انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 24 اردیبهشت1403 - 1:56am

پاسخ به موضوع  [ 63 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7  بعدی
 لورنز دستساز ایرانی ساخته شد !!! 
نویسنده پیغام

اینا چیزی نیست که شیراز دستگاهی دیدم که یک فلز 30*30رونزدیک 4مترمیزد وبه هیچ عنوان به املا حساسیت نداشت حتی اهن رو اکرمیخواستی حذف میکرد

پنج شنبه 22 بهمن1393 - 1:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عجب !!!!
به املا حساسیت نداشت ؟ به انشا چی ؟
لطفا در مورد حساسیتش به علوم و ریاضی و تعلیمات اجتماعی هم توضیح بدین !
نمیدونم چرا لورنز و ماینلب از این همه پتانسیل موجود در ایران استفاده نمیکنن و با اون طراح های بیسوادشون نتونستن سیستمی طراحی کنن که 30 در 30 رو تو چهار متر و بدون حساسیت به املا بزنه. امان از این آلمانی های فاشیست و استرالیایی های تنگ نظر. امان!

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 10:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hamedkk نوشته است:
عجب !!!!
به املا حساسیت نداشت ؟ به انشا چی ؟
لطفا در مورد حساسیتش به علوم و ریاضی و تعلیمات اجتماعی هم توضیح بدین !
نمیدونم چرا لورنز و ماینلب از این همه پتانسیل موجود در ایران استفاده نمیکنن و با اون طراح های بیسوادشون نتونستن سیستمی طراحی کنن که 30 در 30 رو تو چهار متر و بدون حساسیت به املا بزنه. امان از این آلمانی های فاشیست و استرالیایی های تنگ نظر. امان!

:)) :)) :)) =)) =)) =))

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 11:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
تمام حرفای لورنزساز تکراریه , ملت ما ساده ,میخرن و بعداز یه ماه میفهمن چه کلاه گشادی رفته رو سرشون
خجالتم نمیکشه ,لورنز ساختم
میترسم فردا صداش در بیاد از مدار مهندس کپی زده !!!

قسمت !

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 12:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

البته زود نمیشه قضاوت کرد شاید این لورنز تا حدودی تو تست درست جواب بده الان کسی هست که این دستگاه خریده باشه و اون کارایی که سازنده گفته نداشته باشه؟

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 2:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mehran1545a نوشته است:
البته زود نمیشه قضاوت کرد شاید این لورنز تا حدودی تو تست درست جواب بده الان کسی هست که این دستگاه خریده باشه و اون کارایی که سازنده گفته نداشته باشه؟

این مهندس جوابش رو پس داده ، یک نگاهی به دستگاه pix5 این مهندس بندازیم در مورد اون هم همچین تبلیغاتی راه انداخته بود دوستم بعد چاپلوسی زیاد ازش خرید کرد از من خواست تا برای خرید همراهش برم اما من وقتش رو نداشتم بعد خرید اورد پیشم من با اسباب بازی حامد شمسی مقایسه اش کردم فقط شاید 10 درصد بردش بیشتر بود ، و چند تا گزینه دیگه داشت مثل دیلای که اصلا بکار نمی اومد ، در واقع کاری انجام نمیداد ولی اسباب بازی حامد شمسی که خودم دارم هیچی نداره فقط یک ولوم ساده . در مورد دستگاهای قبلیش چقدر ادعاش درست بود که اینم باشه .

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 2:29pm
مدیر کل
مدیر کل

جا داره ابتدا به اقای صفایی تبریک بگیم! چون بهرحال حرکت جالبی انجام دادن. ولی ای کاش توان فنی ما ایرانیها عوض این همه کپی کاری توام با افتخار ؛ معطوف به ارائه ایده ها و طرحهای ابتکاری جدید از خودمون میشد! لااقل توقع بنده شخصا از اقای صفایی خیلی بیشتر از اینها بود که پس از سالها کار کردن صرفا در مقوله فلزیاب های پالسی و کسب تجربیات فراوان ؛ روی به شبیه سازی طرحهای خارجی بیارن. هر چند این حرکت ایشون جنبه تجارتی داشته و تحت عنوان کپی لورنز ایکس 5 ظاهرا قیمت بالایی هم روی این محصولشون گذاشتن ؛ ولی امیدوارم این انتقاد بنده رو بعنوان کسی که بیشتر از زاویه فنی به قضیه نگاه میکنه بپذیرن. وانگهی بنظر من اگر چنین کاری در هر کشور پیشرفته ای صورت میگرفت نه تنها با استقبال خوبی از جانب مصرف کنندگان روبرو نمیشد ؛ بلکه با مشکلات قانونی و نقض قانون کپی رایت هم مواجه میشد! ولی متاسفانه یا خوشبختانه داستان در کشور ما کلا به صورت دیگری هست!
اما اون چیزی که شاید برای خیلی عزیزان جای سوال داره این هست که آیا این دستگاه واقعا میتونه کپی لورنز ایکس 5 باشه یا صرفا نوعی شبیه سازی هست؟! نظر من قطعا روی گزینه دوم هست. توجه شما رو به تصویر لورنز اصلی و نمونه ساخته شده ایشون جلب میکنم:
پیوست:
deepmaxx5.jpg

پیوست:
deepmaxx5_Iran.JPG

همونطور که ملاحظه میکنین تصویر اول مربوط به لورنز ایکس5 اصلی هست و تصویر دوم مربوط به نمونه شبیه سازی شده! مشخصا چیزی که بیشتر از نظر فنی جلب توجه میکنه تفاوت بین ال سی دی هاست! ال سی دی لورنز اصلی از نوع سفارشی و بصورت سگمنت بندی شده هست که بطور معمول اینجور ال سی دیها بصورت سفارشی و مخصوص دستگاه خاصی تولید میشن. اما ال سی دی دستگاه دوم از نوع گرافیکی هست!!! یعنی نوعی ال سی دی کاملا متداول که در بازار به وفور یافت میشه و هر جور طرحی رو میشه روش نمایش داد. علتی که مطمئنا این دو دستگاه نمیتونن به هم ربطی داشته باشن همین هست که این دو نوع ال سی دی نه تنها دارای اتصالات الکترونیکی کاملا متفاوتی هستن ؛ بلکه برنامه نویسی و دستورات نمایش آبجکت ها هم برای این دو ال سی دی کاملا و زمین تا آسمان با هم فرق داره! پس طبیعتا میکروکنترلر مورد استفاده در نمونه شبیه سازی شده هم هیچ ربطی به لورنز اصلی نداره و کلا میشه گفت قسمت دیجیتال دو دستگاه متفاوت هست. تنها تلاشی که صورت گرفته در این زمینه بوده که همون نوشته ها و علایم و نمودار بصورت مشابه روی صفحه ال سی دی گرافیکی پیاده بشن. با این حال خودتون در مقایسه تصاویر متوجه تفاوتهای قابل ملاحظه ای میشین! حالا در قسمت آنالوگ و به ویژه قسمت صوتی که نسبتا ساده هم هست میتونه مشابهتهای بیشتری وجود داشته باشه که البته در این نوع دستگاههای دیجیتال از درجه اهمیت کمتری برخورداره.
از طرفی باید از اقای صفائی یا سایر دوستانی که دنبال ساخت حتی خود لورنز هستن پرسید اگر ما طرح دقیق و کامل ساخت لورنز ایکس5 رو داشته باشیم و در اختیار شما بذاریم آیا شما میتونین اون طرح رو دقیقا به کیفیت ساخت و مونتاژ لورنز اصلی در بیارین؟! جواب مطمئنا در 99 درصد موارد در صورت عملی شدن داستان منفی هست! چرا که این جور دستگاهها از قطعات بسیار متعدد استفاده میکنن که دسترسی به نوع مرغوب همگی اونها در بازار ما محال هست و از طرفی مشکل بشه تصور کرد که کسی صدها قطعه ریز و درشت این دستگاهها رو بطور کامل از خارج وارد ایران کنه! حداقل بنده بر خلاف بسیاری از ادعا ها تا الان در عمل چنین چیزی ندیدم. از طرفی مونتاژ یک مدار پر قطعه هم کار دست یک نفر نیست! بورد اینجور دستگاهها که بصورت اس ام دی و فشرده هستن باید توسط دستگاههای مکانیزه و اتوماتیک مونتاژ بشه تا کارایی نهایی مدار بدست بیاد. این دستگاههای مونتاژ هم تا جاییکه من میدونم مورد استفاده هیچ یک از سازندگان فلزیاب دستساز در ایران نیست! نکته جالب دیگه طراحی خود فیبر اینجور مدارات پیچیده هست که به تنهایی نیاز به دانش بالایی داره. هر چند فیبر های ساده رو میشه براحتی طراحی کرد ؛ ولی در مورد بوردهای پیچیده شرکتی معمولا در این شرکتها چندین مهندس فقط وظیفه طراحی دقیق و اصولی فیبر دستگاهها رو به عهده دارن! کیفیت مناسب طراحی فیبر هم در کارکرد نهایی دستگاه تاثیر قابل ملاحظه ای داره.
بهرحال با اینکه مشخصا زحمت زیادی برای پیاده سازی چنین پروژه ای کشیده شده ولی بنده علیرغم احترامی که نسبت به ایشون دارم باید عرض کنم این شبیه سازی رو از نظر فنی فاقد ارزش بالایی میدونم و صرفا میشه از نظر تجاری بهش نمره ای در حد قبولی داد.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 2:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با تشکر از مدیر حمید بابت توضیحات فنی و موشکافانه!
متاسفانه در دستگاهای قبلی مهندس صفایی خود بنده هم گول حرفهای ایشون رو خوردم! و حتی با افرادی آشنا شدم که از خرید دستگاههای قبلی ایشون ناراضی بودن. و حتی یکی از این دوستان که8هزار داشت که با قیمت 4میلیون و سیصد خریده بود از آقای مهندس! بعد شش ماه با قیمت 1 میلیون فروخت!!

مهندس صفایی صداقت داشته باش! همون اول بگو دستگاه من به رطوبت حساسه!بگو متراژش نهایت 2.5 هست نه 4متر و برای اهداف بزرگ و قدیمی 6متر!!!!
درضمن : قیمت 8هزارو بجای 4میلیون و ششصد بزار 1میلیون
و این لورنزت رو هم بجای 9 میلیون بزار 1میلیون و پانصد.
خسته نباشی مهندس صفایی :-B !!

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 2:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بازم این دستگاه یک ال سیدی داره وچند تا گزینه هر چند کار ایی نداره دستگاه حامد شمسی هیچی نداره قیمتش الان 4500000 تومان هست که 500 هزارم ارزش نداره اینها چی از جون ملت میخوان

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 3:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با تمام فرمایشات فنی مهندس حمید و دیگر دوستان عزیز نظر من اینه که باز باید این دستگاه زیر خاک تست بشه نمیشه گفت چون دستگاه قبلی فلان بوده اینم مثل اون فلان هست! درسته شبیه سازی شده اما ممکنه عمق زنی و ثبات خوبی داشته باشه شاید کلا مدارش یه چیز دیکه باشه شکل ظاهریش شبیه لورنز باشه بهرحال باید تست روش انجام بشه تا خدای نکرده زحمت ایشان هم این وسط تباه نشه!

پنج شنبه 23 بهمن1393 - 3:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 63 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 104 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure