انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 2:32pm

پاسخ به موضوع  [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 197  بعدی
 اپراتوری و اعلام نتایج و عملکرد نقطه زن فلزجو PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ايران سرای من است
kاوه نوشته است:
دوست من بررسی کن اگه قبرای دیگه باری ندارن ب احتمال زیاد باید همون اطراف ی اتاق کوچیکو نقلی باشه ک بار اونجاست جهت دهانه کوزه بررسی بشه...

ممنون دوست عزیز امیدواریم که باشه :D

جمعه 23 مرداد1394 - 3:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان واستاد حمید من چند روز پیش رفتم یه جا برای کاوش با لوپ ۶۰ویه لوپ ۳۰ که یه جایی رو با لوپ شصت گرفتم که عدد تفکیک بین ۲۲تا ۳۰بود حذف اهن هم حذ ف نمیکرد با لوپ ۳۰هم امتحان کردم همینطور بود شروع به کندن کردیم که یه گودال به قطر یک متر کندیم با لوپ ۳۰رفتم توش باز سنس داشتم کمی قویتر تا حدود هشتاد سانت همینطور بود که با خالی کردن گودال حدود ۹۰سانت به یه خاک سیاه پودری خوردم که وقتی خالی کردم دیگه تو گودال سنس نداشتم ولی خاک بیرون ریخته سیاه رو با حساسیت بالا میزد حالا میخواستم بدونم این چه خاکیه تنظیمات دستگاه فرکانس ۱۹۹پهنای ۱۳۵حساسیت۱۷گراند ۳

برای تهیه قاب لوپ ولوپ ودسته تلسکوپی به لینک زیر مراجعه نمایید
https://t.me/joinchat/EbJXtUMD3cUynlOqO2J6yw

دوشنبه 2 شهریور1394 - 8:54am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام خدمت دوستان واستاد حمید مهندس بزرگوار من یه تستی را با لوپ 50 معمولی روی یه النگوی مفرغی 1000 سال به بالا که قبلا از یه گور در اومده والان 6 سالی است که در حیاط خونه با شرایط گور و زیر یه لوله ی سیمانی وطاق مانند در عمق 110 cmدفن کردم و بعد خاک ونیم متر هم آجر وخرده بلوک چیدم وروش هم بتون کاری کردم و با فلزجو تست کردم که در اوایل دستگاه ساکت نمیشد بلاخره دیلی را بالا بردم تا 50 وبقیه تنظیمات هم(فرکانس =137 وپهنای پالس = 200 ودیلی اتومات 24 وگراند 5 واسپید 10 وایرون ریجکت 15 وانتگرال هم 44بود و راحت سنس میکرد البته باپهنای پالس 200 میتر عدد 120 را نشان میداد وجالب اینجا بود که با بالا بردن پهنای پالس به 300 عدد میتر به 380 وبوق هم بیشترمیشد ودر آخر با پهنای پالس 500 عدد میتر 999 را نشون مداد وبوق شدید انگار که النگو چسبیده به لوپ است ودر تمام تستها ID=75 راو نشون میداد و النگو را در ایرون ریجکت 18 حذف میکرد فقط رگولاتور 12 در قدرت بالا داغ میکرد ودمای 840 کاملا عادی بود مهندس حمید سوال من اینه که برای حذف ذرات ودر کاوش واقعی میتونیم دیلی را خیلی بالا ببریم ؟ویا همیشه از پهنای پالس بالا استفاده کنیم ؟ممنونم مهندس جان با این شاهکارت

دوشنبه 2 شهریور1394 - 12:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست عزیز میشه بفرمایید این النگوی مفرغی شما وزنش چقدر بود چند تا بود؟ توی یک متر و ده سنس داشتین یا نه ؟ پهنای پالس هر چقدر بالاتر باشه رگلاتور هم بیشتر داغ میکنه من این دستگاه رو یک هفته ای میشه که ساختمش چهار تا النگوی مفرغی رو تو هشتاد سانت تست کردم راحت سنس داشتم با لوپ ۶۰ که اهمش بود ۲.۵ و ظرفیتش هم دور و بر ۳۸۰ بود یه لوپ دیگه هم داشتم که اهمش ۱.۲ شده بود با ظرفیت ۳۴۰ اون لوپی که اهمش بالاتر بود و با کابل cat6 درستش کرده بود با دیلی ۳۰ هم ذرات رو‌نمیگرفت ولی اون یکی لوپ که اهمش کمتر بود با دیلی ۵۰ هم شدید ذرات میزد من فکر میکنم هر چقدر اهم بالاتر باشه حساسیت به ذرات هم کمتر میشه شاید باورتون نشه وقتی پهنای پالس رو پایین میاوردم هیچ حساسیتی هم به زمین نداشت لوپ رو روی زمین میکشیدم ولی قدرت دستگاه رو بالا نمیبرم بیشتر از ۱۸ قدرت رو میگذاشتم یکم سر و صدا داشت ولی روی ۱۶ ساکت بود دستگاه عمق نفوذش هم عالی بود

چهارشنبه 4 شهریور1394 - 2:46pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با تشكر از بيان تجربيات آقاي مولايي ، عرض كنم كه شما ميتونيد در لوپ با اهم 1 با بالا بردن عدد ديلي دستي به همين ثباتي كه با لوپ 2/5 اهم داشتيد برسيد ! ولي نميتونيد به حداكثر برد نهايي دستگاه با لوپ 2/5 اهم دست پيدا كنيد ! در نتيجه بهترين اهم در حد 0/8 الي 1اهم هست و مقدار بي ثباتي رو ميشه از طريق بالابردن ديلي دستي و بدست آوردن عدد حساسيت مناسب به نسبت خاك منطقه اصلاح كرد .

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 4 شهریور1394 - 8:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
با سلام
من دیشب رفتیم یه مکانی که دوستم میگفتم نسخه داره!!الله واعلم
جاش واقعا خیلی ناهموار بود نزدیک یه چشمه بود چند جای نزدیک اونجا رو کنده بودن تو یه شیبه بود .ما بعد بررسی با لوپ 1در 1 شروع به کاوش کردیم خدایش باو جود اینکه جا اصلامناسب نبود ولی خیلی ساکت بود (با تشکر از مهندس بخاطر ثبات بالای دستگاه)نزدیک به پنجاه متر مربع رو کاوش کردیم یه جای سنس داشتم خیلی قوی عدد تفکیک بین 39 تا42 متغییر با لوپ 40 سانتم همین اعداد تفکیک رو داشتم دستگاه من رو 13 آهن رو حذف می کرد ولی رو 16 حذفش کرد.سنس بسیار قوی داشتم نزدیک به 800 البته این رو بگم اونجا رو کند بودن متاسفانه هیچ گونه ابزار حفاری همراه نداشتیم . دوستانه این عدد تفکیک می تونه آهن پوسیده باشه ؟

چهارشنبه 4 شهریور1394 - 9:00pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
آهن بزرگ و ضخیم نمیتونه چنین عدد تفکیکی داشته باشه. ولی اگر خیلی کوچک یا نازک باشه کاملا احتمالش هست. در هر صورت شما در مورد تشخیص آهنی بودن هدف باید خیلی بیشتر روی گزینه حذف آهن حساب باز کنین نه عدد تفکیک. لذا باید در همون شرایط یک فلز آهنی مشخص رو روی زمین میذاشتین ببینین روی چه حداقل درجه ای حذف آهن رو براش انجام میده و بعد نقطه مورد نظر رو هم چک میکردین. اگر درجه ای که پیدا کرده بودین 13 بوده ولی این هدف روی 16 حذف شده قاعدتا نمیتونه آهن باشه. در این شرایط تنظیم حداقل درجه منجر به حذف و پس از اون دقت به میتر آهن خیلی کمک میکنه که شما تا حد زیادی از آهنی یا غیر آهنی بودن هدف اطمینان حاصل کنین.

چهارشنبه 4 شهریور1394 - 9:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
مهندس من با مس وآهن تو خونه امتحان کردم وقتی درجه حذف آهن رو از13 می کردم 14 مس رو هم حذف می رده ولی الانم میرم بازم امتحان می کنم :-H
فردا شب دغل اونجا رو میارم :D B-)

چهارشنبه 4 شهریور1394 - 9:40pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

علي مولايي نوشته است:
سلام دوست عزیز میشه بفرمایید این النگوی مفرغی شما وزنش چقدر بود چند تا بود؟ توی یک متر و ده سنس داشتین یا نه ؟ پهنای پالس هر چقدر بالاتر باشه رگلاتور هم بیشتر داغ میکنه من این دستگاه رو یک هفته ای میشه که ساختمش چهار تا النگوی مفرغی رو تو هشتاد سانت تست کردم راحت سنس داشتم با لوپ ۶۰ که اهمش بود ۲.۵ و ظرفیتش هم دور و بر ۳۸۰ بود یه لوپ دیگه هم داشتم که اهمش ۱.۲ شده بود با ظرفیت ۳۴۰ اون لوپی که اهمش بالاتر بود و با کابل cat6 درستش کرده بود با دیلی ۳۰ هم ذرات رو‌نمیگرفت ولی اون یکی لوپ که اهمش کمتر بود با دیلی ۵۰ هم شدید ذرات میزد من فکر میکنم هر چقدر اهم بالاتر باشه حساسیت به ذرات هم کمتر میشه شاید باورتون نشه وقتی پهنای پالس رو پایین میاوردم هیچ حساسیتی هم به زمین نداشت لوپ رو روی زمین میکشیدم ولی قدرت دستگاه رو بالا نمیبرم بیشتر از ۱۸ قدرت رو میگذاشتم یکم سر و صدا داشت ولی روی ۱۶ ساکت بود دستگاه عمق نفوذش هم عالی بود

بله دوست عزیز سنس داشتم البته با پهنای پالس کمتر بوق ممتد بود وزنش رادقیقا نمی دونم دور وبرای 80 گرم میشد البته این النگو حلقه اش بسته بود در هوای ازاد که لا دستم بود با tl12000 اصلا سنس نمی کرد ولی ماینر 4 اونو در ده سانتی میزد

چهارشنبه 4 شهریور1394 - 11:15pm
مدیر کل
مدیر کل

mohammadiraj نوشته است:
مهندس من با مس وآهن تو خونه امتحان کردم وقتی درجه حذف آهن رو از13 می کردم 14 مس رو هم حذف می رده ولی الانم میرم بازم امتحان می کنم :-H
فردا شب دغل اونجا رو میارم :D B-)

نه عزیز من چنین درجه حذف آهنی بدرد نمیخوره! شما وقتی درجه حذف آهن رو 13 میذاری حداقل تا 15 هم نباید غیر آهن رو حذف کنه! به جز این باشه یا درجه حذف رو بالا گرفتین یا لوپ و دستگاه شما جوریه که حذف آهن تا این حد میلیمیتری جواب میده.

چهارشنبه 4 شهریور1394 - 11:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1964 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 197  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure