انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 11:00pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 710 , 711 , 712 , 713 , 714 , 715 , 716 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بهرام نوشته است:
دوستان عزیز متاسفانه نسخه اخر هم واسه من خوب جواب نداد وحذف اهن رو روی درجه 10 دارم البته به نسبت ورزن قبلی بهتر هست لطفا نسخه 2.10رو اگه بزارین وتست کنم ممنون میشم منظورم نسخه قبل این هست که منهدس گذاشته بودن

بهرام عزیز نسخه 2.12 انصافا همه چیزش خوبه! متوجه نمیشم منظور شما از اینکه خوب جواب نداد چیه؟ همین تستهای اشتباه و یا ذهنیتی باعث اختلال در روند پروژه میشه! لذا از دوستان خواهش میکنم قبل از هر اظهار نظری خیلی دقیق تست خودشون رو انجام بدن و شرایط تست ها همیشه یکسان باشه که واقعا تفاوت نسخه ها رو بتونین متوجه بشین.
در مورد حذف آهن هم خب خودمون خواستیم اینطور بشه! قبلا نقطه مرکزی درجه حذف آهن برای لوپ عنکبوتی نرمال که بنده چند مدلش رو دارم حدود 5 بود که الان تبدیل به درجه 10 شده. یعنی 5 قبلی باید معادل 10 فعلی باشه و من اینطور خواستم و تشخیص دادم! چیز تصادفی نیست. در عوض چند درجه کمتر و بیشتر رو در اختیار داریم که بدرد سایر دوستان با شرایط متفاوت مدار و لوپشون میخوره.
دوستان دقت کنن بنده دیگه فعلا اصلاحیه ای در خصوص تغییر درجات حذف آهن نخواهم داد چون نتیجه با نسخه 2.12 بسیار خوب بوده و تقریبا همه دستگاههای دوستان رو پوشش داده و لذا هر کسی اگر هنوز مشکلی داره باید فقط در مدار یا لوپ خودش دنبال ایراد بگرده.

مهندس باور کن من خیلی مسمم وجدی وحرفه ایی تمام قسمتهای حذف رو رعایت کردم دونه دونه شماره هارو جلو بردم پاور رو هم کم وزیاد کردم حتی فرکانس رو که زیاد نقشی نداره اما بازم روی 10 فقط حذف داشتم البته همینطور هم که گفتین خودتون خواستین پس درسته اما ثباتم اصلا رفت زیر سوال از 13 بدور از فلزات اهنی داخل حیاط با لوپ عمود بر زمین بازم نشد..ولی نسخه 2.10
واقعا محشر عمل کرد الان تست کردم اهن رو روی 4 کاملا حذف میکنه یک سینی استیل رو در 140 روی 8 حذف میکنه اما طلا رو هم حذف میکنه روی شماره 1 یک النگو ویک انگشتر رو سنس ممتد دارم ودر حد پایینتر دیگه صدا قطع میشه اما با ironoff در حساسیت 15 1متر یک النگو میزنم فوقعلادست.این ورزن رو خیلی قبول دارم مرسی

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

آخرین بار توسط بهرام در سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 10:18pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 10:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بهرام نوشته است:
دوستان عزیز متاسفانه نسخه اخر هم واسه من خوب جواب نداد وحذف اهن رو روی درجه 10 دارم البته به نسبت ورزن قبلی بهتر هست لطفا نسخه 2.10رو اگه بزارین وتست کنم ممنون میشم منظورم نسخه قبل این هست که منهدس گذاشته بودن

بهرام عزیز نسخه 2.12 انصافا همه چیزش خوبه! متوجه نمیشم منظور شما از اینکه خوب جواب نداد چیه؟ همین تستهای اشتباه و یا ذهنیتی باعث اختلال در روند پروژه میشه! لذا از دوستان خواهش میکنم قبل از هر اظهار نظری خیلی دقیق تست خودشون رو انجام بدن و شرایط تست ها همیشه یکسان باشه که واقعا تفاوت نسخه ها رو بتونین متوجه بشین.
در مورد حذف آهن هم خب خودمون خواستیم اینطور بشه! قبلا نقطه مرکزی درجه حذف آهن برای لوپ عنکبوتی نرمال که بنده چند مدلش رو دارم حدود 5 بود که الان تبدیل به درجه 10 شده. یعنی 5 قبلی باید معادل 10 فعلی باشه و من اینطور خواستم و تشخیص دادم! چیز تصادفی نیست. در عوض چند درجه کمتر و بیشتر رو در اختیار داریم که بدرد سایر دوستان با شرایط متفاوت مدار و لوپشون میخوره.
دوستان دقت کنن بنده دیگه فعلا اصلاحیه ای در خصوص تغییر درجات حذف آهن نخواهم داد چون نتیجه با نسخه 2.12 بسیار خوب بوده و تقریبا همه دستگاههای دوستان رو پوشش داده و لذا هر کسی اگر هنوز مشکلی داره باید فقط در مدار یا لوپ خودش دنبال ایراد بگرده.

با سلام و درود فراوان خدمت اعضای انجمن و همچنین دانشمند حمید گل
کاملا موافقم درجات حذف آهن که تا 20 تا افزایش دادین تنظیم حذف آهن دقیق تر و راحتر شده یه مثال میزنم تا دوستان متوجه بشن همون طور که ما در سیستم های آنالوگ برای تنظیم مدار به جای ولوم معمولی از ولوم مولتی ترن ده دور استفاده می کنیم تا تنظیمات دقیق تر و راحتر باشه در اینجا هم دانشمند حمید عزیز درجات حذف آهن رو 20 تا کردن تا تنظیم دقیق تر و راحتر باشه

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 10:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان و دست مرزا خدمت مهندس بابت اپدیت جدید. نسخه جدید را رو مدارم نصب کردم اعدا بترتیب 790/ 718/ 360 حذف اهن رو شماره 14 حدف را بخوبی انجا م میده میشه گفت کارایی خوبی داره و نسبت به نسخه 11و10که خیلی بهتر شده.مهندس یه سوال ایا افزایش یا کاهش پهنایه پالس در ضریب نفوذ فرکانس تو خاک ارتباطی داره یعنی مثل معادله فرکانس که افزایشش باعث نفوذ کمتر میشه ایا در مورد پهنایه پالس هم این قضیه وجود داره یانه.و یه سوال دیگه ایا افزایش یا کم کردن پهنایه پالس تو سنس قویتر فلزات مختلف مثل قضیه فرکانس تاثیر داره افزایش فرکانس باعث سنس بهتر طلا میشه و نفوذ در خاک کم میشه ایا این قضیه در مورد پهنایه پالس هم وجود داره.؟

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 10:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

غضنفر نوشته است:
شکارچی نوشته است:
با سلام

میکروی نو که تا حالا پروگرام نشده ورژن 2.10 پراگرام کردم که بالا نیومد حالا میخوام پاک کنم دوباره بریزم نمیشه ارور میده
با مدار دکترفیوز و1پروگرامر که هاگ ولتاژ انجام میده ومیکروهای قفل رو باز میکنه بازیابی نشد
لطفا راهنمایی کنید چکار کنم؟

ضمنا
میکروی قبلی که اولین ورژن روش هست ودارم استفاده میکنم هم همین ارور میده و اریز نمیشه
این هم عکس ارور
پیوست:
328 88 22.JPG

شما يک کريستال 20مگا هرتزبزار تو جايگاه پروگرمرت حل ميشه

داداش بازم نشد
ارور میده پروگرامر نمیشناسه چندبار اپدیت درایور زدم اما بازم نشد
پیوست:
328 4.JPG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 10:21pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

ممنون mnbvcxzaqwsx عزیز. خوبه شما با بیان خودتون به این اقا بهرام توضیح بدین تا متوجه بشن!
بهرام جان شما اصلا متوجه روش کار نشدین! خیلی سادست ؛ شما هر بار خواستی حذف آهن رو تست کنی میتونی از شماره 1 شروع کنی و بری بالا. روی هر شماره ای که آهن خالص حذف شد ؛ حداکثر 1 درجه بالاتر قرار بده و خیالت هم راحت باشه! بالاتر ببری بتدریج همه فلزات حذف میشن. در واقع رنج 20 گانه برای حذف کامل فلزات هست نه فقط آهن! ولی روی یک محدوده خاصی فقط آهن رو حذف میکنه. کمتر از اون هیچ فلزی حذف نمیشه و بیشتر از اون سایر فلزات هم حذف میشن. متاسفانه این روش حذفی از نظر علمی فقط برای آهن امکانپذیره. وگرنه برای سایر فلزات هم اگر فرمولی وجود داشت قطعا پیاده میکردم.

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 10:25pm
مدیر کل
مدیر کل

شکارچی نوشته است:
داداش بازم نشد
ارور میده پروگرامر نمیشناسه چندبار اپدیت درایور زدم اما بازم نشد
پیوست:
328 4.JPG

دوست عزیز پروگرامر گاهی اینجوری میشه و راهش اینه کابل یو اس بی رو از کامپیوتر جدا کنین و دوباره متصل کنین. میکرو رو هم در بیارین. وقتی مجددا کابل رو متصل کردین دیگه باید پروگرامر رو بدرستی بشناسه و مساله برطرف بشه. خطایی که در تصویر شما هم دیده میشه در همین زمینه هست.

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 10:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من با لوپ 50 سانت و ظرفیت 350 میکرو هانری تست کردم

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 10:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اگه میشد حلب را حذف کرد خیلی خوب میشد چون 50درصد اشغالها زمان کاوش قوتی کنسرو هستند :-?

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 10:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza2490 نوشته است:
اگه میشد حلب را حذف کرد خیلی خوب میشد چون 50درصد اشغالها زمان کاوش قوتی کنسرو هستند :-?

رضا جان تا الان دوستان فقط حذف اهن نسبی میخواستن حالا که حذف قطعی اهن اومد حذف حلبی هم اضافه شد :D اینطوری پیش بریم به بهینه شدن فقط برای سنس طلا هم میرسیم ای ادمیزاد کلا حریصه کاریشم نمیشه کرد :D

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 10:34pm
مدیر کل
مدیر کل

behnam karami نوشته است:
سلام دوستان و دست مرزا خدمت مهندس بابت اپدیت جدید. نسخه جدید را رو مدارم نصب کردم اعدا بترتیب 790/ 718/ 360 حذف اهن رو شماره 14 حدف را بخوبی انجا م میده میشه گفت کارایی خوبی داره و نسبت به نسخه 11و10که خیلی بهتر شده.مهندس یه سوال ایا افزایش یا کاهش پهنایه پالس در ضریب نفوذ فرکانس تو خاک ارتباطی داره یعنی مثل معادله فرکانس که افزایشش باعث نفوذ کمتر میشه ایا در مورد پهنایه پالس هم این قضیه وجود داره یانه.و یه سوال دیگه ایا افزایش یا کم کردن پهنایه پالس تو سنس قویتر فلزات مختلف مثل قضیه فرکانس تاثیر داره افزایش فرکانس باعث سنس بهتر طلا میشه و نفوذ در خاک کم میشه ایا این قضیه در مورد پهنایه پالس هم وجود داره.؟

خواهش میکنم. ممنون از شما.
این موضوع برای بنده هنوز ثابت شده نیست ولی قطعا بسته به نوع خاک تاثیر داره. ولی بیشتر چیزی که در مورد پهنای پالس در پالسی ها مورد بحث هست ؛ ارتباطش با نوع هدفه! مثلا فلزات بزرگ برای سنس در عمق بالا نیاز به پهنای پالس بیشتری دارن. بخصوص فلز نقره! لذا بنا به خواسته دوستان در مورد پهنای پالسی بیش از 300 دارم روی این مساله کار میکنم.
طلای کوچک اصولا پهنای پالس کمی نیاز داره. ولی طلای بزرگ دیگه اینجور نیست و بخصوص وقتی از لوپهای خیلی بزرگ استفاده میکنیم و قاعدتا بدنبال اهداف کوچک نیستیم ؛ افزایش پهنای پالس میتونه سبب افزایش برد نهایی بشه.
متاسفانه در اغلب کشورهایی که تکنولوژی فلزیاب پالسی پیشرفت داشته ؛ بدلیل اهداف کاملا متفاوتی که نسبت به ما داشتن روی این موضوعات بطور وسیع و مفصل کار نشده و یا اطلاعات زیادی ازش موجود نیست. لذا ما وقتی به کار با لوپهای بزرگ و دفینه یابی در مقیاس عمق بالا میرسیم باید خیلی چیزها رو خودمون تست و بررسی کنیم.

سه شنبه 1 اردیبهشت1394 - 10:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 710 , 711 , 712 , 713 , 714 , 715 , 716 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 97 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure