انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 10:32am

پاسخ به موضوع  [ 283 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 29  بعدی
 پیشنهادات برای ارتقاء نرم افزار فلزیاب felezjoo pi 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

مهدی نوشته است:
مهندس این مورد رو بنده خیلی وقته میخواستم عرض کنم ، مدار بنده جدیداً وقتی فلزی رو قوی سنس میکنه پارامترهای تفکیک بیشتر از 2 الی 3 ثانیه میمونن ! یعنی بوق ممتد میشه و پرامترها هم هنگ میکنن و نمیرن تا مجبور به زدن کلید بالانس میشم . بعضی وقتها اینطور هنگ میکنه توی بیابون هم همینطور میشه ! البته حدس زدم از باطری اتمی باشه که داخل جعبه روی سیم خروجی فرکانس قرار گرفته ، چون سیم خروجی بلند هم هست حدود 20 سانت هست . فعلا که مدار رو خارج کردم و دارم جعبه رو کوچیک میکنم تا سیم خروجی رو مثل اسد جان 3 سانت بیشتر نگیرم شاید خوب بشه .

عجب موردی رو فرمودین اون هم پس از این همه مدت که نسخه فعلی داره توسط دوستان استفاده میشه! بنده چنین حالتی ندیدم و اصلا نباید پیش بیاد. مساله ارتباطی به باطری نداره. شما سعی کنین ببینین دقیقا در چه حالتی این مساله پیش میاد و بعد یک فیلم کوتاه ازش بگیرین و برای من بفرستین.

یکشنبه 1 اسفند1394 - 1:18am
مدیر کل
مدیر کل

1426539 نوشته است:
باسلام خدمت مهندس حمید عزیز. مهندس جان شرمنده در مورد اطلاعات تفکیک و عدد id میخواستم ببینم میشه کاری کرد که مقداری دقیقتر بشن؟ چون اطلاعات تفکیک یه فلز مشخص توی ارتفاعهای مختلف عدد id ثابتی نداریم. مثلا توی ارتفاع ۸۰ سانت یه عددیه و توی ۲۰ سانت یه عدد دیگه. مثلا من یه مقدار طلا رو وقتی تست میکنم توی ارتفاع ۸۰ سانت عدد تقریبا ۸۵ میده توی ارتفاع ۱۰ سانت عدد تقریبا ۲۵.توی ارتفاع تقریبا ۵۰ سانتی هم به جای آهن تشخیص میده و حذف میشه. اگه بشه عدد id از همون لحظه اول تا نزدیکترین حالت به لوپ ثابت باشه خیلی بهتر میشه. ناگفته نمونه برای فلزات بزرگ و یکپارچه این عدد زیاد تفاوتی توی ارتفاعهای مختلف نداره ولی فلزات کوچکتر و نازکتر به این صورته

خواهش میکنم.
البته این چیزی که شما فرمودین دیگه بحث کمی و مقداری نیست! عدد تفکیک رو مثلا در حد 1 درجه نوسان داشتن یا نداشتن ممکنه بشه دقیق تر کرد که البته اهمیت چندانی نداره چون عدد دقیق ملاک برداشت خاصی از هدف نیست و حدود عدد تفکیک هست که اهمیت داره. اما اگر بقول شما در یک ارتفاع 85 باشه و در ارتفاع دیگه بشه 25 این دیگه کلا یک بحث دیگست! باید توجه داشته باشین تغییر ارتفاع موقع تست اون هم بصورت سریع اصلا برای سیستم تفکیک قابل اتکا نیست. برای داشتن تفکیک باید چند ثانیه فلزیاب رو روی هدف سنس شده نگه دارین. این رو در توضیحات مورد تاکید قرار دادم. بنابراین دور و نزدیک کردن هدف به لوپ که معمولا در تستهای خانگی دوستان زیاد دیده میشه روش صحیحی نیست و طبیعتا تفکیک هم وضعیت درستی نخواهد داشت. هر چقدر هم فرکانس رو پایین تر گذاشته باشین زمان بیشتری برای محاسبه درست تفکیک لازم هست. گاهی اوقات هم وقتی فلز از لوپ دور هست اثرات نویز محیط روی سیگنال هدف که ضعیف هست اثر میذاره و نتیجه رو در ارتفاع زیاد عوض میکنه. این مورد هم باز در محیط خانه بیشتر پیش میاد.

یکشنبه 1 اسفند1394 - 1:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنونم بابت توضیحاتتون

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

یکشنبه 2 اسفند1394 - 7:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
مهدی نوشته است:
مهندس این مورد رو بنده خیلی وقته میخواستم عرض کنم ، مدار بنده جدیداً وقتی فلزی رو قوی سنس میکنه پارامترهای تفکیک بیشتر از 2 الی 3 ثانیه میمونن ! یعنی بوق ممتد میشه و پرامترها هم هنگ میکنن و نمیرن تا مجبور به زدن کلید بالانس میشم . بعضی وقتها اینطور هنگ میکنه توی بیابون هم همینطور میشه ! البته حدس زدم از باطری اتمی باشه که داخل جعبه روی سیم خروجی فرکانس قرار گرفته ، چون سیم خروجی بلند هم هست حدود 20 سانت هست . فعلا که مدار رو خارج کردم و دارم جعبه رو کوچیک میکنم تا سیم خروجی رو مثل اسد جان 3 سانت بیشتر نگیرم شاید خوب بشه .

عجب موردی رو فرمودین اون هم پس از این همه مدت که نسخه فعلی داره توسط دوستان استفاده میشه! بنده چنین حالتی ندیدم و اصلا نباید پیش بیاد. مساله ارتباطی به باطری نداره. شما سعی کنین ببینین دقیقا در چه حالتی این مساله پیش میاد و بعد یک فیلم کوتاه ازش بگیرین و برای من بفرستین.

با سلام خدمت مهندس حمید عزیز و جناب مهدی عزیز. @};- این موردیو که جناب مهدی فرمودند برا منم پیش امده بود. اتفاقا منم از باتری اتمی استفاده میکنم اما در خارج از مدار رو کولم میگیرم :D یه مدتی بود که بعد از سنس بوق قطع نمیشد و اطلاعات تفکیک رو صفحه باقی میموند. که بعد مدارو باز کردم و قطعاتو چک کردم و بعد با تعویض ماسفت و 170 این مشکل برطرف شد. تا الانشم نفهمیدم چه مشکلی براشون پیش امده بود. البته این مشکل در یه شب سرد در یه منطقه برفی که فکر کنم دما -10 درجه بود اتفاق افتاد.

یکشنبه 2 اسفند1394 - 1:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
1426539 نوشته است:
باسلام خدمت مهندس حمید عزیز. مهندس جان شرمنده در مورد اطلاعات تفکیک و عدد id میخواستم ببینم میشه کاری کرد که مقداری دقیقتر بشن؟ چون اطلاعات تفکیک یه فلز مشخص توی ارتفاعهای مختلف عدد id ثابتی نداریم. مثلا توی ارتفاع ۸۰ سانت یه عددیه و توی ۲۰ سانت یه عدد دیگه. مثلا من یه مقدار طلا رو وقتی تست میکنم توی ارتفاع ۸۰ سانت عدد تقریبا ۸۵ میده توی ارتفاع ۱۰ سانت عدد تقریبا ۲۵.توی ارتفاع تقریبا ۵۰ سانتی هم به جای آهن تشخیص میده و حذف میشه. اگه بشه عدد id از همون لحظه اول تا نزدیکترین حالت به لوپ ثابت باشه خیلی بهتر میشه. ناگفته نمونه برای فلزات بزرگ و یکپارچه این عدد زیاد تفاوتی توی ارتفاعهای مختلف نداره ولی فلزات کوچکتر و نازکتر به این صورته

خواهش میکنم.
البته این چیزی که شما فرمودین دیگه بحث کمی و مقداری نیست! عدد تفکیک رو مثلا در حد 1 درجه نوسان داشتن یا نداشتن ممکنه بشه دقیق تر کرد که البته اهمیت چندانی نداره چون عدد دقیق ملاک برداشت خاصی از هدف نیست و حدود عدد تفکیک هست که اهمیت داره. اما اگر بقول شما در یک ارتفاع 85 باشه و در ارتفاع دیگه بشه 25 این دیگه کلا یک بحث دیگست! باید توجه داشته باشین تغییر ارتفاع موقع تست اون هم بصورت سریع اصلا برای سیستم تفکیک قابل اتکا نیست. برای داشتن تفکیک باید چند ثانیه فلزیاب رو روی هدف سنس شده نگه دارین. این رو در توضیحات مورد تاکید قرار دادم. بنابراین دور و نزدیک کردن هدف به لوپ که معمولا در تستهای خانگی دوستان زیاد دیده میشه روش صحیحی نیست و طبیعتا تفکیک هم وضعیت درستی نخواهد داشت. هر چقدر هم فرکانس رو پایین تر گذاشته باشین زمان بیشتری برای محاسبه درست تفکیک لازم هست. گاهی اوقات هم وقتی فلز از لوپ دور هست اثرات نویز محیط روی سیگنال هدف که ضعیف هست اثر میذاره و نتیجه رو در ارتفاع زیاد عوض میکنه. این مورد هم باز در محیط خانه بیشتر پیش میاد.

این مورد خیلی برا من اتفاق افتاده یا زمان تا چند دقیقه تول می کشه یا دیگه باید بالانس کنی ومن برای این عنوانش نکردم چون علتشو همون اول فهمیدم که از نویز برق زیاده بیرون از منزل همچین چیزی ندیدم

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

یکشنبه 2 اسفند1394 - 2:00pm
آواتار کاربر

با سلام
استاد گرانقدر جناب آقای حمید خان
لطف بفرمایید در صورت امکان برنامه نوشته شده به زبان سی یا بیسیک را برای ارتقا در اختیار دوستان قرار دهید.
اگر هم امکان ندارد بخش های مهم برنامه با فرمت سی یا بیسیک در اختیار دوستان قرار گیرد.
با تشکر

ای‌ جوان‌ بر قامت‌ خم‌ گشته‌ پیران‌ نگر رفته‌ رفته‌ زندگی‌ بار گرانی‌ می‌شود

یکشنبه 2 اسفند1394 - 11:11pm
آواتار کاربر

استاد بابت مدار ارایه شده بسیار متشکر هستم .در صورت امکان در یک فایل مختصر در مورد عملکرد کلی بخش های مختلف مدار توضیحاتی ارائه گردد.
با تشکر

ای‌ جوان‌ بر قامت‌ خم‌ گشته‌ پیران‌ نگر رفته‌ رفته‌ زندگی‌ بار گرانی‌ می‌شود

یکشنبه 2 اسفند1394 - 11:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به قول حافظ؛ عجب!!!!!!!

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

دوشنبه 3 اسفند1394 - 7:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
البته فکر میکنم منظور شما تغییر اطلاعات سطر اول ال سی دی موقع سنس هست که پارامترهای تفکیک رو نشون میده. بله امکانش که هست چون این تایم رو خودم گذاشتم و بنظر من باقی موندن این اطلاعات در حد 2-3 ثانیه روی صفحه میتونست قشنگتر و مفید تر باشه. حالا دلیل اینکه شما فکر میکنین اگر سریعتر محو بشه بهتر هست چیه؟

با درود
بله اطلاعات سطر اول موقع سنس وقتی از روی فلز رد می شوم همچنان نشان داده میشه منظورم اینه که بعد رد شدن از روی فلز سریع قطع بشه خیلی بهتره چون فرض کنیم ۲ یا چند فلز کنار هم باشن واکنش سیستم ضعیف شده و تداخل ایجاد خواهد کرد
اگه با دستگاههای لورنز کار کرده باشید منظورم رو بهتر متوجه خواهید شد چون عکسل العمل سرعت سیستم در مواجه با فلز و غیر فلز و اعداد تفکیک خیلی زیاده البته من نمی خواهم مقایسه کنم تا همینجا هم کارتون درسته گفتم اگه بشه به اون شکل برنامه ریزی کنید به نظرم خیلی بهتر خواهد شد
از زحمات شما سپاسگزارم @};-

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

سه شنبه 4 اسفند1394 - 5:58pm
مدیر کل
مدیر کل

بنیامین عزیز مساله ای که مد نظر شماست صرفا یک موضوع ظاهری هست و ربطی به سرعت واقعی سنس و یا محاسبه دستگاه نداره! جالبه بدونین خطوط قابل ملاحظه ای در برنامه اضافه شده تا اطلاعات تفکیک رو به میزان حدود 2 ثانیه پس از قطع سنس روی صفحه نگه داره وگرنه که حالت عادی اینطور بود که بلافاصله پس از قطع سنس اطلاعات تفکیک هم محو میشد! فکر میکنم این مساله خیلی واضح باشه. علت اینکه بنده این زحمت رو بخودم دادم تا اطلاعات تفکیک کمی بیشتر روی صفحه باقی بمونه این بود که هر دو حالت رو تست و بررسی کردم و بنظرم این مکث هم قشنگ تر هست و هم گویا تر. در خصوص سنس دو فلز نزدیک به هم اگر قدرت سنس هر دو در حدی باشه که تفکیک داشته باشن ؛ بلافاصله اطلاعات تفکیک برای فلز جدید جایگزین میشه و مشکلی نیست. اما اگر سنس فلز دوم ضعیف و بدون تفکیک باشه ؛ اطلاعات تفکیک فلز قبلی روی صفحه باقی میمونه و از این نظر حق با شماست. البته این حالت خیلی خاصی هست که واقعا در موارد کمی ممکنه بهش برخورد کنیم!
اما در خصوص تایم نمایش اطلاعات تفکیک این زمان در لورنز Z1 حدود 1 ثانیه هست که بنظر من خیلی سریع محو میشه! ولی توجه هم داشته باشین که ما در اینجا یک پارامتر اضافی برای اعلام تفکیک داریم و اون هم درجه آهنی بودن هدف هست که لورنز چنین پارامتری رو اعلام نمیکنه. پس حتی اگر بخوایم تجربه لورنز رو هم ملاک قرار بدیم زمان کمی بیشتر از 1 ثانیه میتونه مطلوب باشه. اما در دستگاهی مثل CTX3030 این تایم حدود 4-5 ثانیه هست که خیلی زیاد بنظر میرسه! هر چند که پارامترهای اعلامی در اون دستگاه مشابه طرح ماست و فقط از نظر ظاهری بهش حالت گرافیکی دادن. بهرحال من این موضوع رو در چند دستگاه دارای تفکیک دیگه هم بررسی کردم و در مجموع بیشتر بحث سلیقه ای بوده. لذا از نظر من بین 1 تا 2 ثانیه میتونه زمان کاملا مطلوبی باشه و این رو مجددا بررسی میکنم.

سه شنبه 4 اسفند1394 - 6:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 283 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 29  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , hooman_dar , Majestic12 و 57 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure