انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 1 خرداد1403 - 6:53am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 711 , 712 , 713 , 714 , 715 , 716 , 717 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

reza2490 نوشته است:
اگه میشد حلب را حذف کرد خیلی خوب میشد چون 50درصد اشغالها زمان کاوش قوتی کنسرو هستند :-?

من روی این موضوع خیلی کار کردم ولی برای حلبی و یا کنسرو نو تقریبا غیر ممکنه! تنظیمش قطعا طلا رو هم حذف میکنه. با این حال من تستهای زیادی انجام دادم و به این نتیجه رسیدم اگر زنگ زده و قدیمی باشه با احتمال بالای 50 درصد قابل حذف هست! حلب روغن هم همینطور. 50 درصد مابقیش هم بستگی به زاویه قرارگیریش در خاک داره! از بعضی زوایا حذف میشه و از بعضی زوایا اصلا قابل حذف نیست. این هم علتش تاثیر شکل هندسی خاص هدف روی امواج هست که نمیشه کاریش کرد.

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 10:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت مهندس حمید عزیز وخسته نباشید خدمت شما
مهندس من کماکان با ورژن 2 کار میکنم تا یه لوپه دیگه برا سیستم بسازم و سیستم رو ابدیت کنم
اما امروز که با لوپ 2 در2 کار میکردم در مورد پهنای پالس به این نتیجه رسیدم که برا این لوپ پهنای پالس کمه و میتونه کمی بالاتر باشه البته اگر 840 اجازه بده که من با لوپ 2در 2 با پهنای 300 یه قالپاق پیکان به قطر 23 سانت رو تو 270 سنس داشتم که با پهنای 160 این عمق به 2 متر کاهش پیدا میکرد اما با لوپ 1در1 اصلا نمیشد پهنا رو از 200 بالا ببرم چون نویزی میشد اما در برا لوپ 2در2 تو پهنای 300 نویزی در کار نبود واینم بگم که برا هر دوتا لوپ از یک نوع سیم استفاده کردم
(سیم افشان 1در1/5)
و یه سوال دیگه استاد برا لوپ 2در2 حد اکثر مقطع سیم که بشه بهینه ازش نتیجه گرفت رو چند پیشنهاد میکنید
ممنون از زحماته بی منت شما @};- @};- :x :x

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 10:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

koohyar نوشته است:
شکارچی نوشته است:
با سلام

میکروی نو که تا حالا پروگرام نشده ورژن 2.10 پراگرام کردم که بالا نیومد حالا میخوام پاک کنم دوباره بریزم نمیشه ارور میده
با مدار دکترفیوز و1پروگرامر که هاگ ولتاژ انجام میده ومیکروهای قفل رو باز میکنه بازیابی نشد
لطفا راهنمایی کنید چکار کنم؟

ضمنا
میکروی قبلی که اولین ورژن روش هست ودارم استفاده میکنم هم همین ارور میده و اریز نمیشه
این هم عکس ارور
پیوست:
328 88 22.JPG

درود
دوست من دقت کنید که بالای صفحه ی برنامه شما نوشته که هیچ فایل هگزی انتخاب نشده!
شما اول باید فایل هگز مورد نظرتون رو انتخاب کنید بعدا اقدام به پروگرم کنید!
پیروز باشید.
L-)

میخوام 1بارٍerase کنم چه اریز چه read یا هر چی میزنم ارور میده
(((فارسی با حروف انگلیسی مینوشتیم میشد فینگلیش حالا انگلیسی با حروف فارسی بنویسیم چی میشه؟؟
X_X X_X :-J :-J )))

نو ساپورت پروگرامر فوند ==== ؟؟؟؟
پلیز کانکت یو اس بی ا س پ ان یواس بی پورت

پروگرامر ساپورت نمیکنه پیدا نمیکنه
پروگرامر کانکت نیست به پورت یو اس بی وصل نیست
(من اینجوری ترجمه میکنم نمیدونم درسته یا نه) درایورش هم چندبار نصب کردم
باز نشد

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 10:52pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
استاد عزیز طی تست هایی که با چندین لوپ با ظرفیت و مقاومتهای مختلف تاکنون داشتم: برای این مدار ظرفیت 300 تا 350 MH و مقاومت 1 تا 1.5 OH بهترین جواب رو چه از نظر برد و ثبات و تفکیک و حذف آهن ...داده اند.
و با ماسفت W11NK90Z تست های بیشتری خواهم گرفت...و تا اینجا که عملکردش از لحاظ برد وحذف آهن و تفکیک خوب بوده و با مدار سازگاره... و با لوپ 1*1 هم انشا... در اولین موقعیت تست خواهم کرد.

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 11:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شکارچی نوشته است:
koohyar نوشته است:
شکارچی نوشته است:
با سلام

میکروی نو که تا حالا پروگرام نشده ورژن 2.10 پراگرام کردم که بالا نیومد حالا میخوام پاک کنم دوباره بریزم نمیشه ارور میده
با مدار دکترفیوز و1پروگرامر که هاگ ولتاژ انجام میده ومیکروهای قفل رو باز میکنه بازیابی نشد

ضمنا
میکروی قبلی که اولین ورژن روش هست ودارم استفاده میکنم هم همین ارور میده و اریز نمیشه
این هم عکس ارور
پیوست:
328 88 22.JPG

درود
پیروز باشید.
L-)

(((فارسی با حروف انگلیسی مینوشتیم میشد فینگلیش حالا انگلیسی با حروف فارسی بنویسیم چی میشه؟؟

باز نشد

کابل رابط مشکل داره یا پروگرامرتو نمیخونه من باهمین برنامه کارمیکردم مشکلی نداشت

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 11:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
شکارچی عزیز:شما همانطور که دوستان عنوان کردند مشکل شناسایی پورت usb داری...
ابتدا نرم افزار پرو گرامری که نصب کردین یونیستالش رو اجرا کرده و پاک کنید...و سیستم رو ریست کنید...حالا درایور usb مطابق با سیستم عامل ویندوزتون رو نصب و اجرا کنید...و مجددا ریست سیستم...اینبار وقتی سیستم بالا اومد پروگرامر رو به usb سیستم متصل کنید و سیستم پروگرامر رو شناسایی خواهد کرد...بعد به تنظیمات سخت افزاری دیواس منیجر رفته و روی com پورت شناسایی شده راست کلیک کنید و سپس پروپرتیس(تنظیمات) رو در انتها زده و در پنجره باز شده / بخش ادونسید (edvanced) رو زده و عدد پورت شناسایی شده رو بالاتر مثلا 8 بذارید و ثبت کرده و تمام/اگر یکبار فیش usb پروگرامر رو در بیارید و دوباره متصل کنید :خواهید دید که عدد پورت هم همان 8 شناسایی میشه...
بعد این موارد نرم افزاری که باهاش کار میکنید و با پرو گرامر تون سازگاره رو نصب کنید...و بعد از بالا اومدن نرم افزار هم باید روی پورت 8 تنظیم کنید و تمام...بنده با این مدل شما کار نکردم و امیدوارم مشکلتون حل بشه :D

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 11:28pm
مدیر سایت
مدیر سایت

شکارچی نوشته است:
koohyar نوشته است:
شکارچی نوشته است:
با سلام

ضمنا
این هم عکس ارور
پیوست:
328 88 22.JPG

درود
پیروز باشید.
L-)

باز نشد

دوست عزیزم
من خیلی شرمندم و با تمام وجود از شما عذرخواهی میکنم
چند تب رو با هم باز کرده بودم
خط اول رو که خوندم فکر کردم میخواید پروگرم کنید و متاسفانه باقیشو نخوندم و تصویرتون توجهم رو جلب کرد.
باز هم از اینکه باعث رنجش خاطر شما شدم پوزش میطلبم و امیدوارم بنده رو حلال کنید.
پیروز باشید

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 11:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید جان خیلی ممنون امروز دستگاه رو تست کردم خیلی عالی و با ثبات هست.من از ایسی 157 فلزی اصلی امریکایی استفاده کردم و خیلی عالی جواب گرفتم هم از نظر برد و هم تفکیک.انشالله رفتم بیرون از منزل تست های دقیق میگیرم.در ضمن این ایسی رو فقط فروشگاه تراشه داره زیر زمین امجد.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 11:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
محمد کیا نوشته است:
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام دوستان بند یک مشکلی دارم تو خونه خواستم تستی بگیرم ولی با کلی ور رفتن با تنظیمات هم دستگاه بعد از چند ثانیه تمام خانه هاش پر انگار فلزی بهش نزدیک شده در ضمن اتاق 24 متر با در و پنجره آهن سقف 2متر و نیم باز آهن و وسایل آهنی دیگر و سه عدد رو از راست به چپ 944 - 944 - 547 است لطفا راهنمایی بفرمائید با نهایت ادب

مدار شما قطعا اشکالی داره چون عدد دوم و سوم بهیچ وجه نباید برابر باشن! این نشون میده فلزیاب حتی برای سنس هم درست کار نخواهد کرد. شما چند بار دیگه در یک محل ثابت دستگاه رو بالانس کنین اگر باز هم به همین شکل بود باید مدارتون رو بررسی کنین. مقاومتهای اطراف 357 و خازن 2.2 میکرو و 100 میکرو اهمیت دارن.

جناب مهندس حمید نهایت تشکر بابت جواب قطعه هارو بررسی کردم مقاومت 9 کنار 357 به جای یک مگا 4 مگا بود البته روی برد برسی شد آیا ممکنه مشکل مال همین قطعه باشد ؟ با نهایت تشکر

چهارشنبه 1 اردیبهشت1394 - 12:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون mnbvcxzaqwsx عزیز. خوبه شما با بیان خودتون به این اقا بهرام توضیح بدین تا متوجه بشن!
بهرام جان شما اصلا متوجه روش کار نشدین! خیلی سادست ؛ شما هر بار خواستی حذف آهن رو تست کنی میتونی از شماره 1 شروع کنی و بری بالا. روی هر شماره ای که آهن خالص حذف شد ؛ حداکثر 1 درجه بالاتر قرار بده و خیالت هم راحت باشه! بالاتر ببری بتدریج همه فلزات حذف میشن. در واقع رنج 20 گانه برای حذف کامل فلزات هست نه فقط آهن! ولی روی یک محدوده خاصی فقط آهن رو حذف میکنه. کمتر از اون هیچ فلزی حذف نمیشه و بیشتر از اون سایر فلزات هم حذف میشن. متاسفانه این روش حذفی از نظر علمی فقط برای آهن امکانپذیره. وگرنه برای سایر فلزات هم اگر فرمولی وجود داشت قطعا پیاده میکردم.

قربان شما که این همه صبر داری مهندس خیلی گلی من کاملا متوجه شدم .من دقیقا روی 12 حذف اهن کامل هست وبیشتر هم به نسبت جنسهای متفات فلزات حذفها انجام میشه.اما روی طلا از همون شماره اول خودی نشون میده.ولی دیگه باید گفت این بهترین برنامه هست ودیگه جای کار نداره یعنی بهتر از این نمیشه واز شما هم بابت تحملمون قدردانی میکنم @};- :-*

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 1 اردیبهشت1394 - 12:20am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 711 , 712 , 713 , 714 , 715 , 716 , 717 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 113 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure