انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 6:01am

پاسخ به موضوع  [ 283 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29  بعدی
 پیشنهادات برای ارتقاء نرم افزار فلزیاب felezjoo pi 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
از نظر من دیگه جای کار بیشتری وجود نداره. ثباتش با توجه به برد از هر فلزیاب دیگری که تا بحال دیدم و ساختم بهتر بوده! دیگه بستگی به طرز ساخت و تنظیمات و اپراتوری داره. طبیعتا فلزیابی که بسته به تنظیمات میتونه هم قدرت بالا و هم حساسیت زیاد داشته باشه و با مونو لوپ هم کار میکنه تحت شرایطی ثبات خوبی نداره! بخشی از این مساله به اثر رسانایی زمین مربوط میشه که نمیشه کاریش کرد. صد البته اگر از تنظیمات مناسب مکان استفاده کنین و دنبال گرفتن برد نهایی و قدرت بالا یا حساسیت زیاد نباشین ثباتش هم کاملا برای کاوش جوابگو خواهد بود و نکته خاصی وجود نداره که بخوایم اضافه کنیم. سایر فلزیابها هم اگر ثبات بهتری داشته باشن در شرایطی هست که برد کمتری دارن! اینجا هم اگر فلزیاب رو برای همون مقدار برد تنظیم کنین اتفاقا ثبات بهتر از اغلب دستگاهها خواهد بود.

یکشنبه 20 فروردین1396 - 4:23pm
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
از نظر من دیگه جای کار بیشتری وجود نداره. ثباتش با توجه به برد از هر فلزیاب دیگری که تا بحال دیدم و ساختم بهتر بوده! دیگه بستگی به طرز ساخت و تنظیمات و اپراتوری داره. طبیعتا فلزیابی که بسته به تنظیمات میتونه هم قدرت بالا و هم حساسیت زیاد داشته باشه و با مونو لوپ هم کار میکنه تحت شرایطی ثبات خوبی نداره! بخشی از این مساله به اثر رسانایی زمین مربوط میشه که نمیشه کاریش کرد. صد البته اگر از تنظیمات مناسب مکان استفاده کنین و دنبال گرفتن برد نهایی و قدرت بالا یا حساسیت زیاد نباشین ثباتش هم کاملا برای کاوش جوابگو خواهد بود و نکته خاصی وجود نداره که بخوایم اضافه کنیم. سایر فلزیابها هم اگر ثبات بهتری داشته باشن در شرایطی هست که برد کمتری دارن! اینجا هم اگر فلزیاب رو برای همون مقدار برد تنظیم کنین اتفاقا ثبات بهتر از اغلب دستگاهها خواهد بود.

بله موافقم مهندس . بسیار کامل فرمایش کردید @};-
اکثر دوستان به فکر عمق زیادن و در ذهنشون میگن که شاید فلان جا بارهاش در عمق 5 متری باشه و چون هنوز به دستگاهشون ایمان نیاوردن و چیزی رو کشف نکردن شکی در دلشون هست که باعث میشه از حداکثر قدرت دستگاه استفاده کنن ! که همین موجب کم ثباتی در مکان میشه ، باید با توجه به خاک منطقه قدرت رو تنظیم کرد به این مورد هم فکر باید کرد که دفینه از25% تا 50 % برای فلزیاب برد رو بیشتر و بهتر خواهد کرد ! شاید بعضی ها با فلز جدید زیر خاک تست کرده باشن مطمئن باشید این درصد هایی که بالا عنوان شد خواهد بود ، مثلا اگر شما فلزی 30 سانتی رو بالوپ 60 زیر خاک تست کردید در عمق 1 متری با میتر 50 سنس داشتید مطمئن باشید یک فلز 10 الی 15 سانتی دفینه ای رو در 1/5 بخوبی میزنید ! یا همون اندازه فلز 30 سانتی تست شده رو در صورت دفینه بودن در 2 متر با میتر حدود 20 تا 40 خواهید زد ! محکم بودن و ثابت بودن کانکتور لوپ و کابل موقع حرکت دادن لوپ خیلی در ثبات موثر هست و همینطور انتخاب تنظیمات و قدرت در حد جنس و شرایط خاک منطقه ، سپاس بیکران از مهندس حمید با لطف و زحمتی که برای همه متحمل شدن @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 23 فروردین1396 - 8:20am

سنه دژ نوشته است:
در مورد باتریها اگر لیتیوم استفاده بشه :
هر سل 4.2 ولت داره که 5 سلش میشه 21 ولت
با توجه به اینکه این باتریها اگر از 3.2 ولتاژشون کمتر بشه ضعیف میشن ، پس باید اخطار افت ولتاژ روی 16 ولت باشه که برای هر سل بشه 3.2
اگر از این کمتر بشه باتریها خراب میشن
اگر از 6 سل استفاده کنید میشه 25.2 ولت که در افت 19.2 به پائین دیگه برای باتریها ضرر داره
اگر از 4 سل استفاده بشه میشه 16.8 ولت که برای فلزجو کارایی نداره
البته مهندس میزان افت ولتاژ (14.5 ولت ) رو بصورت کلی در نظر گرفتن که با هرگونه باتری سازگاری داشته باشه و با وجود رگلاتور ،از اون ولتاژ کمتر دیگه فلزیاب از حالت کاری خارج میشه .
هر نوع باتری که استفاده میکنید باید مواظب افت ولتاژ مخصوص خودش باشید نه افت ولتاژ لازم برای کار دستگاه

سلام
اگر درست متوجه شده باشم باطری که باید خریداری کنم باید 21 ولتی و 2 آمپر باشه فقط چند سوال دارم خدمت شما اینکه ولتاژ هر باطری چقدر باید باشد حداقل آمپر چقدر ...چقدر زمان برای شارژ باطری 5 سل نیاز هست و چگونه باطری بخرم اگر کمک بفرمایید ممنون خواهم شد

یکشنبه 3 اردیبهشت1396 - 1:03pm

djfaramooshi نوشته است:
سنه دژ نوشته است:
در مورد باتریها اگر لیتیوم استفاده بشه :
هر سل 4.2 ولت داره که 5 سلش میشه 21 ولت
با توجه به اینکه این باتریها اگر از 3.2 ولتاژشون کمتر بشه ضعیف میشن ، پس باید اخطار افت ولتاژ روی 16 ولت باشه که برای هر سل بشه 3.2
اگر از این کمتر بشه باتریها خراب میشن
اگر از 6 سل استفاده کنید میشه 25.2 ولت که در افت 19.2 به پائین دیگه برای باتریها ضرر داره
اگر از 4 سل استفاده بشه میشه 16.8 ولت که برای فلزجو کارایی نداره
البته مهندس میزان افت ولتاژ (14.5 ولت ) رو بصورت کلی در نظر گرفتن که با هرگونه باتری سازگاری داشته باشه و با وجود رگلاتور ،از اون ولتاژ کمتر دیگه فلزیاب از حالت کاری خارج میشه .
هر نوع باتری که استفاده میکنید باید مواظب افت ولتاژ مخصوص خودش باشید نه افت ولتاژ لازم برای کار دستگاه

سلام
اگر درست متوجه شده باشم باطری که باید خریداری کنم باید 21 ولتی و 2 آمپر باشه فقط چند سوال دارم خدمت شما اینکه ولتاژ هر باطری چقدر باید باشد حداقل آمپر چقدر ...چقدر زمان برای شارژ باطری 5 سل نیاز هست و چگونه باطری بخرم اگر کمک بفرمایید ممنون خواهم شد

پیشنهاد ارزون وراحت ودر دسترس دارم برات از دوتا باطری اتمی موتور سیکلت استفاده کن به صورت سری خیلی هم خوب جواب میده

مادامی که از شخصی یاد میشود او و افکارش زنده اند ...
برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با ان زندگی کرد ...

سه شنبه 5 اردیبهشت1396 - 8:27pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
با دوتا باتری موتورسیکلت ، یه نفر باید همراه خودتون ببرید که باتری ها رو براتون حمل کنه :D
ضمنا ولتاژ باتریها 24 ولت میشه که دیگه خازنهای بی کیفیت ، 25 ولتی جوابگو نخواهد بود و خازن با ولتاژ بالاتر ، براحتی روی برد جا نمیشه . در حالی که با مجموع باتری 21 ولت ، میتوان خازن 25 ولتی گذاشت
با توجه به اینکه ، باتریهای قدیمی ، در برابر وزن زیاد ، آمپر بالاتری نسبت به باتری لیتیوم ندارند که مزیتی از نظر آمپر داشته باشند
بغیر از مسئله ی وزن زیاد باتری ، حجم فلزیاب هم مهمه که حجیم و بزرگ نباشه

لا اله الا هو

سه شنبه 5 اردیبهشت1396 - 8:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت شما.
این باطری خیلی عالیه!
http://electrickala.ir/%D8%A8%D8%A7%D8% ... -ncr18650b

خواهی که خدا کار نکو با تو کند --------- ارواح ملائـک همـه رو بـا تو کـند
یا آنچه رضـای او در آنست بـکن --------- یا راضی شو هرآنچه او با تو کند

« شیخ ابوسعید ابوالخیر (ره) »

سه شنبه 5 اردیبهشت1396 - 11:13pm

سنه دژ نوشته است:
با دوتا باتری موتورسیکلت ، یه نفر باید همراه خودتون ببرید که باتری ها رو براتون حمل کنه :D
ضمنا ولتاژ باتریها 24 ولت میشه که دیگه خازنهای بی کیفیت ، 25 ولتی جوابگو نخواهد بود و خازن با ولتاژ بالاتر ، براحتی روی برد جا نمیشه . در حالی که با مجموع باتری 21 ولت ، میتوان خازن 25 ولتی گذاشت
با توجه به اینکه ، باتریهای قدیمی ، در برابر وزن زیاد ، آمپر بالاتری نسبت به باتری لیتیوم ندارند که مزیتی از نظر آمپر داشته باشند
بغیر از مسئله ی وزن زیاد باتری ، حجم فلزیاب هم مهمه که حجیم و بزرگ نباشه

مهندس من برد رو مجدد طراحی کردم تو باکس کردم خازن های ورودی هم panasonic زدم 1500 میکرو 35 ولت خیلی هم جنس و کیفیت عالیی دارن و چند ساله توی کارای صنعتیمون ازشون استفاده میکنیم ....
برای باطری هم منی کوله درست کردم باطری موتور توی اون میزارم از طرفی باطری موتورسیکلت جریانش 7 و خورده ای امپره که در مقابل 2.2 امپر قابل مقایسه نیست !

مادامی که از شخصی یاد میشود او و افکارش زنده اند ...
برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با ان زندگی کرد ...

پنج شنبه 7 اردیبهشت1396 - 7:27am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
مدار رو با هر باتری که راه بندازید کار می کنه
اما باتری موتور ، هم سنگین است و هم حجیم و هم گرون
باتریهای لیتیوم ، نسبت به باتری شما کوچک هستند و سبک
و نوع خوب بگیرید آمپر بالا هم داره
2000 - 2200 - 3000 - 3400 - 4000 -4200 - 4500 - 6800 میلی آمپر و بالاتر از 7 آمپر هم داره . البته در همون سایز و همون حجم
مدار بنده کلا با برد و باتری داخلی و شارژر داخلی و غیره : طولش 13.5 و عرضش 8 و ارتفاعش 5 سانتیمتره :-BD
ضمنا اینجا بخش اپراتوری هست و بهتره که از مباحث غیره پرهیز کنیم .
موفق باشید

لا اله الا هو

پنج شنبه 7 اردیبهشت1396 - 8:27am

سلام دوستان
یک پیشنهاد دارم
اینکه دستگاه فلزجو یک شاهکار ایرانی با کمترین هزینه هست حرفی در آن نیست از مهندس حمید یک تقا ضا دارم
با فلزیاب ترکیه ای دیپ هانتر که کارکردم یک گزینه وجود داره که فکر کنم میشه تو فلزجو پیاده کرد وقتی دیپ هانتر حفره سنس میکنه یک صدای بم ایجاد میکنه که با صدای سنس فلز متفاوته و میتر سنس هم درصد حفره رو نشون میده اگر مهندس حمید به جای میتر منفی صدای حفره بزاره و قدرت سنس حفره رو با میتر مشخص بشه دستگاه خیلی عالی میشه
با تشکر از مهندس حمید عزیز بابت طراحی بهترین فلزیاب پالسی دنیا

جمعه 8 اردیبهشت1396 - 10:26am
مدیر سایت
مدیر سایت

با تشکر از پیشنهاد جنابعالی ، مطمئنن اگر طراح نقطه زن خودش خاک خورده و پیر این علم نباشه قادر به درک مفاهیم مهم این علم و طراحی همچین مدار نخواهد بود ، پیشنهادات و نظرات مفید در هر زمینه ای میتونه مفید و سازنده باشه . ممنونیم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 8 اردیبهشت1396 - 11:08am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 283 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 103 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure