انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 12:10pm

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 703 , 704 , 705 , 706 , 707 , 708 , 709 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

quester نوشته است:
EX_NOR نوشته است:
امجد طبقه بالا ، سعید
من اکثر آیسی هامو ازونجا میگیرم.
دونه ای 8 هزار تومنه ، فقط واسه همه بچه ها بذارید یدفه همه شو نگیرید :)))
واسه خازن NPO هم طبقه پایین، ژاپن

معذرت میخوام از دوستایی که پیام دادن که آیسی رو از کجا گرفتم، جوابو اینجا گفتم که همه استفاده کنن ، بی ادبی نباشه یه وقت.

سلام.ایام به کام.امروز یکی از دوستان رو فرستادم همین فروشگاه سعید که فرمودید ای سی ۳۵۷ بهش داده مشابه بقیه ای سی ها هستش . ۳۵۰۰هم حساب کرده.البته من فلزی ۳۵۷رو هم دارم اگر به نظر دوستان همون فلزی اوکی هست دیگه دنبالش نگردم.متاسفانه تو تهران دسترسی به محل تست ندارم.ممنون

سلام دوست عزیز.من هم امروز رفتم فروشگاه سعید. اول این مدلی رو که دوستتون خریدن واسه من هم آورد، ولی من قبول نکردم، گفتم مدل lf357j رو می خوام که اصله. بعد ایشون رفت مدل lf357j رو برام آورد. قیمتش 8 هزار بود. کارکردشم نمی دونم چهجوریه، چون هنوز مدار رو تکمیل نکردن، شاید این دوستی که قبلا خرید کردن بتونن نظر بدن.

دوشنبه 31 فروردین1394 - 11:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

EX_NOR نوشته است:
سلام
اینم از لوپ من :ymhug: قطر داخلی 32 ، قطر خارجی 35

پیوست:
IMG_۲۰۱۵۰۴۲۰_۲۰۰۱۵۹_۴۹۰.jpg

سلام دوست عزيز ميشه بگی ورقی که استفاده کردين چى هست و به چه اسم و قيمتی ميشه تهيه کرد و انعطاف پذيره يا مستحکم ؟

خدايا مددی کن

دوشنبه 31 فروردین1394 - 11:28pm
مدیر کل
مدیر کل

Ancient نوشته است:
درضمن مهندس بنده ماسفت مدار رو همون اول ازایران میکرو که سفارش دادم ، برام مدل 405k XH فرستادن .با اون مدل نمیتونستم پهنای پالس رو از 220-230 بالاتر بزارم ، چون بشدت داغ میکرد و یکمثبات مدار پایین میومد!
چندوقت پیش به یک قطعه فروشی قدیمی تو قم مراجعه کردم و IRF840 رو از مدل Y24K DL تهیه کردم. با این مدل از ماسفت پهنای پالس رو تا 300 هم بالا میبرم فقط کمی گرم میشه و تازه ثبات مدارم هم افزایش پیدا میکنه ;;)
حالا نمیدونم این تفاوت اصلا از لحاظ علمی چیز بخصوصی هست یا نه ولی از لحاظ عملی برای من که ترکونده :D
دوستان میتونن با یک لایه چسب سیلیکون ضخیم ، یک هیتسینک مناسب رو به ماسفتشون بچسبونن و نگران بالابردن پهنای پالس و داغ کردن بیش از حد ماسفت نشن!
فقط یه نکته اینکه بدنه فلزی ماسفت نویز زیادی جذب میکنه ، به هیچ وجه هیت سینک رو پیچ نکنن به ماسفت ، و مراقب باشن مستقیم تماس نداشته باشه ، بین هیت سینک و ماسفت یک لایه ضخیم سیلیکون قرار بدن !
برای اطمینان از اتصال نداشتن ماسفت و هیت سینک با تستر اتصال کوتاه مولتی متر میتونین تست کنین :D
یه ترفند هم بگم اگر میخواین سیلیکون محکم هیت سینک رو به بدنه ماسفت بچسبونه و کنده نشه ، به نسبت 1 به 3 چسب دوقلو قاطی سیلیکون کنید ;)
اگر عرایضم مشکلی داشت ممنون میشم مهندس حمید عزیز متذکر بشن
پاینده باشید @};-

در مورد ماسفت برای بنده که مشکلی نداشته و با پهنای پالس بالا هم بدون هیت سینک فقط کمی داغ میکنه که مشکلی هم نداره. حالا اگر ماسفت 840 نامرغوب باشه حسابش جداست. در عین حال جدا از پهنای پالس ؛ هر چه ظرفیت و مقاومت لوپ پایین تر باشه باز هم ماسفت بیشتر داغ میکنه و طبیعی هم هست.
در خصوص پهنای پالس هم باز از شما و سایر دوستان خواهش میکنم تفاوت بین پهنای پالس 250 تا 300 رو از نظر برد بیشتر بررسی کنن تا اگر لازمه این رقم 300 رو افزایش بدیم. هر چند که فکر نمیکنم تا بحال از رقمی بیشتر از این در فلزیاب پالسی استفاده شده باشه!
برای بدنه ماسفت هم مشکلی نیست و روش شما هم خوب و مورد تایید من هست. اما در محیط طبیعت دیگه نویز های اندک موجود در حدی نیست که از طریق بدنه ماسفت جذب بشه و مشکل ایجاد کنه. لذا اگر از فرکانس یا پهنای پالس بالا بخواد استفاده بشه میتونین یک هیت سینک خیلی کوچک رو بصورت عادی به ماسفت پیچ کنین. بهرحال این کار در محیط خانه اندکی نویز رو افزایش میده.
در مورد ظرفیت بیشتر برای لوپهای بزرگتر بنده این موضوع رو از ابتدا مطرح کردم ولی دوستان تایید نکردن! بهرحال ایرادی هم نداره. قسمت تفکیک و حذف آهن با لوپهای ظرفیت بالا مشکلی نخواهد داشت و لذا کماکان از حیث ظرفیت ؛ سازگاری با انواع لوپها حداقل در رنج 200 تا 500 میکرو هانری برای این مدار وجود داره. اگر هم بنده توصیه ای در خصوص ظرفیت عرض کردم و میکنم بیشتر بلحاظ رسیدن به حداکثر برد هست. اگر دوستان با لوپ دیگری به برد بالاتر برسن طبیعتا اون نتیجه بیشتر قابل اعتنا خواهد بود

دوشنبه 31 فروردین1394 - 11:31pm
مدیر سایت
مدیر سایت

مهندس حميد عزيز
با سلام
عرض كنم خدمت شما بزرگوار كه در آپديت جديد عدد تفكيك با تاخير به نمايش درمياد در ورژنهاي قبلي اينطور نبود ، يعني عدد سنس تا 25 الي 30 ميره ولي علامت ؟ به نمايش عددي تبديل نميشه و با تأخير بوده

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 31 فروردین1394 - 11:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان لطف کنید بفرمایید
چه چیزهای اضافی حین کاوش هست که تفکیک نمیشه؟
لطفا تجاربتون رو بگید.

ممنون

دوشنبه 31 فروردین1394 - 11:37pm
مدیر کل
مدیر کل

نه مهدی جان حتما اشتباه میکنین! :D تغییری در این زمینه اصلا نداشتیم. البته همینطوریش هم یک مقدار تفکیک زود فعال میشه که در لحظات ابتدایی توام با محاسباتی غیر دقیق و اعداد متغیر هست که نویز هم در این شرایط ممکنه بیشتر تاثیر بذاره و در عین حال حذف آهن هم برای سایر فلزات باعث بشه یک لحظه بوق قطع و وصل بشه! ولی بنده چون میخواستم حداکثر برد تفکیکی رو داشته باشیم جوری در نظر گرفتم که در اولین لحظه ای که محاسبات تفکیک بصورت حدودی معنادار شد ؛ عدد تفکیک نمایش داده بشه و سیستم حذف آهن هم همزمان عمل بکنه.
حالا احتمالا اشتباهی که شما کردین توجه به عدد میتر بوده! در صورتیکه فعال شدن تفکیک اصلا ربط دقیقی به عدد میتر نداره! برای بعضی فلزات با میتر کمتر تفکیک فعال میشه و برای برخی با میتر بالاتر. در واقع به اون اعداد 3 گانه بستگی داره. در عین حال عدد میتر تا حدی به بازه انتگرال هم بستگی داره که اگر تغییرش بدین دیگه مقیاس میتر هم عوض میشه.
تست صحیح تر بر اساس اندازه گیری بردی هست که فلز سنس میشه تا فاصله ای که تفکیک عمل میکنه. در تستها هم باید شرایط مساوی باشه تا بشه تشخیص درستی داد.

دوشنبه 31 فروردین1394 - 11:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
dream_man نوشته است:

مرسی آقا حمید; البته لوپ هم به اون استانداردی که شما تاکید کردید نیست, مقاومت 2 اهم و 300 میکرو هانری . میتونه ایراد از لوپ باشه؟ قطعه ای معیوب نمیتونه باشه؟

لوپ شما از نظر ظرفیت مشکلی نداره. مقاومتش هم کمی بالاست که فکر نمیکنم به اون ارتباط داشته باشه! اما مدار شما رو نمیدونم احتمالش هست یک ایراد کوچک درش باشه. طبیعتا اگر برای من به این راحتی قابل تشخیص بود که عرض میکردم!

مرسی آقا حمید ...

دوشنبه 31 فروردین1394 - 11:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید ایا میشه با وسیع کردن شماره های تفکیک حدود999تا به دقت بیشتری برای تفکیک دست پیدا کرد!!؟!!

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

سه شنبه 31 فروردین1394 - 12:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
حمید نوشته است:
Ancient نوشته است:
درضمن مهندس بنده ماسفت مدار رو همون اول ازایران میکرو که سفارش دادم ، برام مدل 405k XH فرستادن .با اون مدل نمیتونستم پهنای پالس رو از 220-230 بالاتر بزارم ، چون بشدت داغ میکرد و یکمثبات مدار پایین میومد!
چندوقت پیش به یک قطعه فروشی قدیمی تو قم مراجعه کردم و IRF840 رو از مدل Y24K DL تهیه کردم. با این مدل از ماسفت پهنای پالس رو تا 300 هم بالا میبرم فقط کمی گرم میشه و تازه ثبات مدارم هم افزایش پیدا میکنه ;;)
حالا نمیدونم این تفاوت اصلا از لحاظ علمی چیز بخصوصی هست یا نه ولی از لحاظ عملی برای من که ترکونده :D
دوستان میتونن با یک لایه چسب سیلیکون ضخیم ، یک هیتسینک مناسب رو به ماسفتشون بچسبونن و نگران بالابردن پهنای پالس و داغ کردن بیش از حد ماسفت نشن!
فقط یه نکته اینکه بدنه فلزی ماسفت نویز زیادی جذب میکنه ، به هیچ وجه هیت سینک رو پیچ نکنن به ماسفت ، و مراقب باشن مستقیم تماس نداشته باشه ، بین هیت سینک و ماسفت یک لایه ضخیم سیلیکون قرار بدن !
برای اطمینان از اتصال نداشتن ماسفت و هیت سینک با تستر اتصال کوتاه مولتی متر میتونین تست کنین :D
یه ترفند هم بگم اگر میخواین سیلیکون محکم هیت سینک رو به بدنه ماسفت بچسبونه و کنده نشه ، به نسبت 1 به 3 چسب دوقلو قاطی سیلیکون کنید ;)
اگر عرایضم مشکلی داشت ممنون میشم مهندس حمید عزیز متذکر بشن
پاینده باشید @};-

در مورد ماسفت برای بنده که مشکلی نداشته و با پهنای پالس بالا هم بدون هیت سینک فقط کمی داغ میکنه که مشکلی هم نداره. حالا اگر ماسفت 840 نامرغوب باشه حسابش جداست. در عین حال جدا از پهنای پالس ؛ هر چه ظرفیت و مقاومت لوپ پایین تر باشه باز هم ماسفت بیشتر داغ میکنه و طبیعی هم هست.
در خصوص پهنای پالس هم باز از شما و سایر دوستان خواهش میکنم تفاوت بین پهنای پالس 250 تا 300 رو از نظر برد بیشتر بررسی کنن تا اگر لازمه این رقم 300 رو افزایش بدیم. هر چند که فکر نمیکنم تا بحال از رقمی بیشتر از این در فلزیاب پالسی استفاده شده باشه!
برای بدنه ماسفت هم مشکلی نیست و روش شما هم خوب و مورد تایید من هست. اما در محیط طبیعت دیگه نویز های اندک موجود در حدی نیست که از طریق بدنه ماسفت جذب بشه و مشکل ایجاد کنه. لذا اگر از فرکانس یا پهنای پالس بالا بخواد استفاده بشه میتونین یک هیت سینک خیلی کوچک رو بصورت عادی به ماسفت پیچ کنین. بهرحال این کار در محیط خانه اندکی نویز رو افزایش میده.
در مورد ظرفیت بیشتر برای لوپهای بزرگتر بنده این موضوع رو از ابتدا مطرح کردم ولی دوستان تایید نکردن! بهرحال ایرادی هم نداره. قسمت تفکیک و حذف آهن با لوپهای ظرفیت بالا مشکلی نخواهد داشت و لذا کماکان از حیث ظرفیت ؛ سازگاری با انواع لوپها حداقل در رنج 200 تا 500 میکرو هانری برای این مدار وجود داره. اگر هم بنده توصیه ای در خصوص ظرفیت عرض کردم و میکنم بیشتر بلحاظ رسیدن به حداکثر برد هست. اگر دوستان با لوپ دیگری به برد بالاتر برسن طبیعتا اون نتیجه بیشتر قابل اعتنا خواهد بود

ممنون بخاطر توجهتون استاد
بروی چشمم ، در اولین فرصت که شرایط تست مناسب مهیا باشه اوامرتون رو اجرا کرده و نتیجه رو اطلاع رسانی میکنم خدمتتون
:x @};-

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

سه شنبه 31 فروردین1394 - 1:25am

غضنفر نوشته است:
EX_NOR نوشته است:
سلام
اینم از لوپ من :ymhug: قطر داخلی 32 ، قطر خارجی 35

پیوست:
IMG_۲۰۱۵۰۴۲۰_۲۰۰۱۵۹_۴۹۰.jpg

سلام دوست عزيز ميشه بگی ورقی که استفاده کردين چى هست و به چه اسم و قيمتی ميشه تهيه کرد و انعطاف پذيره يا مستحکم ؟

پلکسی 2 میل هست که طرحش توو کورل طراحی شده و برش لیزر خورده دوست من.
از نظر استحکام بله خوبه اما شما میتونید تا 10 میل هم استفاده کنی دیگه محکمتر ازین ؟ :D
همین 2 میل رو اگه بگیری بنظر من خیلی مناسبه @};-
قیمتشم بستگی به انصاف طرف داره واقعا.
قیمت پلکسی شاید 3 هزار تومن. با برش لیزرش میشه 5 تا 7 هزار.

سه شنبه 31 فروردین1394 - 1:31am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 703 , 704 , 705 , 706 , 707 , 708 , 709 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 157 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure