انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 1:33pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 916 , 917 , 918 , 919 , 920 , 921 , 922 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خسته نباشی رضا جان.
نتایج شما با لوپ 40 خوب هست و بنظرم بیشتر روی درجه حساسیت 18 میشه نتیجه رو ملاک قرار داد که مطابق 5 برابر اندازه لوپ شما برد بدست اومده. عدد اول شما بالاست که بخاطر کیفیت بالای لوپ شما و دیلی خیلی کم اون هست و چنین مشخصاتی هر چند برای لوپهای کوچک میتونه خوب باشه ولی در عین حال توام با بی ثباتی و عملکرد نامناسب در بخش تفکیک هم خواهد بود. با این حال خوشحالم که حذف آهن روی درجه 23 جواب داده!

تشکر مهندس حمید @};-

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

پنج شنبه 31 اردیبهشت1394 - 10:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
مهندس حمید نظرتون در مورد ماسفت k4107 چیه ؟یک نگاهی به دیتاشیت بندازید ببینید مشکلی نداره ...

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

پنج شنبه 31 اردیبهشت1394 - 10:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza2490 نوشته است:
خوب دوستان اینم نتیجه تستهای من با ورزن 2.33

لوپ40
دیلی اتو13
دیلی دستی20
حذف اهن در 23
مابقی تنظیمات کارخانه

سه عدد475 727 790 مهندس حمید یه نظری در مورد این عداد من میدی ~O)

تست با سینی استیل 58سانت
سنس20 عمق250

سنس 19 عمق 210

سنس 18 عمق200

سنس17 عمق195

این سنس ها تک بوغ بود بنظرم ذیاد جالب نیست باز جای کار زیادی داره

با این لوپ
viewtopic.php?f=28&t=2073&start=40

خسته نباشی آقا رضا !
سئوال دارم ازتون ... از 357 فلزی استفاده میکنید ؟اگر پلاستیکی هست میشه بفرمائید از کدوم سری هست؟
این اعداد فقط با این لوپ هست یا با لوپهای دیگه هم بهمین شکله ؟
ممنون میشم جوابمو بدی ...

پنج شنبه 31 اردیبهشت1394 - 10:37pm

با سلام خدمت مهندس حمید و همه دوستان . مهندس حمید بابت ورژن جدید سپاس و تشکر از اینکه وقت گرانبهایتان را در اختیار ما و سایر دوستان قرار می دهید.
مهندس حمید چه تغییراتی در ورژن جدید رخ داده.
ضمنا بر اساس دستورات شما تمام قطعات اطرافت op amp رو چک کردم و چند تا مقاومت رو هم که 5 درصد بود با 1 درصد جایگزین کردم و خازن 5 پیکو رو هم عوض کردم، سیم کویل رو هم با دو تا شیلد دیگه هم امتحان کردم اما هنوز مشکل تفکیک دارم . سیستم لوپم رو با دیلی 11 پیدا می کنه و اهن هم رو 5 ریجکت می شه اما عدد دو رقمی تفکیک هنوز متغییر برای اهن حدود 40 برای الومینیم 55 و گاهی هم الومینیوم رو هم ریجکت میکنه. سنس طلا ضعیفه و اصلا عدد تفکیک ندارم .برای مس هم عدد تفکیک بین 12 تا 25 متغییره. سنس طلا برای سه النگوی با قطر 5 سانتی متر حدود 30 سانته.
لطفا راهنمایی بفرمایید. پیروز و سربلند باشید.

پنج شنبه 31 اردیبهشت1394 - 11:38pm

با عرض پوزش مهندس حمید من در پروگرام میکرو فیوز بیت ها رو اینطور تنظیم کردم ممکن مشکل ساز باشه
EXTENDED :FC
HIGH : D9
LOW : E2

سپاس فراوان

پنج شنبه 31 اردیبهشت1394 - 11:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت مهندس حمید عزیز و خدا قوت
مهندس من امشب برا تست رفتم بیرون که چنتا ا فلزه اهن مدفون شده با قطر 30 سانت در عمق 1 متری دارم از قبل که یه چیزه عجیب دیدم که ایرون رجکت برا لوپ 1 در1 روهوا با 16 حذف میکنه اما اهدافه خاک رو در 9 حذف میکنه :-? اما برا لوپ 45 هر دو حالت یکیه.چرا مهندس؟
در ضمن لوپ 45 من یه کاسه استیل 16 سانتی رو از 110 سانت با حساسیت 18سنس میکنه
ممنون مهندس حمید @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

جمعه 31 اردیبهشت1394 - 12:04am
مدیر کل
مدیر کل

mani1063 نوشته است:
مهندس حمید نظرتون در مورد ماسفت k4107 چیه ؟یک نگاهی به دیتاشیت بندازید ببینید مشکلی نداره ...

این ماسفت 500 ولتی هست و تنها مزیت خاصی که میتونه داشته باشه مقاومت Rds کمی هست که داره. این مقاومت کم به عبور آمپر بالاتر از لوپ کمک میکنه که البته با ماسفتهای دیگه هم در صورت افزایش پهنای پالس کاملا امکانپذیره و همینطور میشه به جاش مقاومت لوپ رو کمتر کرد. در مجموع بنظر من مزیت آنچنان خاصی نداره. از ابتدا عرض کردم برای تعویض ماسفت شرط اول رو روی ولتاژ بذارین و بعد باقی مشخصات رو در نظر بگیرین.

جمعه 31 اردیبهشت1394 - 12:09am
مدیر کل
مدیر کل

mmnasa نوشته است:
با سلام خدمت مهندس حمید و همه دوستان . مهندس حمید بابت ورژن جدید سپاس و تشکر از اینکه وقت گرانبهایتان را در اختیار ما و سایر دوستان قرار می دهید.
مهندس حمید چه تغییراتی در ورژن جدید رخ داده.
ضمنا بر اساس دستورات شما تمام قطعات اطرافت op amp رو چک کردم و چند تا مقاومت رو هم که 5 درصد بود با 1 درصد جایگزین کردم و خازن 5 پیکو رو هم عوض کردم، سیم کویل رو هم با دو تا شیلد دیگه هم امتحان کردم اما هنوز مشکل تفکیک دارم . سیستم لوپم رو با دیلی 11 پیدا می کنه و اهن هم رو 5 ریجکت می شه اما عدد دو رقمی تفکیک هنوز متغییر برای اهن حدود 40 برای الومینیم 55 و گاهی هم الومینیوم رو هم ریجکت میکنه. سنس طلا ضعیفه و اصلا عدد تفکیک ندارم .برای مس هم عدد تفکیک بین 12 تا 25 متغییره. سنس طلا برای سه النگوی با قطر 5 سانتی متر حدود 30 سانته.
لطفا راهنمایی بفرمایید. پیروز و سربلند باشید.

خواهش میکنم خیلی ممنون از شما.
در پست معرفی نسخه جدید همیشه تغییرات رو ذکر میکنم و برای نسخه 2.33 هم عرض کردم صرفا یک سری اصلاحات جزئی برای بهتر شدن کار برنامه و دستگاه لحاظ شده.
با اینکه دیلی لوپ شما خیلی پایینه ولی بنظر میاد در مجموع کابل یا لوپ شما ایرادی دارن! اگر از صحت مدارتون اطمینان دارین روی لوپ و کابلش کار کنین.

جمعه 31 اردیبهشت1394 - 12:13am
مدیر کل
مدیر کل

mmnasa نوشته است:
با عرض پوزش مهندس حمید من در پروگرام میکرو فیوز بیت ها رو اینطور تنظیم کردم ممکن مشکل ساز باشه
EXTENDED :FC
HIGH : D9
LOW : E2

سپاس فراوان

دوست عزیز عجب اشتباهی مرتکب شدین! خب مشخصه که دستگاه درست کار نمیکنه. اصلا کد F7 که ما ذکر کردیم چه ربطی به E2 شما داره؟! :D
فیوز بیت E2 رو محاسبه کردم معادل تنظیم کریستال داخلی 8 مگاهرتز هست! یعنی مدار شما از کریستال 20 مگاهرتزی جاگذاری شده استفاده نمیکنه و بجاش اسیلاتور داخلی 8 مگاهرتز رو به کار میگیره! دستگاه شما کلا 2.5 برابر سرعت کمتر خواهد داشت و تمام تایمینگ کار و محاسبه برنامه اشتباه خواهد بود و علت دیلی بسیار پایین و عملکرد غیر طبیعی دستگاهتون هم همینه. میکرو رو مجددا و با فیوز بیت درست یعنی F7 بجای E2 پروگرام کنین. واقعا اگر کمی بیشتر به توضیحات فایل دقت کنین خیلی از این مشکلات عجیب و غریب اتفاق نمیفته.

جمعه 31 اردیبهشت1394 - 12:23am
مدیر کل
مدیر کل

archilO نوشته است:
سلام خدمت مهندس حمید عزیز و خدا قوت
مهندس من امشب برا تست رفتم بیرون که چنتا ا فلزه اهن مدفون شده با قطر 30 سانت در عمق 1 متری دارم از قبل که یه چیزه عجیب دیدم که ایرون رجکت برا لوپ 1 در1 روهوا با 16 حذف میکنه اما اهدافه خاک رو در 9 حذف میکنه :-? اما برا لوپ 45 هر دو حالت یکیه.چرا مهندس؟
در ضمن لوپ 45 من یه کاسه استیل 16 سانتی رو از 110 سانت با حساسیت 18سنس میکنه
ممنون مهندس حمید @};- @};-

خیلی ممنون خسته نباشین.
علت تفاوتی که فرمودین میتونه از تست شما باشه که گاهی اوقات بنظر میاد فلز حذف شده یا برعکس! باید دقیق تر تست بگیرین. ولی دلیل دیگش تاثیر بیشتری هست که لوپ 1 متری از زمین میگیره. به همین جهت از ابتدا هم عرض کردم خیلی بهتره در هر صورت لوپ رو روی زمین و در شرایط کاوش بگیرین و سپس تست حذف آهن رو از بالا انجام بدین. اینجوری تاثیر زمین هم لحاظ میشه. با این حال باز هم بعید میدونم این همه تفاوت در درجه حذف آهن وجود داشته باشه. سایر دوستان هم تا بحال چنین موردی رو اشاره نکردن.

جمعه 31 اردیبهشت1394 - 12:27am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 916 , 917 , 918 , 919 , 920 , 921 , 922 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behroozbandary و 105 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure