انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 7:58pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 702 , 703 , 704 , 705 , 706 , 707 , 708 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

Ancient نوشته است:
سلام.وقت همه دوستان عزیز خانواده فلزجو به نیکی :ymhug:
بنده جمعه جایی بودم و مدار انجمن و لوپ 1*1 که ساختم همراهم بود.برای کاوش واقعی رفته بودیم که متاسفانه چیزی عایدمون نشد.یعنی خبری نبود !!
ولی فرصت خوبی بود تا با لوپ 1*1 تست هایی بگیرم که واقعا شگفت زده شدم ;;)
در محیط کوهستانی و خشک با لوپ 1*1 ( 11 دور سیم 1*1 افشان بصورت دسته شده چسبیده به هم) و مقاومتش با سیم رابط دقیقا 1.1 اهم و تنظیمات :حساسیت 19، فرکانس 201 ، پهنای پالس 300 ، بازه انتگرال گیری 42 ، گراند خاموش و اسپید2:
بصورت لوپ ثابت روی زمین(بسته شده روی لوله 1 اینچی پی وی سی ) و فیلد تست متحرک ، برای یک بیلچه متوسط ( حدودا 22*22 سانت) بردی باربر با 210 سانتی متر بدست اومد :ymhug:
واقعا وقتی روی زمین هم کار میکردیم با همین حساسیت 19 و پهنای پالس 300 (با گراند 3) مدار جیک ازش در نمیومد!
ثبات و قدرت تو این ورژن مثال زدنیه
واقعا عالیه مهندس، درت مدار بی همتا شده :x :ymhug:
(درضمن من با ورژن 2.11 تست کردم)
واقعا ممنون @};-

خیلی ممنون از شما خسته نباشین.
خب جای تبریک داره.ظرفیت لوپ شما کمی بالا بوده در صورتیکه ما برای لوپ 1 متری 9 دور سیم رو توصیه کردیم تا ظرفیت حدود 350 در بیاد. حالا شما اگر در تستهای خودتون با لوپ بزرگ در مورد ظرفیت به نتیجه دیگری رسیدین لطف کنین بگین تا همه بررسی کنن.
در عین حال این چندمین باری هست که میبینم شما هم مثل دوست دیگرمون از حداکثر پهنای پالسی که در دستگاه وجود داره استفاده کردین! خواهش بنده این هست تغییرات پهنای پالس بین 250 تا 300 رو برای لوپهای بزرگ بررسی کنین. اگر واقعا احساس میکنین بین 250 و 300 تفاوت محسوسی از نظر برد وجود داره نتیجه رو بمن اطلاع بدین تا روی افزایش پهنای پالس به بیش از 300 کار کنم! این کار مشکلی نیست و فقط به این جهت که لازم نبوده و ممکنه منجر به خرابی مدار دوستان در صورت افزایش همزمان با فرکانس بشه بنده پهنای پالس بیشتری نذاشتم.

دوشنبه 31 فروردین1394 - 9:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
dream_man نوشته است:
اساتید عزیز; دیلی اتومات 21 نشون میده ولی اعداد سه گانه از چپ به راست 530 ,450 , 170 نشون میدن , برد دستگاه با سینی استیل 50 سانتی حدود 60 سانتیمتر. 5 عدد آیسی 357 فلزی مختلف همین نتیجه رو داده. مشکل از چی میتونه باشه؟ در ضمن بجای یک خازن 16 ولت از 25 ولت 4700 میکرو استفاده کردم چون میترکید تقلبی بود و 12 ولت رو تحمل نمیکرد.

دیلی لوپ شما که خوبه. ولی اعداد شما همگی پایین هستن که میتونه از نزدیک بودن به فلزات مزاحم باشه! اگر لوپ شما ابعاد بزرگی داره و روی زمین گذاشتین یا به دیوار تکیه دادین ؛ این وضعیت تقریبا طبیعی هست. برد هم خیلی کمه که میتونه بابت همون مساله باشه. مشکل شما از 357 نیست!
خازنهای 4700 میکرو هم دقیقا ولتاژ 12 ولت رو در این مدار تحمل میکنن. پس اگر خازن واقعا 16 ولتی باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد. ولی اگر نوع 10 ولتی یا کمتر رو مود کرده باشن و روش ولتاژ الکی بنویسن طبیعتا معیوب میشه. البته باید دقت کنین همیشه مثبت و منفی خازنهای دارای جهت رو درست نصب کنین وگرنه نه تنها درست کار نمیکنه بلکه در عرض مدت کوتاهی معیوب میشه.

مرسی آقا حمید; البته لوپ هم به اون استانداردی که شما تاکید کردید نیست, مقاومت 2 اهم و 300 میکرو هانری . میتونه ایراد از لوپ باشه؟ قطعه ای معیوب نمیتونه باشه؟

دوشنبه 31 فروردین1394 - 9:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس جان برا منم پالس 300 جواب خوبی میده

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

دوشنبه 31 فروردین1394 - 9:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
حمید نوشته است:
Ancient نوشته است:
سلام.وقت همه دوستان عزیز خانواده فلزجو به نیکی :ymhug:
بنده جمعه جایی بودم و مدار انجمن و لوپ 1*1 که ساختم همراهم بود.برای کاوش واقعی رفته بودیم که متاسفانه چیزی عایدمون نشد.یعنی خبری نبود !!
ولی فرصت خوبی بود تا با لوپ 1*1 تست هایی بگیرم که واقعا شگفت زده شدم ;;)
در محیط کوهستانی و خشک با لوپ 1*1 ( 11 دور سیم 1*1 افشان بصورت دسته شده چسبیده به هم) و مقاومتش با سیم رابط دقیقا 1.1 اهم و تنظیمات :حساسیت 19، فرکانس 201 ، پهنای پالس 300 ، بازه انتگرال گیری 42 ، گراند خاموش و اسپید2:
بصورت لوپ ثابت روی زمین(بسته شده روی لوله 1 اینچی پی وی سی ) و فیلد تست متحرک ، برای یک بیلچه متوسط ( حدودا 22*22 سانت) بردی باربر با 210 سانتی متر بدست اومد :ymhug:
واقعا وقتی روی زمین هم کار میکردیم با همین حساسیت 19 و پهنای پالس 300 (با گراند 3) مدار جیک ازش در نمیومد!
ثبات و قدرت تو این ورژن مثال زدنیه
واقعا عالیه مهندس، درت مدار بی همتا شده :x :ymhug:
(درضمن من با ورژن 2.11 تست کردم)
واقعا ممنون @};-

خیلی ممنون از شما خسته نباشین.
خب جای تبریک داره.ظرفیت لوپ شما کمی بالا بوده در صورتیکه ما برای لوپ 1 متری 9 دور سیم رو توصیه کردیم تا ظرفیت حدود 350 در بیاد. حالا شما اگر در تستهای خودتون با لوپ بزرگ در مورد ظرفیت به نتیجه دیگری رسیدین لطف کنین بگین تا همه بررسی کنن.
در عین حال این چندمین باری هست که میبینم شما هم مثل دوست دیگرمون از حداکثر پهنای پالسی که در دستگاه وجود داره استفاده کردین! خواهش بنده این هست تغییرات پهنای پالس بین 250 تا 300 رو برای لوپهای بزرگ بررسی کنین. اگر واقعا احساس میکنین بین 250 و 300 تفاوت محسوسی از نظر برد وجود داره نتیجه رو بمن اطلاع بدین تا روی افزایش پهنای پالس به بیش از 300 کار کنم! این کار مشکلی نیست و فقط به این جهت که لازم نبوده و ممکنه منجر به خرابی مدار دوستان در صورت افزایش همزمان با فرکانس بشه بنده پهنای پالس بیشتری نذاشتم.

ممنونم مهندس جان :ymhug:
درواقع باید به شما تبریک گفت برای طراحی چنین مدار قدرتمندی
والا استفاده از 11 دور سیم 1*1 افشان بفرموده شما ظرفیت رو بالاتر از حد معمول میبره ، به همین دلیل گمان میکنم در ظرفیت بالا ، براحتی میشه از پهنای پالس بالاتر استفاده کرد و در نتیجه برد بیشتری بدست آورد.البته بشرط اینکه اهم لوپ کمتر از 1 اهم نباشه !
مهندس جان وقتی شرایط لوپ 1*1 اوکی باشه ، دیگه واقعا پهنای پالس بالاتر از 250 غوغا میکنه .هرچقدر لوپ مناسب تر باشه میشه پهنای پالس بالاتری استفاده کرد.
نظر شما برای لوپ هی انکبوتی و کوچک برای ظرفیت ، همون 350تا450 میکرو هانری ایده آل هست ، اما بنده پس از تست های گوناگون به این نتیجه رسیدم برای لوپ های بزرگ باید ظرفیت کمی از استاندارد تجاوز کنه ، البته لازم میگم بشرطی که اهم لوپ حداقل دیگه 1 اهم باشه! البته بنده برای لوپ 1*1 با اهم 1.8 (با کابل رابط) هم در محیط منزل تست کردم ، اما جواب به مطلوبی اهم 1 تا 1.5 نبود.
امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم
هر امری بود بنده در خدمتگذاری شما حاظرم استاد
پاینده باشید @};-

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

دوشنبه 31 فروردین1394 - 9:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

EX_NOR نوشته است:
امجد طبقه بالا ، سعید
من اکثر آیسی هامو ازونجا میگیرم.
دونه ای 8 هزار تومنه ، فقط واسه همه بچه ها بذارید یدفه همه شو نگیرید :)))
واسه خازن NPO هم طبقه پایین، ژاپن

معذرت میخوام از دوستایی که پیام دادن که آیسی رو از کجا گرفتم، جوابو اینجا گفتم که همه استفاده کنن ، بی ادبی نباشه یه وقت.

سلام.ایام به کام.امروز یکی از دوستان رو فرستادم همین فروشگاه سعید که فرمودید ای سی ۳۵۷ بهش داده مشابه بقیه ای سی ها هستش . ۳۵۰۰هم حساب کرده.البته من فلزی ۳۵۷رو هم دارم اگر به نظر دوستان همون فلزی اوکی هست دیگه دنبالش نگردم.متاسفانه تو تهران دسترسی به محل تست ندارم.ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 31 فروردین1394 - 9:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
درضمن مهندس بنده ماسفت مدار رو همون اول ازایران میکرو که سفارش دادم ، برام مدل 405k XH فرستادن .با اون مدل نمیتونستم پهنای پالس رو از 220-230 بالاتر بزارم ، چون بشدت داغ میکرد و یکمثبات مدار پایین میومد!
چندوقت پیش به یک قطعه فروشی قدیمی تو قم مراجعه کردم و IRF840 رو از مدل Y24K DL تهیه کردم. با این مدل از ماسفت پهنای پالس رو تا 300 هم بالا میبرم فقط کمی گرم میشه و تازه ثبات مدارم هم افزایش پیدا میکنه ;;)
حالا نمیدونم این تفاوت اصلا از لحاظ علمی چیز بخصوصی هست یا نه ولی از لحاظ عملی برای من که ترکونده :D
دوستان میتونن با یک لایه چسب سیلیکون ضخیم ، یک هیتسینک مناسب رو به ماسفتشون بچسبونن و نگران بالابردن پهنای پالس و داغ کردن بیش از حد ماسفت نشن!
فقط یه نکته اینکه بدنه فلزی ماسفت نویز زیادی جذب میکنه ، به هیچ وجه هیت سینک رو پیچ نکنن به ماسفت ، و مراقب باشن مستقیم تماس نداشته باشه ، بین هیت سینک و ماسفت یک لایه ضخیم سیلیکون قرار بدن !
برای اطمینان از اتصال نداشتن ماسفت و هیت سینک با تستر اتصال کوتاه مولتی متر میتونین تست کنین :D
یه ترفند هم بگم اگر میخواین سیلیکون محکم هیت سینک رو به بدنه ماسفت بچسبونه و کنده نشه ، به نسبت 1 به 3 چسب دوقلو قاطی سیلیکون کنید ;)
اگر عرایضم مشکلی داشت ممنون میشم مهندس حمید عزیز متذکر بشن
پاینده باشید @};-

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

دوشنبه 31 فروردین1394 - 9:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

quester نوشته است:
EX_NOR نوشته است:
امجد طبقه بالا ، سعید

معذرت میخوام از دوستایی که پیام دادن که آیسی رو از کجا گرفتم، جوابو اینجا گفتم که همه استفاده کنن ، بی ادبی نباشه یه وقت.

سلام.ایام به کام.امروز یکی از دوستان رو فرستادم همین فروشگاه سعید که فرمودید ای سی ۳۵۷ بهش داده مشابه بقیه ای سی ها هستش . ۳۵۰۰هم حساب کرده.البته من فلزی ۳۵۷رو هم دارم اگر به نظر دوستان همون فلزی اوکی هست دیگه دنبالش نگردم.متاسفانه تو تهران دسترسی به محل تست ندارم.ممنون

دوست عزیز بنده دقیقاً همین کد رو تست اونم به تعداد 4 تا که همشون ضعیف عمل کردن اصلاً چنگی به دل نمی زنند .اما شماره jm 19ac هم عرض کنم وضیعیت کیفیت قطعات بازار ما وا قعاً تحسین برانگیزه از بین 4 عدد بشماره jm19ac تنها یک عددش در حد محاسبات مهندس حمید درست از از آب در اومده.

دوشنبه 31 فروردین1394 - 10:24pm

quester نوشته است:
EX_NOR نوشته است:
امجد طبقه بالا ، سعید

دوست عزیز خب همه جا مدل معمولیش رو هم دارن دیگه، به همه معمولیشو میدن. باید بهش میگفتی مدل سرامیکیشو میخوای. اتفاقا یه بسته پر هم ازین مدل سرامیکی داشت. اما جدا توو یه پلاستیک دیگه بود، برای منم اولش همین معمولیشو آورد، بعد که گفتم خوبشو میخوام سرامیکی رو داد بهم. @};-

دوشنبه 31 فروردین1394 - 10:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
milad7 نوشته است:
مهندس حمید عزیز یه سایت تو سرچ پیدا کردم که دیتاشیت lf357 های مختلف با پسوند های متفاوت توش هست. گفتم شاید بدرد بخور باشه :)

http://www.alldatasheet.com/view.jsp?Searchword=LF357

خیلی ممنون از شما.
بنظر میاد غیر از مارکهای نشنال و تگزاس اینسترومنت که قبلا بررسی کردیم ؛ مارک ST این ایسی هم خوب باشه! عجیبه این همه شرکتهای معروف این آیسی رو تولید کردن اونوقت چیزی که دست ماست یک مشت آیسی تقلبیه! :ymsick: :D

Related products with the same datasheet

JM38510/11402BGA
JM38510/11402SGA
LF1055
LF155
LF155A
LF155AH
LF155AH-MLS
LF155AH/883
LF155H
LF155H/883
LF156
LF156A

دوشنبه 31 فروردین1394 - 10:32pm
مدیر کل
مدیر کل

dream_man نوشته است:

مرسی آقا حمید; البته لوپ هم به اون استانداردی که شما تاکید کردید نیست, مقاومت 2 اهم و 300 میکرو هانری . میتونه ایراد از لوپ باشه؟ قطعه ای معیوب نمیتونه باشه؟

لوپ شما از نظر ظرفیت مشکلی نداره. مقاومتش هم کمی بالاست که فکر نمیکنم به اون ارتباط داشته باشه! اما مدار شما رو نمیدونم احتمالش هست یک ایراد کوچک درش باشه. طبیعتا اگر برای من به این راحتی قابل تشخیص بود که عرض میکردم!

دوشنبه 31 فروردین1394 - 11:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 702 , 703 , 704 , 705 , 706 , 707 , 708 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Aliavazpour , Google , mnbvcxzaqwsx , parparvazsofi و 94 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure