انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 فروردین1403 - 3:03am

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
مهندس جان اشتباه از من بود با یه فیبر مسی 10 در15 و یه صفحه آهنی به قطر 15 الان تست کردم از 14 شروع به حذف آهن داشتم و از 17 به بالا مس رو حذف می کرد

پنج شنبه 5 شهریور1394 - 1:09pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان سلام بنده چند مکان رو رفتم اولین شب جای رو با لپ 1در1 گرفتم که از جای که صدا شروع می شد تا جای که قطع می شد حدودایک متر و نیم بعد کندن در عمق 80 سانت به یک بشقاب آهن رسیدیم با یک تنور سفالی جالب اینکه بعد در آوردن بشقاب به سفال تنور حساس نبود و دیروز نیز مکانی بودیم که فاصله قطع و وصل صدا تقریبا یک متر کمتر با لپ 1در1 بعد کندن 40 الی 50 سانت تکه آهن زنگ زده بود اما درجه تفکیک برای آهن 52 تا 55 و پوکه گلوله 40 و سر کنسرو 35 بود برای من

جمعه 6 شهریور1394 - 6:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس جان رفتیم اونجا رو حفاری کردیم یه حلبی به عرض بیست در بیست بود کاملا پوسیده بود (عدد تفکیک 42)
دیشب یه جای سنس داشتم اول میترم نزدیک80 بود عدد تفکیکم 24 بود .30 سانت خاک رو برداشتیم متیر به 120 رسیدعدد تفکیک بین 21 تا 24 متغیر از جهت مختلف. روی حذف آهن 16بیلچه کاملا حذف میشد ولی فیبر مسی رو که با خودم برده بود کاملا سنس داشتم مکان مورد نظرم کاملا با همون مشخصات سنس داشتم :-? البته اینکه قبر بود

شنبه 7 شهریور1394 - 8:25am
YIM
مدیر کل
مدیر کل

در خصوص حلبی متاسفانه قبلا توضیح دادم که امکان حذف قطعی وجود نداره چون روکش قلع جلو شناسایی بعنوان فلز آهنی رو میگیره! هر چند که اگر پوسیده باشه طبق تستهای من شانس خوبی برای حذفش هست.
عدد تفکیک 24 هم باز مربوط به فلزی کوچک یا مجموعه ای از فلزات کوچک میتونه باشه. باید ناحیه سنس رو درست اندازه بگیرین تا بشه در مورد عمق و نوع هدف گمانه زنی بهتری کرد.

شنبه 7 شهریور1394 - 1:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مندس جان بنظر شما این هدف در عمق قرار داره با توجه به اینکه من در خونه این عدد تفکیک رو برای طلا داشتم امکان داره آهن باشه (در حذف آهن حذف نشد) ناحیه سنس ام کم بود در یک نقطه بوق صاف داشتم؟

شنبه 7 شهریور1394 - 3:33pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
در خصوص حلبی متاسفانه قبلا توضیح دادم که امکان حذف قطعی وجود نداره چون روکش قلع جلو شناسایی بعنوان فلز آهنی رو میگیره! هر چند که اگر پوسیده باشه طبق تستهای من شانس خوبی برای حذفش هست.
عدد تفکیک 24 هم باز مربوط به فلزی کوچک یا مجموعه ای از فلزات کوچک میتونه باشه. باید ناحیه سنس رو درست اندازه بگیرین تا بشه در مورد عمق و نوع هدف گمانه زنی بهتری کرد.

درود . مهندس حمید آیا این عدد تفکیک برای سایز و اندازه فلز هست یا برای تشخیص نوع فلز؟؟!!
چون میبینم دوستان میگن عدد تفکیک برای آهن اینقدر بود برای مفرغ اینقدر.... گیج میشه آدم

شنبه 7 شهریور1394 - 6:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باربد نوشته است:
حمید نوشته است:

درود . مهندس حمید آیا این عدد تفکیک برای سایز و اندازه فلز هست یا برای تشخیص نوع فلز؟؟!!
چون میبینم دوستان میگن عدد تفکیک برای آهن اینقدر بود برای مفرغ اینقدر.... گیج میشه آدم

دوستان برای تفکیک روی فلزیاب های پالسی به غیر اهن زیاد خوشبین نباشید.بنده تحقیق زیاد کردم فقط میشه اهن از غیر اهن تشخیص داد اونم در هوا .باور کنید تو زمین یه چیز دیگست .شما فکر کنید مقداری طلا درون زمین در عمق یک متری قرار دارد و روی طلا یک سنگ که پره ار رگه های اهنی هست گذاشته شده هست حالا کدوم پالسی میتونه بگه که این طلا هست یا اهن؟؟؟؟؟؟؟؟
دوستان فقط روی برد تمرکز کنید و به نظرم مهندس دیگه اخرای تفکیک پالسی رو پیاده کرده.
یا حق

شنبه 7 شهریور1394 - 10:14pm
مدیر کل
مدیر کل

mohammadiraj نوشته است:
مندس جان بنظر شما این هدف در عمق قرار داره با توجه به اینکه من در خونه این عدد تفکیک رو برای طلا داشتم امکان داره آهن باشه (در حذف آهن حذف نشد) ناحیه سنس ام کم بود در یک نقطه بوق صاف داشتم؟

خب شما ناحیه سنس رو اعلام نکردین. ولی کار جالب تری که کردین این بوده که 30 سانت از زمین رو پاکسازی کردین و میتر از 80 به 120 رسیده! یعنی به ازای تقریبا 30 سانت نزدیک تر شدن لوپ عدد میتر 40 واحد بیشتر شده. باز هم نمیشه عمق رو بخوبی تخمین زد چون سایر فاکتورها هم موثر هستن. بهر حال بیشتر حدس من روی عمق 1 متر یا کمی بیشتر هست.
در خصوص آهنی بودن هم احتمالش بعیده. هر چند میتونه حلبی باشه! عدد تفکیک طلا هم کلا رقم ثابتی نیست. شما یک مجسمه بزرگ طلا داشته باشین تفکیکش بالای 70 هست و یک سکه تمام بهار حدود 40 !

یکشنبه 7 شهریور1394 - 12:07am
مدیر کل
مدیر کل

باربد نوشته است:

در مورد عدد تفکیک توضیح مشخص در راهنما ذکر شده. باز هم عرض میکنم بیشتر سایز فلز روی عدد تفکیک اثر داره. فقط بصورت مشخص آهن معمولا عدد تفکیک زیر 30 یا بالای 70 نداره و این شاید تنها چیزی هست که میشه در مورد جنس فلز از روی عدد تفکیک متوجه شد. معنی دیگه عدد تفکیک هم اینه که وقتی فلز کوچک باشه عدد تفکیک پایینی داره و وقتی بزرگه عدد تفکیکش هم بالاست. طبیعتا دوستان در خصوص این مساله اشتباه میکنن. بنده بعنوان طراح میدونم این محاسبه بر اساس چه فرمولهایی هست و مطمئنا جنس فلز تاثیر کمی درش داره. در همه فلزیاب های تفکیکدار هم کم و بیش به همین صورت هست. عدد تفکیک در این طرح هم مشابه لورنز هست و اگر دفترچه لورنز رو در این مورد مطالعه کنین همه مسائلی که ذکر شده برای اینجا هم صدق میکنه.

یکشنبه 7 شهریور1394 - 12:11am
مدیر کل
مدیر کل

دوستان این جدول تفکیک فلزیاب لورنز X3 هست که از دفترچه فارسیش استخراج کردم. همین جدول برای لورنز X5 و Z1 هم وجود داره:
پیوست:
Lorenz_X3_Target_Classification.JPG

در فلزیاب ما هم دقیقا همین وضعیت وجود داره! با این تفاوت که حداقل در نمونه ساخته شده بنده بین 5 تا 10 واحد همه اعداد بالاتر از جدول استاندارد لورنز هست. چون دستگاه دستسازه و ممکنه از قطعات مختلفی استفاده بشه و همینطور لوپ هم دستساز و با حالتهای مختلف هست ؛ لذا برای دستگاه دوستان هم ممکنه اعداد در حد چند واحد بالاتر یا پایین تر از این باشه. ولی رنج اعداد بصورت حدودی درست هست و همونطور که ملاحظه میکنین رنج فلزات آهنی کاملا مشخصه و همینطور فلزات غیر آهنی کوچک و بزرگ به ترتیب اعداد کم و زیاد دارن که میتونین خودتون هم تست کنین.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 7 شهریور1394 - 12:28am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 18 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure