انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 23 اردیبهشت1403 - 7:19pm

پاسخ به موضوع  [ 22 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 12رگولاتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

2840644 نوشته است:
دوست من شما در مورد تبجی ال مینویسید چه ربطی به ۱۲ رگولاتوره داره شما اول ۱۲ رگولاتوره رو بساز و بعد اظهار نظر کن این مدار از لحاظ ثبات حرف نداره هر کسی هرچی دوست داره بگه من ۱۲ رگولاتوره ساختم و در کاوش هم استفاده کردم دستگاه قابل اعتمادیه در ساخت مدار تمیزی و قیافه هیچ اهمیتی نداره مهم نوع قطعه هست و هنر سازنده که حرف اخر رو میزنه اول سازنده باید ابزار دقیق برای ساخت و علم بالا برای ساخت داشته باشه اینو فراموش نکنید موفق باشید

دوست عزیز شما pcb نهایی 12رگولاتور با اخرین تغییرات رو همینجا بذار میخوام با بهترین کیفیت ممکنه بسازم تا به این همه حرف و حدیث پایان داده بشه
برای ای سی های حساس مدار بهترین جایگزینی رو که میدونین تولید شده رو بذارین من روی مدار میذارم تا دیگه در مورد کیفیت قطعات هیچ جای شکی نباشه

شنبه 9 خرداد1394 - 2:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
mhak نوشته است:
2840644 نوشته است:
دوست من شما در مورد تبجی ال مینویسید چه ربطی به ۱۲ رگولاتوره داره شما اول ۱۲ رگولاتوره رو بساز و بعد اظهار نظر کن این مدار از لحاظ ثبات حرف نداره هر کسی هرچی دوست داره بگه من ۱۲ رگولاتوره ساختم و در کاوش هم استفاده کردم دستگاه قابل اعتمادیه در ساخت مدار تمیزی و قیافه هیچ اهمیتی نداره مهم نوع قطعه هست و هنر سازنده که حرف اخر رو میزنه اول سازنده باید ابزار دقیق برای ساخت و علم بالا برای ساخت داشته باشه اینو فراموش نکنید موفق باشید

دوست عزیز شما pcb نهایی 12رگولاتور با اخرین تغییرات رو همینجا بذار میخوام با بهترین کیفیت ممکنه بسازم تا به این همه حرف و حدیث پایان داده بشه
برای ای سی های حساس مدار بهترین جایگزینی رو که میدونین تولید شده رو بذارین من روی مدار میذارم تا دیگه در مورد کیفیت قطعات هیچ جای شکی نباشه

یکی از دوستان یه فیلمی رو برای من فرستان که با این مدار و با قطعات معمولی و لوپ 25 سانت معمولی یه سکه رو تو 45 سنس میکرد با فرکانس 140 باورم چون لوپ معمولی بود!!!!میگفت یه پیرمرده یه مدار شرکتی 12 رگولاتور براش آورده تا تعمیر کنه طرف با اون از 6متری بار کشیده بیرون البته اندازه لوپ رو نگفت که با چه سایز لوپی به برد 6 رسیده :D عکساشم برام فرستاد ولی متاسفانه هاردم فرمت شد ریکاوری هم کرده نتونستم برشون گردونم از دستم رفت

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

شنبه 9 خرداد1394 - 9:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز ملاک تست توی هوا نیست باید ببینیم توی خاک چقدر میتونه هنر داشته باشه اگه ملاک سنس توی هوا باشه توباکس من توی هوا هرچقدر که دلتون بخواد میزنه توی خاک قضیه کاملا متفاوته اینو تجربه کردم که میگم

شنبه 9 خرداد1394 - 10:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
دوست عزیز ملاک تست توی هوا نیست باید ببینیم توی خاک چقدر میتونه هنر داشته باشه اگه ملاک سنس توی هوا باشه توباکس من توی هوا هرچقدر که دلتون بخواد میزنه توی خاک قضیه کاملا متفاوته اینو تجربه کردم که میگم

منم موافقم البته این مدار قبلا جواب داده و نفوذ خوبی داره

یکشنبه 9 خرداد1394 - 12:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alirezaii21 نوشته است:
mhak نوشته است:

منم موافقم البته این مدار قبلا جواب داده و نفوذ خوبی داره

همه ی اینها توی تست واقعی مشخص میشه منتظرم یکی اخرین فیبر و اخرین تغییرات رو بذاره که دست به کار شیم

یکشنبه 10 خرداد1394 - 1:09pm
مدیر کل
مدیر کل

چون بحث نفوذ در خاک مطرح شد این نکته رو بر اساس تجربه و اطلاعاتی که دارم عرض میکنم. ببینید ما در فلزیاب پالسی مساله آنچنان مهمی در خصوص نفوذ امواج در خاک نداریم! کما اینکه اگر خروجی لوپ همه این مدارات رو به اسکوپ متصل کنین شکل امواجی کاملا مشابه میبینید. وقتی شکل موج یکسان باشه دیگه تفاوتی از نظر نفوذ در خاک نمیتونه وجود داشته باشه! این رو هر کسی که کمی فنی باشه متوجه میشه. تنها تا حد کمی فرکانس پالس موثر هست و شاید در حد کمتری پهنای پالسی که به لوپ تزریق میشه. در واقع همه این تاثیرات جزئی و تفاوت نفوذشون در خاک در حد چند درصد بیشتر نیست!
بحث اصلی برای کار روی زمین که خیلی از سازندگان و کاوشگران بعنوان نفوذ تلقی میکنن ؛ در واقع بالانس صحیح با زمین هست! اگر فلزیاب بدرستی روی زمین بالانس نشه و در آستانه قرار نداشته باشه طبیعتا برد زیادی نسبت به تستهای داخل هوا کم میشه! قسمتی از این مساله به دستگاه بستگی داره و قسمتی هم به اپراتور که بتونه بدرستی دستگاه رو روی زمین بالانس کنه. در خصوص مدار بنظر من وجود نوعی عقربه یا میتر میتونه خیلی کمک کنه تا اپراتور واقعا متوجه بشه دستگاه کاملا در استانه قرار داره یا نه. بیشتر بحث همینه وگرنه امواج که در سیستم پالسی این تیپ مدارات کاملا عین هم هستن.

یکشنبه 10 خرداد1394 - 6:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود خدمت همه دوستان در کل بنده با فرمایشات جناب حمید موافقم در مورد پالسیها تقریبا شکل موجها یکی هست و این امر باعث میشه که نفوذ در خاک هم یکی باشه که خودتون هم میبینید تقریبا همه پالسیها برد یکسانی دارن با اختلافی ناچیز از یکدیگر که اونم به گفته جناب حمید عزیز بخاطر پهنای پالس و چند عامل کوچک و جزئیه در مورد تمام فلزیابها مبنای طراح بیشتر روی ثبات و کیفیت در طراحی برد در جهت کم کردن و به حداقل رسوندن بی ثباتی هست کما اینکه در مدار طراحی شده جناب حمید میبینید به نظر بنده دستگاه باثبات با برد متوسط خیلی بهتر از دستگاه بی ثبات با برد بالاتره دوستان مزیت این دستگاه ثبات بالاتر نسبت به انالوگها و حتی دیجیتالهای شبیه چنس هست

یکشنبه 10 خرداد1394 - 7:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
من میخام این مدارو بسازمش ولی ظاهرا فایل ساختش حذف شده ...اگه یکی از دوستان زحمت بکشه فایل کامل ساخت با اخرین تغییرات رو بذاره واسه دانلود ممنون میشم..

شنبه 23 خرداد1394 - 9:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام من این فلز یاب رو دارم کار میکنه ولی بعضی قطعاتش رو تو تاپیک دلم شکست اشتباه وارد شده که کم کم میذارم این دستگاه بدون لوپ راه اندازی نمیشه

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

جمعه 29 خرداد1394 - 8:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

12341234 نوشته است:
سلام من این فلز یاب رو دارم کار میکنه ولی بعضی قطعاتش رو تو تاپیک دلم شکست اشتباه وارد شده که کم کم میذارم این دستگاه بدون لوپ راه اندازی نمیشه

سلام درود بر شما :ymhug: استاد عزیز با تشکر از لطف شما لطفا نوع درست آیسیهارو توی تایپیک مربوطه اعلام کنید :ymhug:

جمعه 29 خرداد1394 - 8:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 22 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: agh192 , Google و 103 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure