انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 27 اردیبهشت1403 - 3:23pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 940 , 941 , 942 , 943 , 944 , 945 , 946 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

maxima نوشته است:
سلام MINLAB2
از چه کانکتوری جهت اتصال لوپ به مدار استفاده کردی؟
در ضمن از LF357 فلزی استفاده کردی یا پلاستیکی؟

ماکسیما دوست عزیز
همونی که خودت عکسشو گذاشتی خوبه
منتهی نوع مرغوبش رو بگیر

چهارشنبه 6 خرداد1394 - 10:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

تهم نوشته است:
maxima نوشته است:
سلام MINLAB2
از چه کانکتوری جهت اتصال لوپ به مدار استفاده کردی؟
در ضمن از LF357 فلزی استفاده کردی یا پلاستیکی؟

ماکسیما دوست عزیز
همونی که خودت عکسشو گذاشتی خوبه
منتهی نوع مرغوبش رو بگیر

ممنون دوست عزیز
نگفتی LF 357 فلزی استفاده کردی یا پلاستیکی؟

قدرت یعنی توان انجام هر کاری در زمان حال و اینکه افکار آدمی آفریننده تمام اتفاقات زندگی اوست.

چهارشنبه 6 خرداد1394 - 11:01pm

سلام دوستان عزیز من تازه با این سایت اشنا شدم
الان وسایل های مورد نیازو تهیه کردم فقط چندتا چیز متوجه نشدم
1- کابل شیلد استریویی مرغوب یا کابل کوکسیال جهت اتصال لوپ ب مدار(کابل باید چند متر باشه)کدومش بهتره؟؟
کلید قطع و وصل مدار همون برای خاموش روشن کردنشه؟؟
سیم و کانکتور 3پین نظامی و پین هدر؟(سیم برای چی هست؟ چطوری چندسانت باید باشه؟)پین هدر باید چندتا باشه؟نر و مادگی داره؟؟
من جعبشو از کجاباید تهیه کنم؟

چهارشنبه 6 خرداد1394 - 11:54pm

سلام
مهندس مدار چاپی را قلع کاری کنم در کارکرد دستگاه تاثیری دارد؟
با تشکر از شما

چهارشنبه 6 خرداد1394 - 11:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
استاد حمید سلام امیدواره همیشه موفق و پاینده باشی...
یک پیشنهاد دارم اگر بتونید مثل فلزیاب فکر کنم لند کرافت باشه که یک نوع فلز رو به دستگاه معرفی میکنه او دستگاه فقط اون فلز رو سنس کنه به تنظیمات دستگاه اضافه کنی دستگاه کامل کامل میشه ...
موفق باشید.

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

پنج شنبه 6 خرداد1394 - 12:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام به همه دوستان و استاد حمید
با اجازه مدیریت سایت واستاد حمید در لینک زیر یک نرم افزار اندرویدی رو به شما معر فی میکنم که توسط اون میتونید مشخصات و دیتا شیت مختصر ماسفت و igbt و بیپولار رو در اون پیدا کنید وهمینطور با توجه به نیازتون بهترین گزینه رو با اطلاعات ورودی که به نرم افزار میدین بهتون معرفی میکنه.
این نرم افزار رو به این دلیل اینجا قرار دادم که احیانا دوستان که دنبال ماسفت بهتری برای جایگزین کردن irf840 میگردن بتونن از روی پارامترهای ورودی به این ماسفتها دسترسی پیدا کنن. چندتا تصویر هم از ماسفتهایی که عملکردشون بهتر از irf840 هست از نرم افزار اینجا قرار میدم.
نسخه پولی اون کاملتره وفقط 1000 تومن قیمتشه ولی انصافا ارزش داره وکلی بدرد بخوره وکمکی هم به سازندش میکنه.

https://cafebazaar.ir/d/s/ir.amir_saniy ... ?l=fa&hd=1

پیوست:
shot_2015-05-27_12-27-30.png

پیوست:
shot_2015-05-27_12-18-42.png

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 6 خرداد1394 - 12:26am
مدیر کل
مدیر کل

MINLAB2 نوشته است:
سلام مهندس حمید عزیز
منهدس من دیشب کاوش بودم دستگاه مثل همیشه عالی و بی سرصدا بود.نزدیکای صبح ک شد هوا فوق العاده سرد شد و مدار اصلا ثبات خوبی نداشت.(متاسفانه به خاطر خوب نبودن جنس دکمه ای ک استفاده کرده بودم دوتا از دکمه ها بعد از کمی استفاده از کار افتادن به همین دلیل نمیتونستم دستگاه رو تنظیم کنم!!!!!!حسابی کلافه شدم!!!! :(( :(( ~X( )
میخاستم بدونم چه طور میشه این مشکل رو حل کرد؟؟؟؟
ایا میشه از پشم شیشه استفاده کرد؟؟؟از اون نمینه ک در لباس گرم ها استفاده میشه و کاغذ آلومینیوم نداره واسه گرم نگهداشتن مدار و لوپ استفاده کرد؟؟؟
با تشکر فراوان :ymhug: :ymhug:
@};-

خسته نباشین.
عزیز من دکمه ای که با سرمای هوا اونم توی خرداد ماه از کار بیفته دیگه به چه دردی میخوره؟! :D ما گفتیم حتی دوستان LF157 اصلی بگیرن که وسط زمستون هم مشکل ثبات حرارتی پیس نیاد! دیگه دکمه که مشخصه باید کیفیت خوب داشته باشه.
از نظر طراحی کاری نمیشه در این زمینه کرد. چون این دکمه ها اصلا حالت قدرتی هم ندارن که بگیم در اثر عبور جریان زیاد ؛ کنتاکت داخلیشون اشکال پیدا کرده. بنابراین صرفا میشه گفت کیفیت دکمه هایی که استفاده کردین خوب نبوده.
پشم و شیشه برای عایق حرارتی چیز رایجی هست و مشکلی هم ایجاد نمیکنه. اما این روش فقط برای مدت کوتاهی جواب میده! اگر قرار باشه دستگاه ساعتها در سرما یا گرما کار کنه دیگه روش عایق سازی حرارتی جوابگو نیست و یا تاثیرش خیلی کمه. بهتره تمرکزتون رو روی استفاده از قطعات بهتر بذارین. وگرنه این همه دستگاه شرکتی داریم که از این کارها نمیکنن! چرا این مشکلات براشون خیلی کمتر پیش میاد؟ علتش مشخصا از کیفیت بهتر قطعات استفاده شدست.

پنج شنبه 6 خرداد1394 - 12:31am
مدیر کل
مدیر کل

sardarshams نوشته است:
سلام
مهندس مدار چاپی را قلع کاری کنم در کارکرد دستگاه تاثیری دارد؟
با تشکر از شما

بنظر من نیازی نیست. انجام این کار در بعضی قسمتهای مدار ممکنه مفید باشه و برای بعضی قسمتهای مدار ممکنه نویزپذیری رو افزایش بده! پس همینکه از فیبر فایبرگلاس مرغوب استفاده کنین کافیه.

پنج شنبه 6 خرداد1394 - 12:32am
مدیر کل
مدیر کل

mani1063 نوشته است:
استاد حمید سلام امیدواره همیشه موفق و پاینده باشی...
یک پیشنهاد دارم اگر بتونید مثل فلزیاب فکر کنم لند کرافت باشه که یک نوع فلز رو به دستگاه معرفی میکنه او دستگاه فقط اون فلز رو سنس کنه به تنظیمات دستگاه اضافه کنی دستگاه کامل کامل میشه ...
موفق باشید.

خواهش میکنم.
بنظر من چنین چیزی در فلزیاب های پالسی نمیتونه وجود داشته باشه و حتی در نمونه های وی ال اف هم بطور ایده ال جواب نمیده. فلزیاب های پالسی مینلب و انواع لورنز هم هیچ یک چنین قابلیتی ندارن! حالا در لندکرافت دقیقا چه کاری انجام شده بنده بی اطلاعم. ولی تصور نمیکنم در اون دستگاه هم این قابلیت بخصوص در خاک بدرستی جواب بده. لذا نمیتونیم روی چیزی کار کنیم که میدونیم بلحاظ فنی امکان نداره درست جواب بده.

پنج شنبه 6 خرداد1394 - 12:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقاي shahab54545. اگه براتون امكان داره يه تست با اون igbt بزنين و يه مقايسه با ماسفت 840 بكنين .ممنون ميشم..

پنج شنبه 7 خرداد1394 - 4:52am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 940 , 941 , 942 , 943 , 944 , 945 , 946 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , Masoudjalali , saw و 107 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure