انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 7:53am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
سلام دوست من
منظورت از بالای چاله چی؟قبلا قبرها رو کنده بودن بعد شما اونجا رو دستگاه زدی؟دوست من با لوپ 60 کار کردن اونم توی قبرستان واقعا سخته
لطفا شعاع سنس تونم بگید چه محدود ای رو سنس می کردین
نوع جا رو توصیف کنید تا دوستان بتونن راهنمایی کنند

دوشنبه 9 آذر1394 - 12:06pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir1377 نوشته است:
سلام خدمت تمامی دوستان . من دیشب در قبرستانی که اکثر آن ها مربوط به کودکان بود کار میکردم.چندجا رو با قدرت سنس به ترتیب 93-100 و 130-150 و .... سنس داشتم . اما متاسفانه بعد از 50سانت حفاری دیگه دستگاه چیزی نمیزد .تنظیمات هم : فرکانس 100 و پهنای پالس 250 و دیلی 40 و انتگرال 60 وحساسیت 15 و اسپید 6 و گراند 10 بود. . امکان داره چون که از بالای چاله میزدم و لوپ60 هم بود چاله نزاره که هدف سنس بشه . روی خاک هایی که انداختیم بیرون گرفتم دستگاه چیزی نمیزد. از ماسفت 11nk100 هم استفاده میکنم.عدد id روی همه قبرها64-67میزد . خودم هم احتمال میدادم که به دلیل شیب قبر ها و به هم خوردن بالانس سنگ های روی قبر ها سنس شده باشه . نظر دوستان چیه در این مورد؟

درضمن چند جایی سنس قوی داشتیم با عدد سنس 700 به بالا که عدد Id دور و بر 35-20 بود که بعد از 40-50 سانت حفاری یه ورق پوسیده آلمینیومی و جای دیگه با همون عدد id یه درب روغن 5 کیلویی دراومد.

سلام اقا امیر.
چندمورد مشابه که برام پیش اومده رو بهت میگم انشاالله که به دردت بخوره:
1:اگه با لوپ1در1 یا بزرگتر جاییرو سنس کردی حتما مطئن باش که لوپ کمربند/زیپ لباس/کیت دستگاه رو نزده باشه یا وسایل دوستانتو.حتی اگه این لوپ زیاد بالاپایین بشه دراثر وزش شدید باد یا وجود بوته ها سنس بیخودی باعث سردرگمیت میشه و حتی کشیده شدن کابل رابط بین کیت و لوپ اگه به بوته ها یا سنگی برخورد کنه و کشیده بشه و یهو رد بشه باعث سنس میشه.

2:حالاچون با لوپ کوچیک مثل60 کاوش میکردی همچین موردی پیش اومده مطمئن باش که احیانا سنگ اهنی یا مشابهی نباشه که لوپ اونو سنس کرده باشه و شما بیخبر انداخته باشین کنار/بعضی مناطق دارای رگه های خیلی قوی اهنی هستند که حجم خوبی هم میدن بهتره برا پی بردن به همچین موردی هربار که لایه های خاک عوض شدند دوباره سیستمو بزنی ببینی نکنه اونارو زده بوده باشه/وقتی شما یک چاله رو حفاری میکنید حتما به صورت مربعی کاوش کنید و با اندازه مثلا یک در یک که بشه بعد باطله برداری بتونید دوباره داخل چاله سیستمو بزنی.اما بالانس رو روی دیواره به صورت عمود انجام بده و بعد کم کم لوپ رو به سمت چاله بکش تا اگر چیزی اون زیر باشه بالانس رو اون انجام نشه و فکر کنید چیزی نیست البته داخل چاله هم بالانس بشه بازم با میترمنفی که میده میشه بهش پی برد.

3:اگر بعد گود برداری از رو چاله دوباره لوپ رو گرفتین به احتمال قوی نبایدم بزنه چون حفره بوجود اومده باعث میشه از برد کم بشه مگر اینکه سنس اولیه قوی باشه یعنی بالاتر از50یا100 اما اگر درهمین حدود باشه و کمتر بایداز لوپ بزرگ رو اون چاله استفاده کنی که دیگه حفره روش اثر انچنانی نداشته باشه وبتونی از وجود هدف مطمئن بشی.

4:بهتره بعد تایید یک نقطه از گرند اف استفاده کنی نه گرند بالاتر:جز موارد بالا احتمال اخر هم این هست که شما چون از گرند روشن استفاده کردی پس درنتیجه سیستم تطبیق خودکار با خاک رو داشته وهمین مورد باعث شده دیگه اونجا سنس نشه.همیشه بعدسنس نقطه ای برای تایید نهایی از گرند اف استفاده کن که توی راهنماهم بهش اشاره شده.

5:اگه سنس شماFEمنفی یا نان فه منفی با عدد ایدی مابین60الی69 باشه احتمال اینکه مقداری تجمع سفال و یا تکه ای اجر بوده باشه هست.
اینها مواردی بود که براخود من پیش اومدن حالا دوستان اهل فن بهتر میتونند راهنماییت کنن @};-

باران باش و ببار نپرس کاسه های خالی از آن کیست!؟

دوشنبه 9 آذر1394 - 2:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohammadiraj نوشته است:
سلام دوست من
منظورت از بالای چاله چی؟قبلا قبرها رو کنده بودن بعد شما اونجا رو دستگاه زدی؟دوست من با لوپ 60 کار کردن اونم توی قبرستان واقعا سخته

دوست عزیز هرجا که سنس داشتیم رو به عمق 50 سانت خاکبرداری میکردیم. و از بالای چاله دوباره دستگاه میزدیم و دیگه چیزی سنس نمیشد.شعاع سنس هم حدودا مقداری از قطر لوپ بیشتر بود . نوع جا هم که دیگه اکثرا میدونید قبرستان ها اکثرا تو شیب قرار دارند.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

دوشنبه 9 آذر1394 - 4:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rohollahmohamady نوشته است:
amir1377 نوشته است:
سلام خدمت تمامی دوستان . من دیشب در قبرستانی که اکثر آن ها مربوط به کودکان بود کار میکردم.چندجا رو با قدرت سنس به ترتیب 93-100 و 130-150 و .... سنس داشتم . اما متاسفانه بعد از 50سانت حفاری دیگه دستگاه چیزی نمیزد .تنظیمات هم : فرکانس 100 و پهنای پالس 250 و دیلی 40 و انتگرال 60 وحساسیت 15 و اسپید 6 و گراند 10 بود. . امکان داره چون که از بالای چاله میزدم و لوپ60 هم بود چاله نزاره که هدف سنس بشه . روی خاک هایی که انداختیم بیرون گرفتم دستگاه چیزی نمیزد. از ماسفت 11nk100 هم استفاده میکنم.عدد id روی همه قبرها64-67میزد . خودم هم احتمال میدادم که به دلیل شیب قبر ها و به هم خوردن بالانس سنگ های روی قبر ها سنس شده باشه . نظر دوستان چیه در این مورد؟

درضمن چند جایی سنس قوی داشتیم با عدد سنس 700 به بالا که عدد Id دور و بر 35-20 بود که بعد از 40-50 سانت حفاری یه ورق پوسیده آلمینیومی و جای دیگه با همون عدد id یه درب روغن 5 کیلویی دراومد.

سلام اقا امیر.
چندمورد مشابه که برام پیش اومده رو بهت میگم انشاالله که به دردت بخوره:
1:اگه با لوپ1در1 یا بزرگتر جاییرو سنس کردی حتما مطئن باش که لوپ کمربند/زیپ لباس/کیت دستگاه رو نزده باشه یا وسایل دوستانتو.حتی اگه این لوپ زیاد بالاپایین بشه دراثر وزش شدید باد یا وجود بوته ها سنس بیخودی باعث سردرگمیت میشه و حتی کشیده شدن کابل رابط بین کیت و لوپ اگه به بوته ها یا سنگی برخورد کنه و کشیده بشه و یهو رد بشه باعث سنس میشه.

2:حالاچون با لوپ کوچیک مثل60 کاوش میکردی همچین موردی پیش اومده مطمئن باش که احیانا سنگ اهنی یا مشابهی نباشه که لوپ اونو سنس کرده باشه و شما بیخبر انداخته باشین کنار/بعضی مناطق دارای رگه های خیلی قوی اهنی هستند که حجم خوبی هم میدن بهتره برا پی بردن به همچین موردی هربار که لایه های خاک عوض شدند دوباره سیستمو بزنی ببینی نکنه اونارو زده بوده باشه/وقتی شما یک چاله رو حفاری میکنید حتما به صورت مربعی کاوش کنید و با اندازه مثلا یک در یک که بشه بعد باطله برداری بتونید دوباره داخل چاله سیستمو بزنی.اما بالانس رو روی دیواره به صورت عمود انجام بده و بعد کم کم لوپ رو به سمت چاله بکش تا اگر چیزی اون زیر باشه بالانس رو اون انجام نشه و فکر کنید چیزی نیست البته داخل چاله هم بالانس بشه بازم با میترمنفی که میده میشه بهش پی برد.

3:اگر بعد گود برداری از رو چاله دوباره لوپ رو گرفتین به احتمال قوی نبایدم بزنه چون حفره بوجود اومده باعث میشه از برد کم بشه مگر اینکه سنس اولیه قوی باشه یعنی بالاتر از50یا100 اما اگر درهمین حدود باشه و کمتر بایداز لوپ بزرگ رو اون چاله استفاده کنی که دیگه حفره روش اثر انچنانی نداشته باشه وبتونی از وجود هدف مطمئن بشی.

4:بهتره بعد تایید یک نقطه از گرند اف استفاده کنی نه گرند بالاتر:جز موارد بالا احتمال اخر هم این هست که شما چون از گرند روشن استفاده کردی پس درنتیجه سیستم تطبیق خودکار با خاک رو داشته وهمین مورد باعث شده دیگه اونجا سنس نشه.همیشه بعدسنس نقطه ای برای تایید نهایی از گرند اف استفاده کن که توی راهنماهم بهش اشاره شده.

5:اگه سنس شماFEمنفی یا نان فه منفی با عدد ایدی مابین60الی69 باشه احتمال اینکه مقداری تجمع سفال و یا تکه ای اجر بوده باشه هست.
اینها مواردی بود که براخود من پیش اومدن حالا دوستان اهل فن بهتر میتونند راهنماییت کنن @};-

تشکر از راهنماییتون دوست عزیز
1-من با لوپ 60 سنس کردم و هیچ شی فلزی تا 5-6 متری من همراهم نبوده و از طریق حجم گیری کاملا واضح بود که سنس در زیر خاک داره انجام میشه .
بعد از خاکبرداری هم دوباره از دور بالانس کردم و اومدم روی خاک هایی که ریخته بودیم بیرون و دستگاه دیگه هیچی رو نزد. گراند من روشن بوده و فک کنم به احتمال وجود حفره دیگه فلز سنس نشده .بعضی جاها میتر سنس تا 250-370 و مقداری بالاتر هم میرفت.باید از گراند آف هم استفاده کنم . فردا شب میرم اونچا همه چی رو تست میکنم .اگر دستگاه هم هیچی نزنه چندتا قبر رو حفاری میکنم تا همه چی معلوم بشه.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

دوشنبه 9 آذر1394 - 4:44pm

سلام دوستان. دیلی اتوماتیک بالا و پایین بودنش چه تاثیری توی کارکرد دستگاه داره؟ و توی انواع لوپ ۶۰ _۱×۱ _۱.۵…و ۲ در۲ چه رنجی عالی هست؟

دوشنبه 9 آذر1394 - 5:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
amir1377 نوشته است:
mohammadiraj نوشته است:
سلام دوست من

دوست عزیز هرجا که سنس داشتیم رو به عمق 50 سانت خاکبرداری میکردیم. و از بالای چاله دوباره دستگاه میزدیم و دیگه چیزی سنس نمیشد.شعاع سنس هم حدودا مقداری از قطر لوپ بیشتر بود . نوع جا هم که دیگه اکثرا میدونید قبرستان ها اکثرا تو شیب قرار دارند.

دوست من تجربه خودم رو میگم
شما گرچه لوپ دارید سعی کنید یه لوپ 45 برای قبرستان برید
چاله رو همیشه از لوپ بزرگتر بکنید که حتی بتونید داخل چاله بالانس کنید نه یه سوراخ بکنید [-X
شعاع سنس باید برای یه جسم مثلا 20 در20 حالا بسته به قدمتشم داره ولی تقریبا باید 1متر در1متر باشه حالا کمتر امکان داره باشه
حجم گیری رو با لوپ 45 راحتر می تونی انجام بدی
موفق باشی این حفاری ها هست که بهتون کمک می کنه به نتیجه برسید :YMPEACE:

دوشنبه 9 آذر1394 - 7:09pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohammadiraj نوشته است:
amir1377 نوشته است:
mohammadiraj نوشته است:
سلام دوست من

دوست من تجربه خودم رو میگم
شما گرچه لوپ دارید سعی کنید یه لوپ 45 برای قبرستان برید
چاله رو همیشه از لوپ بزرگتر بکنید که حتی بتونید داخل چاله بالانس کنید نه یه سوراخ بکنید [-X
شعاع سنس باید برای یه جسم مثلا 20 در20 حالا بسته به قدمتشم داره ولی تقریبا باید 1متر در1متر باشه حالا کمتر امکان داره باشه
حجم گیری رو با لوپ 45 راحتر می تونی انجام بدی
موفق باشی این حفاری ها هست که بهتون کمک می کنه به نتیجه برسید :YMPEACE:

لوپ 45 هم فکر نکنم بتونه عمق مناسبی رو بزنه . و ما میدونیم که لوپ های کوچیک به ذرات و زمین هم حساسیت بیشتری دارند.

درمورد حجم هم خب بنده ذکر کردم مقداری بیشتر از لوپ 60 سنس داشتم و میتر سنس هم تا حدودی زیاد بود.

متشکرم . لطف دارید. :-BD

دوشنبه 9 آذر1394 - 8:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز اقا امیر1377.. لوپ 45 عنکبوتی حرف نداره من چند روز پیش توی جنگل های شمال توی عمق 1متر با عدد متر 60 یه تبروچکش ویه چیز شبیه تیشه رو پیدا کردم وبا ای دی بین 50 تا60 نشون داد خدای اگه یه دیگ پر از سکه بود راحت تا 2متر هم میزد یا بیشتر این چندتا وسیله توی عمق یکمتر راحت 80 سانتیمتر مربع دستگاه سنس داشت حتی با تیغه لوپ هم سنس میشد واقعا مدار اقا حمید یه شاهکاره این و اضافه کنم که یه سرنیزه رو توی یه قبر گبری تو 90 سانت با لوپ 45 عنکبوتی راحت زد ....دوستان با امید موفقیت همه

دوشنبه 9 آذر1394 - 9:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان.این دستگاه از هر لحاظ عالیه خدایی دست طراحش رو باید بوسید .ولی یه چیزی که خیلی از دوستان رو اذییت میکنه حساس بودن دستگاه به سفال وریشه درخت هست اگه یه ترفندی ارائه بشه که این خطا کمتر بشه بخدا این مدار رو دست نداره به امید روزی که این مشکلی به حداقل برسه وخیال اوراتور راحتر بشه.یا علی عزت زیاد

سه شنبه 10 آذر1394 - 3:34am
مدیر سایت
مدیر سایت

mehrdad23276 نوشته است:
سلام دوستان.این دستگاه از هر لحاظ عالیه خدایی دست طراحش رو باید بوسید .ولی یه چیزی که خیلی از دوستان رو اذییت میکنه حساس بودن دستگاه به سفال وریشه درخت هست اگه یه ترفندی ارائه بشه که این خطا کمتر بشه بخدا این مدار رو دست نداره به امید روزی که این مشکلی به حداقل برسه وخیال اوراتور راحتر بشه.یا علی عزت زیاد

آقا مهرداد حساسیت به ریشه و سفال های تیکه و پراکنده رو از روش حجم گیری صحیح و اصولی میشه تشخیص داد ، ریشه ها حجم نمیدن و فقط یک نقطه بوق خواهید داشت ! ساده تر عرض کنم که اگر هم از چهار جهت اصلی به طرف نقطه بوق اولیه دستگاه لوپ رو نزدیک کنید فقط روی همون نقطه بوق دارید ، و این یعنی هیچ حجمی نداره و ذرات ریشه و سفال هست ، امکان نداره فلزی در عمق باشه و از چهار جهت اصلی حجمی به شما نده ! حتی یک ورق حلبی یا آهنی 10 در 10 که به مدت 10 سال در عمق 70 سانتی زیر خاک مدفون باشه با لوپ 40 سانتی از هر طرف حدود 1 متر نرسیده به مرکز و روی فلز شما سنس خواهید داشت ( حجم سنس ) به همین دلیل روش حجم گیری رو بیشتر مطالعه و تمرین کنید . موفق باشید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 10 آذر1394 - 10:06am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure