انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 10 اردیبهشت1403 - 2:28am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 949 , 950 , 951 , 952 , 953 , 954 , 955 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

داداش بهنام برا من ارور اولی رو میده یعنی عدم شناختن میکرو توسط پروگرامر

جمعه 8 خرداد1394 - 8:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز.اگه میکرو پروگرام نمیشه پروگرامرو رو سرعت پایین تنظیم کن.معمولا یک دیپ سوئیچ رو برد پروگرامر هست.

جمعه 8 خرداد1394 - 9:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
سلام مهندس حميد عزيز
امروز مدارو راه انداختم با يك سري سيم يك لوپ ازمايشي درست كردم تا طرز سنس فلز رو تست كنم در مورد صداي دستگاه پيشنهادي دارم كه خيلي بهتر ميشه به احتمال زياد هم بايد خودتون به فكرتون رسيده باشه اينكه بشه نحوه سنس فلز رو مثل لورنز كرد يعني بجاي صدايه فعلي دستگاه كه يك فركانس صوتي هستش به تيك تيك تبديل كرد كه هر چه فلز نزديك تر ميره تيك تيك تند تر بشه ايا امكان اين امر هست ؟
و يا اينكه بشه حداقل صداي سنس رو يكنواخت كرد مثلا در حالت سنس اوليه دستگاه كه صدايه سوت مياد بعد كه فلز نزديك تر ميشه صدا بيشتر ميشه اينجوري نباشه و به اين صورت باشه كه صدا با نزديك شدن فلز بم تر بشه اما به صورت يكنواخت نه به صورت فعلي
ممنونم

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

جمعه 8 خرداد1394 - 10:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز تو حالت8 تون دستگاه صدا3صدایی هست.

جمعه 8 خرداد1394 - 10:40pm
مدیر کل
مدیر کل

adnistor_6 نوشته است:
سلام مهندس حميد عزيز
امروز مدارو راه انداختم با يك سري سيم يك لوپ ازمايشي درست كردم تا طرز سنس فلز رو تست كنم در مورد صداي دستگاه پيشنهادي دارم كه خيلي بهتر ميشه به احتمال زياد هم بايد خودتون به فكرتون رسيده باشه اينكه بشه نحوه سنس فلز رو مثل لورنز كرد يعني بجاي صدايه فعلي دستگاه كه يك فركانس صوتي هستش به تيك تيك تبديل كرد كه هر چه فلز نزديك تر ميره تيك تيك تند تر بشه ايا امكان اين امر هست ؟
و يا اينكه بشه حداقل صداي سنس رو يكنواخت كرد مثلا در حالت سنس اوليه دستگاه كه صدايه سوت مياد بعد كه فلز نزديك تر ميشه صدا بيشتر ميشه اينجوري نباشه و به اين صورت باشه كه صدا با نزديك شدن فلز بم تر بشه اما به صورت يكنواخت نه به صورت فعلي
ممنونم

خسته نباشین.
بله این پیشنهاد قبلا مطرح شده و عرض کردم عملی نیست. در خصوص افزایش صدا با سنس هم که این کار انجام شده و هم از حیث افزایش قدرت صدا به همین شکل هست و هم تغییر بصورت بم و بم تر که در تون صدای 8 ملاحظه میکنین. امکانات سخت افزاری طرح اجازه مانور بیشتری روی قضیه صدا رو نمیده و بنظر من اهمیتی هم نداره.

جمعه 8 خرداد1394 - 11:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
kamal857 نوشته است:
مهندس جان یک سوال
من سلف سنج ندارم ،از روی برنامه ای که شما گذاشتید لوپها رو محاسبه میکنم.
سوالم اینه اگه اندازه سیم پیچ کمتر از اون اندازه لازم یا بیشتر بشه ،تو اعداد سه گانه چه تغییری پیش میاد.
دلیل سوالم اینه که من یه لوپ عنکبوتی پیچیدم با سیم افشان 0.75 که دیلی 18 بود،عدد اولم یه کم بالا بود.
با همون سیم یه لوپ معمولی درست کردم ،دیلی 14 شد.خیلی برام عجیب بود.مقداری هم عدد اول کمتر از قبل شد.

اگر منظورتون ظرفیت باشه زیاد تاثیری نداره. ولی قاعدتا هر چه ظرفیت لوپ کمتر باشه عدد اول هم کمی بالاتر میره. این مساله بیش از اینکه به ظرفیت ربط داشته باشه به شیوه پیچیدن و جنس سیم ارتباط داره.
لوپ معمولی شما هم احتمالا ظرفیتش پایین بوده وگرنه دیلی 14 یک مقدار پایین هست.

مهندس جان ممنون
لوپ پنجاه با ۱۵ دور سیم ۷۵ صدم.
امیدوارم که محاسباتم درست باشه.

جمعه 8 خرداد1394 - 11:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
حمید نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
سلام مهندس حميد عزيز
ممنونم

خسته نباشین.
بله این پیشنهاد قبلا مطرح شده و عرض کردم عملی نیست. در خصوص افزایش صدا با سنس هم که این کار انجام شده و هم از حیث افزایش قدرت صدا به همین شکل هست و هم تغییر بصورت بم و بم تر که در تون صدای 8 ملاحظه میکنین. امکانات سخت افزاری طرح اجازه مانور بیشتری روی قضیه صدا رو نمیده و بنظر من اهمیتی هم نداره.

ممنون مهندس بابت توجه اي كه دارين @};-

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

جمعه 8 خرداد1394 - 11:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
وقتی لوپ رو به دستگاه وصل میکنم ولتاژ از 17 به 14
و low batery میده
میرسه وقتی لوپ رو باز میکنم میشه 17 ولت
سنس هم ندارم
دوستان چرا اینجوریه ؟

جمعه 8 خرداد1394 - 11:45pm
مدیر کل
مدیر کل

kamal857 نوشته است:

مهندس جان ممنون
لوپ پنجاه با ۱۵ دور سیم ۷۵ صدم.
امیدوارم که محاسباتم درست باشه.

خواهش میکنم.
اگر منظورتون لوپ 50 عنکبوتی باشه که حدود 22 دور لازم داره! شما چطور 15 دور حساب کردین؟ حتی اگر لوپ معمولی هم بود در این ابعاد بیشتر از 15 دور لازم داشت. بهرحال ظرفیت لوپ شما خیلی کم در میاد و توقع عملکرد درستی نمیشه داشت.

شنبه 8 خرداد1394 - 1:36am
مدیر کل
مدیر کل

shavan نوشته است:
سلام دوستان
وقتی لوپ رو به دستگاه وصل میکنم ولتاژ از 17 به 14
و low batery میده
میرسه وقتی لوپ رو باز میکنم میشه 17 ولت
سنس هم ندارم
دوستان چرا اینجوریه ؟

دوست عزیز شما یا اطراف محل لوپ و ماسفت اتصالی دارین یا خود ماسفت و BS170 شما مشکل دارن. افت ولتاژی هم که میفرمایین نشانه همین هست.

شنبه 8 خرداد1394 - 1:37am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 949 , 950 , 951 , 952 , 953 , 954 , 955 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 152 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure