انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 5:42pm

پاسخ به موضوع  [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 ... 53  بعدی
 فلزیاب دلتا پالس 2 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان عزیز من تازه وارد این انجمن شدم خوشحالم دوستان خوبی مثل شما پیدا کردم من دلتا پالس رو ساختم 2 تا مشگل دارم 1 متراژش خیلی کم هست مثلا یک فلز اسپری رو توی 30 سانتی سنس میکند و دوم اینکه واکنش صدای فلزیاب با تاخیر هست مثلا فلز رو روی لوپ میگیرم 5 ثانیه طول میکشه تا صدا بده و برای قطع صدا هم همینطور هست ممنونم جواب سوالم رو بدید

یکشنبه 4 خرداد1393 - 12:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان این دستگاه بدرد بیرون رفتن نمیخوره ثبات نداره
نمیخوام ناامیدتون کنم من خودم ساختمش خیلی بی ثبات بود از ما گفتن بود
با لوپ 60 یه سینی34*34 تو 2.25میزد ولی بیرون هیچ......

دوشنبه 5 خرداد1393 - 8:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام کسی نبود مارو راهنمایی کنه؟

دوشنبه 5 خرداد1393 - 9:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
دوست عزیز دلایل مختلفی میتونه داشته باشه ولی احتمال داره یکی از مقاومتها رنجش مشکل داشته باشه مثلا مقاومت فیدبک که امپش اگه 56 کیلو هست شما بجاش 5/6کیلو گذاشتی
البته این مثال بود ولی باید بیشتر بررسی بشه
و شما دیلی و تنظیمات دیگرو درست انجام دادی؟

دوشنبه 5 خرداد1393 - 9:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mahdi8877 نوشته است:
سلام
دوست عزیز دلایل مختلفی میتونه داشته باشه ولی احتمال داره یکی از مقاومتها رنجش مشکل داشته باشه مثلا مقاومت فیدبک که امپش اگه 56 کیلو هست شما بجاش 5/6کیلو گذاشتی
البته این مثال بود ولی باید بیشتر بررسی بشه
و شما دیلی و تنظیمات دیگرو درست انجام دادی؟

سلام ممنون راهنمایی کردین ولی من تمام مقاوتها رو چک کردم درست بود اگه ممکنه یکمی توضیح بدید فیدبک کدوم هست

دوشنبه 5 خرداد1393 - 11:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوست عزیز علی داداشی.اولا شما باید بگین با کدوم قطعات وفایلی ساختین؟؟؟؟؟؟/اگه با قطعات فایل اقای بهنام ساختین فکر نکنم مشکلی داشته باشین ولی اکه با قطعات فایل اصلی ساختین این نتیجه قابل قبول هست با اون قطعات.
تو فایل بهنام مقدار چند مقاومت تغییر یافته که باید عوضش کنین.ضمنن شما فرکانس کاری رو هم رو 300 تنظیم کن شاید درست شد
یاحق

چهارشنبه 7 خرداد1393 - 3:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان عزیز . خواهش میکنم اگر امکان داره منو در مورد مشکلی که با مدار دلتا پیدا کردم راهنمایی کنین
من این مدارو به صورت یه دستگاه کامل دارم که به خوبی کار میکنه و هیچ مشکلی نداره . به سفارش یکی از دوستام براش یکی ساختم اما با مشکل عجیبی برخورد کردم . مدار رو طبق مقاله مهندس بهنام ساختم و مشکلی نداره . مشکل اینجاست که وقتی ماسفت irf840 رو برمیدارم و به جاش irfp460 میذارم دستگاه دیگه سنس نمیکنه . اما وقتی دوباره 840 رو میذارم راه میافته . از سلامت irfp460 هم مطمئنم . چون وقتی اونو روی دستگاه خودم میبندم با قدرت تمام کار میکنه . واقعا نمیدونم چکار کنم . خواهش میکنم اگر امکان داره کمکم کنین . ازتون ممنونم @};- @};-

شنبه 17 خرداد1393 - 12:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamedkk نوشته است:
سلام دوستان عزیز . خواهش میکنم اگر امکان داره منو در مورد مشکلی که با مدار دلتا پیدا کردم راهنمایی کنین
من این مدارو به صورت یه دستگاه کامل دارم که به خوبی کار میکنه و هیچ مشکلی نداره . به سفارش یکی از دوستام براش یکی ساختم اما با مشکل عجیبی برخورد کردم . مدار رو طبق مقاله مهندس بهنام ساختم و مشکلی نداره . مشکل اینجاست که وقتی ماسفت irf840 رو برمیدارم و به جاش irfp460 میذارم دستگاه دیگه سنس نمیکنه . اما وقتی دوباره 840 رو میذارم راه میافته . از سلامت irfp460 هم مطمئنم . چون وقتی اونو روی دستگاه خودم میبندم با قدرت تمام کار میکنه . واقعا نمیدونم چکار کنم . خواهش میکنم اگر امکان داره کمکم کنین . ازتون ممنونم @};- @};-

سلام دوست عزیز شما مقاومت 6 رو هم تغییر بدید احتمال داره چون ماسفت رو عوض میکنید دیگه اون مقاومت با لوپ مچ نمیشه بعدش با گذاشتن 460 ببین چقدر جریان میکشه البته وقتی که لوپ وصله جریان رو بگیر ببین چقدره

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

یکشنبه 17 خرداد1393 - 2:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنونم. ولی من دارم از همون لوپ که رو دستگاه خودم به خوبی کار میکنه استفاده میکنم. این دو تا مدار هیچ اختلافی با هم ندارن. آیا امکان داره مقاومت ۶ برای یکی چیز دیگه ای باشه؟

یکشنبه 18 خرداد1393 - 5:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست من فکرکنم باتوجه به اینکه فت 460از840قدرتش بالاتره بامدارقبلی فلزیابتون نمیتونه خوب سوئیچ بشه بنابراین بنظرم بایدسیگنال گیت روبرای 460بااضافه کردن وترکیب ترانزیستورهای مناسب تقویت کنی

یکشنبه 18 خرداد1393 - 7:51am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 ... 53  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mnbvcxzaqwsx و 110 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure