انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 10:37am

پاسخ به موضوع  [ 283 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 ... 29  بعدی
 پیشنهادات برای ارتقاء نرم افزار فلزیاب felezjoo pi 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام و عرض تبریک مجدد سال جدید و آرزوی موفقیت روزافزون به همه دوستان
یه پیشنهادی به استاد مهندس حمید داشتم؛
اگر مقدوره ، یه تعریفی در برنامه داشته باشید به اینکه اگر یکی از پایه های بلا استفاده میکرو ( مثلا پایه 15 یا 13) بوسیله کلیدی به خط منفی تغذیه وصل بشه ، خروجی صدا از پایه17 که مربوط به سیگنال صدا ست ، اینورت باشه که اگر چنین باشه ،در حفره یابی خیلی کمک می کنه،
چراکه در حالت فعلی برای حفره یابی حتما باید چشممان دایم به عدد میتر منفی باشه.
ضمن اینکه در صورت پیش آمدن حفره یا خارج شدن دستگاه ازبالانس ،بوق هشدار میتر منفی بافاصله زمانی بیش از 3 ثانیه طول میکشه تاپخش بشه. یا اینکه بدون وصل کردن کلید به خط منفی، درصورت پیش آمدن حفره یا خارج شدن دستگاه ازبالانس ،بوق هشداربا فاصله کمتری پخش بشه.
با تشکر از زحمات بی دریغ شما

دوشنبه 16 فروردین1395 - 10:33am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون از شما.
برای حفره یابی توضیح دادم که باید اول از هر چیز ترجیحا تنظیم گراند رو خاموش کنین. در این صورت واکنش صوتی هشداری سرعت دو برابر پیدا میکنه و تاخیرش چیزی بین 2 تا 3 ثانیه خواهد بود. البته با بیشتر گذاشتن تنظیم اسپید میتونین این زمان رو کوتاهتر کنین. وگرنه تنظیم اسپید پایین مناسب حالت حفره یابی نیست.
در خصوص نحوه پیاده سازی هر مساله ای هم خوشحال میشم شما نظر خودتون رو بعنوان یک کاوشگر و اپراتور مطرح کنین و روال فنی رو به بنده واگذار کنین. مثلا این پیشنهاد شما از نظر پیاده سازی بر اساس استفاده از یک پایه اضافی اصلا جالب و قشنگ نیست! ما خیلی کارهای مهمتر و پیچیده تر از این رو بدون دستکاری مدار و صرفا با تغییر برنامه انجام دادیم. دیگه هر مساله ای در خصوص حفره یابی بخواد انجام بشه خیلی ساده تر هست. مهم اینه بنده بدونم دوستان واقعا چه چیزی در کاوش بدردشون میخوره و کمکشون میکنه. در مورد حفره یابی هم تا این لحظه دوستان گزارش مشخصی از تجربیات خودشون ارائه ندادن یا شاید زیاد براشون مهم نبوده. وگرنه من همونطور که از ابتدا به مساله حفره یابی توجهی داشتم و سعی کردم در نسخه های اخیر امکانش رو تقویت هم بکنم ؛ میتونم هر چیزی که لازم باشه در این مورد در نظر بگیرم. وانگهی باز هم عرض میکنم اصولا توانایی حفره یابی فلزیاب ها از توانایی فلزیابیشون کمی ضعیف تر هست و از طرفی بیشتر حفره های بزرگ ارزش کار داره که اگر قابل سنس باشن با همین وضعیت فعلی هم بخوبی انجام میشه. لذا تجربیات اپراتوری دوستان چیزی هست که میتونه کمک کنه تا به ایده بهتری برسیم.

سه شنبه 16 فروردین1395 - 12:30am
مدیر سایت
مدیر سایت

مهندس حمید بزرگوار ، با سلام
این موردی که قبلا هم اشاره داشتم و مطمئناً ترتیب اثر هم دادید ! مثلا کسانی که از حساسیت 15 استفاده میکنن اگر چیزی در خاک موجب سنس دستگاه شد تا عدد میتر 2 نمایش سنس میتر و بوق نداشته باشیم و همینطور در حساسیت 18 تا سنس میتر 5 و حساسیت 19 و 20 تا 8 اگر در برنامه مشابه همین مورد رو پیاده سازی کنید . دیگه سنس ذرات و سفال و خاکهای خیلی مرطوب و ماسه سنگی و چیزهای بی ارزش اپراتور رو به دوگانگی نخواهد انداخت و همینطور کمتر شدن فاصله لوپ تا زمین بوق اضافه نداریم و بدست آوردن ثبات در خاکهای مختلف دست اپراتور میاد ، هرچند نسخه فعلی هم خیلی عالی شده ! :YMPEACE: به امید جاودانگی نام کشور عزیزمون ایران در دنیا با ارتقاء هرچه بهتر این مدار :YMPRAY: @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 17 فروردین1395 - 8:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
من تایپک رو کامل نخوندم ولی این پیشنهاد رو برحسب تجربه می دم
در تمام دستگاه شرکتی یه سری تنظیمات پیش فرض رو داخل دستگاه در چند برنامه (یا حافظ)قرارمی دهند مثلا برای زمین سفت یه تنظیمات و برای خاک نرم یه تنظیمات
ولی وقتی دقیق میشه تو تنظیمات یه مقدارم تجربت بالا بره می بینی این برنامه ها دراصل فقط در مقدار گزینه ها باهم فرق می کنند مثلا در تنظیمات فرکانس می بینی برای زمین سفت روی 100و زمین نرم روی 200 هست
و بقیه تنظیمات همین طور بعد یه مدت خودت می تونی حداکثر کارای رو از دستگاه بیرون بکشی
یه نکته اونم اینه تو هیچ کدوم از این تنظیمات gian یا حساسیت رو آخر نمی زاند تقریبا همیشه 2/3 حساسیت دستگاه در بهترین شرایط رو قرار می دند هست
حالا مهندس شما هم می تونید برحسب تجربه دوستان در تایپک اپراتوری چند نوع برنامه قرار بدید برای انواع شرایط که با انتخاب هر کدوم از این برنامه ها مقداریر تنظیمات نسبت به شرایط تغییر کنند البته خود اپراتور نیز بتونه اون تنظیمات رو تغییر بده
مثلا برای شرایط ناهموار
حساسیت روی 12
فرکانس روی 150(مثال)
پهنای باند
.
.
.
به همین ترتیب

چهارشنبه 18 فروردین1395 - 1:11pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: Internet
mohammadiraj نوشته است:
من تایپک رو کامل نخوندم ولی این پیشنهاد رو برحسب تجربه می دم
در تمام دستگاه شرکتی یه سری تنظیمات پیش فرض رو داخل دستگاه در چند برنامه (یا حافظ)قرارمی دهند مثلا برای زمین سفت یه تنظیمات و برای خاک نرم یه تنظیمات
ولی وقتی دقیق میشه تو تنظیمات یه مقدارم تجربت بالا بره می بینی این برنامه ها دراصل فقط در مقدار گزینه ها باهم فرق می کنند مثلا در تنظیمات فرکانس می بینی برای زمین سفت روی 100و زمین نرم روی 200 هست
و بقیه تنظیمات همین طور بعد یه مدت خودت می تونی حداکثر کارای رو از دستگاه بیرون بکشی
یه نکته اونم اینه تو هیچ کدوم از این تنظیمات gian یا حساسیت رو آخر نمی زاند تقریبا همیشه 2/3 حساسیت دستگاه در بهترین شرایط رو قرار می دند هست
حالا مهندس شما هم می تونید برحسب تجربه دوستان در تایپک اپراتوری چند نوع برنامه قرار بدید برای انواع شرایط که با انتخاب هر کدوم از این برنامه ها مقداریر تنظیمات نسبت به شرایط تغییر کنند البته خود اپراتور نیز بتونه اون تنظیمات رو تغییر بده
مثلا برای شرایط ناهموار
حساسیت روی 12
فرکانس روی 150(مثال)
پهنای باند
.
.
.
به همین ترتیب

منم با نظر این دوستمون موافقم .
ولی اگه جوری بشه که چند تا دسته تنظیم تو حافظه اضافه بشه و کاربر هم بتونه اون ها رو تغییر بده فوق العاده میشه .
مثلا کاربر بیاد تنظیم دستی 1 رو بزاره ( به طور مثال ) پالس 111 پهنا 111 دلی 11 انتگرال 11 ---- تنظیم دستی 2 ( به طور مثال ) : پالس 222 پهنا 222 دلی 22 انتگرال 22 .
و کاربر بسته به شرایط زمین های منطقه خودش و تجربیاتش و تنظیماتی که دستگاهش ساکت تره تنظیمات دستی رو بچینه و در شرایط خاص بتونه سریعا اونا رو اعمال کنه .

ممنون از مهندس عزیز بابت تمام زحماتی که بدون هیچگونه چشم داشتی برای بچه ها میکشن و وقتی که میزارن برای امثال من .

پرنده ای که پرواز بلد نیست ، به قفس میگوید تقدیر

پنج شنبه 19 فروردین1395 - 8:11am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
مهندس حمید بزرگوار ، با سلام
این موردی که قبلا هم اشاره داشتم و مطمئناً ترتیب اثر هم دادید ! مثلا کسانی که از حساسیت 15 استفاده میکنن اگر چیزی در خاک موجب سنس دستگاه شد تا عدد میتر 2 نمایش سنس میتر و بوق نداشته باشیم و همینطور در حساسیت 18 تا سنس میتر 5 و حساسیت 19 و 20 تا 8 اگر در برنامه مشابه همین مورد رو پیاده سازی کنید . دیگه سنس ذرات و سفال و خاکهای خیلی مرطوب و ماسه سنگی و چیزهای بی ارزش اپراتور رو به دوگانگی نخواهد انداخت و همینطور کمتر شدن فاصله لوپ تا زمین بوق اضافه نداریم و بدست آوردن ثبات در خاکهای مختلف دست اپراتور میاد ، هرچند نسخه فعلی هم خیلی عالی شده ! :YMPEACE: به امید جاودانگی نام کشور عزیزمون ایران در دنیا با ارتقاء هرچه بهتر این مدار :YMPRAY: @};-

جسارتا مهدی جان این کار رو میشه با کاهش عدد انتگرال انجام داد وقتی که حساسیت رو بالا میبریم.

پنج شنبه 19 فروردین1395 - 12:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

لینک تلگرام اوپراتوری فلزز جو میشه بدین

پنج شنبه 19 فروردین1395 - 6:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام دوستی در مورد پسورد پیشنهاداتی داده بودن که:

میشه در ورژن بعدی یکم تغییرات در قسمت پسورد بدین؟
مثلا وقتی که سیستم پسورد میخواد به جای علامت سوال بزنه ENTER PASSWORD
وقتی هم که پسورد وارد میشه به جای نمایش اعداد، ستاره نمایش داده بشه تا دیگران اعداد رو متوجه نشوند.
وقتی هم که پسورد اشتباه وارد شد بزنه Incorrect Password
پس از اون هم بزنه REMAINING: 2 و این عدد 2 در دفعه بعدش میشه 1
کلا هم 3 بار بشه پسورد رو وارد کرد و اگر هم عددی رو اشتباه وارد کردیم یا اینکه به علت کیفیت پایین دکمه ها یه عددی وارد نشد یا برعکس یه عدد دو بار وارد شده باشه با نگه داشتن دکمه OK به مدت 2 ثانیه (مقدار یک ثانیه یا کمتر در حالت عادی برای ورود) کلا اعداد وارد شده پاک بشه و مجددا توسط کاربر وارد بشه.
پس از سه بار اشتباه وارد شدن هم بزنه ACCESS DENIED و در روشن کردن های بعدی هم دیگه برنامه بالا نیاد و نیاز به پروگرم مجدد میکرو باشه با توجه به اینکه محدودیتی در پروگرم کردن میکرو نداریم (البته کسانی هم که کلا با پسورد مشکل دارند هم قسمت پسورد رو همون غیر فعال نگه دارند). این گزینه در مواردی خاص که داریم دستگاه رو به هر دلیلی از دست میدیم کاربرد داره.

من تجربه سیستم مامور بازی و کیل و مباحث حقوقی و قاضی و میراث و کارشناس و خلاصه همه این فرایند رو کامل دارم عرض کنم که
اولا همونطور که مهندس توضیح دادن نمایش ستاره یا هر گزینه ایی که مشخص کنه دستگاه پسورد داره اصلا خوب نیست به این دلیل که
من خودم شاهد بودم مامورا دستگاهی رو همراه وسایل حفاری از شخصی گرفته بودن قاضی کارشناس میراث رو خواسته بود که در مورد دستگاه اظهار نظر کنه باور کنید لحظه کارشناسی من خندم گرفته بود طرف واقعا شتر بود هیچی نمیدونست میگفت گنج یابه و...بگذریم من روی دستگاه خودم یه برچسب زدم و روش نوشتم رطوبت سنج . اگر لوپ همراه با وسایل حفاری رو با یک ماشین و خود دستگاه رو با یک ماشین دیگه تا محل حمل کنید حتی جلو دست مامورا هم بزارین بصورت جدا گانه نمیتونن بهتون گیر بدن نه بیل جرمه نه لوپ به تنهایی جرمه و نه دستگاهی که فعلا معلوم نیست چیه حالا اگه به مامورای مثلا گشت روی جاده بگی این یک وسیله رطوبت سنجه و چند سال پیش درستش کردم اما الان کار نمیکنه و اونا هم چند بار پسورد بزنن تقریبا باورشون میشه حتی اگه نشه و بفرستنت دادگاه دادگاه هم کاری از دستش بر نمیاد وقتی تو زیر بار نری و هی بگی رطوبت سنجه ولت میکنن که اگه پسورد یا ستاره باشه و بدونن دستگاه پس میخواد چون شک میکنن شاید بمب هسته ایی (مزاح ) باشه ممکنه بدنت آگاهی واسه اعتراف گیری
اما حالت دیگه اگه همه وسایل تو یک ماشین باشه یعنی بیل لوپ و دستگاه اونوقت مامور و قاضی به فلز یاب بودنش شک میکنن که بازم چون نمیتونن دستگاه رو روشن کنن به نتیجه ایی نمیرسن (که به نظر بنده اگه اینجا بعد از ورود پسورد اشتباه یه نوشته ایی مثل همون رطوبت سنج رو ال سی دی بیاد که دیگه حل حله)
و اما اگه شخصی زمین کشاورزی یا روستای خودشه تو روز داره دستگاه میزنه یا میخواد بزنه و مامورا میرسن و بازم بیل لوپ و دستگاه یک جا باشه و طرف زیر بار نره و هی بگه رطوبت سنجه و تو زمین خودش داره دنبال آب میگرده باور کنید باور کنید چون به سیستم حقوقی آشنایی کامل دارم میدونم که تا مدرکی نداشته باشن نمیتونن محکومت کنن فقط دفاع شخصه که میتونه نجاتش بده باید زیر بار نری و خلاصه اونا تو اون لحضه تقریبا میدونن داری دروغ میگی اما کاری از دستشون بر نمیاد چون کارشناس میراث دستگاهی رو که نمیتونه روشن کنه رو نمیتونه بگه فلز یابه چون اگه بگه دیگه اون کندن میشه حفاری غیر مجاز و جرمه پس فقط قاضی با سر نخی مثل دستگاه فلز یاب بودن یا فلز یاب نبودن میتونه شما رو یا تبرئه یا مجرم ببینه
اما مهندس به نظر من به دلایل زیر اگه پسورد اشتباه زدن بعد از 2 باز نیاز به پروگرم داشته باشه خوبه
چون اولا شاید یک میلیونم درصد شانسی زدن و پس درست در آمد یا اشخاصی ساده هستند که 1 تا 16 رو میزنن یا پسوردشون رو کاغذ مینویسن یا انواع حالات دیگه و مهمتر اینکه همون تو زمین که گفتم یه سکه هم پیدا کردی یا از قبل باهات بوده و قبل از کندن و حفاری سکه رو تو دستت گرفتن اونوقت میبرنت واسه اعتراف گیری چون دیگه جنس هم باهاته (که اونموقع هم فقط باید بگی پیدا کردی و میخوای ببری امروز تحویل میراث بدی) و یا به هر دلیل دیگه قاضی تشخیص میده اگاهی یا سایر پلیس ها باید از تو اعتراف بگیرن وقتی پس اشتباه باشه و نیاز به بروگرم باشه تو پسوردت هم اعتراف کنی یا لو بره بازم نمیتونن دستگاه رو بالا بیارن چون 2 بار رو هر جور شده میشه اشتباه زد
و حالت دیگه مثلا باا لوپ و دستگاه و یک سکه تورو رو جاده گرفتن دستگاه که بالا نیاد جرم حفاری رو نمیتونن برات ثابت کنن چون تو میتونی بگی داری اون سکه رو که امروز پیدا کردی رو میبری به میراث تحویل بدی و رو زمین پیداش کردی یا نهایتاجرم حمل بهت میدن اما اگه با اعتراف گرفتن ازت یا هر روشی دستگاه روشن بشه کارشناس با دیدن کویل ارور میفهمه فلز یابه و معلوم میشه که تو حفاری کردی و اونو پیدا نکردی پس جدای جرم حمل اشیا عتیقه جرم حفاری هم برات اضافه میشه اما دستگاه رو تشخیص ندن حداقل جرمت کم تره
پس بالا اومدن یا نیومدن دستگاه تو برخی شرایط واقعا خیلی عالیه و بالا نیامدنی که ستاره یا پسورد هم نداشته باشه کارایی بیشتری داره و بالا نیامدنی که ستاره و پسورد رو نداره و بعد دوبار هم پروگرام میخواد عالی تره و اگر هم گزینه رطوبت سنجش یا مثلا فرستنده امواج یا ... هر اسم دیگه ایی کنار ال سی دی و بعد از وارد کردن پسورد اشتباه وجود داشته باشه فوق العاده میشه

ببخشید زیاد شد البته اینا نظر منه شاید اشتباه و یا خیلی محافظه کارانه بود فقط پیشنهاد بود یا علی

جمعه 20 فروردین1395 - 11:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام استاد حمید
برای حفره یابی مخصوصا قبر، با توجه به تجاربی که داشتم به این نتیجه رسیدم که میتر منفی اغلب مابین 30 تا 70 نشون میده ولی درخواستم اینه که اگر امکان داره این میتر منفی مثلا فاصله گرفتن لوپ از زمین با میتر منفی که در عمق یک حفره داره رو متفاوت نشون بده تا اپراتور سردر گم نشه که آیا لوپش بالا پایین میشه یا زمین ناهمواره و یا اینکه حفره ای در عمق هست.
ممنون.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

جمعه 20 فروردین1395 - 1:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

منم با این قضیه کاملا موافقم که بعد از دوبار اشتباه وارد کردن پسورد، برنامه میکرو کلا پاک بشه و اسم یه دستگاه غیر مرتبط بیاد روی ال سی دی. وبرای راه اندازی مجدد، میکرو باید دوباره پروگرام بشه

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

جمعه 20 فروردین1395 - 2:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 283 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 ... 29  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , kaakasat و 131 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure