انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 4:00pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 825 , 826 , 827 , 828 , 829 , 830 , 831 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

همانطور که دوستان نیز بیان کردند کانکتور نظامی خوب و بد داره . تفاوتهای نوع خوب و بد عبارتند از :
مغزی مادگی کانکتور را مانند تصویر نگاه کنید . می بینید مغزی کاملا فیبر سیاه رنگ نیست و در کناره ها بخوبی فلز مشاهده می گردد. این نوع کانکتور مغزی یکپارچه سیاه رنگ ندارد و مغزی دو تکه است. مغزی در این قسمت در تصویر به صورت یک واشر مشکی کم ضخامت دیده میشه ! که روی زائده های فلزی اطراف سوار شده است !!
ولی در نوع خوب مثل تصویر در حاشیه و کناره ها فلزی نمی بینید و مغزی سیاه رنگ کاملا یکپارچه است.
وقتی پیچ باز و بست دستی نوع بد را می خواهی با دست ببندی در بعضی مواقع هدیده روی هدیده سوار میشه و کج بسته میشه و در کل هدیده نری و مادگی کاملا با هم مچ نیستند.
ولی در کانکتور جنس خوب براحتی حتی در شب تاریک پیچ باز و بست براحتی بسته و سفت میشود.در این نوع کانکتور هدیده نری و مادگی کاملا با هم مچ هستند و پیچ روی پیچ به هیچ عنوان سوار نمیشه.
همچنین کانکتوری که بیش از ده هزار بار (چند سال ) مدام باز و بسته شده کم کم کارایی خود را از دست داده و پین های اتصال لقی دارند و بخوبی اتصال برقرار نمیشود

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط yahooo در چهارشنبه 16 اردیبهشت1394 - 11:50pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 16 اردیبهشت1394 - 11:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

milad7 نوشته است:
حمید نوشته است:
ممنون میلاد عزیز.
هر 3 میتونن جوابگو باشن. ولی باید ابتدا تست بشن.
کلا کانکتوری که مد نظر ماست باید کمترین فلز رو داشته باشه و حتی اتصالات مغزیش هم از جنس آهن نباشه! آهن و استیل در جنس فیش حتی اگر در اتصالاتش هم باشه میتونه اثر بسیار بدی داشته باشه. پس غیر از پلاستیکی بودن باید به آهنی نبودن اتصالات هم توجه کنین که هنگام خرید با یک آهنربا بسادگی مشخص میشه. بهترین جنس برای اتصالات از نوع برنجی هست که البته کم گیر میاد.

خواهش میکنم مهندس حمید عزیز. پس اگه توسط آهنربا جذب نشن قابل استفاده بر روی لوپ هم هستن؟

بله.البته روی جعبه نصب میشه

چهارشنبه 16 اردیبهشت1394 - 11:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

asad0331 نوشته است:
سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی
خصوصا مهندس حمید گرامی واقعا خسته نباشید
خدمت دوستان عرض کنم این فلزیاب در واقع یه فلزیاب نیست بلکه یه مولتی فلزیابه
چه از نظر فرکانس یا پهنای پالس و....
بستگی به شرایط لوپ و خاک منطقه کاوش قواعد تنظیماتش هم فرق میکنه
حالا بعضی دوستان گلایه دارن که بعضی وقتا مشکل دارن به نظر من این دیگه بر میگرده به اپراتوری خودشون
تنها مشکلی که من با این فلزیاب دارم مشکل باطری . اگه مهندس لطف کنن یه مدار شارژر واسه دو عدد باتری 12و 6 ولت 1.3 آمپر اسیدی قرار بدن دیگه عالی میشه

سلام دوست عزیز
من برای شارژ کردن یک باطری 12 ولت 1.2آمپر و یک باطری 6 ولت و 1.2 آمپر که با هم سری کردم پارسال از گرگان { فروشگاه هجرت} یه شارژر خریدم حدود 8 تومن ...
اینم عکسش ... تابحال بیشتر از 20 بار باهاش باطریهامو شارژ کردم و هیچ مشکلی هم نداشتم ...

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 16 اردیبهشت1394 - 11:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان جهت تهیه باطری به تعمیرگاه های لپ تاپ مراجعه کنید باطریهای لپ تاپ معمولا قسمت بردش خراب میشه میتونید باطری خراب رو بگیرید واز سلول هاش استفاده بکنید معمولا هر سلول 3ولت پشتیبانی میکنه نسبت به امپر باطری که روی قابش نوشته سلول هارو سری وموازی کنید تا به امپر و ولتاژ مورد نظر برسید با 6 سلول سری میتونید 18 ولت بسازید

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 6:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقایmajid_famaliاگر باطری های شما از نظر امپر یکی هستند شما میتونید باطریها رو همونطور که سری شدند با 18 ولت شارژ کنید ومشکلی هم پیش نمیاد

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 6:06am
مدیر سایت
مدیر سایت

kavoshgar نوشته است:
حمید نوشته است:
از دوستانی که از کانکتورهای مختلف برای اتصال لوپ استفاده کردن خواهش میکنم تجربه خودشون رو بگن و اگر نوع پلاستیکی خاصی میشناسن که جواب خوبی داده ؛ اسم و تصویرش رو لطف کنن تا برای همه دوستان قابل استفاده باشه.

سلام استاد
من از همون کانکتور سه پین نظامی استفاده میکنم ولی دوستان هر کانکتوری رو مدار خودتون نبندید
اگه مثلا همون سایت نیکو شاپ رو نگاه کنید دو مدل سه پین نظامی داره یکی به مبلغ 2.500 تومن که واقعا آشغال به تمام معناست تو مدار نویز میندازه ولی دقیقا همون رو باز داره 5.000 تومن و این یکی واقعا تو مدار بی نقص داره کار میکنه
حالا خدا کنه این فروشندگان محترم که تو این انجمن حضور دارن با دیدن این پیام قیمت ها رو بالا نکشن که مثلا بگن کانکتور ما اصلیه ;)

بله کاملاً درسته ، حتی بنده تماسی که با این فروشگاه برای تذکر تقلبی بودن آی سی 357 داشتم ، خانم فروشنده با صراحت بیان فرمودن که برای فلزیاب میخواید ! چه دلیلی داره که فروشنده برای فروش جنسش سوال کنه برای چی میخوای ؟ ! فروشنده باید سعی کنه جنس خوب و با کیفیت تحویل مردم بده و از اینکه امثال پژوهشگرانی مثل بچه های این انجمن از اینکه آقایون چینی جنس بی کیفیت رو بهشون قالب میکنن و ما اونها رو مطلع میکنیم باید خیلی خوشحال هم باشن !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

آخرین بار توسط مهدی در پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 8:28am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 8:17am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام خدمت تمامی دوستان

عزیزانی که زحمت میکشید این دستگاه رو میسازید واقعاً حیف هست این همه زحمت بکشید و دستگاه رو واسه سرگرمی بزارید خونه باهاش برید کاوش و نتیجه ها رو بیان کنید یا حداقل برید بیرون برای تست های واقعی و نتیجه رو اعلام کنید .این میتونه خیلی به پیشرفت پروژه کمک کنه و حتی میتونه مشکلات احتمالی دستگاه رو موقع کاوش شناسایی کرد..مهندس حمید عزیز داره این همه زحمت میکشه اونوقت ما هیچ کاری نمیتونیم براش انجام بدیم حداقل کاری که میتونیم انجام بدیم این هست که توپیشرفت پروژه کمک کنیم..

زمین شناسی.نقطه زن فلزجو = موفقیت

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 8:24am

majid_famali نوشته است:
asad0331 نوشته است:
سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی
خصوصا مهندس حمید گرامی واقعا خسته نباشید
خدمت دوستان عرض کنم این فلزیاب در واقع یه فلزیاب نیست بلکه یه مولتی فلزیابه
چه از نظر فرکانس یا پهنای پالس و....
بستگی به شرایط لوپ و خاک منطقه کاوش قواعد تنظیماتش هم فرق میکنه
حالا بعضی دوستان گلایه دارن که بعضی وقتا مشکل دارن به نظر من این دیگه بر میگرده به اپراتوری خودشون
تنها مشکلی که من با این فلزیاب دارم مشکل باطری . اگه مهندس لطف کنن یه مدار شارژر واسه دو عدد باتری 12و 6 ولت 1.3 آمپر اسیدی قرار بدن دیگه عالی میشه

سلام دوست عزیز
من برای شارژ کردن یک باطری 12 ولت 1.2آمپر و یک باطری 6 ولت و 1.2 آمپر که با هم سری کردم پارسال از گرگان { فروشگاه هجرت} یه شارژر خریدم حدود 8 تومن ...
اینم عکسش ... تابحال بیشتر از 20 بار باهاش باطریهامو شارژ کردم و هیچ مشکلی هم نداشتم ...

سلام دوست عزیز
ممنون از راهنمایی شما
با یه آداپتور که حدود 20 ولت باشه و یه مقاومت 300 اهم 2 واتی ویا رگولاتور 317 هم میشه شارژر 18 ولتی ساخت
ولی خوب عمر باتری خیلی کم میشه . من دنبال یه شارژر حرفه ای که قابل ساختن هم باشه میگردم
البته فکر میکنم از دو عدد شارژر سویچنگ هم میشه استفاده کرد هم مقرون به صرفه هست و هم حرفه ای تر

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 12:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام دوستان خدا وقت دستگاههای ساخته شده توسط دوستان عزیز در صفحه نمایشگر سه عدد تفکیک داره ولی برای من می نوسه
18D0F220P160 به نظر شما چرا سه عدد را به طور جدا نمی نویسد ممنون می شوم دوستان راهنمایی بکنند البته می دانم F یعنی فرکانس و P هم پهنای پالسه ولی برای سایر دوستان چرا اینگونه نیستش؟ @-)

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 1:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

sinaghahhari نوشته است:
سلام دوستان خدا وقت دستگاههای ساخته شده توسط دوستان عزیز در صفحه نمایشگر سه عدد تفکیک داره ولی برای من می نوسه
18D0F220P160 به نظر شما چرا سه عدد را به طور جدا نمی نویسد ممنون می شوم دوستان راهنمایی بکنند البته می دانم F یعنی فرکانس و P هم پهنای پالسه ولی برای سایر دوستان چرا اینگونه نیستش؟ @-)

دوست عزیز شما دکمهup رو دوبار بزن اعداد سه گانه میان

پنج شنبه 17 اردیبهشت1394 - 1:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 825 , 826 , 827 , 828 , 829 , 830 , 831 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Rlo و 193 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure