انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 4:56pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

خواهش میکنم بهرام جان عزیز . نظر لطف شماست
در ضمن دوستان عدد ID 99 با لوپ های 30 و 45 و 60 در بیشتر مواقع خطا هست ، درضمن گفتن خطا برای یک نقطه زن قدرتمند صحیح نیست ! چون خیلی محدود ممکنه شرایط در خاک وجود داشته باشه که اپراتور رو گمراه کنه نه از طرف دستگاه ! بلکه از طرف محیط و نوع تراکم جنس خاک ( ماسه ای ، ماسه سنگی ) و در آخر هوش و ذکاوت اپراتور ، چون کسی که میخواد قلق گیری عالی و در اپراتوری فلزجو حرفه ای بشه باید مکان تست برای خودش بسازه و تنظیمات صحیح دستگاه رو یاد بگیرید . درنهایت با 3 مورد حفاری بی نتیجه باید متوجه سنس فلزات از سفال و غیره بشید . روی حجم سنس و اعداد ID و اعداد میتر بیشتر توجه داشته باشید که رابطه ای قوی بینشون هست ، مکانهایی که سنس خیلی ضعیف و میتر زیر 10 ولی حجم سنس 2 در 2 متر دارید با عدد ID 99 مطمئناً ذرات زیاد یا سنگهای معدنی بوده که به خاطر تنظیمات نا صحیح دستگاه مورد حساسیت دستگاه واقع خواهد شد ! که با بدست آوردن تنظیمات صحیح میشه غیر قابل سنس بشه . @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 20 بهمن1394 - 3:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان ما یه جایی رو زدیم که از نظر علایم غنی هستش ولی چون چندین بار جاهای دیگه به نتیجه نرسیدیم میخواستم بدونم با لوپ یک در یک چه تنظیماتی باید داشته باشیم حداقل حدودی هم باشه لطف کنین در ضمن زمین کشاورزی هستش اون جایی رو هم که با لوپ 60 زده نزدیک درختیه که حدودا بالای 300 ساله ممنون میشم راهنمایی کنین

سه شنبه 20 بهمن1394 - 7:44pm

دوستان من همه ۵۳ صفحه رو خوندم،مطالب انقدر زیاده که چندین روز طول میکشه جمع بندیش
یه سوال دارم،ممنون میشم اساتید نظرشون رو اعلام کنن:
مدار با یه لوپ ۱ در ۱ با اهم ۱ و ظرفیت ۳۵۰ ساخته شده،برای تست اولیه ش که قلق دستمون بیاد چیکار باید کرد؟؟
:YMPRAY: :YMPRAY:
لطفا جواب بدین راهنماییم کنین،من تجربه کار با فلزیاب رو نداشتم اگه بطور ساده توضیح بدین ممنون میشم :x

چهارشنبه 21 بهمن1394 - 11:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

maryam نوشته است:
دوستان من همه ۵۳ صفحه رو خوندم،مطالب انقدر زیاده که چندین روز طول میکشه جمع بندیش
مدار با یه لوپ ۱ در ۱ با اهم ۱ و ظرفیت ۳۵۰ ساخته شده،برای تست اولیه ش که قلق دستمون بیاد چیکار باید کرد؟؟
لطفا جواب بدین راهنماییم کنین،من تجربه کار با فلزیاب رو نداشتم اگه بطور ساده توضیح بدین ممنون میشم :x

شما فایل توضیحات استاد حمید که در صفحه اول مدار فلزجو هست مطالعه کنید کفایت میکنه
بقیش مربوط به تجربه شما حین کار میشه که باید ساعتها تمرین کنید

چهارشنبه 21 بهمن1394 - 1:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود.دوستان کسی نهایت برد فلز 20*20 زیر خاک با لوپ گرد 1 یا مربع 2*2 رو میدونه؟

چهارشنبه 21 بهمن1394 - 11:39pm

ممنون
ورژن برنامه من 3.00 بود؛انگار توضیحات تو ورژن جدید بیشتر شده

پنج شنبه 22 بهمن1394 - 4:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

systembbp نوشته است:
درود.دوستان کسی نهایت برد فلز 20*20 زیر خاک با لوپ گرد 1 یا مربع 2*2 رو میدونه؟

این سوال من هم هست اگه کسی واقعا تست کرده دریق نکنه @};-

پنج شنبه 22 بهمن1394 - 5:29pm
مدیر کل
مدیر کل

چون ظاهرا دوستان هنوز بطور دقیق چنین تستی نکردن بنده از نظر تئوری که تا حد زیادی هم با واقعیت تطبیق داشته جواب شما رو میدم! فلز 20 در 20 با لوپ 1 متری گرد بین 180 تا 220 سانت در خاک سنس خواهد شد. مقدار دقیق بستگی به کیفیت لوپ و تنظیمات دستگاه و جنس خاک داره. میزان سنس این فلز با لوپ 2 متری هم حدود 2.5 متر هست.

پنج شنبه 22 بهمن1394 - 6:06pm
مدیر کل
مدیر کل

yas22 نوشته است:
سلام دوستان ما یه جایی رو زدیم که از نظر علایم غنی هستش ولی چون چندین بار جاهای دیگه به نتیجه نرسیدیم میخواستم بدونم با لوپ یک در یک چه تنظیماتی باید داشته باشیم حداقل حدودی هم باشه لطف کنین در ضمن زمین کشاورزی هستش اون جایی رو هم که با لوپ 60 زده نزدیک درختیه که حدودا بالای 300 ساله ممنون میشم راهنمایی کنین

فرکانس حدود 100 - عرض پالس حدود 250 - دیلی حدود 40 - حساسیت حدود 15
اینها تنظیمات پیشنهادی و نسبتا مهم در شرایط شما هستن و سایر تنظیمات به اون شکل اهمیتی ندارن مگر اینکه با موقعیت واقعا دشواری روبرو باشین! اصولا تنظیمات تا حدی هم به مدل لوپ و اپراتوری شخص شما و طبیعتا منطقه مورد کاوش بستگی داره و وجود این همه تنظیمات هم بخاطر همین هست! به همین دلیل نمیشه فرمول کلی دقیقی برای تنظیمات ارائه کرد. ولی بنظر من با همین رنج تنظیمات ذکر شده اگر هدفی با قدرت مناسب سنس شد به احتمال زیاد فلز هست و با توجه به اطلاعات بخش تفکیک دیگه تصمیم حفاری به عهده شماست.

پنج شنبه 22 بهمن1394 - 6:17pm
مدیر کل
مدیر کل

maryam نوشته است:

دوست عزیز بنظر میرسه تجربه شما در استفاده از یک فلزیاب بسیار کم هست! وگرنه تست گرفتن از این فلزیاب حداقل با همون تنظیمات پیش فرض کار خیلی ساده ایه. بهرحال بنده کلا تست اولیه با لوپ بزرگ رو اصلا توصیه نمیکنم! حتما ابتدا لوپ کوچکتری بسازین و تستهای خودتون رو با اون انجام بدین. وگرنه قلق گیری لوپهای بزرگ نکات دیگری هم داره که در کنار نکات اولیه استفاده از یک فلزیاب کار رو خیلی سخت تر میکنه.
در ضمن ظاهرا فرمودین از نسخه 3.00 استفاده میکردین. قویا توصیه میکنم همیشه از آخرین نسخه استفاده کنین. بخصوص که از نسخه 3 تا الان تغییرات فنی مهم و موثری داشتیم.

پنج شنبه 22 بهمن1394 - 6:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure