انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:18pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

systembbp نوشته است:
دروذ. چاله ی 1.5 در 1.5 به عمق 1 متر کمتر در نظر بگیرید.فرض کنید نقطه هدف باشه. بخوایم با لوپ 1در1 از روش رد شیم بالانس به هم میخوره و حفره میزنه که دوستان پیشنهاد دادن با لوپ بزرگتر باید از روش رد شد.من برای موردی که گفتم تونستم با همون لوپ 1در1 چک کنم.فقط موقع بالانس کردن لوپ،لوپ رو (تو حالت عادی توی 30 سانتی بالانس میکردم ولی برای بررسی چاله توی 1.3 متری زمین بیرون چاله) بالانس کردم و روی چاله اوردم لوپ رو و در ارتفاع 30 سانت بالاتر از سطح چاله،چاله رو چک کردم.بالانس تقریباً به هم نخورد و نتیجه تقریباً قابل قبول بود.البته یه نکته هم اینکه خاک سطح زمین و کف چاله چندان تفاوتی نداشتن.خلاصه بدون استفاده از لوپ بزرگتر از چاله شد یه نتیجه ای بگیرم.دوستان هم اگر این تست رو در جایی تونستن انجام بدن و نظرشون بگن ممنون میشم.مهندس حمید عزیز نظر شما چیست

بله این روش هم جواب میده چون شما عملا در فاصله ای خیلی بیشتر از زمین دستگاه رو بالانس کردین و در این شرایط دیگه وجود چاله رو خیلی کمتر حس میکنه. البته افزایش دیلی هم در این شرایط تاثیر داره. فراموش نکنین تحت چنین شرایطی که شما عمل کردین بهرحال کمی برد از دست میدین! چون فلزیاب نمیتونه در شرایطی که حفره تاثیر معکوس نسبت به حضور فلز داره ؛ برد حداکثری برای فلزیابی داشته باشه. این توقع درستی نیست و بهتره از طریق تنظیم دیلی و فرکانس و پهنای پالس کاری کنین که اثر زمین روی فلزیاب کمتر بشه و بعد به کاوش بپردازین. در این صورت فقط برای فلزات کوچک برد کاهش پیدا میکنه که اتفاقا خوب و توام با ثبات بیشتر هست و برد برای فلزات بزرگتر میتونه حتی بیشتر هم بشه که این هم مطلوبه.

دوشنبه 27 اردیبهشت1394 - 2:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد حمید عزیز با این اوصاف بهتره شما یه تاپیک جداگانه برای ارزیابی و احتمالات برای دوستان باز کنید و به سوالات اونا پاسخگو باشید که ایا دستگاه من با این عدد گرفت طلا بود که من برم حفاری کنم یا نه =)) واقعا توقعات بعضیها دیگه خیلی ...... :))

دوشنبه 28 اردیبهشت1394 - 6:27am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
systembbp نوشته است:
دروذ. چاله ی 1.5 در 1.5 به عمق 1 متر کمتر در نظر بگیرید.فرض کنید نقطه هدف باشه. بخوایم با لوپ 1در1 از روش رد شیم بالانس به هم میخوره و حفره میزنه که دوستان پیشنهاد دادن با لوپ بزرگتر باید از روش رد شد.من برای موردی که گفتم تونستم با همون لوپ 1در1 چک کنم.فقط موقع بالانس کردن لوپ،لوپ رو (تو حالت عادی توی 30 سانتی بالانس میکردم ولی برای بررسی چاله توی 1.3 متری زمین بیرون چاله) بالانس کردم و روی چاله اوردم لوپ رو و در ارتفاع 30 سانت بالاتر از سطح چاله،چاله رو چک کردم.بالانس تقریباً به هم نخورد و نتیجه تقریباً قابل قبول بود.البته یه نکته هم اینکه خاک سطح زمین و کف چاله چندان تفاوتی نداشتن.خلاصه بدون استفاده از لوپ بزرگتر از چاله شد یه نتیجه ای بگیرم.دوستان هم اگر این تست رو در جایی تونستن انجام بدن و نظرشون بگن ممنون میشم.مهندس حمید عزیز نظر شما چیست

بله این روش هم جواب میده چون شما عملا در فاصله ای خیلی بیشتر از زمین دستگاه رو بالانس کردین و در این شرایط دیگه وجود چاله رو خیلی کمتر حس میکنه. البته افزایش دیلی هم در این شرایط تاثیر داره. فراموش نکنین تحت چنین شرایطی که شما عمل کردین بهرحال کمی برد از دست میدین! چون فلزیاب نمیتونه در شرایطی که حفره تاثیر معکوس نسبت به حضور فلز داره ؛ برد حداکثری برای فلزیابی داشته باشه. این توقع درستی نیست و بهتره از طریق تنظیم دیلی و فرکانس و پهنای پالس کاری کنین که اثر زمین روی فلزیاب کمتر بشه و بعد به کاوش بپردازین. در این صورت فقط برای فلزات کوچک برد کاهش پیدا میکنه که اتفاقا خوب و توام با ثبات بیشتر هست و برد برای فلزات بزرگتر میتونه حتی بیشتر هم بشه که این هم مطلوبه.

ممنون.مهندس جان یعنی برای نقطه ای که یه بار اسکن کردیم و نیم متر یه متر کندیم و دوباره میخوایم چکش کنیم تنظیم دیلی و ... با حالت اسکن قبل کندن میتونه فرق کنه و بهتر بشه.چون هر جور که ما توی 30 سانتی بالانس کنیم بریم رو چاله منفی میشه

دوشنبه 28 اردیبهشت1394 - 6:09pm
مدیر کل
مدیر کل

شما باید آنالیز خودتون رو قبل از کندن چاله انجام داده باشین. وگرنه بعدش کار خیلی سخت میشه! غیر از روشی که شما انجام دادین و تنظیماتی که بنده عرض کردم تنها راه باقیمانده استفاده از لوپی بسیار بزرگتر از چاله هست یا برعکس لوپی خیلی کوچکتر از چاله که بشه باهاش داخل چاله رو چک کرد. غیر این باشه وجود چاله تاثیر منفی میذاره.

سه شنبه 28 اردیبهشت1394 - 3:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام این هم نتایج این لوپ ما فیبر مسی 15*10 بااین لوپ60-110 -چادر مسافرتی بسته عرض 60 -در 220 اعداد سه گانه 792-706-294
پیوست:
2015-05-01-121.jpg
integ.w 42 ground 2 speed 2 تمامی این حالت ها تقریبا تفکیک استاندارد داشت
s15 d16 f265 p180

اقای مهندس حمید باید عرض کنم خدمتتون واقعا از صمیم قلب میگم خسته نباشید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

چهارشنبه 30 اردیبهشت1394 - 12:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست گرامی میشه مشخصات لوپتون رو بفرمایید

چهارشنبه 30 اردیبهشت1394 - 3:01pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون 12341234 عزیز بابت لطفتون. خسته نباشین.
برد شما بنظر من یک مقدار کم هست که علتش قرار دادن روی حساسیت 15 و در عین حال تفاوت زیاد قطر داخلی و خارجی لوپ تختتون هست. اگر فاصله سیمها رو کمتر میگرفتین و قطر داخلی لوپ بیشتر میشد طبیعتا برد هم مقداری افزایش پیدا میکرد.

چهارشنبه 30 اردیبهشت1394 - 4:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

لوپ 60 دور 20 سیم 1فاصله هر دور4بدنه ام دی اف شیار خورده قطر داخلی 38

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

چهارشنبه 30 اردیبهشت1394 - 4:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

12341234 نوشته است:
لوپ 60 دور 20 سیم 1فاصله هر دور4بدنه ام دی اف شیار خورده قطر داخلی 38

لوپتون قشنگ دراومده .در کل این لوپ 60 سانتی هم معظلی شده برا درست کردنشا. :D تو فروشگاه لوپ 60 سانتی برا فروش اگه میزاشتن خوب بود یه دست بود و همه میگرفتن و جواب برد و ثبات دستگاه و همچنین عمق زنی همه تقریبا مثل هم بود

چهارشنبه 30 اردیبهشت1394 - 4:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خیلی حیفه این تایپیک اینقدر خلوت باشه از بچه های که کاوش واقعی یا تست بیرون از خونه میرن بیان اینجا طرز کار وقلق های این دستگاه به اشتراک بذارن فقط تست هوای یا داخل منزل کافی نیست مطمئنم شما واستاد حمید هم با من موافقین درسته؟ یا غیر از اینه فدای همه شما

یکشنبه 3 خرداد1394 - 6:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure