انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 اردیبهشت1403 - 3:26am

پاسخ به موضوع  [ 283 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 29  بعدی
 پیشنهادات برای ارتقاء نرم افزار فلزیاب felezjoo pi 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
ممنون رضا جان.
امکانش که هست ولی باید روی نحوه پیاده سازیش کمی فکر کنیم که درست و قشنگ از آب در بیاد. مثلا سطر بالایی که حاوی نمایش تنظیمات هست در اون صورت باید حذف بشه! بهرحال در شرایط فعلی هم بنظر من مشکلی وجود نداره و حذف بصورت قطع صدا کاری مرسوم و استاندارد در این زمینه هست. تا قبل از تشخیص آهن هم بوق سنس بصورت عادی وجود داره.

زنده باشی مهندس جان
قطعا مشکلی وجود نداره ولی حس میکنم اونجوری جالب در میاد و یه جورایی دستگاه با ادم حرف میزنه و اهن رو اعلام میکنه بدون اینکه صدای سنس فلز قطعو وصل بشه!
به هر حال تجربه شما از ما بیشتره و بهتر میدونید چه حالتی بهتره
ممنون

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

شنبه 6 تیر1394 - 9:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوست داشتنی.یه پیشنهاد داشتم:امکان داره یه قسمت به دستگاه اضافه کنید که خودش به صورت اتومات عرض پالس رو پیدا کنه و ما هم یه مقداری به عنوان دستی به اون اضافه کنیم.منظورم پیاده سازی سیستم puls width finder دقیقا مشابه delay finder هست.اینطوری هر لوپی به دستگاه وصل بشه راحت میشه عرض پالس مناسب رو پیدا کرد.

زمین شناسی.نقطه زن فلزجو = موفقیت

دوشنبه 8 تیر1394 - 11:41am
مدیر کل
مدیر کل

بله در خصوصی هم عین همین مطلب رو به بنده فرمودین! منم عرض کردم این کار اصلا معنی نداره! عرض پالس فاکتوری هست مربوط به فرستنده و نه گیرنده. هیچ ارتباطی هم به دیلی نداره. دیلی یک فاکتور مشخص برای قسمت گیرندست و لحظه شروع موج رو میشه محاسبه و پیدا کرد. حالا کار نداریم همین رو هم اکثر فلزیاب ها ندارن! ولی بهرحال پیدا کردن پهنای پالس بصورت اتوماتیک بی معنیه بخصوص با توجه به این نکته که دستگاه بهیچ وجه نمیتونه سایز لوپ رو تشخیص بده. پس این شما هستین که باید این تنظیمات رو بسته به لوپ و شرایط و هدف خودتون انجام بدین.

دوشنبه 8 تیر1394 - 2:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.
مهندس خسته نباشید...به نظرتون اگه بار پردازشی السیدی روی یه میکرو دیگه بیافته بهتر نیست؟
البته اطلاع زیادی ندارم اما گفتم شاید اینطوری برنامه برای میکرو اصلی خطوط کمتری داشته باشه و سریعتر و بهتر هدف رو سنس کنه...
از انتقاد پذیریتون هم ممنونم جناب مهندس... :x

دوشنبه 8 تیر1394 - 10:21pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
نه مشکلی نیست و اصولا ال سی دی کار زیادی لازم نداره که براش میکروی جداگانه گذاشته بشه! 99 درصد برنامه و پردازش مربوط به مسائل سنس و تفکیک هست که حتی این دو بخش هم با هم تداخلی ندارن.
مساله سرعت سنس به سرعت پردازش میکرو بستگی نداره بلکه یک روال مشخص و تعریف شده در پروسه تشخیص فلز هست. شما با تنظیم اسپید میتونین این سرعت رو تنظیم کنین و در عین حال میتونین با افزایش فرکانس سرعت سنس بیشتری داشته باشین. مثلا استفاده از رنج فرکانس 300 هم از هر نظر جواب خوبی میده و سرعت سنس بالاتری هم داره و فقط اندکی مصرف باطری رو افزایش میده.

سه شنبه 8 تیر1394 - 1:41am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

باسلام خدمت مهندس حمید بزرگوار ایا جنابعالی برنامه ای برای ارتقا نرم افزار فلزیاب فلز جو هستین ویا ورژن جدیدی با قابلیت بیشتری ارائه میشه یا خیر با تشکر از زحمات جنابعالی

شنبه 23 آبان1394 - 11:14am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
نسخه های جدید که به امید خدا وجود خواهد داشت. ولی فعلا قابلیت خاصی مد نظر نیست که اضافه بشه. تغییرات و اصلاحات در حد جزئیات هست.

شنبه 23 آبان1394 - 1:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باسلام خدمت دوستان عزیز و برادر گل وزحمت کشم حمید خان. اینو به عرض دوستان برسونم که دنبال هیچ نوع دستگاهی با تفکیک جداگانه نباشن چون فلزات مدفون در خاک بعد از مدتی که اکسد میشن حالت غیر مغناطیسی خودشون از دست میدن و هیچ احد الناسی هم نمیتونه بگه دستگاه تفکیک جداگانه برای فلزات با ارزش و بی ارزش داره چون حالت اکسید یا پوسیدگی هیچ فرقی بین فلز با ارزش و غیره نمیزاره. حمید خان دستگاهی که درست کردن جزو برترینهای جهان هستش که بنده به نوبه خودم قدرتشو دیدیم

شنبه 23 آبان1394 - 7:01pm
مدیر سایت
مدیر سایت

stkmelodi_20 نوشته است:
باسلام خدمت دوستان عزیز و برادر گل وزحمت کشم حمید خان. اینو به عرض دوستان برسونم که دنبال هیچ نوع دستگاهی با تفکیک جداگانه نباشن چون فلزات مدفون در خاک بعد از مدتی که اکسد میشن حالت غیر مغناطیسی خودشون از دست میدن و هیچ احد الناسی هم نمیتونه بگه دستگاه تفکیک جداگانه برای فلزات با ارزش و بی ارزش داره چون حالت اکسید یا پوسیدگی هیچ فرقی بین فلز با ارزش و غیره نمیزاره. حمید خان دستگاهی که درست کردن جزو برترینهای جهان هستش که بنده به نوبه خودم قدرتشو دیدیم

:-BD دقیقاً ، به نظر بنده از لورنز هم قوی تره و بهتر ، فقط باید با لوپ شیلد و فیش و کابلهای رابط استاندارد و با کیفیت ساخته بشه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 24 آبان1394 - 9:07am
کاربر فعال
کاربر فعال

عرض سلام خدمت حمید مهربان

من مدار شما رو نساختم ولی با اجازتون چند تا پیشنهاد دارم. چون واقعا بزرگوارید.

1-اگر شما در هر حالت تولید فرکانس (پالس) تک فرکانس باشه که هیچ ولی اگر چند فرکانس بصورت پالسی بفرستین میتونین در حالت گیرندگی برای هر پالس جداگانه adc ها رو محاسبه کنید و اونی که دریافت ارزشمندتری داره رو جداگانه نشون بده ، حالا غیر از محاسبه سایر adc ها.

2- در ماینلب بصورت تکی دوتایی و سه تایی فرکانس ارسال میشه.

3- اینو نمیگم چون خودم دارم روش کار میکنم. ;) :x

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

دوشنبه 2 آذر1394 - 2:32pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 283 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 29  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 180 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure