انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 12:26pm

پاسخ به موضوع  [ 283 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 ... 29  بعدی
 پیشنهادات برای ارتقاء نرم افزار فلزیاب felezjoo pi 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگ میشه این پالسی تبدیل کرد ب اسکن دو بعدی خوب میشد

چهارشنبه 6 مرداد1395 - 10:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید عزیز. @};- مهندس جان آیا این امکان وجود داره که دقت سیستم تفکیکو به حدی برسونید که فلزات آهنیو در هر صورت (چه روی خاک و چه زیر خاک و زنگ زده و غیر زنگ زده) عدد تفکیکش مثلا زیر 65 باشه؟ مهندس سیستم من عدد اولش 298 هست و دو عدد دیگه هم کاملا در رنج نرمال قرار دارند با همه لوپها. و برد سیستم هم عالیه. ولی نمیدونم چرا آهن زنگ زده مخصوصا در زیر خاک مثل بیل زنگ زده و کلا اشیایی آهنی زنگ زده و کمی بزرگ در زیر خاک عدد تفکیک بالای 75 بعضی مواقع تا 80 میده و همین عدد بالا باعث میشه حذف آن هم اونو فلز غیر اهنی تشخیص بده.

شنبه 16 مرداد1395 - 8:10pm
مدیر کل
مدیر کل

بله برداشت شما در خصوص آهن زنگ زده و بالا رفتن عدد تفکیک و حذف نکردنش توسط دستگاه درست هست. اما توجه داشته باشین که میتر آهن منفی در کنار عدد تفکیک میتونه کمک کنه تا شما در چنین شرایطی خودتون نتیجه بگیرین هدف احتمالا آهن زنگ زده هست! وگرنه همونطور که بارها عرض شد ؛ تفکر من در بخش حذف آهن بصورت سختگیرانه بوده تا در حذف کردن آهن اشتباه کمتری صورت بگیره. در واقع اهدافی وجود داشتن که عدد تفکیکشون بالای 70 بوده و آهنی هم نبودن و لب مرز قرار داشتن که در این شرایط نباید حذف بشن. متاسفانه با توجه به روشهای موجود راه بهتری برای این مساله نیست و دستگاههای لورنز و مینلب هم به همین صورت عمل میکنن. اما اگر مدار شما مشکلی داشته باشه که عدد تفکیک رو برای آهن معمولی هم بالای 70 نشان بده باید روی مدارتون بررسی بیشتری انجام بدین. وگرنه برای آهن معمولی عدد تفکیک نباید بالاتر از 60 یا نهایتا 65 باشه.

شنبه 16 مرداد1395 - 8:29pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
حتی خود عدد ID : 65 هم باز باید به عدد + و - دقت کرد ، چون با عدد آی دی 65 با لوپ 60 کت سیکس فلز تمام برنجی 3 در 3 سانتی در عمق 30 سانتی بیرون اومده ! با میتر آهن nonfe : +13

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 17 مرداد1395 - 10:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید عزیز و مهدی جان از توضیحات شما سپاسگذارم. @};- @};-

یکشنبه 17 مرداد1395 - 10:40am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
سلام مهندس جان اگه چند فرکانسی جواب نمیده امکانش هست همین فرکانس که روشه رو چندبار قرار بدید تا بشه چند فرکانس همزمان داشت مثال 200_130_300_50_70_وووو
وبرای هر کدوم هم آف قرار بدید؟

جمعه 5 شهریور1395 - 11:08pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز این مطلب رو چند بار فرمودین و من هم توضیح دادم. هیچ ایده ای برای استفاده از چند فرکانس همزمان در سیستمهای پالسی وجود نداره! بنابراین این بحث منتفی هست. ما اول باید ببینیم ایده و تئوری چیه و بعد فکر پیاده سازیش باشیم. وگرنه اینطور نمیشه که روی هوا کاری انجام بدیم. در برخی فلزیاب های به اصطلاح چند فرکانسی هم سیستم به همین صورته که در آن واحد فقط از یک فرکانس استفاده میشه نه اینکه چند فرکانس با هم استفاده بشن. از طرف دیگه اگر به تفاوت عملکرد فرکانسهای مختلف توجه کنین میبینید آنچنان هم با هم فرق ندارن! بهرصورت استفاده همزمان از چند فرکانس امکانپذیر نیست و مزیتی هم نداره. در عین حال اگر هم چنین کاری انجام بشه دستگاه بمراتب به نویز حساس تر میشه.

جمعه 5 شهریور1395 - 11:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد حمید لطفا روی بحث خلا یابی سیستم بیشتر کار کنین تا عین فلزیابی بشه در عمق هم استفاده کرد. ممنون

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

شنبه 6 شهریور1395 - 6:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عرض سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان بزرگوار

عرض کنم خدمتتون که یه جریانی دو بار در حین کاوش برام پیش اومد که عینا نقل میکنم .
من تو مواقع کاوش زیاد از بابت خالی شدن باطری استرس ندارم ، چون یه باطریه زاپاس دیگه همراه خودم میبرم .
به همین خاطر یه بار موقع کاوش به ولتاژ باطری توجه نداشتم که حدود 16.4 ولت بود . بعد ده دقیقه ولتاژ باطری به شدت افت کرد و من زمانی متوجه شدم که دستگاه پیام افت ولتاژ داد و من باطری رو عوض کردم .
بعدا آقا من هر کاری کردم باطری شارژ نشد که نشد . از 5 سلول فقط یه دونش سالم بود 3.3 ولت داشت باقیشون زیر 1 ولت داشتن . این قضیه 2 بار اتفاق افتاد برام و من فکر میکنم با توجه به ساختار این نوع باطریها اگه ولتاژ از 16 ولت پایین تر نمیومد
الان باطریها سالم بودن و شارژ میشدن .
به هر شکل با توجه به اینکه دستگاه تو 14.5 ولت مسائل مربوط به افت ولتاژ رو اعمال میکنه برای باطریهای 4 سلولی خیلی مناسبه و آسیبی اونها رو تهدید نمیکنه چون در زمان 14.5 ولت اونا 3.6 ولت دارن . ولی 5 سلولی ها در زمان 14.5 ولت 2.9 ولت دارن و شاید مثل باطریهای من آسیب ببینن .
با این تفاصیر از مهندس عزیز میخوام اگه امکانش باشه تو منو یه فاکتور جهت تنظیم و تعیین تعداد سلولهای باطری باشه که با توجه به اون دستگاه پیام Low Battery رو بده و باقی مسائل رو اعمال کنه .
از اینکه وقت جناب عالی رو گرفتم عزر میخوام و از توجهتون بینهایت سپاسگزارم . @};-

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

دوشنبه 15 شهریور1395 - 10:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس حمید خسته نباشید بابت زحمات
چند روز پیش رفتیم مکانی که نشانه های زیادی داشت دستگاه سنس داشت عدد تفکیک بین 29الی تا 40 متغیر بود تو دفترچه راهنما لورنز نگاه کردم زده بود فلز اهنی ناگفته نماند که حذف اهن رو 7 بود یه حدود بیست بار مکان رو تست کردم با دستگاه که درست همون نقطه رو میزد یه موضوع دیگه اگه میشه تو قسمت تفکیک به جای عدد حروف نوشته بشه تا بهتر بشه تشخیص داد یا ریتم دستگاه تغیر کنه

دوشنبه 15 شهریور1395 - 11:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 283 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 ... 29  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , vahed.m63 و 96 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure