انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 18 اردیبهشت1403 - 12:00am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 817 , 818 , 819 , 820 , 821 , 822 , 823 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام خدمت همه ی دوستان دستگاهم را شیلد مدار را به کابل وصل کردم بعدش تست گرفتم و لوپش را عوض کردم بزرگتر را نصب کردم دیدم نور ال سی دی کم رنگ شد بالانسش کردم بعداز چند دقیقه نوشته ها به هم خورد وبعدش خاموش شد بازش کردم دیدم ماسفتش بوی کباب شدن می ده رگولاتور 12 ولتم همراه با هت سینگش و مقاومت های 2 واتش بسیار گرم شده در حد المپیک به نظر دوستان آیا مدارم را شیلد کردم بهش فشار اومده یا چیز دیگه؟شایدم من فکر میکنم شیلد کردن به مدار فشار وارد میکنه؟اینم بگم جریان کشی مدارم خوشبختانه درسته به نظر دوستان فقط ماسفتم آسیب دیده یا جای دیگه اش هم به رحمت خدا رفته؟

سه شنبه 15 اردیبهشت1394 - 12:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام .من ایسی lf357 اس ام دی پیدا کردم.ایرادی نداره.
فردا هم میام تهران واسه خرید از کجا وسایل رو بخرم بهتره.
اگه تا الان قطعه ای اضافه شده و اگه قطعه خاص دیگه ای مورد نیازه دوستان لطف کنین بگید که دارم میام یه باره تهیه کنمش.
ممنون میشم کمکم کنید

[color=#FF8040]هیچ کس همراه نیست تنهای اول[/color]

سه شنبه 15 اردیبهشت1394 - 12:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

jaber68 نوشته است:
سلام .من ایسی lf357 اس ام دی پیدا کردم.ایرادی نداره.
فردا هم میام تهران واسه خرید از کجا وسایل رو بخرم بهتره.
اگه تا الان قطعه ای اضافه شده و اگه قطعه خاص دیگه ای مورد نیازه دوستان لطف کنین بگید که دارم میام یه باره تهیه کنمش.
ممنون میشم کمکم کنید

دوست گرامی هیچ قطعه ای اضافه نشده و هیچ قطعه ای تغییر نکرده .
موفق باشید

سه شنبه 15 اردیبهشت1394 - 12:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون دوست عزیز.lf357 اس ام دی ایرادی نداره؟

[color=#FF8040]هیچ کس همراه نیست تنهای اول[/color]

سه شنبه 15 اردیبهشت1394 - 12:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mmnasa نوشته است:
با سلام خدمت مهندس حمید عزیز و همه دوستان سایت فلزجو. خسته نباشید. بلاخره پس از ساخت دلتا پالس انالوگ و پس از اون با مشورت دوستان و توضیحات مهندس حمید برای ساخت چنس اقدام و به نتایج قابل قبولی نیز دست پیدا کردم. پس از مدت طولانی عدم حضور در سایت و مراجعه مجدد تصمیم گرفتم که فلزیاب PI فلزجو رو بسازم و امشب تمومش کردم . فقط می خوام بگم که بسیار عالی. بدون هیچ تنطیم خاص و در ابتدی سنس با تنطیمات دیفالت یه قوطی لحیم به قطر 6 سانت رو در فاصله 60 سانتی آشکار کرد ( لوپ 45 تخت ). قدرت بسیار بالا و منوی بسیار منعطفی داره. ثباتش بدون شیلد گرافیت هم عالی .مهندس حمید دست مریزاد . واقعا گل کاشتی .من واقعا استفاده ای از دستگاه نمی کنم و فقط علاقه مند به ساختم . اما این دستگاه یک وسیله منحصر به فرد. فقط یکم پروگرامش با stk500 با 4 AVR stoudioمشکل ساز بود که البته دوستان این رو بگم که من فیوز بیت low یعنی فرکانس کار میکرو رو بر اساس 8m اسیلاتور داخلی تنطیم کردم و بعد از راه اندازی هم هیچ مشکلی پیش نیومد و حتی میکرو دچار مشکل قفل هم نشد که اگر دوستان خواستند تنظیم فیوز بیت ها رو هم خواهم گذاشت. ضمنا من برخی از مقاومت ها رو از 5% استفاده کردم و از LF357h استفاده کردم . سعی می کنم تصاویر رو هم بزارم. بسیار از مهندس حمید عزیز و سایر دوستان سپاسگذارم.
همیشه پیروز و شاد باشید.مولا علی نگهدارتان

سلام
لوپ تخت رو چجوری پبچیدین؟
برام میسازین؟ :x

سه شنبه 15 اردیبهشت1394 - 12:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
dream_man نوشته است:
1 میل افشان... ماسفت 11nk100 ثبات خوبی با درجه حساسیت بالا نداشت و باید در مقادیری پایینتر از 18 قرار میگرفت. اما IR840 در پهنای پالس بالاتر حتی کمی فقط گرم میشد و میتونستم حساسیت بالاتر از 18 رو تجربه کنم به همراه ثبات قابل قبول.

دوست عزیز
بله درسته ، ماسفت هایی که قدرتمند و قوی باشن اصلا تست گرفتن با درجات حساسیت بالا در محیط پر از نویز و آلودگی فلزی اطراف منزل کار بسیار اشتباهی بوده ! به همین خاطر در درجات حساسیت بالا مدار بی ثباتی خواهد کرد ؛ لطفاً در محیط خارج از منطقه مسکونی تست بگیرد . ماسفت 11nk100z به هرحال توسط چندین نفر از کاربران فعال و قابل اعتماد این انجمن تست شده و تا الاآن بهترین جایگزین بوده و چند مدل از این ماسفت تست شده که همه یک نتیجه رو داده و بعد از اون اگر کسی از دوستان نتونست 11nk100z رو پیدا کنه ، جایگزینهای قابل استفاده دو شماره ماسفت ( 2sk2611 , 2sk3878 ) خواهد بود ، ماسفت 11nk100 پایا الکترونیک هم جواب خوبی داده هرچند شکل ماسفت و نوشتهای روی اون کم رنگ بوده ولی فرقی نمیکنه و جواب خوبی میده و فقط پایه های خیلی قوی نداره که دوستان باید مواظب باشن در موقع شکل دادن نوک پایه ها از بدنه ماسفت جدا نشه .

تذکر : دوستان محترم لطفاً در شرایط و مکان مناسب تست یک فلزیاب ، تست های نهایی رو انجام داده و سپس تصاویر رو همگانی کنید تا نتایج بهتر قابل ارزیابی باشه .. متشکریم
@};-

سلام آقا مهدی... نه چنین نبوده... تمام تست های بنده با جزئیاتی که قرار داده شده بیرون منزل خارج از شهر بوده. جز فیلمی که واسه اثبات اون قضیه توی خونه آپلود کردم اونم با لوپ کوچیک 40.

سه شنبه 15 اردیبهشت1394 - 12:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
دوستان عزیز بهترین روش نصب کابل رابط لوپ کابل میکروفون max به چه شکلی هست
دوستان بهترین روش نصب کابل که نه به تکان ونه به دست حساس باشه وعمقو هم کاهش نده کدوم روش هست
دوتا سیم داخلو به هم وصل کنم یا جدا جدا بهتر جواب میده
تشکر از شما

سه شنبه 15 اردیبهشت1394 - 12:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

jaber68 نوشته است:
ممنون دوست عزیز.lf357 اس ام دی ایرادی نداره؟

اگه اصلی باشه ایراد نداره . فقط اینکه بتونید پایه هاشو روی فیبر قرار بدید . یه مقدار نیاز به ظرافت کاری داره

شما برای اطمینان یه 357 فلزی هم ار تهران تهیه کنید .

سه شنبه 15 اردیبهشت1394 - 1:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام اقای dream_man عزیز تو فیلم شما چیزی مشخص نبود دستگاه مرتب بوق میزد یعنی در کل بصورت حرفه ای فیلم نگرفتید . در هر حال خسته نباشید زحمت کشیدید

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

آخرین بار توسط asadof در سه شنبه 15 اردیبهشت1394 - 1:10pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 15 اردیبهشت1394 - 1:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پرستو نوشته است:
دوستان عزیز بهترین روش نصب کابل رابط لوپ کابل میکروفون max به چه شکلی هست
دوستان بهترین روش نصب کابل که نه به تکان ونه به دست حساس باشه وعمقو هم کاهش نده کدوم روش هست
دوتا سیم داخلو به هم وصل کنم یا جدا جدا بهتر جواب میده
تشکر از شما

بهترین روش رو می تونید خودتون تست کنید .

یکی از دوستان دوتا مغزی رو به هم وصل کرده بود و به یک سر سیم لوپ و شیلد مدار رو هم به سر دیگه زده بود . از کارکردش هم راضی بود .
من خودم این کابل رو ندارم که نتیجه رو بگم

سه شنبه 15 اردیبهشت1394 - 1:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 817 , 818 , 819 , 820 , 821 , 822 , 823 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behzad1363 , Resa و 119 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure