انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 9:25pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 944 , 945 , 946 , 947 , 948 , 949 , 950 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

خب دوستان مثله اینکه بعهضی از دوستان با پروگرام کردن هنوز مشکل دارن که من یه فیلم از نصب نرم افزار تا پروگرام کردن را تهیه دیدم که امیدوارم به دوستان کمک کنه.همینطور که تو فیلم ها مشخصه کلیپ 1و2که مربط به نصب نرم افزارو شناساندن پروگرامر به کامپیوتر هست راحته و فکر نکم مشکلی درش وجود داشته باشه.اما کلیپ3که مربوط به پروگرام میکرو هست همینطور که تو کلیپم مشخصه منم بعضی از ارور هایه دوستان را دارم که برا حلش چندا راه حل است اولیش اینه که پروگرامرتون را از انواع پورت هایه یو اس بی که رو کیس کامپیوتر هست امتحان کنید مثلا پورت هایه عقب کیس چون مستقیم به مادر بورد وصلا بهتر جواب میدن یکی از راه حل هایه دیگه در اوردن پورت دستگاه از کیس و دوباره جازدنش هست که باعث میشه کامپیوترتون پروگررا بشناسه و یه روش دیگه وصل بودن جامپر lowهستش که بعضی وقت ها جواب میده.خب دوستان همینطور که دیدید من بدون استفاده از دکتر فیوز بیت تونستم پروگرام کنم پس شما هم میتونید.موفق باشید.
http://uplod.ir/76v5pm8jxpuf/program.zip.htm

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 5:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان عزیز خسته نباشید

مهندس حمید من igbt bup 314 رو تست کردم بردش زیاد تفاوتی نداره با irf840 دیلی رو خیلی بیشتر شناسایی میکنه مثلا لوپ 60 که با irf840 دیلی 18 شناسایی میشه با 314 دیلی 40 شناسایی میشه حذف آهن با irf840 از 21 شروع میشه ولی در 314 از عدد 8 شروع به حذف آهن میکنه

وایرادش نسبت به irf840 مدار من الان تو خانه حتی یک بوق اضافی هم نداره با حساسیت 19 ولی دیلی رو 30 میذارم وحتی اعداد سه گانه هم یک تکان هم نمیخورن وثباتش تو خانه عالیه ولی با 314 با هرتنظیمی صداش بعد سنس قطع نمیشه وتک بوق اضافی زیاد داره

مهندس عزیز فقط یک سوال راجب خازن 12 تانتال دارم من چون خازن تانتال گیرم نیامد از الکترولیت استفاده کردم خازن 12 رو چه تاثیر داره
اگر اهمیت بیشتری داره که جای خازن 6 رو با 12 عوض کنم خازن 6 رو تانتال گذاشتم کرمانشاه هرچی گشتم خازن تانتالیوم پیدا نکردم قطعاتم رو جناب KARAJ NIAZ دون هیچگونه انتظاری لطف کردن خریدن و حتی دوتا ای سی هم برام پروگرام کردن فرستادن کرمانشاه موقع مونتاژ پایه های خازن تانتال رو برعکس گذاشتم سوخت ...... مجبور شدم الکترولیت بذارم

ممنونم

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 5:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
mani1063 نوشته است:
استاد حمید سلام امیدواره همیشه موفق و پاینده باشی...
یک پیشنهاد دارم اگر بتونید مثل فلزیاب فکر کنم لند کرافت باشه که یک نوع فلز رو به دستگاه معرفی میکنه او دستگاه فقط اون فلز رو سنس کنه به تنظیمات دستگاه اضافه کنی دستگاه کامل کامل میشه ...
موفق باشید.

خواهش میکنم.
بنظر من چنین چیزی در فلزیاب های پالسی نمیتونه وجود داشته باشه و حتی در نمونه های وی ال اف هم بطور ایده ال جواب نمیده. فلزیاب های پالسی مینلب و انواع لورنز هم هیچ یک چنین قابلیتی ندارن! حالا در لندکرافت دقیقا چه کاری انجام شده بنده بی اطلاعم. ولی تصور نمیکنم در اون دستگاه هم این قابلیت بخصوص در خاک بدرستی جواب بده. لذا نمیتونیم روی چیزی کار کنیم که میدونیم بلحاظ فنی امکان نداره درست جواب بده.

خسته نباشی مهندس حمید :ymcowboy:
لند کرافت مگه فلزیاب پالسی نیست؟

فکر کنم اگه بشه این قابلیت رو روش گذاشت باید از قسمت تفکیک کمک گرفت
مثلا از طریق موج یک فلز که باعث شناسایی جنس اون فلز میشه دیگه خودتون بهتر میدونید نیاز به توضیح نیست @};-

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 5:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
کاوشگر عزیز ممنون از شما که قبول زحمت کردین و با هزینه کم دستگاه رو برای برخی دوستان ساختین. ولی متاسفانه شما مرتکب اشتباهات بزرگی هم شدین که اصولا طرح رو از حالت ایده آل خودش خارج میکنه و لذا بنده متاسفانه ممکنه مجبور به پاسخگویی به مسائلی باشم که در مدار شما وجود داره ولی در طرح بنده وجود نداره!!!
در خصوص دیود ها عرض کردم مشکلی نیست و خازن 5 پیکو اس ام دی هم خوب و درست هست. تا اینجا هیچ مساله ای نیست. ولی نبود هیت سینک برای رگولاتور 7812 مساوی با خراب شدن دستگاه تنها در عرض چند دقیقه خواهد بود!!! واقعا نمیدونم شما چرا چنین کاری کردین؟ یا استفاده از خازن 100 میکروی الکترولیت بجای تانتالیوم در مورد خازنهای 6 و بخصوص 12 کار درستی نبوده. این پر واضحه که تانتال خازن بسیار بهتری هست و برای خازن 12 تفاوت عملکرد محسوسی داره. ای کاش به این نتیجه برسید که حمید کسی نیست که حتی کلمه ای رو بی جهت به شما عرض کنه!!!
حالا میرسیم به قسمت فیبر. کاوشگر عزیز شما تصور میکنین بنده بخاطر خودخواهی خودم عرض کردم فیبر رو به شکل دیگری نزنین بهتره؟ یا اگر شما مداری که طرح بنده هست وقتی با فیبر طراحی خودتون ارائه میدین ؛ این کار درستیه؟ الان خیلی ایرادات در فیبر و کل ساخت شما هست که اگر یک اسکوپ به دستگاه وصل بشه براحتی میشه اثباتشون کرد! عزیز من درسته که فیبر شما خیلی شبیه فیبر من هست ولی اشکالات مهمی داره. قسمت دیودهای 1 و 2 از نظر اتصالات باید جوری باشن که تقریبا هیچ سیم کشی بین پایه دیودها و مقاومتها وجود نداشته باشه وگرنه مساله اختلاف فاز ؛ کار دست مدار میده و از حالت ایده آل خارج میشه! یا مثلا تصور میکنین بنده چرا مقاومت 13 رو روی فیبر کج گذاشتم؟ چون باید نسبت به زمین همون قسمت تقسیم مقاوت صورت بگیره نه زمین 2 سانت اونور تر مدار! :D اما شما اشکالتون در این بخش بیشتر بوده و زمین قسمت دیگری از مدار رو استفاده کردین. عدم توجه به این نکات ساده و شاید عجیب برای شما ؛ میتونه نویزپذیری خود مدار رو افزایش بده. سیم مربوط به ولتاژ 12 رو هم باید حتما ضخیم تر میگرفتین. پایه 22 میکرو که زمین آنالوگ هست هم که کلا وصل نکردین!!! =(( حالا اگر وصل هم میکردین باز زمین مدار در اون قسمت رو طوری در نظر نگرفتین که مساله جدا سازی زمین ها و همینطور بخش آنالوگ و دیجیتال رعایت بشه! لذا این فیبر شما و نحوه ساخت کلا از نظر من بعنوان طراح این مدار مردود هست! دیگه باید ببخشید! :D
علتی که عرض کردم بهیچ وجه فیبر مدار رو تغییر ندین مسائلی از این دست بود. در بعضی قسمتهای فیبر شاید یک سانت سیم کشی اشتباه کار رو خراب میکنه! در فیبری که بنده ارائه کردم به همه این نکات توجه شده. وگرنه نتیجه در سطح خیلی پایین تری قرار میگرفت.

استاد خیلی ممنونم که لطف کردین و فیبر رو برزسی کردین اگه خاطرتون باشه من براتون گفتم که میخام فیبر رو بدم بیرون برام بزنن تا کمی تو کار سرعت بگیرم و از اون طرف هم کیفیت فیبر در سطح عالی باشه که برای این کار نیاز مند فایل پروتئوس بودم که از شما خواستم ولی شما فرمودین نمیتونیین اون فایل رو بدین برا همین نشستم خودم از اول کشیدم حالا به هر حال کار استاد و شاگرد که یکی نیست اون پایه 22 هم تو فایل اصلی نصب شده هست این عکس رو قبلا تهیه کرده بودم باز به روی چشم من این مواردی رو که ذکر کردین اصلاح میکنم
@};- @};-

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 6:00pm
مدیر کل
مدیر کل

رضا جان متوجه هستم و حتی دفترچه اون دستگاه رو هم قبلا مطالعه کردم. ولی برام جای سوال داره چرا بین پالسی ها چنین قابلیتی رو فقط در لندکرافت میبینیم؟! پس دو حالت بیشتر نداره. یا این قابلیت بصورت نمایشی در اون دستگاه وجود داره و در عمل بطور واقعی درست کار نمیکنه که در این مورد باید کسانی که تجربه کافی در کاوش و اپراتوری با لندکرافت دارن نظر بدن. و یا اینکه واقعا تکنیک خاصی در لندکرافت استفاده شده که در لورنز و مینلب هم استفاده نشده و ما از نوع تکنیکش از نظر فنی بی اطلاع هستیم و لذا نمیتونیم همون کار رو انجام بدیم.
چیزی که شما فرمودین در طرح ما فقط برای فلز آهن امکان داشته که خب بصورت حذف آهن انجام شده. حالت دیگه بر اساس عدد تفکیک هست که چون عدد تفکیک در این طرح مشابه سیستم لورنز صرفا به جنس فلز مربوط نمیشه و کوچک و بزرگی و شکل هندسی هدف هم تاثیر گذار هست ؛ لذا اصلا نمیشه عدد تفکیک خاصی رو ملاک تشخیص هدف بخصوصی دونست!
بنده فکر میکنم در لندکرافت هم مشابه اکثر وی ال اف ها این نوع سیستم برای سکه یابی بهینه شده و برای همون مقصود هم درست جواب میده. شما با طرح ما هم اگر فقط سکه ها رو ملاک بگیرین واقعا عدد تفکیک میتونه مشخص کننده سکه های مختلف باشه. ولی در دفینه یابی که کاربرد مورد نظر بچه هاست اصلا عدد تفکیک ملاک چندان خوبی نیست و قرار دادن سیستم حذف بصورت Reject یا قبول کردن Accept بجز برای گروه فلزات آهنی غیر ممکن هست.
از نظر بحث امواج هم توجه کنین حتی در سیستمهای سری GPX مینلب که به اصطلاح طلایاب هستن ما هیچ تضمینی برای سنس فلزی خاص نمیبینیم! در واقع حتی این دستگاهها هم فقط حساسیتشون به طلا بالاست نه اینکه توان این رو داشته باشن که فقط طلا رو سنس کنن! با توجه به پیچیدگی سخت افزاری بسیار زیاد در دستگاههای مینلب و سالها تجربشون در این زمینه ؛ وقتی حتی این محصولات معتبر هم توان چنین کاری رو ندارن دیگه ما باید حساب کار خودمون رو بکنیم! :D

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 6:03pm
مدیر کل
مدیر کل

shahab454545 نوشته است:
سلام دوستان عزیز خسته نباشید

مهندس حمید من igbt bup 314 رو تست کردم بردش زیاد تفاوتی نداره با irf840 دیلی رو خیلی بیشتر شناسایی میکنه مثلا لوپ 60 که با irf840 دیلی 18 شناسایی میشه با 314 دیلی 40 شناسایی میشه حذف آهن با irf840 از 21 شروع میشه ولی در 314 از عدد 8 شروع به حذف آهن میکنه

وایرادش نسبت به irf840 مدار من الان تو خانه حتی یک بوق اضافی هم نداره با حساسیت 19 ولی دیلی رو 30 میذارم وحتی اعداد سه گانه هم یک تکان هم نمیخورن وثباتش تو خانه عالیه ولی با 314 با هرتنظیمی صداش بعد سنس قطع نمیشه وتک بوق اضافی زیاد داره

مهندس عزیز فقط یک سوال راجب خازن 12 تانتال دارم من چون خازن تانتال گیرم نیامد از الکترولیت استفاده کردم خازن 12 رو چه تاثیر داره
اگر اهمیت بیشتری داره که جای خازن 6 رو با 12 عوض کنم خازن 6 رو تانتال گذاشتم کرمانشاه هرچی گشتم خازن تانتالیوم پیدا نکردم قطعاتم رو جناب KARAJ NIAZ دون هیچگونه انتظاری لطف کردن خریدن و حتی دوتا ای سی هم برام پروگرام کردن فرستادن کرمانشاه موقع مونتاژ پایه های خازن تانتال رو برعکس گذاشتم سوخت ...... مجبور شدم الکترولیت بذارم

ممنونم

خسته نباشین.
پس با این حساب BUP314 نمیتونه گزینه خوب و قابل قبولی باشه. علت دیلی بالا و حذف آهن درجه پایین هم یا ظرفیت خازنی خروجی هست و یا سرعت سوئیچ کم که در IGBT چیز عجیبی نیست. به همین دلیل عرض کردم فقط بعضی شماره های IGBT ممکنه عملکرد خوبی داشته باشن.
خازن 12 مربوط به تامین کوپلینگ AC آپ امپ هست و چون ما از تغذیه منفی استفاده نکردیم ؛ وجود این خازن برای عملکرد صحیح قسمت گیرنده حیاتی محسوب میشه. لذا اگر تانتالیوم باشه از نظر ثبات بهتره. در مورد مقایسه با خازن 6 که بله قبلا هم اشاره کردن خازن 12 مهم تر هست! اگر فقط یک 100 میکرو تانتال داشتین حتما برای خازن 12 استفاده کنین. نوع خازن 6 خیلی کمتر اهمیت داره.

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 6:09pm
مدیر کل
مدیر کل

kavoshgar نوشته است:

استاد خیلی ممنونم که لطف کردین و فیبر رو برزسی کردین اگه خاطرتون باشه من براتون گفتم که میخام فیبر رو بدم بیرون برام بزنن تا کمی تو کار سرعت بگیرم و از اون طرف هم کیفیت فیبر در سطح عالی باشه که برای این کار نیاز مند فایل پروتئوس بودم که از شما خواستم ولی شما فرمودین نمیتونیین اون فایل رو بدین برا همین نشستم خودم از اول کشیدم حالا به هر حال کار استاد و شاگرد که یکی نیست اون پایه 22 هم تو فایل اصلی نصب شده هست این عکس رو قبلا تهیه کرده بودم باز به روی چشم من این مواردی رو که ذکر کردین اصلاح میکنم
@};- @};-

خواهش میکنم.
خب بنده که عرض کرده بودم تحت هیچ شرایطی نمیتونم فایل پروتئوس رو بکسی بدم. ولی قرار هم نشد اگر شما برای دوستان زحمت میکشین یک فیبر دیگه استفاده کنین! حداقل بنده در جریان این مساله نبودم. همون فیبر بصورت پی دی اف رو هم خیلی جاها میتونن براتون بزنن. خودتون هم میتونستین با روش عادی بزنین! خیلی مشکل نیست.
سعی کنین از فیبر بنده استفاده کنین. عرض کردم بعضی قسمتها هست که حتی 1 سانت اینور اونور بشه در کار تاثیر داره. فراموش نکنین عرض کرده بودم 3 بار به صورتهای مختلف مدار رو ساختم! تازه با اینکه اکثر این موارد از ابتدا هم رعایت شده بود ولی اطلاعات اسکوپ نشون میداد بهتره فیبر کمی تغییر کنه. پس شما هر جور فیبر میزنین باید عینا مثل فیبر بنده باشه تا هم ملاحظات نویز درش رعایت شده باشه و هم مختصات موج گیرنده عینا همونی باشه که ما مد نظرمون بوده.

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 6:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان.اینم یک مدار تست شده پروگرمر سری avr

viewtopic.php?f=19&t=2675

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 6:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام استاد حمید
من مدار فلزیاب ساختم ولی
1- برد دستگاه من خیلی کم است برای یک صحفه فلزی 20×30 حدود نیم متر
2- دستگاه بعد 30 ثانیه کار کردن و یا اینکه بعد از ورود به منو و خروج از آن coil error میدهد
-نوع LF357 فلزی می باشد و لوپ از نوع 60 سانتی عنکبوتی می باشد.
ظرفیت لوپ 360 میکرو هانری و مقاومت ان نیز 0.9 اهم می باشد و با دیلی 16 شناسایی می شود.
اعداد سه گانه نیز به ترتیب زیر می باشد
853 900 791
~X( ~X( :((
مشکل از کجا میتونه باشه؟؟؟؟

قدرت یعنی توان انجام هر کاری در زمان حال و اینکه افکار آدمی آفریننده تمام اتفاقات زندگی اوست.

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 6:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به دوستان دیگه خسته شدم این چه وضعی شده دستگاه را هر وقت می خواهم تقویت کنم یک ایرادی پیدا میکنه
اومدم آیسی فلزی lf357h خریدم برای نصب درست ترش مجبور شدم سوکت آیسی را در بیارم بعد نصبش عدد سومم 5الی 10 تا بیشتره ولی قبلش که آیسی پلاستیکی با کد 1126 بود حداقل 100 الی 150 عدد سومش بالاتر از عدد دوم بود و تفکیکش هم خیلی بهتر بود

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 7:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 944 , 945 , 946 , 947 , 948 , 949 , 950 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali bahman , m_fatemi_m و 146 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure