انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 12:05pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

علی دلی نوشته است:
سلام به همه دوستان

خواهشا راهنمایی بفرمایید

شاید سوال بنده بارها در پست های مختلف تکرار شده باشد و بنده تازه با این انجمن آشنا شدم و به دلیل حجیم بدون تعداد صفحات و با این وضع اینترنت که تا صفحه ای باز میشود 4 بار اینترنتم قطع میشود کاری نسبتا سخت هست و به دلیل مشغلات کاری هم نمیشود همه رو خوند,لذا خواهشمندم بنده حقیر رو راهنمایی کنید

حال سوال بنده

اگر در منطقه ای در عمق 1 متر فلزی به اندازه یک متر در یک متر از جنس مفرغ وجود داشته باشدو کمی ان ور تر در همان عمق فلزی به همان اندازه از جنس طلا وجود داشته باشد و باز کمی ان ور تر در همان عمق فلزی با همان اندازه از جنس نقره وجود داشته باشد و باز در همان عمق سفال وجود داشته باشد

و دستگاه فلزجو همه این نقات رو بزنه خب چطور میشود فهمید این نقطه طلا هست یا نقره یا سفال و....
میشه لطف کنید اینو برای من توضیح بدین یا اگه مطلبی در این باره هست بهم بدین مطالعه کنم

بازم تشکر میکنم از شما عزیزان

یا حــــق

حق نگهدار شما باشه انشاا..
در مورد سوال شما که با خط قرمز مشخص کردم ، باید عرض کنم که چون شما در سوالتون عمق های فلزات نام برده رو 1 متر مثال زدید ، بنابر این باید عرض کنم که اعداد نمایش گر میتر دستگاه برای فلزات که فرمایش کردید با اعداد سنس سفال فرق زیادی خواهد داشت ، یعنی اگر تجمع سفال در 1 متری باشه و یک ورق 1 در1 فلزی در عمق یکسان با سفال وجود داشته باشه اعداد نمایشگر سنس روی ال سی دی شاید حدود چندین برابر اختلاف داشته باشن ! یعنی اگر اعداد میتر سنس سفال حدود 10 باشه ، اعداد میتر فلز 1در1 باید روی حدود 500 باشه و همینطور عدد تفکیک ID یکی نخواهد بود . @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 14 بهمن1394 - 2:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام علیکم

با تشکر از نظرات شما دوستان و استدان بزرگوار

فقط یک سوال حذف آهن معمولا رو چند باشه بهتره؟

از این تکرار ساعتها
از این بیهوده بودنها
از این بی تاب ماندنها
از این تردیدها
نیرنگها
شکها
خیانتها
از این رنگین کمان سرد آدمها
و از این مرگ باورها و رویاها
پریشانم …
دلم پرواز میخواهد !

چهارشنبه 14 بهمن1394 - 2:43pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با توجه به حرکت لوپ روی سطح زمین . همیشه عدد حذف آهن با زمانی که تست در هوا انجام میدید مقداری تفاوت داره ؛ بنابراین اگر حذف آهن مدار شما روی هوا از 12 بخوبی عمل میکنه ، برای روی خاک روی 10 بگذارید . حالا دیگه خودتون میزانش رو بدست بیارید

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 14 بهمن1394 - 2:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
ممنون از راهنمایی و پاسخگویی شما بزرگواران
بازم مزاحمتون میشم و سوال خواهیم پرسید تا از تجربیات همه شما عزیزان استفاده کنیم :D @};-

یا حـــق

از این تکرار ساعتها
از این بیهوده بودنها
از این بی تاب ماندنها
از این تردیدها
نیرنگها
شکها
خیانتها
پریشانم …
دلم پرواز میخواهد !

چهارشنبه 14 بهمن1394 - 4:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام علیکم

امیدوارم شاد و خرم باشد

دوستان ی توضیح درمورد صدای فلزیاب هم میگین,آیا با نوع صدایی که از فلزیاب به گوش ما میرسه میشه فهمید که ایا هدف سطحی زده یا عمقی یا اینکه خطلا بوده؟؟؟

یا در کل اگر نقطه زن نقطه ای رو گیرفت زیررررر و ول کن نبود به چه معنی میتونه باشه یا اگر بم بود چطور تفسیر میشه اگر در این باره هم توضیحی ارائنه بدین ممنون میشم

یا حــــق @};-

از این تکرار ساعتها
از این بیهوده بودنها
از این بی تاب ماندنها
از این تردیدها
نیرنگها
شکها
خیانتها
پریشانم …
دلم پرواز میخواهد !

پنج شنبه 14 بهمن1394 - 2:12am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
بهرام نوشته است:
:ymapplause: مرسی سنه جان عالی بود اما یک جا مشکل داشتی ببنید لوپها نیستن که باعث تفکیک میشن لوپ در واقع خودش مغناطیس میشه دقیقا حکم یک اهنربا رو داره این مدارات هستن که این دو پارامتر رو از هم جدا میکنن.شما برای لوپ یک پالسی دوجهت یعنی دو میدان ایجاد میکنی شمال وجنوب که برای یک vlf هم همینطوره که از روی همین دو پارامتر میشه تفکیک رو انجام داد در کل توضیحاتت همیشه جای تامل داره :YMPEACE:

منظور بنده روش فرستادن و گرفتن امواج توسط لوپها بود که مثل پالسیها حالت سنجش مغناطیس نداره و فلز هدف مقدار گیرندگی رو یا مختل میکنه یا تقویت میکنه .این دو نوع هم برای فلزیابهای والف با صدای زمینه یا بدون صدای زمینه هست ( نال )
در این روش TR مجبور شدم بگم توسط لوپها ، منظورم فرستادن و گرفتن امواج توسط لوپها بود نه تفکیک توسط لوپها . دیگه اینقدر هم بیسواد نیستم که تفکیک رو بزارم پای لوپها :D مثلا داریم با پی دی سر و کله میزنیم

لا اله الا هو

پنج شنبه 14 بهمن1394 - 2:53am
مدیر سایت
مدیر سایت

علی دلی نوشته است:
سلام علیکم

امیدوارم شاد و خرم باشد

دوستان ی توضیح درمورد صدای فلزیاب هم میگین,آیا با نوع صدایی که از فلزیاب به گوش ما میرسه میشه فهمید که ایا هدف سطحی زده یا عمقی یا اینکه خطلا بوده؟؟؟

یا در کل اگر نقطه زن نقطه ای رو گیرفت زیررررر و ول کن نبود به چه معنی میتونه باشه یا اگر بم بود چطور تفسیر میشه اگر در این باره هم توضیحی ارائنه بدین ممنون میشم

یا حــــق @};-

علی آقا نوشتن ده هاااااا صفحه مطالب تکراری فقط باعث اذیت شدن دوستان تازه وارد میشه که نمیتونن به علت ازدیاد صفحات به عقب برگردن و مطالب مفید گذشته رو مطالعه کنن !!! لطف کنید این بخش رو از اول خوب مطالعه کنید و با آرامش به جواب سوالات خودتون برسید .. متشکریم @};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 10:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
دوستان بنظر شما اگه با لوپ 1در1 .طوری که دستگاه روی گردن آویزان باشه خود اپراتور لوپ رو هم حمل کنه برد مشکلی پیش میآد یعنی برد دستگاه کم نمیشه ؟

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 12:21pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
بهرام نوشته است:
:ymapplause: مرسی سنه جان عالی بود اما یک جا مشکل داشتی ببنید لوپها نیستن که باعث تفکیک میشن لوپ در واقع خودش مغناطیس میشه دقیقا حکم یک اهنربا رو داره این مدارات هستن که این دو پارامتر رو از هم جدا میکنن.شما برای لوپ یک پالسی دوجهت یعنی دو میدان ایجاد میکنی شمال وجنوب که برای یک vlf هم همینطوره که از روی همین دو پارامتر میشه تفکیک رو انجام داد در کل توضیحاتت همیشه جای تامل داره :YMPEACE:

منظور بنده روش فرستادن و گرفتن امواج توسط لوپها بود که مثل پالسیها حالت سنجش مغناطیس نداره و فلز هدف مقدار گیرندگی رو یا مختل میکنه یا تقویت میکنه .این دو نوع هم برای فلزیابهای والف با صدای زمینه یا بدون صدای زمینه هست ( نال )
در این روش TR مجبور شدم بگم توسط لوپها ، منظورم فرستادن و گرفتن امواج توسط لوپها بود نه تفکیک توسط لوپها . دیگه اینقدر هم بیسواد نیستم که تفکیک رو بزارم پای لوپها :D مثلا داریم با پی دی سر و کله میزنیم

نه سنه جان قصدی نداشتم به خدا ازمون نرنجی داداش.پ د ای کللک پس چرا سکوت کردین هیچکدومتون حرفی نمیزنین اقا محمود که معلوم نشد چیکار کرد حداقل شما بعد ساخت نتیجه رو اعلام کن \M/

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 12:31pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
mohammadiraj نوشته است:
دوستان بنظر شما اگه با لوپ 1در1 .طوری که دستگاه روی گردن آویزان باشه خود اپراتور لوپ رو هم حمل کنه برد مشکلی پیش میآد یعنی برد دستگاه کم نمیشه ؟

خیر هیچ مشکلی پیش نمیاد
در واقع حرفه ای ها همیشه دستگاه را روی گردن آویزان میکنند و روی دسته نیست .
در این صورت استفاده از کابل رابط مرغوب و فیشهای محکم و بدون لقی ، ضروری است .
هنگام حمل باید دستگاه بحد کافی از میدان لوپ بدور باشد و اون حد نباید خیلی زیاد باشه که طول کابل رابط بیش از اندازه ، زیاد بشه .
در هر صورت مطمئنا دستگاه مقداری در میدان لوپ قرار میگیرد ، اینجا دیگر چیدمان داخل دستگاه و نحوه ی شیلد مدار و رعایت نکات ریز هست که تعین کننده ی میزان نویز مدار یا خودزنی را تعین میکنند .

لا اله الا هو

پنج شنبه 15 بهمن1394 - 2:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure