انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 11:21pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 943 , 944 , 945 , 946 , 947 , 948 , 949 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

kavoshgar نوشته است:
koohyar نوشته است:
درود
امیر جان اگر مشکل پروگرمتون حل شد حواستون باشه مدار رو اصلاح کنید با این ایراداتی که در تصویر دیده میشه قطعا روشن نمیشه برادر و یا ممکنه مدارتون ایراد پیدا کنه.
اون دیودها که قطعا برعکس جا زده شده و باید درست شه.
اون خازن 5 پیکو رو هم زیر فیبر رو نگاه کنید اگر اس ام دی نزده باشه جا بزنید.
مقاومت سیزده هم سر دیگش باید به زمین مدار وصل باشه ولی بنظر میرسه سر دیگش به سر مقاومت 4 وصل شده که اینم باید اصلاح شه.
مقاومت شماره 10 هم باید یک سرش به مقاومت 390 اهم 2 وات وصل باشه و یک سرش هم به سر مثبت خازن تانتال روبروش که اینم بنظر درست نیست.
پیروز باشید.

دوست عزیز کوهیار جان این سیستم رو من برا این رفیقمون جمع کردم
اون خازن 5 پیکو از زیر به صورت اس ام دی زده شده
اون خازنها و مقاومتها هم درست هستند من خودم با همین دستگاه کاوش رفتم و تست گرفتم اون دوتا دیود هم فرقی به حاشون نمیکنه که کدوم سمت قرار بگیرن ولی در هر صورت نصبت به هم باید قطب معکوس داشته باشن چون تو مدار به صورت موازی قرار میگیرن پی سی بی رو هم خودم طراحی کردم فقط تو حمل دستگاه توسط تیپاکس بی احتیاطی شده و کلید روشن شده و تا به مقصد برسه که حدود 5 روز طول کشیده باطری کاملا خالی شده و تعداد دفعات روشن خاموش به صفر رسیده حتی برا این دوست عزیزمون هم گفتم حاضرم اگه به نظرشون سیستم ایراد داره سیستم رو بعد این مدت پس بگیرم و مبلغشون رو کاملا عودت بدم

اینم فیبری که زده شده حالا اگه باز ایرادی تو کار میبینین بفرمایین تا اصلاح بشه

درود
دوست من شما که کارت درسته :ymhug:
ایشون اشاره ای به تغییر فیبر نکرده بودن.
از این اتفاقات هم توی ارسال خیلی پیش میاد
پیروز باشید

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 2:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
sardarshams نوشته است:
سلام
من فعلا این دستگاه فلز جو را مونتاژ نکردم ولی از قبل دلتا پالس 3 را دارم می خواستم با کابل max کویل را به دستگاه وصل کنم ولی با این کابل اون نموداری که با تنظیم مولتی ترن 10 کیلو باید تو ال سی دی نمایش داده بشه نمودار اون حالت را ندارد ولی با کابل مسی آمل بدون ورقه آلومنیومی اون نمودار بصورت کامل نمایش داده میشه ولی با تکان دادن کابل دستگاه سنس می کنه می خواستم بدونم از چه کابلی استفاده کنم؟ در ظمن کابل max را اول دو تا مغزی را وصل کردم جواب نداد اومدم دو تا مغزی را یکی کردم و از سیم شیلد هم استفاده کردم باز جواب نداد در ظمن برای فلزیاب مهندس حمید مقاومت 390 اهم 2 وات یک درصد را بصورت اینترنتی از کجا میتونم خرید کنم با تشکر از شما

جناب sardarshams عزیز شما میتونی همون 5 درصد بگیری جواب خوبی میده خود من هم 5 درصد استفاده میکنم و اتفاقا توی کاوشهام همیشه با گراند خاموش کار میکنم و هیچ مشکلی هم ندارم فقط 1 دقیقه اول باید صبر کنی تا دستگاه گرم بشه و به ثبات برسه

دوست عزیز برای مقاومت 390 اهم من کلی گشتم فقط طبقه اول عباسیان یک فروشگاه که اسمش یادم نیست اما کارش فقط مقاومت هستش از نوع 2 درصد خطا داره . موفق باشید

اشک هایی که بعد از شکست میریزیم همان عرق هایی هستند که قبل از آن نریخته ایم

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 2:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

koohyar نوشته است:
درود
پیروز باشید

ممنونم کوهیار جان این لطف شما رو میرسونه
والا این دوستمون از اول این سیستم یه کم شانس باهاشون یار نبوده
اون از سیستم که اینجوری شده از اون طرف هم رفتن از تهران خودشون یه پروگرامر خریدن کلی هزینه کردن رسیدن خونه دیدن سی دی نصب پروگرامرشون خالیه و درایور نصب توش نیست این بنده خدا هم افتاده تو اینترنت هرچی برنامه پروگرام و درایور نصب بود تا دلت بخاد جمع کرده ولی متاسفانه باز پروگرامرشون مشکل داره وگرنه اگه ایسی درست پروگرام بشه سیستمشون بدون نقص بالا میاد

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 2:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
koohyar نوشته است:
درود
پیروز باشید

ممنونم کوهیار جان این لطف شما رو میرسونه
والا این دوستمون از اول این سیستم یه کم شانس باهاشون یار نبوده
اون از سیستم که اینجوری شده از اون طرف هم رفتن از تهران خودشون یه پروگرامر خریدن کلی هزینه کردن رسیدن خونه دیدن سی دی نصب پروگرامرشون خالیه و درایور نصب توش نیست این بنده خدا هم افتاده تو اینترنت هرچی برنامه پروگرام و درایور نصب بود تا دلت بخاد جمع کرده ولی متاسفانه باز پروگرامرشون مشکل داره وگرنه اگه ایسی درست پروگرام بشه سیستمشون بدون نقص بالا میاد

سلام جناب کاوشگر !
والا پروگرامر ایشونو نمیدونم از کدوم سری پروگرامر های شرکت eca هست ،چون جامپر های SL و SP رو نداره ...با این حال راه انداز پروگرمر مولتی ای وی آر شرکت ECA رو براشون میزارم امیدوارم کارشون راه بیفته ...

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 3:10pm
مدیر کل
مدیر کل

تهم نوشته است:
داداش شما مدارتون چنتا ایراد داره
1. اون دیودها رو برعکس زدی
2.مقاومت 390 1 درصد استفاده نکردی
3. خازن 5 پیکو رو نزدی
4. خروجی لوپت رو کوتاهتر کن واز همون جنس سیم رابطت بزن
یه کم بیشتر قطعاتت رو چک کن تانتالیومهارو هم چک کن درست زده باشی
پیوست:
IMG_۲۰۱۵۰۵۲۸_۰۸۳۱۲۵ %28Copy%29(1).jpg

دیود های 1 و 2 مهم نیست که جهتشون دقیقا مطابق فیبر باشه! همینکه خلاف جهت هم نصب بشن درست هست. چون این دیود ها موازی هم هستن.
مقاومت 390 اهم 5 درصد هم اشکالی نداره و نمونه های 1 درصد موجود در بازار هم بصورت محسوس بهتر نبوده.
خازن 5 پیکو ظاهرا بصورت اس ام دی در زیر فیبر مونتاژ شده که ایرادی نداره.
در خصوص سیم خروجی لوپ قطعا این نکته مهم هست و بهتره سیم خروجی لوپ که از روی فیبر تا کانکتور لوپ متصل میشه کوتاهتر باشه.
علاوه بر اینها وجود هیت سینک روی رگولاتور 7812 نه تنها الزامیه بلکه باید از نوع کوچک ولی قوی باشه تا جواب بده. 7812 در این مدار بهیچ وجه بدون هیت سینک جواب نمیده و میتونه در عرض چند دقیقه باعث سوختن 7812 بشه!
خازن 12 هم ظاهرا الکترولیت استفاده شده که کار درستی نیست و اشاره کردیم این خازن باید تانتالیوم باشه. الکترولیت با اینکه جواب میده ولی از نظر ثبات به خوبی تانتالیوم نیست و خطای بیشتری هم داره.

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 4:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من هیچ سررشته ای از الکترونیک ندارم اما به قول اقای کاوشگر از بس سرک کشیدم و رفتم و اومدم انگار دارم یه ترم مصائب الکترونیک و میگذرونم.بله داداش من این دوتا جامبرونداره و امروز صبح خودم همین موضوع رو به اقا کاوشگر هم گفتم و واسه همین هست که از نیکو شاپ سفارش ی پروگرمر دیگه رو دادم و شنبه میرسه دستم.منم که کلا به شانسی که اقا کاوشگر میگن اعتقادی ندارم و الا منتظر نمیموندم واسه دستگاه تو یه ماه و این در و اوندر نمیزدم چون واقعا از ته فلبم دوس داشتم دستگاه استاد حمید و داشته باشم و اخرشم منم که پیروز میشم. مشکل از شانس و بدشانسی نیست بلکه مشکل از کم عقلی ادمای پست تیباکس هست..شما فک کنید یه سیستم و از شمال کشور فرستادن به جنوب کشور و با تریلی میارن و زیر اون همه بار بعد زورشون اومده بسته بندیش کنن..همینطور گذاشتن تو یه کارتن و فرستادن!!اقا کاوشگر یه منبع شارژ درست کرده بود و تو جعبه پلاستیکی تتعبیه کرده بود و خرد شده بود اون منبع شارژ..پست هم پستای مردم..از اصفهان اهنربای نودیوم گرفتم وقتی رفتم تحویل بگیرم فک کردم اشتباهی اومده از بس تو چندتا حفاظ پیچیده بودن اونم اهنربای کوچیک فلزی رو.مشکل هم از سی دی خالی نیست چون برنامه های خود پروگرمر تو سایت پشتیبانی هست و همشو من دانلود کردم و الان سیستم درایور پروگرمر رو میشناسه.کریستال رو استفاده کردم ولی اصلا پرورگرمر میکرو رو نمیشناسه!!الان چه میکرو رو بزارم و چه نزارم یه ارور میده..ارور chip...
الانم میخوام برم ی شهر دیگه و با سیستم های دیگه برنامه رو نصب کنم و ببینم پروگرمر میکنه یا نه چون سیستم من 64 بیت هست..البته تازه به همین دلیل ویندوز و عوض کردم چون قبلا 32 بیت بود و کارگر نشد..الان میرم شهر با سیستمای کافی نت ببینم چه جوابی میگیرم.
بازم از زحمات دوست خوبم اقا کاوشگر تشکر میکنم چون خیلی زحمت کشیدن.انشالله که درست میشه. @};- @};-

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 4:39pm
مدیر کل
مدیر کل

kavoshgar نوشته است:
دوست عزیز کوهیار جان این سیستم رو من برا این رفیقمون جمع کردم
اون خازن 5 پیکو از زیر به صورت اس ام دی زده شده
اون خازنها و مقاومتها هم درست هستند من خودم با همین دستگاه کاوش رفتم و تست گرفتم اون دوتا دیود هم فرقی به حاشون نمیکنه که کدوم سمت قرار بگیرن ولی در هر صورت نصبت به هم باید قطب معکوس داشته باشن چون تو مدار به صورت موازی قرار میگیرن پی سی بی رو هم خودم طراحی کردم فقط تو حمل دستگاه توسط تیپاکس بی احتیاطی شده و کلید روشن شده و تا به مقصد برسه که حدود 5 روز طول کشیده باطری کاملا خالی شده و تعداد دفعات روشن خاموش به صفر رسیده حتی برا این دوست عزیزمون هم گفتم حاضرم اگه به نظرشون سیستم ایراد داره سیستم رو بعد این مدت پس بگیرم و مبلغشون رو کاملا عودت بدم

اینم فیبری که زده شده حالا اگه باز ایرادی تو کار میبینین بفرمایین تا اصلاح بشه

کاوشگر عزیز ممنون از شما که قبول زحمت کردین و با هزینه کم دستگاه رو برای برخی دوستان ساختین. ولی متاسفانه شما مرتکب اشتباهات بزرگی هم شدین که اصولا طرح رو از حالت ایده آل خودش خارج میکنه و لذا بنده متاسفانه ممکنه مجبور به پاسخگویی به مسائلی باشم که در مدار شما وجود داره ولی در طرح بنده وجود نداره!!!
در خصوص دیود ها عرض کردم مشکلی نیست و خازن 5 پیکو اس ام دی هم خوب و درست هست. تا اینجا هیچ مساله ای نیست. ولی نبود هیت سینک برای رگولاتور 7812 مساوی با خراب شدن دستگاه تنها در عرض چند دقیقه خواهد بود!!! واقعا نمیدونم شما چرا چنین کاری کردین؟ یا استفاده از خازن 100 میکروی الکترولیت بجای تانتالیوم در مورد خازنهای 6 و بخصوص 12 کار درستی نبوده. این پر واضحه که تانتال خازن بسیار بهتری هست و برای خازن 12 تفاوت عملکرد محسوسی داره. ای کاش به این نتیجه برسید که حمید کسی نیست که حتی کلمه ای رو بی جهت به شما عرض کنه!!!
حالا میرسیم به قسمت فیبر. کاوشگر عزیز شما تصور میکنین بنده بخاطر خودخواهی خودم عرض کردم فیبر رو به شکل دیگری نزنین بهتره؟ یا اگر شما مداری که طرح بنده هست وقتی با فیبر طراحی خودتون ارائه میدین ؛ این کار درستیه؟ الان خیلی ایرادات در فیبر و کل ساخت شما هست که اگر یک اسکوپ به دستگاه وصل بشه براحتی میشه اثباتشون کرد! عزیز من درسته که فیبر شما خیلی شبیه فیبر من هست ولی اشکالات مهمی داره. قسمت دیودهای 1 و 2 از نظر اتصالات باید جوری باشن که تقریبا هیچ سیم کشی بین پایه دیودها و مقاومتها وجود نداشته باشه وگرنه مساله اختلاف فاز ؛ کار دست مدار میده و از حالت ایده آل خارج میشه! یا مثلا تصور میکنین بنده چرا مقاومت 13 رو روی فیبر کج گذاشتم؟ چون باید نسبت به زمین همون قسمت تقسیم مقاوت صورت بگیره نه زمین 2 سانت اونور تر مدار! :D اما شما اشکالتون در این بخش بیشتر بوده و زمین قسمت دیگری از مدار رو استفاده کردین. عدم توجه به این نکات ساده و شاید عجیب برای شما ؛ میتونه نویزپذیری خود مدار رو افزایش بده. سیم مربوط به ولتاژ 12 رو هم باید حتما ضخیم تر میگرفتین. پایه 22 میکرو که زمین آنالوگ هست هم که کلا وصل نکردین!!! =(( حالا اگر وصل هم میکردین باز زمین مدار در اون قسمت رو طوری در نظر نگرفتین که مساله جدا سازی زمین ها و همینطور بخش آنالوگ و دیجیتال رعایت بشه! لذا این فیبر شما و نحوه ساخت کلا از نظر من بعنوان طراح این مدار مردود هست! دیگه باید ببخشید! :D
علتی که عرض کردم بهیچ وجه فیبر مدار رو تغییر ندین مسائلی از این دست بود. در بعضی قسمتهای فیبر شاید یک سانت سیم کشی اشتباه کار رو خراب میکنه! در فیبری که بنده ارائه کردم به همه این نکات توجه شده. وگرنه نتیجه در سطح خیلی پایین تری قرار میگرفت.

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 5:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amir6777 نوشته است:
من هیچ سررشته ای از الکترونیک ندارم اما به قول اقای کاوشگر از بس سرک کشیدم و رفتم و اومدم انگار دارم یه ترم مصائب الکترونیک و میگذرونم.بله داداش من این دوتا جامبرونداره و امروز صبح خودم همین موضوع رو به اقا کاوشگر هم گفتم و واسه همین هست که از نیکو شاپ سفارش ی پروگرمر دیگه رو دادم و شنبه میرسه دستم.منم که کلا به شانسی که اقا کاوشگر میگن اعتقادی ندارم و الا منتظر نمیموندم واسه دستگاه تو یه ماه و این در و اوندر نمیزدم چون واقعا از ته فلبم دوس داشتم دستگاه استاد حمید و داشته باشم و اخرشم منم که پیروز میشم. مشکل از شانس و بدشانسی نیست بلکه مشکل از کم عقلی ادمای پست تیباکس هست..شما فک کنید یه سیستم و از شمال کشور فرستادن به جنوب کشور و با تریلی میارن و زیر اون همه بار بعد زورشون اومده بسته بندیش کنن..همینطور گذاشتن تو یه کارتن و فرستادن!!اقا کاوشگر یه منبع شارژ درست کرده بود و تو جعبه پلاستیکی تتعبیه کرده بود و خرد شده بود اون منبع شارژ..پست هم پستای مردم..از اصفهان اهنربای نودیوم گرفتم وقتی رفتم تحویل بگیرم فک کردم اشتباهی اومده از بس تو چندتا حفاظ پیچیده بودن اونم اهنربای کوچیک فلزی رو.مشکل هم از سی دی خالی نیست چون برنامه های خود پروگرمر تو سایت پشتیبانی هست و همشو من دانلود کردم و الان سیستم درایور پروگرمر رو میشناسه.کریستال رو استفاده کردم ولی اصلا پرورگرمر میکرو رو نمیشناسه!!الان چه میکرو رو بزارم و چه نزارم یه ارور میده..ارور chip...
الانم میخوام برم ی شهر دیگه و با سیستم های دیگه برنامه رو نصب کنم و ببینم پروگرمر میکنه یا نه چون سیستم من 64 بیت هست..البته تازه به همین دلیل ویندوز و عوض کردم چون قبلا 32 بیت بود و کارگر نشد..الان میرم شهر با سیستمای کافی نت ببینم چه جوابی میگیرم.
بازم از زحمات دوست خوبم اقا کاوشگر تشکر میکنم چون خیلی زحمت کشیدن.انشالله که درست میشه. @};- @};-

آقا امیر اگه سیستم پروگرمرتو میشناسه شما از برنامه ی مهندس حمید استفاده کن و فقط اون دو فایلی که مهندس تو پوشه ی برنامه گذاشته رو حتما در قسمتی که فایل ریخته شده کپی کن تا برنامه میکرو رو بشناسه و بعد بدون هیچ مشکلی پروگرمش کن ...
بنده هم اوایل این مشکلاتو داشتم ولی با کمی مطالعه و بقول شما گذراندن یک ماه واحد مصائب الکترونیک الان هر 4 تا میکرو رو هر دفعه با هم و پشت سر هم پروگرم میکنم ... بدون هیچ مشکلی ... فقط با خوندن فایل توضیحات مهندس و رعایت مو به موی مطالب درج شده در فایل توضیحات قسمت پروگرم کردن میکرو میتونی بدون هیچ مشکلی میکرو تو پروگرم کنی ...
الانم با توجه به این اروری که نوشتی فک کنم اون دو تا فایلی که مهندس برای کرک برنامه گذاشته رو کپی نکردی ... یه بار دیگه از اول تمام مراحلو با حوصله مرور کن مطمئنم یه ایراد کوچیک تو کاره که از چشمتون افتاده و با این کار ایشالا پیداش میکنی و مشکل حل میشه ...
ضمنا برنامه ی مهندسو من نتونستم با ویندوز 64 بیارم بالا و ویندوز 32 نصب کردم .
در پناه حق.

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 5:03pm
مدیر کل
مدیر کل

majid_famali نوشته است:
سلام جناب کاوشگر !
والا پروگرامر ایشونو نمیدونم از کدوم سری پروگرامر های شرکت eca هست ،چون جامپر های SL و SP رو نداره ...با این حال راه انداز پروگرمر مولتی ای وی آر شرکت ECA رو براشون میزارم امیدوارم کارشون راه بیفته ...

ممنون مجید جان بابت زحمتی که کشیدین. امیر عزیز و سایر دوستانی که با درایور پروگرامرهای USBasp از جمله پروگرامر مولتی AVR مشکل دارن میتونن از این فایل استفاده کنن تا ویندوز پروگرامرشون رو بدرستی بشناسه.

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 5:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

majid_famali نوشته است:
amir6777 نوشته است:

آقا امیر اگه سیستم پروگرمرتو میشناسه شما از برنامه ی مهندس حمید استفاده کن و فقط اون دو فایلی که مهندس تو پوشه ی برنامه گذاشته رو حتما در قسمتی که فایل ریخته شده کپی کن تا برنامه میکرو رو بشناسه و بعد بدون هیچ مشکلی پروگرمش کن ...
بنده هم اوایل این مشکلاتو داشتم ولی با کمی مطالعه و بقول شما گذراندن یک ماه واحد مصائب الکترونیک الان هر 4 تا میکرو رو هر دفعه با هم و پشت سر هم پروگرم میکنم ... بدون هیچ مشکلی ... فقط با خوندن فایل توضیحات مهندس و رعایت مو به موی مطالب درج شده در فایل توضیحات قسمت پروگرم کردن میکرو میتونی بدون هیچ مشکلی میکرو تو پروگرم کنی ...
الانم با توجه به این اروری که نوشتی فک کنم اون دو تا فایلی که مهندس برای کرک برنامه گذاشته رو کپی نکردی ... یه بار دیگه از اول تمام مراحلو با حوصله مرور کن مطمئنم یه ایراد کوچیک تو کاره که از چشمتون افتاده و با این کار ایشالا پیداش میکنی و مشکل حل میشه ...
ضمنا برنامه ی مهندسو من نتونستم با ویندوز 64 بیارم بالا و ویندوز 32 نصب کردم .
در پناه حق.

ممنون اقا مجید عزیز.من همه اینها رو مو به مو اجرا میکنم.مو به مو..چشم بسته حاضرم کپی کنم.با نرم افزار اقا حمید هم تست کردم اما ارور میده.همین فایلی که شما زحمت کشیدین و گذاشتین. این درایور رو من نصب کردم و سیستم با اینکه 64 بیت هست پروگرمر رو شناخت و حل شد چون اول بار پیغام عدم شناخت پروگرمر تو سط سیستم داده میشد که رفع شد..اما الان من ارور دیگه رو دارم..الان چه میکرو رو بزارم تو پروگرمر و چه نزارم همین ارور پابرجاست و ارور چیپ هست!!

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 5:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 943 , 944 , 945 , 946 , 947 , 948 , 949 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali bahman , saeed19955 , Saeidpor2 و 183 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure