکر از جنابعالی

جمعه 4 دی1394 - 10:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با درود خدمت مهندس یه پیشنهاد دیگه برای ارتقائ دستگاه اگه ممکنه نرم افزاری رو برنامه ریزی کنین که بالانس از یک سانت تا 15 سانتیمتر یکی باشه مثلا اگه دستگاه رو در 15 سانتیمتری زمین بالانس کنیم و اگه لوپ روی زمین بذاریم تغییری حاصل نشه یعنی تا فاصله زمین یکی باشه بدلیل اینکه در حین کاوش زمین پستی و بلندی داره و مدام بالانس بهم میخوره و درنتیجه عامل بی ثباتی میشه لطفا نظر تون رو اعلام بفرمایید با تشکر از جنابعالی

سه شنبه 8 دی1394 - 8:00am
مدیر کل
مدیر کل

مطلبی که شما میفرمایین همون بحث تنظیم اتوماتیک حساسیت توسط خود دستگاه هست که بسته به نوع بالانس توسط اپراتور ممکنه برد زیادی کم کنه. لذا عرض کردم من چنین ریسکی نمیکنم که این قابلیت رو بطور اتوماتیک در دستگاه قرار بدم و بعدا مدیون شما بشم!!! یک اشتباه کوچک در اون نوع بالانس براحتی برد رو تا کمتر از نصف کاهش میده. کما اینکه در فلزیاب های شرکتی هم همینطور هست اما شما با دیدن سکوت دستگاه راضی میشین و تصور نمیکنین این سکوت در حین بالا و پایین کردن لوپ به قیمت از دست دادن بردی قابل ملاحظه تمام شده! لذا بحث فلزیاب های تجاری جداست و اینجا ما بصورت فنی با همه چیز برخورد کردیم. راه شما هم کم کردن درجه حساسیت یک درجه به یک درجه هست تا به نتیجه مطلوب برسین. اون نوع بالانسی هم که شما میفرمایین عملا همین کار رو میکنه ولی احتمال اشتباه در پروسه خودکار خیلی زیاد هست.
در خصوص بدست اوردن مرکز هدف هم باید به عدد میتر سنس توجه کنین. هر کجا به حداکثر خودش رسید مرکز هدف هست. همینطور در حالات تون 9 و 10 جایی که صدا بیشترین تغییر فرکانس رو داشته باشه به معنی مرکز هدف هست.

سه شنبه 8 دی1394 - 4:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس جان ممنونم از جنابعالی با راهنمایی انشالله روزی فرا برسه که محبتهای جنابعالی رو بتونم جبران کنم

سه شنبه 8 دی1394 - 6:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس حمید
ایا امکانش هست از چند فرکانس دیگه بجز فرکانس کنونی در این مدار استفاده کرد
ﻓﺮﺳﺘﻨﺪﻩ ﭼﻨﺪ ﻓﺮﮐﺎﻧﺲ ﺑﺮﺍﯼ ﯾﮏ ﺁﺷﮑﺎﺭﺳﺎﺯ ﻓﻠﺰ

https://www.google.com/patents/US200903 ... 4Q6AEwAjgo

[0002]
ﻣﻮﺝ ﭘﯿﻮﺳﺘﻪ ﭼﻨﺪ ﻓﺮﮐﺎﻧﺴﯽ ﻓﻠﺰ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﻣﺰﺍﯾﺎﯼ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻬﯽ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﻫﻤﺘﺎﯾﺎﻥ ﺗﮏ ﻓﺮﮐﺎﻧﺲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﺭﺩ ﺯﻣﯿﻦ ﻭ
ﻫﺪﻑ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻥ ﺗﺒﻌﯿﺾ ﺍﺳﺖ. ﺁﻧﻬﺎ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﻣﺰﺍﯾﺎﯼ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻬﯽ ﺑﯿﺶ ﺁﺷﮑﺎﺭﺳﺎﺯﻫﺎﯼ ﺍﻟﻘﺎﺀ ﭘﺎﻟﺲ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻧﻈﺮ ﺣﺴﺎﺳﯿﺖ
ﻫﺪﻑ ﻭ ﺗﺒﻌﯿﺾ ﻫﺪﻑ. ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺣﺎﻝ، ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﻦ ﻣﺰﺍﯾﺎ ﺑﻪ ﺗﺤﻘﻖ ﯾﺎﺑﺪ، ﺿﺮﻭﺭﯼ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺍﻧﺘﻘﺎﻝ ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﻫﻤﺰﻣﺎﻥ ﺩﺭ ﭼﻨﺪﯾﻦ
ﻓﺮﮐﺎﻧﺲ ﺍﺳﺖ ﺑﺎ ﺩﻗﺖ ﻭ ﮐﺎﺭﺁﻣﺪ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

جمعه 11 دی1394 - 1:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 283 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 29  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: labridgedjamel , saraqueen , zagalo16 و 97 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure