انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 27 اردیبهشت1403 - 9:56am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 950 , 951 , 952 , 953 , 954 , 955 , 956 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shavan نوشته است:
سلام دوستان
وقتی لوپ رو به دستگاه وصل میکنم ولتاژ از 17 به 14
و low batery میده
میرسه وقتی لوپ رو باز میکنم میشه 17 ولت
سنس هم ندارم
دوستان چرا اینجوریه ؟

از چه باطری استفاده کردید که شده 17 ولت!؟ به نظر من مشکل شما باید از باطری باشه چون اگه از 12 و 6 سری شده استفاده کرده باشید در حالت فول میشه 19 ولت خیلی عجیبه
یعنی اینکه باطری شما مورد داره ولتاژ ظاهری نشون میده وقتی که لوپ رو وصل میکنید چون کمی جریان میکشه یهو 3 ولت افت میکنه که مدار خطای باطری میده

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

شنبه 8 خرداد1394 - 1:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

enigma نوشته است:
دوست عزیز.اگه میکرو پروگرام نمیشه پروگرامرو رو سرعت پایین تنظیم کن.معمولا یک دیپ سوئیچ رو برد پروگرامر هست.

داداش پروگرامر من این جامپر رو نداره که روی سرعت پایین تنظیم کنم..فقط یه جامپر داره به نام ex power

شنبه 9 خرداد1394 - 4:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
همه کارایی که دوستان گفتن رو انجام دادم..یو اس بی ها رو هم جایگزین کردم و فقط یه بار تونستم میکرو رو پاک کنم..پشت سرش که خواستم فایل هگز رو پروگرم کنم باز ارور داد و دیگه ارور میده و نتونستم دوباره میکرو رو پاک کنم..از کریستالم استفاده
مولتی avr ..ویندوز 7 و 64 بیت

دوست عزیز مشکل شما از قفل شدن فیوزبیتها هست و یا چون میکرو روی کریستال خارجی تنظیم شده شما باید از یک عدد کریستال استفاده کنید به این صورت که اگر کنار سوکت زیف پروگرمرتون در سمت چپش از پین هدر مادگی استفاده شده شما یک کریستال داخل پایه ۹ و ۱۰ میکرو قرار بده میتونید اگر این سوکت نیست پایه های کریستال رو جمع کنید یعنی به هم نزدیک کنید و از روی سوکت زیف یک پایه کریستال رو به پایه ۹ ای سی و پایه دیگر کریستال رو به پایه ۱۰ میکرو بزنید و بعد پروگرم کنید در صورت جواب نگرفتن شما باید میکرو رو با مدار دکتر فیوز بهنام و یا پروگرمرهای یونیورسال ۱۲ ولتی مثل tnm2000 برای پروگرم استفاده کنید تا میکروتون رو پروگرم کنید موفق باشید

شنبه 9 خرداد1394 - 5:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینکارو هم قبلا انجام دادم ولی نشد @};- @};-

شنبه 9 خرداد1394 - 7:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز جناب2840644 سلام

من پروگرامر TNM2000 دارم متاسفانه تنظیم فیوز بیت ها را در این پروگرامر بلد نیستم لطفا تنظیم فیوز بیت بخصوص

برای ATMEGA328P برای فلزیاب PI را به بنده آموزش دهید .با سپاس ببخشد اگه میان بحث وارد شدم

شنبه 9 خرداد1394 - 9:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
kamal857 نوشته است:

مهندس جان ممنون
لوپ پنجاه با ۱۵ دور سیم ۷۵ صدم.
امیدوارم که محاسباتم درست باشه.

خواهش میکنم.
اگر منظورتون لوپ 50 عنکبوتی باشه که حدود 22 دور لازم داره! شما چطور 15 دور حساب کردین؟ حتی اگر لوپ معمولی هم بود در این ابعاد بیشتر از 15 دور لازم داشت. بهرحال ظرفیت لوپ شما خیلی کم در میاد و توقع عملکرد درستی نمیشه داشت.

مهندس جان
لوپ معمولیه.و با نرم افزاری که خودتون تهیه کردید
،محاسبه کردم.
احتمالا اشتباهی محاسبه می کنم.
میشه زحمت محاسبه رو بکشید ،یا یکی از دوستان ،ممنون میشم.

شنبه 9 خرداد1394 - 9:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ba.davood نوشته است:
دوست عزیز جناب2840644 سلام

من پروگرامر TNM2000 دارم متاسفانه تنظیم فیوز بیت ها را در این پروگرامر بلد نیستم لطفا تنظیم فیوز بیت بخصوص

برای ATMEGA328P برای فلزیاب PI را به بنده آموزش دهید .با سپاس ببخشد اگه میان بحث وارد شدم

دوست من امکان نداره قبلا هم گفتم برای این دستگاه حتما مدار دکتر فیوزبیت بهنام نیازه برای اینکه شما اطمینان پیدا کنی مشکل از فیوز بیته میتونید یه ای سی دیگه تهیه کنید و پروگرمش کنید ائن مشکل فقط و فقط از قفل شدن فیوزبیتها هست

شنبه 9 خرداد1394 - 11:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir6777 نوشته است:
داداش بهنام برا من ارور اولی رو میده یعنی عدم شناختن میکرو توسط پروگرامر

امیر جان با این حساب میکرو پریده و باید میکروی دیگری تهیه کنید ...
بنده هم در اوایل کار pcb رو برعکس روی برد زدم و بدون اینکه متوجه باشم میکرو و منبع تغذیه رو بهش وصل کردم که از اون به بعد میکرو پرید و نتونستم احیاش کنم ...

شنبه 9 خرداد1394 - 12:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

majid_famali نوشته است:
amir6777 نوشته است:
داداش بهنام برا من ارور اولی رو میده یعنی عدم شناختن میکرو توسط پروگرامر

امیر جان با این حساب میکرو پریده و باید میکروی دیگری تهیه کنید ...
بنده هم در اوایل کار pcb رو برعکس روی برد زدم و بدون اینکه متوجه باشم میکرو و منبع تغذیه رو بهش وصل کردم که از اون به بعد میکرو پرید و نتونستم احیاش کنم ...

داداش من عکس دستگاه رو گذاشتم تو سایت..نمیونم پی سی بی برعکس جا زده شده یا نه ولی کلا یه میکروی دیگه رو هم که اقای کاوشگر فرستاد اون دیگه بدتر بود..میزاشتم رو دستگاه اصلا ال سی دی رو هم روشن نمیکرد و فقط صدای تیک روشن شدن دستگاه میومد..با همون میکرو هم من همین مشکل و داشتم و برا پروگرم هم باز میکرو جدیده این ارور رو میده...

شنبه 9 خرداد1394 - 12:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه عزیزم مشکل از سیستم شما نیست ...من مدارو میکروی خودمو عرض کردم که اوایل کار چون برعکس چاپ کرده بودم و برق بیشتر از 14 ولت به میکرو رسید این مشکل برام پیش اومد نمیگم که الان فیبر شما هم برعکس زده شده ... #:-s
در هر صورت باید از جائیکه پروگرامر رو خریدید یا ازدوستانیکه این مدل پروگرامر رو دارن بپرسین با توجه به نداشتن جامپر سرعت روی برد،برای کم و زیاد کردن سرعت ، پروگرامر باید چطور تنظیم بشه ...
نا گفته نمونه الان عین همین مشکل شمارو بنده با یک میکروی نو دارم که به هیچ صراطی مستقیم نیست ...

شنبه 9 خرداد1394 - 12:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 950 , 951 , 952 , 953 , 954 , 955 , 956 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 126 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure