انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 1:28pm

پاسخ به موضوع  [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53  بعدی
 فلزیاب دلتا پالس 2 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

reza2490 نوشته است:
تشکراقای ganbari راستش دوربینمو به یکی دادم بیاره در اولین فرست عکس با کیفیت میذارم اینم باید بگم که سرعت اینترنتم فوسیلی روی قبض تلفن این ماه 50 هزارتومان پول اینترنت برام اومده بیشتر از یک مگابایت دانلودبرام مقدور نیست
تشکر میکنم که وقت میزاری کاش همه مثل شما بودن مثل اینکه کسی دیگه کاری با دلتا نداره @};- @};-

اقا asadof اهم لوپم 3اهمه

@};- @};- @};- @};-

روی پایه های ترانزیستور بدون لوپ با اهمتر باید چی نشون بده که بدونم سالمه ~O)

خواهش میکنم دوست عزیز.خوب اگه این کارا برات مقدور نیست یه عکس بزار ببینیم چه مرگشه =))
شوخی کردم دوست عزیز.ببینید روی بایه گیت ترانزیستور ماسفت بالس های فرمان هستش که از خروجی بایه 9 ای سی 1 وارد میشه اگه اسکوب داشته باشی می تونی دقیق این بالس هارو ببینید.در کل اینکه ماسفت شما داغ می کنه نشان از جریان کشی بالای ماسفت هست.که این چند دلیل داره
1-یا اهم لوب کمه که گفتین اهمش 3 هست .خب مشکل شما از لوب نیست
2-یا دیوتی سایکل بالس ورودی به ماسفت شما زیاده که باید ولوم نویز بررسی بشه که اهم ولوم درسته یا اشتباه جایگذاری شده؟
3-فرکانس کار مدار هم میتونه باعث داغ شدن ماسفت بشه که باید روی 300 هرتز تنظیمش کنی.
4-یه جای مدار اتصال کوتاه شده.
باز هم عکس بزارین بهتر میشه دید مشکل شما چیه

پنج شنبه 16 مرداد1393 - 8:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ganbari نوشته است:
reza2490 نوشته است:
تشکراقای ganbari راستش دوربینمو به یکی دادم بیاره در اولین فرست عکس با کیفیت میذارم اینم باید بگم که سرعت اینترنتم فوسیلی روی قبض تلفن این ماه 50 هزارتومان پول اینترنت برام اومده بیشتر از یک مگابایت دانلودبرام مقدور نیست
تشکر میکنم که وقت میزاری کاش همه مثل شما بودن مثل اینکه کسی دیگه کاری با دلتا نداره @};- @};-

اقا asadof اهم لوپم 3اهمه

@};- @};- @};- @};-

روی پایه های ترانزیستور بدون لوپ با اهمتر باید چی نشون بده که بدونم سالمه ~O)

خواهش میکنم دوست عزیز.خوب اگه این کارا برات مقدور نیست یه عکس بزار ببینیم چه مرگشه =))
شوخی کردم دوست عزیز.ببینید روی بایه گیت ترانزیستور ماسفت بالس های فرمان هستش که از خروجی بایه 9 ای سی 1 وارد میشه اگه اسکوب داشته باشی می تونی دقیق این بالس هارو ببینید.در کل اینکه ماسفت شما داغ می کنه نشان از جریان کشی بالای ماسفت هست.که این چند دلیل داره
1-یا اهم لوب کمه که گفتین اهمش 3 هست .خب مشکل شما از لوب نیست
2-یا دیوتی سایکل بالس ورودی به ماسفت شما زیاده که باید ولوم نویز بررسی بشه که اهم ولوم درسته یا اشتباه جایگذاری شده؟
3-فرکانس کار مدار هم میتونه باعث داغ شدن ماسفت بشه که باید روی 300 هرتز تنظیمش کنی.
4-یه جای مدار اتصال کوتاه شده.
باز هم عکس بزارین بهتر میشه دید مشکل شما چیه

دوست عزیز من فرکانس روی پایه 2 فقط 142.3هست وباچرخش پتانسیو متر هیچ تعغیری نمی کند پتانسیومتر روعوض کردم اهم پتانسیومتر و میگیرم درسته تعغیر میکنه ولی روی پایه 1و2و3-فقط 142.3 رانشون میده وروی پایه 9هم470نشون میده روی سیم لوپ 142.3نشون میده وای سی 556گرم میشه به نظرتون مشکل از این ای سی نیست
فعلا ندارم تعویضش کنم @};-

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

جمعه 17 مرداد1393 - 11:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

رضا جان فرکانس سیگنال خروجی رو باید از بایه5 ای سی 556 اندازه بگیرید.که باید با تغییر بتانسیومتر فرکانس نیز تغییر کنه در غیر این صورت مشکل داره. اگه ای سی داغ هم کنه که دیگه صد در صد یه مشکلی هست.برای این مشکلتون شما ای سی 1 وD1,D2,R1,R2,R3,C1روبررسی کن.طبق نقشه ببینید اتصالی یا خرابی قطعه نداشته باشید .ولی بازم عکس بزارین بهتر میشه کمکتون کرد

جمعه 17 مرداد1393 - 12:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ganbari نوشته است:
رضا جان فرکانس سیگنال خروجی رو باید از بایه5 ای سی 556 اندازه بگیرید.که باید با تغییر بتانسیومتر فرکانس نیز تغییر کنه در غیر این صورت مشکل داره. اگه ای سی داغ هم کنه که دیگه صد در صد یه مشکلی هست.برای این مشکلتون شما ای سی 1 وD1,D2,R1,R2,R3,C1روبررسی کن.طبق نقشه ببینید اتصالی یا خرابی قطعه نداشته باشید .ولی بازم عکس بزارین بهتر میشه کمکتون کرد

تشکر دوست عزیز @};- پایه5 ای سی 556 اندازه142.3بود بدون تعغیر اون قتعاتی که گفته بودی را چک کردمD1,D2,R1,R2,R3,C1همه سالم بودند فقط ای سی 1راندارم که چک کنم.ایسی دست میزاری روش یه کم گرمه

من فرکانسو با اهمتر گرفتم نمیدونم قسمت فرکانس اهمتر میشه فرکانسو گرفت یا باید فرکانس متر داشته باشی
باید بگم که فقط یک پراپ اهمتر را وصل میکنم واون یکی ازاد باز دیدم که142 نشون میده!!!!!
@};- @};- @};- @};-

دوست عزیز اگه مقدور براتون لطفا ترانزیستور روی بردتون پایه هاش کدوم به کدوم راه مید وبا اتصال برق روی پایه ها چه ولتازی نشون میده بدون لوپ
تشکر @};-

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

جمعه 17 مرداد1393 - 10:11pm

با سلام به همه دوستان . بالاخره با مشقت فراوان و مطالعه تمامی تاپیکها این سایت و حتی سایتهای خارجی تصمیم گرفتم که دلتا پالس 2 رو بسازم و ساختم . خوب نتیجه در ابتدا مایوس کننده بود اما با تلاش و صرف وقت دو ماهه البته نه بصورت مستمر موفق شدم که برای فلز 20*20 حدود 130 سانتی متر بوق کامل بگیرم . متاسفانه دوربین ندارم تا نمونه ساخته شده و حتی بدنه رو به معرض دید بزارم.سعی کردم نهایت دقت رو در مونتاژ و ساخت فرم و پنل داشته باشم که البته بد از اب در نیومده . از مدیریت سایت و همه دوستانی که اطلاعات رو در اختیار گذاشتند متشکرم و در صورت وجود سوال برای دوستان اماده پاسخگویی هستم . البته یه کم سرم شلوغه اما در خدمتم . ضمنا عمق بدست امده با کیل 40 سانتی و 32 دور سیم نمره نیم بوده . مدار Disk رو هم اضافه کردم که البته خوب کار نمیکنه و در حال حل مشکل اون هستم . در اخر باز از همه دوستان تشکر دارم و اماده خدمتگداریم .
برایتان بهترینها را خداوند منان مسئلت دارم .
پیروز باشید

شنبه 17 مرداد1393 - 1:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mmnasa نوشته است:
با سلام به همه دوستان . بالاخره با مشقت فراوان و مطالعه تمامی تاپیکها این سایت و حتی سایتهای خارجی تصمیم گرفتم که دلتا پالس 2 رو بسازم و ساختم . خوب نتیجه در ابتدا مایوس کننده بود اما با تلاش و صرف وقت دو ماهه البته نه بصورت مستمر موفق شدم که برای فلز 20*20 حدود 130 سانتی متر بوق کامل بگیرم . متاسفانه دوربین ندارم تا نمونه ساخته شده و حتی بدنه رو به معرض دید بزارم.سعی کردم نهایت دقت رو در مونتاژ و ساخت فرم و پنل داشته باشم که البته بد از اب در نیومده . از مدیریت سایت و همه دوستانی که اطلاعات رو در اختیار گذاشتند متشکرم و در صورت وجود سوال برای دوستان اماده پاسخگویی هستم . البته یه کم سرم شلوغه اما در خدمتم . ضمنا عمق بدست امده با کیل 40 سانتی و 32 دور سیم نمره نیم بوده . مدار Disk رو هم اضافه کردم که البته خوب کار نمیکنه و در حال حل مشکل اون هستم . در اخر باز از همه دوستان تشکر دارم و اماده خدمتگداریم .
برایتان بهترینها را خداوند منان مسئلت دارم .
پیروز باشید

تبریک میگم دوست عزیز :D تازه این اول کاره بهتون بیشنهاد می کنم چنس مهندس حمید رو هم بسازید .عالیه
موفق و سربلند باشید

شنبه 18 مرداد1393 - 9:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

reza2490 نوشته است:
ganbari نوشته است:

تشکر دوست عزیز @};- پایه5 ای سی 556 اندازه142.3بود بدون تعغیر اون قتعاتی که گفته بودی را چک کردمD1,D2,R1,R2,R3,C1همه سالم بودند فقط ای سی 1راندارم که چک کنم.ایسی دست میزاری روش یه کم گرمه

من فرکانسو با اهمتر گرفتم نمیدونم قسمت فرکانس اهمتر میشه فرکانسو گرفت یا باید فرکانس متر داشته باشی
باید بگم که فقط یک پراپ اهمتر را وصل میکنم واون یکی ازاد باز دیدم که142 نشون میده!!!!!
@};- @};- @};- @};-

دوست عزیز اگه مقدور براتون لطفا ترانزیستور روی بردتون پایه هاش کدوم به کدوم راه مید وبا اتصال برق روی پایه ها چه ولتازی نشون میده بدون لوپ
تشکر @};-

رضا ان بنده فعلا مسافرتم .اگه رسیدم خونه حتما بهتون اطلاع میدم.فقط خواهش می کنم یه عکس بزارین ^:)^ ^:)^ ^:)^

شنبه 18 مرداد1393 - 9:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقای ganbari ببخشید که عکس دیر گذاشتم اینم عکس امیدوارم بااین عکسها مشکل من حل بشه
http://s5.picofile.com/file/8134512376/DSC02418.JPG
http://s5.picofile.com/file/8134514900/DSC02419.JPG
http://s5.picofile.com/file/8134515068/DSC02427.JPG
http://s5.picofile.com/file/8134515418/DSC02428.JPG

دوشنبه 20 مرداد1393 - 11:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوست عزیز رضا جان شما باید پشت فیبر دو نقطه رو با سیم متصل کنید .که یادتون رفته .مثل همون سیمی که روی فیبر متصل کردین. این ایراد اول حل کنید اگه مدارتون راه نیفتاد بگین تا بیشتر بررسی کنیم . یا حق

دوشنبه 20 مرداد1393 - 10:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ganbari نوشته است:
سلام دوست عزیز رضا جان شما باید پشت فیبر دو نقطه رو با سیم متصل کنید .که یادتون رفته .مثل همون سیمی که روی فیبر متصل کردین. این ایراد اول حل کنید اگه مدارتون راه نیفتاد بگین تا بیشتر بررسی کنیم . یا حق

سلام اقایganbar توی فایل تکمیلی اقا بهنام گفته که اون سیم پشتی نیاز نیست خودش وصله و اون اشتباه کرده ونیازی به اون نیست

نگفتی با اهمتر میشه فرکانسو گرفت @};-

دوست عزیز اگه مقدور براتون لطفا ترانزیستور روی بردتون پایه هاش کدوم به کدوم راه مید وبا اتصال برق روی پایه ها چه ولتازی نشون میده بدون لوپ با اهمتر
تشکر فراوان @};-

سه شنبه 21 مرداد1393 - 9:38am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 46 , 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: arash kamangir و 86 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure