انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 11:51am

پاسخ به موضوع  [ 63 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی
 لورنز دستساز ایرانی ساخته شد !!! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mehran1545a نوشته است:
با تمام فرمایشات فنی مهندس حمید و دیگر دوستان عزیز نظر من اینه که باز باید این دستگاه زیر خاک تست بشه نمیشه گفت چون دستگاه قبلی فلان بوده اینم مثل اون فلان هست! درسته شبیه سازی شده اما ممکنه عمق زنی و ثبات خوبی داشته باشه شاید کلا مدارش یه چیز دیکه باشه شکل ظاهریش شبیه لورنز باشه بهرحال باید تست روش انجام بشه تا خدای نکرده زحمت ایشان هم این وسط تباه نشه!

این دستگاه هم تست خواهد شد و حرف ما ثابت خواهد شد حالا جناب مهران سوال من اینه که فقط حق این اقا مهم هست یا صدد ها نفری که دستگاهس رو خریدن و پولشون از دست رفته اونا حقی ندارن این اقا جوابگو هست؟

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 4:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mehran1545a نوشته است:
با تمام فرمایشات فنی مهندس حمید و دیگر دوستان عزیز نظر من اینه که باز باید این دستگاه زیر خاک تست بشه نمیشه گفت چون دستگاه قبلی فلان بوده اینم مثل اون فلان هست! درسته شبیه سازی شده اما ممکنه عمق زنی و ثبات خوبی داشته باشه شاید کلا مدارش یه چیز دیکه باشه شکل ظاهریش شبیه لورنز باشه بهرحال باید تست روش انجام بشه تا خدای نکرده زحمت ایشان هم این وسط تباه نشه!

نگران ملت باشید نه نگرانه مهندس صفایی و زخمات ایشان !که هدر برود یا نرود هرچند که بنده تمام واقعیت را از ایشان گفتم..
من دیگه اعصاب شنیدن اسم صفایی رو هم ندارم و میتونستم اصلا نظری نذارم و وقتمو نگیرم اینجا! اما واقعا از ته دل نمیخوام کسیمث من پولی رو که با هزار بدبختی جمع کرده رو با خرید دستگاه صفایی بریزه دووووووووووووور!!
ما قبل از رفتنمون پشت تلفن به صفایی گفتیم اگه دستگاه رو گرفتیم و کارایی که شما میفرماییی رو نداشت حاضری مبلغی کم کنی و دستگاه خودتو برداری؟ گفت : هر سازنده ای که از دستگاهش مطمعن باشه اینکارو میکنه و منم دسگاتون رو ازتون با مبلغی کمتر میخرم!! حتی آزادشهر هم که رسیدیم باز بهش تاکید کردیم اما متاسفانه دستگاهش اون متراژهایی رو که توی وبلاگ زده رو نداشت و به رطوبت خیلی حساسه و دیسک!!!!!
و دیسک 45 تا 1متر نهایت 1.40 برای استیل 40*40
و 1در1 هم تا 180 نهایت 2متر. :-B

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 5:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب رضایی فر ،شما که شناخت رو دستگاه های ایشون داشتید ،نیازی نداشت ،در صدد ایجاد موضوع جدید در انجمن باشید،ولا هدف شما به چالش کشیدن موضوعات فلزیاب شناسی تولیدات داخل بوده اون حسابش جدا،موفق باشید...

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 11:14pm

مهندسین ایرانی مثل صفایی و امثالهم = تقلید و عدم ابتکار
اونهایی هم که لورنز و ... درست کردن ادم هستند ولی از مخشون استفاده کردن و البته از ابتکاراتشون حمایت میشه . ولی ایرانی به فکر راحتی هست و دوست نداره به مغزش فشار بیاره و یک ابتکار جدید در این زمینه ارائه بده.فقط کپی از روی مدارها ، فقط عوض کردن شکل ظاهری سیستمها با نام و برندی دیگر ،فقط گرفتن پول عوض ساختن سیستم مهم هست حالا کار بکنه یا نکنه اون دیگه به خریدار مربوط میشه و نه به فروشنده چون فروشنده پولش رو گرفته تا ابتکارات و خلاقیت کپی کردنش رو ارائه بده حالا دیگه خوب هم نباشه چهار تا فحش و ناسزا که بیشتر نمیخوره ،که در این مورد هم ککش نمیگزه !!!!!!!!! به همین راحتی
بابا تا کی تقلید و کپی
...........

تا نشوی مست خدا غم نشود از تو جدا

آخرین بار توسط shiber در جمعه 24 بهمن1393 - 11:35am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 24 بهمن1393 - 11:30am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

salamat tala نوشته است:
جناب رضایی فر ،شما که شناخت رو دستگاه های ایشون داشتید ،نیازی نداشت ،در صدد ایجاد موضوع جدید در انجمن باشید،ولا هدف شما به چالش کشیدن موضوعات فلزیاب شناسی تولیدات داخل بوده اون حسابش جدا،موفق باشید...

سلام دوست عزیز.این حرفهای شما چه معنی و مفهومی داره؟
یعنی هر آدم گرفتاری (همچون بنده) که پولهاشو با بدبختی میزاره کنار تا یک دستگاه بگیره تا شاید بتونه باهاش بجایی برسه ولی گیر آدمهایی بی انصاف و دروغگویی همچون صفایی می افته و سرمایه اش به باد میره .بنظر شما چون یکی مث من که 4میلیون دادم به صفایی فقط برای شناخت از دستگاهش بود؟ و حق بیان واقعیات رو ندارم؟ و اگر من و دیگر دوستانی که فریب خوردن نیان و نظرشون رو نزارن همچنان چنین مهندس های قلابی با دروغ هاشون سر ملت بیچاره رو کلاه میزارن!شما راضی میشی؟
همه ما میدونیم افرادی میرن دنبال دستگاه های دست ساز که از قشر ضعیف جامعه هستن..وگرنه اونی که سرمایه داره همون اول لورنز و gpx و ..... رو میگیره.

جمعه 24 بهمن1393 - 11:33am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز بچه هایه با علم و با اراده انجمن ،زرنگتر از انن که بیان قول تبلیغات بی اساس این مهندس رو بخورند،و مطمین باش پروژه ساخت نقطه زن مهندس حمید با تمام سرعت توسط بچه ها ساخته شده،و در مرحله ازمون وخطا و رفع ایراد میباشد،هر چند مهندس حمید من یقین دارم همون اول ساخت ش رو تموم کردن ولی به این علت انبوه سازی نکردن که آزمون خطا دست خود کاربرایه با علم انجمن نهایی بشه ،و رضایت بچه هایه انجمن و ایده و هدف والایی که ایشون دارن براشون مهمتر از پول بودش،ولا ایشون میتوانستند نقطه زن رو همون اول خودشون تولید کنن و بفروش برسانند،به هر حال دوست عزیز اگر هدف از ایجاد این موضوع تبلیغ علیه یک دستگاه تولید شده توسط یک مهندس ایرانی بوده باشه به نظر من اینم درست نبود،موضوع مثلا میشد ،مقایسه دستگاه هایه تولید داخل با مشابه خارجی،یا هر چی که مد نظر دوستان باشه ،به هر حال ما مخلص همه ی بر و بچه هایه تیم ملی هستیم

جمعه 24 بهمن1393 - 12:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

باسلام خدمت همه دوستان.استاد بزرگ آقای مهندس صفایی حسابی داغ کرده از بحث و انتقادات ما توی انجمن و حسابی کلافه شده و به ما گفته بیسواد!!!!!!!!!!!!!!!
فقط از همینجا بهت بگم صفایی جان یکی مثل من فروشنده نیست که در لباس مشتری ظاهر بشه عزیزم.شما باید واقع بین باشی و انتقاد پذیر!! حالا برای اونکه بفهمی من واقعا ازت 8هزار گرفتم و فروشنده نیستم میگم:
صبح بود ساعت 10 آزادشهر گلستان رسیدم...سر اون میدون که بغلش یه مسجد داره واستادم با 206سفید رنگ صندوق دارت اومدی سوار کردی رفتیم خونت. تو که ما قول تست خاک حتی 3مترو داده بودی گفتی الان شرایط رفتن سر زمین نداری اما دستگاه رو ببرید هرمشکلی داشت یا بردش کم بود من جوابگو هستم!!! و برای تست داخل اتاق خونت ی خورده با فیبر مسی 10در10 و النگو طلا و فلز استیل هم آوردی (واسه سر سماور بود اگه اشتباه نکنم) بعد رفتیم توی حیات خونت همونجا که کنار باغچه رو 50سانت کنده بودی روش مزاییکه تست کردی فیبر 10در10 مس رو!!! بعد که دسگاه رو برداشتیم رفتیم سر باجه کارت به کارت کردیم برات فداتشم (4میلیون بابت epg8000) اینارو گفتم تا مهندس بزرگوار بفهمه امثال من که از سیستم هاش ناراضی اند زیادن و من فروشنده یا سازنده فلزیاب نیستم و فقط مصرف کننده ام ! موفق باشی جناب مهندس فقط بدون ناراضی زیاد داری!

اینم سخنان مهندس صفایی!متاسفم براش که طاغت و ظرفیت انتقاد رو نداره!
http://takfelezyab.blogfa.com/

یکشنبه 26 بهمن1393 - 2:13pm

ما از استاد حمید مون انتظار جوابی منطقی و قانع کننده برای آقای صفایی رو داریم.
متاسفیم برای مهندس صفایی که انتقاد پذیر نیست!شاید هم باورش شده واقعا لورنز ساخته!
=))

یکشنبه 26 بهمن1393 - 2:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این مهندس هم مثل اینکه یه جاش سوز اومده ، در جوابش باید عرض کنم که من یکی فروشنده نیستم و درسته که ردیاب الافی داره و لی ایا کسی با دستگاه این مهندس بجایی رسیده دستگاه پالسی تو الافیش بیشتر هست ، یک متر توی زمین جواب بده هنر کرده ، مردم پول نمیدن که اسباب بازی بخرن ، با همون تستی که از دستگاهت گذاشتی هر کی که اینکاره باشه راحت میتونه بفهمه که دستگاهت بی ثبات هست ، بجای شبیه سازی یک دستگاهی بساز اصلا اسم خودت رو بزار روی اون ولی باثبات باشه و عمق بزنه نه اسباب بازی. اقای حامد شمسی با تو هم هستم دست از این بازیها بردارین .روز اول بهت گفته بودم دستگاهت خوب باشه تبلیغ میکنم برات بد باشه اینطوری تبلیغ می شی. تا دیگران سرشون کلاه نره.
در مورد تست در خاک هم اونهایی که با دستگاه کار کردن خوب میدونن که پیدا کردن یک فلزی که خودت در زیر خاک پنهان کردی با اونی که بصورت اتفاقی پیدا میکنی چقدر فرق داره و چقدر سخت هست ، اولا نمیدونی اون بوق زرات هست یا فلز ، 80 درصد مواقع بوق دستگاهای دست ساز بخاطر زرات و املاح هست اگه واقعا یجایی چیزی باشه دیگه رقبتی به حفاری نداری، و اگر مکانت یک فلز غیر اهنی باشه این دست سازها نمیتونن اشکارش کنن مگر اینکه یک کوزه که سیگنالش بیشتر بطرف فلز اهنی میره یا یک تیکه اهن باید اونجا باشه تا بگیره ، نکته بعد در مورد تست زیر خاک اینکه که این فروشنده ها یک مکان کوچک رو عاری از هر نوع الودگی و فلز میکنن بعد یک تیکه فلز بزرگ یا استیل رو اونجا میزارن سپس ادعا میکنن ببین دستگاه چقدر خوب میزنه ، دستگا ه رو ببر توی زمینی که املاح داره یک فلز داخل زمین بزاربعد از فاصله چند متر دورتر حرکت کن بدون اینکه جاهای دیگه بوق بکشه روی فلز صداش در بیاد اون دستگاه هست نه اینکه مثل قطار صداش در بیاد . توی 10 متر 5 با بالانسش بکنی .

یکشنبه 26 بهمن1393 - 3:00pm
مدیر کل
مدیر کل

خب این هم از در فشانی جناب صفایی در وبلاگشون! حالا ظاهرا ایشون هم با ما چپ افتاده! :D

نقل قول:
در جواب بعضی فروشندگان فلزیاب که در انجمن ها
در لباس مشتری ناراضی از سیستم های من ظاهر
میشوند و همچنین کسانی که نتوانستند ایرادی
از سیستمهای بنده پیدا کنند غیر از قانون کپی رایت
و السیدی دستگاه !! باید باید بگم واقعا برای این دسته افراد
متاسفم و اینگونه اظهار نظر ها ناشی از ناتوانی و نداشتن علم و
خرد خودشون هست که نمی توانند هیچ کسی رو غیر
از خودشون تصور کنند که رشد و پیشرفت کرده و در پاسخ باید
عرض کنم که شمایی که اینقدر از نظر فنی ماهر هستین و
نظر میدید ,فقط بیاید عین همین برنامه رو شبیه سازی کنید
و یک بارگراف مثل لورنز با همین منو ها
بنویسین و در السیدی گرافیکی با کانال انالوگ به
دیجیتال میکرو فقط نمایش بدید. بله با شما هستم
آقای مدیر انجمنX شمایی که 2 سال دارید تلاش طاقت
فرسا می کنید و در آخر تونستین مدار BRN فوق لعاده
ساده رو دوباره کپی کنید و برای
ساخت تو انجمن بزارید تبریک می گم ! آقای با سواد !
اگر ادعای شما تو ردیاب ساختن باشه که ردیاب رو
به بچه ابتدایی هم بدید واستون میسازه و همه هم
میدانند که ردیاب یعنی سر کار بودن تو کوه و بیابان !
حالا اعداد و تنظیمات مدار بنده که توسط میکروکنترلر و مهمتر از
آن سخت افزار پیچیده مدار که نقش اساسی تو سیستم
داره رو از کجا دیدید که نظر میدید ؟!
بنده می دانم که همین کار ساده هم از دستشان بر
نمی آید و به همین خاطر باور این که بنده این سیستم را
ساخته ام اینقدر برایشان سخت است و همچنین کمی دردناک!
لذا شما زیاد خودتان را خسته نکنید, خواسته مشتری کیفیت و کارایی سیستم و همچنین تست در خاک است و نه حرفهای پوچ و بیهوده شما

اگر بقول شما برخی فروشندگان فلزیاب در لباس خریدار دستگاههای شما اظهار نارضایتی میکنن دلیل نمیشه همه ناراضیان هم فروشنده باشن! این بنظر من یک فرافکنی مشخصه. بهرحال اظهار نظر یک خریدار حق طبیعی اون هست. این مطلب هم بطور خاص به بنده ارتباط نداره و دوستان خودشون در این مورد اظهار نظر و بحث میکنن. مثل هر انجمن آزاد دیگری. شما هم عوض دست گرفتن میکروفن در یک تریبون یک طرفه ؛ میتونین با همون ایدی که در فلزجو دارین وارد بشین و بطور دقیق جواب شبهات دوستان رو بدین. البته اگر واقعا فکر میکنین حق با شماست! نه اینکه اینطور گستاخانه همه رو به باد توهین و تمسخر بگیرین!
در مورد کپی رایت بطور مشخص در هر کشور قانونمدار دیگری اگر بودین بلافاصله شرکت لورنز یا نمایندگی رسمیش از شما شکایت میکرد و خدا میدونه چقدر باید جریمه میدادین! این مطلب ایراد داری نیست. مشکل اینجاست سیستم فکری من کلا با شما و امثال شما اختلاف زیادی داره. شما هر چیزی کپی کنین افتخار میکنین ولی بنده نه! این در صورتیه که همیشه امثال شما من رو به کپی متهم کردین!!! بقول معروف کافر همه را به کیش خود پندارد.
در خصوص بخش ال سی دی هم اگر بحث سواد در کار باشه هر کم سوادی هم متوجه میشه سیستم راه اندازی ال سی دی لورنز با ال سی دی گرافیکی که شما استفاده کردین زمین تا اسمون فرق داره! طبیعتا کل سیستم دیجیتالش هم فرق داره! پس این چیزیش حتی به یک کپی شباهت نداره بلکه تلاش شده شکل و شمایل نمایش اطلاعات روی صفحه ال سی دی شبیه به لورنز در بیاد. خب این که یک سری دستور العمل نمایش گرافیکی بیشتر نیست و به توان فلزیابی ربطی نداره! نمیدونم امثال شما دیگران رو چی فرض میکنین؟ شما حتی اگر برنامه خود لورنز رو هم داشته باشی که مطمئنا نداری ؛ بدلیل استفاده از ال سی دی و سخت افزار کلا متفاوت ؛ امکان استفاده از سورس نرم افزار لورنز رو هم بهیچ وجه نداری! پس مجبوری خودت از اول بشینی برنامه رو بنویسی. حالا از کجا معلوم خیلی از امکاناتی که روی دستگاه شما دیده میشه بقول خودتون نمایشی نباشه؟! :D
دوست عزیز جناب صفایی ؛ همینکه شما میگی بارگراف شبیه لورنز رو اگر تونستین بسازین ... نشون میده دستگاه شما ارزش زیادی نداره! برای یک مهندس برنامه نویس طراحی یک بارگراف میله ای روی ال سی دی گرافیکی که به نسبت میزان سنس تک تک میله ها به نسبت مشخص افزایش ارتفاع پیدا کنن ؛ کار مشکلی نیست! ظاهرا این قسمت شما یا دوستانتون رو زیاد به دردسر انداخته که اینقدر پز بارگراف میله ای رو میدین! وای به بخش فلزیابی! ;) :D
بله بنده مدیر انجمن X هستم که شما از ترستون حتی اسمشو هم نمیتونین بیارین! چون خودتون میدونین چقدر ضرر مالی خواهید کرد اگر خریداران بینوا با اومدن به فلزجو یک سری اطلاعات بدرد بخور و روشنگرانه در مورد دستگاهها بدست بیارن! طبیعتا در اون صورت کمتر پول کلان به جیب امثال شما میریزن!
در خصوص BRN هم واقعا از کسی مثل شما بعید بود چنین مقایسه ای با مدار طراحی بنده انجام بدین! دوست به اصطلاح مهندس صفائی! هیچ چیزی در این دو مدار شباهت و یکسانی ندارن جز اینکه هر دو مدار به ظاهر ساده هستن! سیستم کارکرد هم شباهتی به هم نداره. حالا اگر افق دید شما در خصوص مدارات ساده محدود به BRN هست و نمیتونین تصور کنین با یک مدار ساده دیگه که واقعا طراحی یک نفر باشه ؛ چه کارها که نمیشه کرد ؛ خب این مشکل شماست نه من که این هنر رو به خرج دادم! از این گذشته بنده یک کار عام المنفعه کردم و فروشنده هم نیستم و به نوعی از حقوق عمومی دفاع و حمایت میکنم اما شما صرفا از جیب خودت حمایت میکنی و شعار میدی! مشخصه که ملت عقل دارن و دلیل حرفها و کارها رو متوجه میشن. در خصوص BRN هم شما اگر کوچکترین ادعایی داری حداقل سورس برنامه ساده BRN رو منتشر کن ببینیم درهمون حد هم سواد داری که مقایسه میکنی یا نه؟!
در مورد ردیاب هم فکر کنم شما اصلا حق اظهار نظر نداری چون تا حالا یک جفت انتن هم دست نگرفتی تا ببینی اصلا کار میکنه یا نه! اطلاعات من در زمینه ردیابی صدها برابر شماست! پس با اینکه به عنوان یک اپراتور به شما حق میدم با ردیابی مشکل داشته باشین یا اصلا ازش جوابی نگرفته باشین ؛ اما این اجازه رو به شما نمیدم که از نظر فنی ذره ای اظهار نظر در این مورد بکنین! کار شما همیشه فلزیاب پالسی بوده و بس. اگر اندک احترام و وجهه ای هم در بازار دارین فقط بخاطر چند دستگاه پالسی هست که فروختین! کسی شما رو در مقوله ردیابی چیزی حساب نمیکنه که بخواین نظری داشته باشین! وانگهی وقتی دانشمندانی مثل انیشتین یا استیفن هاپکینز اصل کارکرد سیستم آنتنی رو قبول داشتن و دارن دیگه من و شما بهتره چیزی نگیم! اگر هم دنبال منبعش هستین توی نت پیدا میکنین.
بنده اشاره ای به اعداد و برنامه نوشته شده شما نکردم که شما بگی از کجا دیدم! حالا بنده محاسبات شما رو ندیدم ولی لابد شما مال لورنز رو دیدی!!! :D از طرف دیگه شما مطمئنی ساخت این لورنز تقلبی شما برای من دردناکه؟ فکر نمیکنی نوشته های شما خیلی بیشتر نشون میده که شما از ارائه یک مدار مجانی توسط بنده داری چقدر درد و رنج میکشی؟! :D ما اگر ناراحتی هم داریم بابت همین خالی کردن جیب ملت توسط امثال شما به صورتهای مختلف هست. وگرنه بنده رقابتی با شما ندارم که از نظر مالی و یا حتی فنی برام فرقی داشته باشه! ولی برای شمایی که همه دنیا و زندگیتون شده فروش این دستگاهها طبیعتا درک حرفهای من بی معنیه!
شما دلت اگر برای ملت خیلی سوخته بود یا حتی برای کسب وجهه بهتر برای خودت ؛ میتونستی تا الان یک مدار ساده ولو بصورت دمو ارائه بدی! اگر خیلی ادعای فنی بودن و خیرخواهی دارین خب چرا نمیکنین؟ جالبه هیچکدوم شما فروشندگان حاضر به چنین کاری نیستین! ولی بنده بدون چشمداشت چنین کاری کردم. پس توصیه نمیکنم در میدان مجازی اینطور بی پروا نطق کنین. اگر تنش لفظی در بگیره مطمئنا برد با شما نیست! حالا باز تلفن دست بگیرین به اقا مجتبی زنگ بزنین شکایت کنین! ولی از الان بگم بی فایدست. بهتر بود وارد این چالش با من نمیشدین.
بهرحال جناب صفائی بنده در پست قبلی خودم نه شما رو به بیسوادی متهم کردم و نه اهانتی کردم ولی شما اینطور جواب دادین! بنده یک تحلیل فنی از زاویه دید خودم داشتم و در نهایت هم بابت زحمتی که کشیده شده به شما تبریک و خسته نباشید گفتم. با اینکه شما این زحمت رو فقط برای جیب خودتون کشیده بودین که اون قیمت نجومی رو بتونین روی دستگاه بذارین! به همین دلیل عرض کردم از نظر تجاری بهش نمره میدم. ;) ولی این اظهار نظر جدید شما واقعا نا امید کننده بود و نشون داد متاسفانه انگار مسیر فروشندگی در دنیای فلزیابی مسیری بدون بازگشت بسوی پول و دور شدن تدریجی از اخلاقیات و معنویات هست!

یکشنبه 26 بهمن1393 - 5:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 63 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: bantama , Google و 126 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure