انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 اردیبهشت1403 - 1:26am

پاسخ به موضوع  [ 283 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 29  بعدی
 پیشنهادات برای ارتقاء نرم افزار فلزیاب felezjoo pi 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

mani1063 نوشته است:
من یک پیشنهاد دارم مهندس حمید عزیز میتونید قسمت ایرو رجکت رو مثل لورنز که وقتی اهن سنس میشه روی صفحه مینوسه fe وقتی غیر آهنی است مینویسه no fe روی صفحه ال سیدی بیاد خیلی جالب میشه میتونید این گزینه رو جای اعداد ولتاژ بزارید و نشان دهنده باطری رو همراه دکمه بالانس با دیلی نشون بدید ممنون از لطفتون

ممنون از شما.
این مساله به ذهن خودم هم رسیده بود ولی تست کردم زیاد قشنگ از آب در نمیاد! حالا باز هم روی این مسائل باید فکر کنیم که اگر چیزی میخواد پیاده بشه بدرستی و با حالت خوب خودش باشه و چیز دیگری رو خراب نکنه.

شنبه 29 خرداد1394 - 12:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
خب این کار کمی وقتگیر بود و من هم تصور نمیکردم اقا مجتبی این کار رو کرده باشه. ولی ایشون دیگه ظاهرا خسته شدن و چندین نفر رو هم تحریم کردن! شما هم شانس اوردین! :D بهرحال عرض کردم صبر و تحمل هر کسی سقفی داره.
اما بنده چیزی نثار شما نکردم! بودم و بعضی صحبتها رو شنیدم!!! ;) بدون مدرک چیزی نمیگم! شما هم بهتره در این بحثها و جمعها بیشتر دقت کنین چیزی رو بگین که حق و حقیقت باشه نه اینکه دور هم بشینین و جو شما رو بگیره! من هم میتونم در یک محیط ارتباطی صوتی حاضر بشم و صحبتهایی بکنم که شاید اینجا و در قالب متن بخوبی قابل بیان نباشه.
در ضمن شما خودتون باید حسابتون رو با امثال قاسمی و نوچه هاشون جدا کنین! فکر کنم خوب میدونین منظورم چیه. پس شنیدن خزعبلات این جماعت فروشنده کلاهبردار و بی دین و بی انصاف از کاربران شناخته شده این انجمن مسلما انتظار نمیره.

بله خیلی شانس آوردم ! و همین که شما وقت نکردین موضوع روقبل از مطرح کردنش چک کنین باعث شد اعتماد بین منو و عضنفر بهم بخوره...
این برای چندمین باره که شما دارین میگین که ما دور هم نشستیم و واسه شما دسیسه میکنیم و منم برای جندمین باره که دارم میگم ابدا همیچین چیزی نیست و نبوده. خدا خودش شاهده. و همه دوستانی که تو گروه هستن میتونن بیان و بگن!
حمید جان عزیز دلم ما اینقد شرافت داریم که وقتی پشت سر امام حسین نماز میخونیم دیگه با یزید هم سفره نشیم! به قول شاهین لختیم مثل باد اما بیشرف نیستیم!
قاسمی و نوچه هاش دیگه چه صیغه ایه! و اصلا هم منظورتون رو متوجه نشدم ازین حرفتون!

شنبه 29 خرداد1394 - 12:46am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

اقا رضا شما خیلی با مرامی ولی از شما انتظار بیشتری میرفت شما دیگه چرا

شنبه 30 خرداد1394 - 4:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید خسته نباشید @};- طبق اون مقاله های ثبت اختراع که گذاشتی چندتا از مینلب میزارم ببینم میشه روی این مدارهم پیاده بشن وکدوماش انجام شده؟~O)

سیستم آشکارساز فلز با رد اثر زمین
https://www.google.com/patents/US412880 ... 4Q6AEwADha

روش، یک دستگاه و یک سیستم برای جلوگیری از آلارم کاذب
https://www.google.com/patents/US875477 ... gQ6AEwBjhQ

آشکارساز فلز با تبعیض علیه مواد معدنی فلزی تقلید
https://www.google.com/patents/US200801 ... EQ6AEwBzgo

کانی سازی زمین آشکارساز رد فلز (صرفه جویی در قدرت)
https://www.google.com/patents/US668674 ... wQ6AEwBDgo

فرستنده چند فرکانس برای یک آشکارساز فلز
https://www.google.com/patents/US200903 ... 4Q6AEwAjgo

مدل های فلزی با بهبود لغو پاسخ خاک مغناطیسی
https://www.google.com/patents/US8106770

تبعیض فلز هدف آشکارساز در خاک معدنی
https://www.google.com/patents/US201202 ... EQ6AEwBThu

@};- @};- @};- :YMPRAY: :YMPRAY: :YMPRAY:

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

شنبه 30 خرداد1394 - 5:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید ایا امکانش هست در نرم افزار کاری انجام بشه که بشه در نزدیکی یا زیر دکلهای برق فشار قوی کار کرد ؟
هر جای که ما داریم یک دکل از روش رد شده انگار که کره زمینو سیم خاردار کردن

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

جمعه 5 تیر1394 - 6:20pm
مدیر کل
مدیر کل

رضا جان فکر میکنم از نظر نرم افزاری دیگه هر کاری که میشده برای مقابله با نویز انجام داد رو پیاده کردیم! باقی کار دیگه تا حدی هم به شیلد لوپ شما و استفاده از تنظیماتی خاص بستگی داره که بتونه با اون نویز بخوبی مقابله کنه. من مطمئن هستم میشه به نتیجه رسید. در عین حال باید اول مطمئن بشین که نویز ناشی از دکل برق فشار قوی وجود داره! وگرنه ممکنه داستان چیز دیگه ای باشه.
از اونجا که این امواج از طریق زمین در حد قابل ملاحظه ای منتقل میشن ؛ شیلد لوپ و فاصله مناسب لوپ تا زمین میتونه تاثیر زیادی داشته باشه.

جمعه 5 تیر1394 - 10:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
رضا جان فکر میکنم از نظر نرم افزاری دیگه هر کاری که میشده برای مقابله با نویز انجام داد رو پیاده کردیم! باقی کار دیگه تا حدی هم به شیلد لوپ شما و استفاده از تنظیماتی خاص بستگی داره که بتونه با اون نویز بخوبی مقابله کنه. من مطمئن هستم میشه به نتیجه رسید. در عین حال باید اول مطمئن بشین که نویز ناشی از دکل برق فشار قوی وجود داره! وگرنه ممکنه داستان چیز دیگه ای باشه.
از اونجا که این امواج از طریق زمین در حد قابل ملاحظه ای منتقل میشن ؛ شیلد لوپ و فاصله مناسب لوپ تا زمین میتونه تاثیر زیادی داشته باشه.

مهندس بنده یه پیشنهادی در مورد مدارتون دارم.البته میدونم سخت افزار مدارتون نمی خواین تغیر بدین.ولی نویز هایی که از طریق پایه های اپ امپ وارد میشه حذفش کار ساده ای هست و خود تقویت کننده تفاضل ولتاز های ورودی رو تقویت می کنه و نا خود اگاه این نویز ها حذف میشن.مساله اصلی نویز هایی هست که از طریق لوپ وارد میشن بنده بررسی کردم مهمترین نویز همون القای برق 50 هرتز هست که سیگنال دو سر لوپ سوار بر این موج سینوسی 50 هرتز میشه و وارد تقویت کننده میشه .و بدون اینکه حذف بشه در خروجی ظاهر میشه.حالا دامنه این نویز بسته به مکان کاوش میتونه زیاد یا کم بشه ولی کلا همه جا هست.
تنها راه حل حذف این نویز استفاده از تقویت کننده ابزار دقیق هست که کارش تقویت سیگنال های کوچکی هست که روی ولتاز های حالت مشترک بزرگ سوار میشن.میشه این مساله رو بررسی کنید که ایا تو مدارات دیگه این ایده عملی هست یا نه؟؟؟
یا حق

شنبه 5 تیر1394 - 12:04am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون جناب ganbari عزیز.
در خصوص اصول کاری یک تقویت کننده تفاضلی هر چند کاملا حق با شماست اما اولا در عمل اوضاع عملکرد یک آپ امپ اونطور که فکر میکنین ایده ال نیست و در ثانی اصولا نویز 50 هرتز که از طریق لوپ وارد میشه در دو سر لوپ یکسان نیست!!! :D من روی این موضوع قبلا هم کار کردم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که امکان حذف نویز بصورت تفاضلی برای سیگنال لوپ وجود نداره. طبیعتا ما بحثی روی نویز ورودی آپ امپ درون مدار نداریم چون اصولا میزانش در حدی نیست که در نتیجه فلزیابی به حساب بیاد!
در مورد تقویت کننده ابزار دقیق هم شما میتونین تجربیات خودتون رو در قالب مدارات علمی و آموزشی دیگری در انجمن ارائه بدین تا قابل استفاده باشه. ولی از نظر من بحث نوع تقویت کننده هیچ ارتباطی با نویزی که بهرحال لوپ جذب میکنه نداره! وقتی لوپ نویزی رو گرفت دیگه نوع تقویت کننده چندان مهم نیست و فقط بحث نوع فیلترهای حذف اهمیت داره که در عین آسیب حداقلی به سیگنال اصلی بتونه نویز رو تا حد ممکن تضعیف کنه. این هم مطلبی بوده که بنده برای هر دو طیف فرکانس بالا و پایین نویز در این مدار در نظر گرفتم. هر چند فیلتر ها بسیار ساده هستن اما تمرکز بنده هم چنان که از شکل کار بر میاد روی سادگی قسمت سخت افزاری بوده تا شانس جوابگیری همگانی از طرح تا حد ممکن افزایش پیدا کنه.
در خصوص حذف حداکثری نویز به این نکته اشاره کنم هر چند گاهی و تحت شرایطی این موضوع اهمیت پیدا میکنه ولی عملا برای کار روی زمین نمیشه به برد بیشتری رسید! چون تغییر فاصله لوپ از زمین و حرکت لوپ و حتی عبور میدانهای مغناطیسی زمین از داخل لوپ که خودش باعث تولید نوعی نویز میشه همگی تاثیر گذار هستن و همه اینها رو بواسطه مدار یا نرم افزار نمیشه حذف کرد.

شنبه 5 تیر1394 - 12:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به همه عزیزان خصوصا حمید خان که من همیشه شرمنده ایشون هستم @};- خدا خیرت بده
مهندس جان جسارتا یه نظری داشتم. با توجه به اینکه حذف اهن سیستم, به نسبت عدد تفکیک خیلی مطمئن هست و من به شخصه تا حالا اشتباه ازش ندیدم امکانش هست که بجای قطع صدا اهن رو با گزینه به قول دوستمون fe نشون بده؟ یعنی تمام تنظیمات و منو ایرون رجکت سرجاش باشه فقط به جای قطع صدا اون گزینه رو نشون بده.
مهندس جان ممنون که وقت میزارید

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

شنبه 6 تیر1394 - 8:11pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون رضا جان.
امکانش که هست ولی باید روی نحوه پیاده سازیش کمی فکر کنیم که درست و قشنگ از آب در بیاد. مثلا سطر بالایی که حاوی نمایش تنظیمات هست در اون صورت باید حذف بشه! بهرحال در شرایط فعلی هم بنظر من مشکلی وجود نداره و حذف بصورت قطع صدا کاری مرسوم و استاندارد در این زمینه هست. تا قبل از تشخیص آهن هم بوق سنس بصورت عادی وجود داره.

شنبه 6 تیر1394 - 9:17pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 283 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 29  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: arlim , Majestic12 , Masoudsoul و 173 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure