انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 9:17pm

پاسخ به موضوع  [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 ... 53  بعدی
 فلزیاب دلتا پالس 2 
نویسنده پیغام

asadof نوشته است:
سلام دوستان من باز دوباره ساختم میخوام سه تا ولوم رو حذفش کنم و صداش هم تغییر بدم حالت تیک یکش کنم بعدش میخوام 4 متر ازش بگیرم یعنی تو چهار متر باید بزنه مدار قبلی 3 متر رو راحت میزد :D

سلا م خدمت دوستان منم ساختم جواب خوبی داده 4 تا النگوی سبک رو در 45 سانت با لوپ 60 سیم نمره 0.7 سنس کرده
در ضمن من یه حلقه فریت رو سیم 0.8 به طول یک متر دور حلقه فریت پیچیدم وبین باتری ومدار قرار دادم ثبات کمی بهتر شده
آقای asadof شما برد دسگاهتون عالیه شما مدار آقابهنام رو ساختید؟ تغییرات دادید؟ فرکانس کاریتون چیه؟ با لوپ چند برای چه اندازه؟ فلزی به عمق 3 متر رسیدید بنظر من که خیلی علیه الان بردمن برای درب حیات به ابعاد 3 متر در 3 متر حداکثر 2متر در فضای آزاد جواب میده . مقاومت های مربوط به لوپ رو چند گذاشتید ؟

پنج شنبه 18 اردیبهشت1393 - 10:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

maziar111 نوشته است:
asadof نوشته است:
سلام دوستان من باز دوباره ساختم میخوام سه تا ولوم رو حذفش کنم و صداش هم تغییر بدم حالت تیک یکش کنم بعدش میخوام 4 متر ازش بگیرم یعنی تو چهار متر باید بزنه مدار قبلی 3 متر رو راحت میزد :D

سلا م خدمت دوستان منم ساختم جواب خوبی داده 4 تا النگوی سبک رو در 45 سانت با لوپ 60 سیم نمره 0.7 سنس کرده
در ضمن من یه حلقه فریت رو سیم 0.8 به طول یک متر دور حلقه فریت پیچیدم وبین باتری ومدار قرار دادم ثبات کمی بهتر شده
آقای asadof شما برد دسگاهتون عالیه شما مدار آقابهنام رو ساختید؟ تغییرات دادید؟ فرکانس کاریتون چیه؟ با لوپ چند برای چه اندازه؟ فلزی به عمق 3 متر رسیدید بنظر من که خیلی علیه الان بردمن برای درب حیات به ابعاد 3 متر در 3 متر حداکثر 2متر در فضای آزاد جواب میده . مقاومت های مربوط به لوپ رو چند گذاشتید ؟

سلام اقا مازیار با لوپ 1 متر 4 مار شبکه 8 رشته فعلا 560 دارم مدار رو تغییر میدم البته کمی بی ثباتی دارم باید حل کنم در ضمن النگو برای شما خیلی کم سنس میکنه . بعدش حلقه فریت رو باید سر راه مثبت باطری بذاریم دیگه نه؟
و اینکه یه فیلم کوتاه از مدار خود موقعی که میخواهی ولوم تیون رو تظیم کنی بذار توجه موقعی که داریی با ولوم تیون بازی میکنی که رو استانه بذارید فیلم بگیر البته اگه مقدوره میخوام به یه نتیجه برسم بعد شما رو در درجریان میذارم

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 18 اردیبهشت1393 - 1:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز هسته فریت رو به صورت چمبره ای پیچیدید؟ یعنی چه شکل متوجه نشدم ؟ بعدس سر راه مثبت یا منفی باطری گذاشتید؟

پنج شنبه 18 اردیبهشت1393 - 1:17pm

تا حالا پاور کامپیوتر رو باز کردید داخلش حلقه فریت با سیمپیچش هست مثل اون پیچیدم

پنج شنبه 18 اردیبهشت1393 - 11:56pm

سر راه مثبت مدار گذاشتم

جمعه 19 اردیبهشت1393 - 10:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسی اگه حوصله دارید هنگام قرار دادن ولون در استانه فیلم 3gp بذار

شنبه 19 اردیبهشت1393 - 12:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دستگاه رو راه انداختم روشن شد ولی سنس نداشت بعد از یک ساعت ولتاژ گیری دیدم ولوم خرابه دوتا از و.لوم ها خراب بود ولوم ندارن فعلا باید صضبر کنم تا بخرم :( دوستان این ولومها اشغال هستند بدرد نمیخوره من مدار قبلی هم بعد از دو روز عیب یابی امروز فهمیدم بله ولوم خراب بوده بدبخت رو اوردم نفت روش ریختم اتیش زدم :)) اخه دیگه اعصابم بدجوری خورد شده بود من کل قطعات رو عوض کرده بودم با اینکه می دونستم اون قطعات رو نباید عوض کنم باید به فکر ولوم نوع دیگه باشیم واقعا اینا اشغال هستند مرگ بر کشور چین X_X دوستان من توسعهخ میکنم از این ولوم معمولی نذارید چون زود خراب میشه مثل حلبی میمونه دست میزنی خم میشه

شنبه 19 اردیبهشت1393 - 1:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یه نکته ای رو بگم شاید بدردتون بخوره در فلزیاب های شرکتی جدید داره ولوم و پتانسیومتر ها از مدار حذف میشن و بجاشون از پتانسیومتر دیجیتال و داک ها و امپ های با گین متغیر دیجیتال و غیره .. گذاشته میشه
چون بعد یه مدت چرخوندن مثلا مولتی ترن ها ی 10 دور از داخل حالت خلاصی میگرن و مقاومت در رنج کمی تغییر پیدا میکنه یعنی همش در حال تغییر و خطاست
من این تجربه رو چند بار داشتم که فلزیابم بی ثبات میشد و با تعویض مولتی ترن دوباره ثبات بر میگشت انگار یکی مولتی ترن رو با پیچ کشتی به چپ و راست مچرخون و مقاومت دائم در حال تغییر بود
پس یا از گزینه های بالا باید استفاده کنی یا از ولوم جنس خوب

شنبه 20 اردیبهشت1393 - 2:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahdi8877 نوشته است:
یه نکته ای رو بگم شاید بدردتون بخوره در فلزیاب های شرکتی جدید داره ولوم و پتانسیومتر ها از مدار حذف میشن و بجاشون از پتانسیومتر دیجیتال و داک ها و امپ های با گین متغیر دیجیتال و غیره .. گذاشته میشه
چون بعد یه مدت چرخوندن مثلا مولتی ترن ها ی 10 دور از داخل حالت خلاصی میگرن و مقاومت در رنج کمی تغییر پیدا میکنه یعنی همش در حال تغییر و خطاست
من این تجربه رو چند بار داشتم که فلزیابم بی ثبات میشد و با تعویض مولتی ترن دوباره ثبات بر میگشت انگار یکی مولتی ترن رو با پیچ کشتی به چپ و راست مچرخون و مقاومت دائم در حال تغییر بود
پس یا از گزینه های بالا باید استفاده کنی یا از ولوم جنس خوب

مهندس جان پتانسیومتر دیجیتالی کدوم هستند و چطور میشه استفاده کرد یه راهنمایی کنید والا من که ولوم خوب گیر نیاوردم اگه میشه روش بالا رو توضیح بدید مرسی :ymhug:

شنبه 20 اردیبهشت1393 - 7:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مثل همین 3201 نیاز به ارتباط با میکرو رو داره و بیشتر برای کسانی هست که خودشون برنامه نویسی کنن و مدار رو طراحی کنن
ولی خب جدیدا مولتی ترن های 15 دور با دقت خوب و کیفیت خوب هم وارد بازار شده
و ولوم 10 دور بهتر از مولتی ترن 10 دور هست

شنبه 20 اردیبهشت1393 - 7:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 530 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 ... 53  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali bahman , m_fatemi_m , sanmao998 و 136 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure