انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 8:02pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
بهرام نوشته است:
سنه دژ نوشته است:
بهرام نوشته است:
:ymapplause: مرسی سنه جان عالی بود اما یک جا مشکل داشتی ببنید لوپها نیستن که باعث تفکیک میشن لوپ در واقع خودش مغناطیس میشه دقیقا حکم یک اهنربا رو داره این مدارات هستن که این دو پارامتر رو از هم جدا میکنن.شما برای لوپ یک پالسی دوجهت یعنی دو میدان ایجاد میکنی شمال وجنوب که برای یک vlf هم همینطوره که از روی همین دو پارامتر میشه تفکیک رو انجام داد در کل توضیحاتت همیشه جای تامل داره :YMPEACE:

منظور بنده روش فرستادن و گرفتن امواج توسط لوپها بود که مثل پالسیها حالت سنجش مغناطیس نداره و فلز هدف مقدار گیرندگی رو یا مختل میکنه یا تقویت میکنه .این دو نوع هم برای فلزیابهای والف با صدای زمینه یا بدون صدای زمینه هست ( نال )
در این روش TR مجبور شدم بگم توسط لوپها ، منظورم فرستادن و گرفتن امواج توسط لوپها بود نه تفکیک توسط لوپها . دیگه اینقدر هم بیسواد نیستم که تفکیک رو بزارم پای لوپها :D مثلا داریم با پی دی سر و کله میزنیم

نه سنه جان قصدی نداشتم به خدا ازمون نرنجی داداش.پ د ای کللک پس چرا سکوت کردین هیچکدومتون حرفی نمیزنین اقا محمود که معلوم نشد چیکار کرد حداقل شما بعد ساخت نتیجه رو اعلام کن \M/

خواهش میکنم
ما ز دوستان هرگز نرجیم ، هر چه کرد با ما آن آشنا کرد :D
ما که سکوت نکردیم ، دستگاه سکوت کرده
بنده هنوز طرح شما با اصلاحات رو نساختم
دارم با یه تغیرات دیگه سروکله میزنم
و گمون نمیکنم کسی بتونه طرح جدید رو کاریش بکنه

لا اله الا هو

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 2:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بعضی وقتا این مناعت طبعت هم مارا در مینوردد :x باشه امیدوارم خاکش کنی :YMPEACE:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 4:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام علیکم

امیدوارم شاد و پر انرژی باشید

دوستان تو منطقه ای که برف باریده یا زمین خیس و مرطوب هست کدام یک از تنظیمات رو باید دستکاری کنیم و باید کاهش بدیم یا افزایش برای سنس فلزات نرم

با تشکر فراوان

یا حــق @};- @};-

از این تکرار ساعتها
از این بیهوده بودنها
از این بی تاب ماندنها
از این تردیدها
نیرنگها
شکها
خیانتها
از این رنگین کمان سرد آدمها
و از این مرگ باورها و رویاها
پریشانم …
دلم پرواز میخواهد !

شنبه 17 بهمن1394 - 3:44am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: چوار پارچه ی کوردستان
عرض سلام و درود خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان خوب فلزجو @};-

چند روزی میشه دستگاه رو بردم بیرون
خدایی خیلی خوب کار میکرد و اصلا بوق اضافی نداشتم
ولی 2 مشکل دارم
یکی برد کم دستگاهه ، تا حدی که با لوپ 45 بیرون از منزل یک فلز زنگ زده حدودا به اندازه خود لوپ رو بیشتر از 1 متر سنس نداشت ، که یه LF فلزی سفارش دادم امیدوارم حل بشه
مشکل بعدی با حذف آهنه
حتی روی حذف اهن 1 هم طلا رو FE نشون میده و روی آخرین درجه هم فلز و آهن رو non-fe نشون میده
واقعا موندم چی کارش کنم ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X(

یکشنبه 18 بهمن1394 - 5:19pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
خب دستگاه شما که مشخصا اشکال داره و به احتمال زیاد هم ایراد در بخش مدار هست! لذا برد تا حد حتی کمتر از نصف برد نهایی در کنار تفکیک نادرست هم نشان از همین مساله داره. طبیعتا چنین دستگاهی اصلا شرایط کاوش نداره که شما برای تست بیرون بردین! با توجه به اینکه این موضوع به اپراتوری مربوط نمیشه باید مشکلتون رو در تاپیک مدار پالسی فلزجو مطرح کنین و هر وقت مساله رفع شد برای تست و کاوش تشریف ببرین.

یکشنبه 18 بهمن1394 - 6:40pm
مدیر کل
مدیر کل

علی دلی نوشته است:
سلام علیکم

دوستان تو منطقه ای که برف باریده یا زمین خیس و مرطوب هست کدام یک از تنظیمات رو باید دستکاری کنیم و باید کاهش بدیم یا افزایش برای سنس فلزات نرم

با تشکر فراوان

یا حــق @};- @};-

بالا بردن دیلی دستی و کم کردن درجه حساسیت دو تنظیم کلیدی برای این مساله هستن. در عین حال فرکانس حدود 100 و عرض پالس حداکثر 200 هم به سنس فلزات بزرگ و حساسیت کمتر به شرایط موجود کمک میکنه. اما در خصوص ترکیب دو تنظیم دیلی و درجه حساسیت نظر بنده این هست که تعادلی بین این دو تنظیم وجود داشته باشه! یعنی صرفا به کمک یکی از این تنظیمات سعی نکنین مساله رو رفع کنین. بسته به سایز لوپ شما که احتمالا از حد متوسط بزرگتر هست ؛ بنظر من دیلی حدود 30 تا 40 مناسب باشه و باقی برقراری ثبات روی زمین رو از طریق کم کردن درجه حساسیت انجام بدین تا جاییکه قادر به کاوش توام با ثبات باشین. طبیعتا در چنین شرایطی جهت سنس قوی فلزات بزرگ حتی از نوع نرم مشکلی وجود نداره.

یکشنبه 18 بهمن1394 - 6:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
علی دلی نوشته است:
سلام علیکم

با تشکر فراوان

یا حــق @};- @};-

بالا بردن دیلی دستی و کم کردن درجه حساسیت دو تنظیم کلیدی برای این مساله هستن. در عین حال فرکانس حدود 100 و عرض پالس حداکثر 200 هم به سنس فلزات بزرگ و حساسیت کمتر به شرایط موجود کمک میکنه. اما در خصوص ترکیب دو تنظیم دیلی و درجه حساسیت نظر بنده این هست که تعادلی بین این دو تنظیم وجود داشته باشه! یعنی صرفا به کمک یکی از این تنظیمات سعی نکنین مساله رو رفع کنین. بسته به سایز لوپ شما که احتمالا از حد متوسط بزرگتر هست ؛ بنظر من دیلی حدود 30 تا 40 مناسب باشه و باقی برقراری ثبات روی زمین رو از طریق کم کردن درجه حساسیت انجام بدین تا جاییکه قادر به کاوش توام با ثبات باشین. طبیعتا در چنین شرایطی جهت سنس قوی فلزات بزرگ حتی از نوع نرم مشکلی وجود نداره.

سلام

با تشکر فراوان از راهنمایی مهندس حمید عزیز

سرافراز باشید ان شاالله :ymapplause: @};-

از این تکرار ساعتها
از این بیهوده بودنها
از این بی تاب ماندنها
از این تردیدها
نیرنگها
شکها
خیانتها
از این رنگین کمان سرد آدمها
و از این مرگ باورها و رویاها
پریشانم …
دلم پرواز میخواهد !

دوشنبه 19 بهمن1394 - 5:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
علی دلی نوشته است:
سلام به همه دوستان

خواهشا راهنمایی بفرمایید

شاید سوال بنده بارها در پست های مختلف تکرار شده باشد و بنده تازه با این انجمن آشنا شدم و به دلیل حجیم بدون تعداد صفحات و با این وضع اینترنت که تا صفحه ای باز میشود 4 بار اینترنتم قطع میشود کاری نسبتا سخت هست و به دلیل مشغلات کاری هم نمیشود همه رو خوند,لذا خواهشمندم بنده حقیر رو راهنمایی کنید

حال سوال بنده

اگر در منطقه ای در عمق 1 متر فلزی به اندازه یک متر در یک متر از جنس مفرغ وجود داشته باشدو کمی ان ور تر در همان عمق فلزی به همان اندازه از جنس طلا وجود داشته باشد و باز کمی ان ور تر در همان عمق فلزی با همان اندازه از جنس نقره وجود داشته باشد و باز در همان عمق سفال وجود داشته باشد

و دستگاه فلزجو همه این نقات رو بزنه خب چطور میشود فهمید این نقطه طلا هست یا نقره یا سفال و....
میشه لطف کنید اینو برای من توضیح بدین یا اگه مطلبی در این باره هست بهم بدین مطالعه کنم

بازم تشکر میکنم از شما عزیزان

یا حــــق

حق نگهدار شما باشه انشاا..
در مورد سوال شما که با خط قرمز مشخص کردم ، باید عرض کنم که چون شما در سوالتون عمق های فلزات نام برده رو 1 متر مثال زدید ، بنابر این باید عرض کنم که اعداد نمایش گر میتر دستگاه برای فلزات که فرمایش کردید با اعداد سنس سفال فرق زیادی خواهد داشت ، یعنی اگر تجمع سفال در 1 متری باشه و یک ورق 1 در1 فلزی در عمق یکسان با سفال وجود داشته باشه اعداد نمایشگر سنس روی ال سی دی شاید حدود چندین برابر اختلاف داشته باشن ! یعنی اگر اعداد میتر سنس سفال حدود 10 باشه ، اعداد میتر فلز 1در1 باید روی حدود 500 باشه و همینطور عدد تفکیک ID یکی نخواهد بود . @};-

سلام استاد مهدي عزيز و گرامي
با اجازه شما در پيرو مطلب شما يه چيز رو هم من اضافه كنم كه
اگر يه فلزه 1 در1 در عمق 1 متري با شه وبا لوپ 1 متري يا كوچيكتر اونو سنس كنيد حتما محدوده سنستون بسته به لوپ مورد استفاده بزرگتر از خوده فلز خواهد بود كه در مورد مثاله بالايي ممكنه بين 1/5 تا 2 متر محدوده سنس داشته باشي كه در مورد سفال كاملا بر عكسه و اين محدوده ميتونه كمتر از حجم سفال باشه
ممنون و شرومنده استاد مهدي عزيز @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

سه شنبه 19 بهمن1394 - 12:47am
مدیر سایت
مدیر سایت

کاملا درسته ، ولی اگر تجمع سفال و ذرات در یک محدودۀ حدود 1 در 1 متر باشه به ظاهر حجم سنس خواهیم داشت ولی اعداد میتر خیلی کم هست و باید دوستان رابطه ای بین اعداد میتر سنس فلزات و حجم سنس با اعداد سنس میتر ذرات و سفال و خشت پیدا کنید . هرچند وقت و زمان زیادی میطلبه ! ولی به نظر بنده هرجایی رو که مشکوک بودید باید یا علی بگید . موفق باشید ؛ ولی تمام سیستمهای قدرتمند دنیا خطا دارن فقط در بعضی تنظیمات و واکنشهای اخباری دستگاه باید حرفه ای شد تا حفاری های بیمورد کمتر بشه !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 20 بهمن1394 - 2:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دقیقا زدین وسط هدف استاد مهدی.من هم همیشه میگم ذرات پراکنده سفال عدد میتر بالایی ندارن کو گوش شنوا :ymsigh:
کلا حرفاتون رو باید ماچ کرد و لای قران گذاشت :D

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 20 بهمن1394 - 2:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure