انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 4:38pm

پاسخ به موضوع  [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 921 , 922 , 923 , 924 , 925 , 926 , 927 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان من دوباره رفته بودم برای تست که بازم به ظروف بی ارزش مسی زدم توی عمق 110 با لوپ 1.5*1.5 قبلا گرفته بودم و دوباره تست کردم که باز هم گرفت با مدار کوثر هم تاییدش کردم و کندیم که به اینا رسیدیم من روی مدار ماسفت 11nk90z بستم که تفکیک اصلا کار نمیکنه و البته واسه من مهم هم نیست چون مدار کوثر رو در کنارش دارم و حتی دوتا لوپ کوچک و متوسط هم دارم اول با لوپ بزرگ میگیرم بعد با اون دوتا لوپ برای حجم و عمق گیری تست میکنم و اگه تایید شد شروع به کار میکنیم این مکانی که پیدا کردیم شاید اشیاء با ارزشی نداشته باشه اما یه مکان کاملا واقعی برای تست کامل دستگاه و تمرین اوپراتوریه :D

جمعه 1 خرداد1394 - 8:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
madrek نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
سلام به مهندس حميد و دوستان بنده با كمك مهندس حميد تونستم ميكرو رو توي بسكام پروگرم كنم :)
اما مشكلي واسم پيش اومده اينه كه ال سي دي روشن نميشه پايه هاي ال سي دي رو چك كردم مشكلي نداره خود ال سي دي هم سالمه توي مدار ديگه كار ميكنه پايه 3 ال سي دي v0 نداره قطعاتم موقع نصب چك كردم.ولتاژ به ميكرو هم ميرسه و خروجي لوپ هم ١٠/٣٠ ولت ولتاژ داره دو تا عكس هم گرفتم تا دوستان اگر نكته اي به ذهنشون ميرسه بنده رو راهنمايي و كمك كنن بسيار سپاس گذارم
http://s2.img7.ir/u2vSd.jpg
http://s2.img7.ir/1WOxg.jpg

دوست عزیز ابتدا با برنامه مهندس حمید دوباره پروگرام کنید واگه درست نشد با اهم متر مسیر ال سی دی تا پایه ای رو روی پی سی بی چک کنید پایه سوم شما توی عکس ظاهرا اتصالی داره چک کنید پی سی بی رو هم با تینر یا الکل قسمت لحیم شده رو خوب تمیز کنید حتما درست میشه

دوستان مدارو بارها چك كردم اتصالي نداره وقتي پايه 3 ال سي دي رو به منفي وصل ميكنم رويه ال سي دي مربع مربع مياد ولي واي ال سي دي نور نداره ميكرو هم با بسكام پروگرم كردم مگه وقتي ميكرو رويه مدار وصل نيست نبايد ال سي دي روشن بشه ؟

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

جمعه 1 خرداد1394 - 10:11pm
مدیر کل
مدیر کل

خیر فرمان نور و کنتراست هر دو از طریق میکرو صادر میشه. شما جامپر بزرگ نزدیک ال سی دی رو چک کنین که متصل باشه. در عین حال ممکنه باز هم درست پروگرام نکرده باشین! فیوز بیتها رو مجددا چک کنین.

جمعه 1 خرداد1394 - 10:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام استاد حمید

تو منو دستگاه پسورد رو میشه اگه لازم شد غیر فعال کنیم ؟بعد از فعال شدن دیگه نمیتونم غیر فعالش کنم .

ممنون

جمعه 1 خرداد1394 - 11:14pm
مدیر کل
مدیر کل

داوود جان توضیحشو داده بودم. کافیه تغییر رمز بدین و رمز خالی وارد کنین! به همین سادگی رمز از روی دستگاه برداشته میشه و گزینه پسورد روی OFF قرار میگیره.

جمعه 1 خرداد1394 - 11:57pm

با سلام خدمت مهندس حمید و همه دوستان.تمام روز جمعه رو صرف ساخت دکتر فیوز بیت بهنام کردم.جناب مهندس حمید من در پروگرام از نرم افزار avr studio 4 استفاده می کنم وتنظیم فیوزبیتها در این نرم افزار بر اساس داده های اعلام شده امکان پذیره و نیاز به تیک زدن و سایر موارد نداره.
سوالم اینه که ابتدا با ید پروگرام و سپس فیوز بیتها رو تنطیم کنم؟
پس از پروگرام و تنطیم فیوز بیتها وقتی گزینه read رو می زنم دیگه میکرو قابل خاندن یا پرو گرام مجدد نیست.
ایا برای پروگرام مجدد میکرو و یا ریست تعداد دفعات خاموش و روشن شدن حتما باید ابتدا از دکتر فیوز بیت و یا با استفاده از tnm پروگرام کنم؟ که اول میکرو رو قابل خوندن کنه بعد ادامه کا رو دنبال کنم.
سپاس گذارم از اینکه وقت می گذار ید.
سربلند و شادکام باشید.

شنبه 1 خرداد1394 - 12:08am
مدیر کل
مدیر کل

mmnasa عزیز من نه از اون پروگرامر استفاده میکنم و نه با اون برنامه پروگرام میکنم. پس امکان اینکه بتونم به شما کمک کنم ضعیف میشه! علت اینکه توصیه اکید کردم از پروگرامر و برنامه توصیه شده استفاده کنین همین مسائل بود. اگر از ابتدا همون پروگرامر رو میگرفتین هم هزینه کمتری کرده بودین و هم دردسر نداشتین.
در برنامه های پروگرام ما چیزی بعنوان داده اعلام شده نداریم! ممکنه قسمت مربوط به فیوز بیت کریستال بر اساس انتخاب شما صورت بگیره. در این صورت باید گزینه کریستال خارجی فرکانس بالا یا Full Swing رو انتخاب کنین. اما تنظیم بعضی موارد دیگه فیوز بیت باید دونه به دونه و طبق لیست انجام بشه.
شما میتونین پروگرام حافظه فلش و قسمت فیوز بیت رو همزمان انجام بدین. میتونید هم جداگانه انجام بدین. اصولا در این میکرو ها 3 قسمت فلش و فیوز بیت و ایپیرام بطور جداگانه قابل پروگرام هستن.
علت قفل شدن این میکرو ها معمولا از دو فیوز بیت SPIEN یا RSTDISBL هست که باید هر دو غیر فعال یا در واقع 1 باشن. وگرنه میکرو قفل میشه و دیگه قابل پروگرام نیست مگر اینکه با یک پروگرامر ولتاژ بالا که اشاره کردین یا مدار دکتر فیوز بیت ؛ فیوز بیتها ریست بشه و امکان پروگرام با پروگرامر های معمولی مجددا فراهم بشه.
طبیعتا ما برای ریست تنظیمات یا دفعات محدودیت هیچ نیازی به پروگرامر خاص یا دکتر فیوز بیت نداریم! بشرطی که فیوز بیت درست تنظیم شده باشه. ولی شما وقتی در پروگرام خودتون اشتباه کنین و میکرو قفل بشه باید این مرحله رو طی کنین تا میکرو مجددا قابل پروگرام بشه و کار دیگه خیلی سخت میشه. پس یا بابد نحوه تنظیم صحیح فیوز بیت در برنامه خودتون رو پیدا کنین یا اینکه پروگرامر و برنامه خودتون رو عوض کنین که کارتون خیلی راحت تر باشه.

شنبه 1 خرداد1394 - 12:25am

مهندس حمید عزیز بسیار متشکرم. سعی می کنم پروگرامر مورد نظر رو تهیه کنم. البته تلاش می کنم با نرم افزار فعلی هم کا رو پیش ببرم ومشکل و پیدا کنم و حتما در سایت هم درج خواهم کرد تا شاید دوستان استفاده کنند . فقط خواهشا چه نوع یا مارکی از پروگرامر رو تهیه کنم .
سپاس گذارم و خسته نباشید.

شنبه 1 خرداد1394 - 12:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
adnistor_6 نوشته است:
madrek نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
سلام به مهندس حميد و دوستان بنده با كمك مهندس حميد تونستم ميكرو رو توي بسكام پروگرم كنم :)
اما مشكلي واسم پيش اومده اينه كه ال سي دي روشن نميشه پايه هاي ال سي دي رو چك كردم مشكلي نداره خود ال سي دي هم سالمه توي مدار ديگه كار ميكنه پايه 3 ال سي دي v0 نداره قطعاتم موقع نصب چك كردم.ولتاژ به ميكرو هم ميرسه و خروجي لوپ هم ١٠/٣٠ ولت ولتاژ داره دو تا عكس هم گرفتم تا دوستان اگر نكته اي به ذهنشون ميرسه بنده رو راهنمايي و كمك كنن بسيار سپاس گذارم
http://s2.img7.ir/u2vSd.jpg
http://s2.img7.ir/1WOxg.jpg

دوست عزیز ابتدا با برنامه مهندس حمید دوباره پروگرام کنید واگه درست نشد با اهم متر مسیر ال سی دی تا پایه ای رو روی پی سی بی چک کنید پایه سوم شما توی عکس ظاهرا اتصالی داره چک کنید پی سی بی رو هم با تینر یا الکل قسمت لحیم شده رو خوب تمیز کنید حتما درست میشه

دوستان مدارو بارها چك كردم اتصالي نداره وقتي پايه 3 ال سي دي رو به منفي وصل ميكنم رويه ال سي دي مربع مربع مياد ولي واي ال سي دي نور نداره ميكرو هم با بسكام پروگرم كردم مگه وقتي ميكرو رويه مدار وصل نيست نبايد ال سي دي روشن بشه ؟

ممنونم مهندس عزيز
متاسفانه ميكرو من قفل شد :( مدار دكتر فيوز بيتم هم نميدونم چرا كار نميكنه انگار تلسم شده اين مدار واسم :(

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

شنبه 1 خرداد1394 - 1:09am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام.شب خوش من یه لوپ ۱*۱ با سیم افشان ۱*۱ درست کردم.۹ دورظرفیت شد۲۸۴و هر چی بیشتر سیم انداختم تو لوله ظرفیت پایین امد(۱۰دور شد ۲۲۰و ۱۱شد۱۷۰)علتش چیه؟اهم هم شد بین ۸تا۱.اگه تعداد دور براظرفست۳۵۰ به هشت برسونم مشکل داره ؟

شنبه 1 خرداد1394 - 1:15am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27738 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 921 , 922 , 923 , 924 , 925 , 926 , 927 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 99 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure