انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 2:01pm

پاسخ به موضوع  [ 4 پست ] 
 روش تست فلزات با فلزیاب 
نویسنده پیغام

سلام به همه دوستان برای تست فلزات هرگز از فلزاتی که به شکل حلقه بسته هستند استفاده نکنید (مثل النگو -انگشترو...)زیرا حلقه ها ی بسته به محض اینکه در مسیر میدان الترومغناطیس قرار بگیرندبه آهنربا تبدیل میشوند یعنی با میدان اصلی مخالفت میکنند شما هم می توانید این تست را با حلقه باز وبسته امنحان کنیدونتیجه را ببینید. با تشکر:)

پنج شنبه 7 اسفند1393 - 4:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

perzo1337 نوشته است:
سلام به همه دوستان برای تست فلزات هرگز از فلزاتی که به شکل حلقه بسته هستند استفاده نکنید (مثل النگو -انگشترو...)زیرا حلقه ها ی بسته به محض اینکه در مسیر میدان الترومغناطیس قرار بگیرندبه آهنربا تبدیل میشوند یعنی با میدان اصلی مخالفت میکنند شما هم می توانید این تست را با حلقه باز وبسته امنحان کنیدونتیجه را ببینید. با تشکر:)

اولین بار من این تجربه الان شمارو 3 سال پیش کشف کردم.وقتی یک تیکه مس رو به صورت حلقه باز جلوی لوپ بردم اون رو توی 10 سانت سنس کرد و وقتی دوسر سیم رو لحیم کردم دقیقا توی70 سانت سنس کامل داشتم.اتفاقا نتیجه رو هم قبلا گفته بودم اون موقع من توی ی سایت دیگه عضو بودم.سایت اقای صحرایی

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 7 اسفند1393 - 1:16am

اتفاقا باید بلعکس عمل کنین
چون هر فلز که در معرض میدان مغناطیسی لوپ قرار میگیره بر روی پوسته آن حرکت گردابی الکترونی انجام میشه و این حرکت به فرکانس پالس لوپ و اندازه جسمی که در معرض لوپ هست و شکل فلز بخصوص حلقوی بودن و یکدست بودن و همچنین یک تکه بودن ویا چند تکه بودن فلز در مسیر حرکت گردابی میباشد
فلزیابهایی که اشیا رو به صورت عمودی بهتر سنس میکنند از تکنیک فرکانسی مثل mdl و لورنز و فلزیابهایی که اشیا را از طرف لبه لوپ بهتر و بیشتر سنس میکنند از روش جریانی استفاده میکنند در این فلزیابها اگر باتری با جریان بالا استفاده شود عمق زنی زیاد میشود مثل سند بانکس
اغلب در فلزیابهای شرکتی مشاهده میشود که با لوپ 33 سانتی ادعای برد 6 متر به میان می آبد این نوع فلزیابها از روشی در پالس زنیشون استفاده میکنند که حرکت گردابی الکترون رو در پوسته فلزی که در معرض لوپ قرار دارد تشدید میکنند
نمونه بارز این سیستم در فلزیاب سند بانکس بکار رفته مدار سند بانکس درسته که در هوا کم عمق میزند اما معادلات در زیر خاک برعکس میشه
دیگه بیشتر از این مجاز نیست توضیح بدم اهل فن باید گرفته باشند چی گفتم :ymhug:

پنج شنبه 14 اسفند1393 - 2:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

BMW نوشته است:
اتفاقا باید بلعکس عمل کنین
چون هر فلز که در معرض میدان مغناطیسی لوپ قرار میگیره بر روی پوسته آن حرکت گردابی الکترونی انجام میشه و این حرکت به فرکانس پالس لوپ و اندازه جسمی که در معرض لوپ هست و شکل فلز بخصوص حلقوی بودن و یکدست بودن و همچنین یک تکه بودن ویا چند تکه بودن فلز در مسیر حرکت گردابی میباشد
فلزیابهایی که اشیا رو به صورت عمودی بهتر سنس میکنند از تکنیک فرکانسی مثل mdl و لورنز و فلزیابهایی که اشیا را از طرف لبه لوپ بهتر و بیشتر سنس میکنند از روش جریانی استفاده میکنند در این فلزیابها اگر باتری با جریان بالا استفاده شود عمق زنی زیاد میشود مثل سند بانکس
اغلب در فلزیابهای شرکتی مشاهده میشود که با لوپ 33 سانتی ادعای برد 6 متر به میان می آبد این نوع فلزیابها از روشی در پالس زنیشون استفاده میکنند که حرکت گردابی الکترون رو در پوسته فلزی که در معرض لوپ قرار دارد تشدید میکنند
نمونه بارز این سیستم در فلزیاب سند بانکس بکار رفته مدار سند بانکس درسته که در هوا کم عمق میزند اما معادلات در زیر خاک برعکس میشه
دیگه بیشتر از این مجاز نیست توضیح بدم اهل فن باید گرفته باشند چی گفتم :ymhug:

خب این مباحث که در ست هست ولی جریان تا زمانی که سیم باز باشه نمیتونه سیم رو مغناطیس کنه وجریان به سرعت درونش میرا میشه میتونی امتحان کنی.واگه دوسر سیم رو به هم لحیم کنی سنسش دقیقا در چند برابر صورت میگیره.در مورد سیستمهای پالسی بیشتر فلزات عمودی رو بهتر سنس میکنن من با چندتایی که ساختم ویا کار کردم حتی در کمترین برد هم به همین شیوه سنس بهتری داشتن البته شیوه پیچیدن لوپ رو نباید دست کم بگیریم.موفق باشی

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 14 اسفند1393 - 3:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: asad0331 , zagalo16 و 69 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure