انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 1 خرداد1403 - 8:33am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 700 , 701 , 702 , 703 , 704 , 705 , 706 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا حميد بفرما

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

خدايا مددی کن

دوشنبه 31 فروردین1394 - 4:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

چون ورق دو لا بود واقعا نتونستم سيم رو بکشم بابت ترس از شکستن اما با همين حالت توخونه 190و بيرون از خونه دقيقا 2متر سينی استيل 55رو سنس دارم

خدايا مددی کن

دوشنبه 31 فروردین1394 - 4:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا غضنفر من این عمقو با اینکه ایسی تقلبی بود راحت تو دومتر میزد همون سینی 55سانتو ولی من انتظاری بیشتر از این ازش داشتم. ولی خوبه با یه لوپ بی کیفیت تونستی همچین عمقی بزنی اگه باکیفیت درستش کنی عمق بیشتری میزنه

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

دوشنبه 31 فروردین1394 - 5:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با کابل رابط يک و نيم اهم و سلف سنج ندارم خوب منم دنبال يک لوپ مثلا 60هستم که سبک باشه و قدرت خوبى بزنه اينم دومين لوپ عنکبوتی بود که واسه مطمئن شدن از کار ساختم در هرصورت بايد دنبال يه ورق سبک باشيم شما چى پيشنهاد ميدى

خدايا مددی کن

دوشنبه 31 فروردین1394 - 5:05pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون غضنفر عزیز. خسته نباشین.
لوپ نسبتا فجیعی بنظر میرسه! :D با این حال جواب خوبی داده. بارها خدمت دوستان عرض کردم با همین سیمهای برق معمولی هم میشه به نتایج خوبی رسید. شما هم اگر کمی منظم تر لوپ رو میپیچیدین و از حداکثر فضای قالب چوبی خودتون به طور مفید استفاده میکردین نتیجه از این بهتر میشد!
در خصوص استفاده مفید از فضای قالب در نظر گرفته شده برای لوپ شما باید عرض کنم بنظر میاد حداقل 2 سانت از هر طرف قالب چوبی بی استفاده باقی مونده! این هم علتش اینه که طول شیارهاتون رو حدود 2 سانت اضافه گرفتین. اینجوری لوپ شما عملا معادل یک لوپ با 4 سانت قطر کمتر هست. اگر از این فضا بهتر استفاده میکردین و شیارها رو 2 سانت کوتاهتر میگرفتین ؛ قطر واقعی لوپ شما 4 سانت افزایش پیدا میکرد و با همین نکته بسیار ساده 20 سانت به برد نهایی لوپ شما افزوده میشد! در حالیکه حین کاوش لوپی که در دست شماست از نظر ابعاد فرقی نداره. دقت به همین مطلب ساده باعث میشه بشه کمی برد بیشتر بدست اورد. لذا دوستان باید محاسبه خودشون رو برای طول شیار در لوپ عنکبوتی به صورتی انجام بدن که فقط حدود نیم سانت از هر طرف لوپ خالی بمونه.
جنس چوبی هم که شما استفاده کردین بنظر خوب میرسه.

دوشنبه 31 فروردین1394 - 5:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس جان سلام وقت شما بخیر و خوشی
حمید خان یه سوال داشتم؟
من موقع تست لوپها همیشه جدول لورنز رو مبنا قرار میدم مسئله ای که از اول فکرمو مشغول کرده اینه که برا لوپهای کوچیک برد خیلی خوبه ولی برا لوپ بزرگ اینطور نیست و برد کمتر از حد توقع هستش! به نظر جناب عالی چرا اینطور هست و راه چاره چیه؟
ممنون

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

دوشنبه 31 فروردین1394 - 5:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ولی آقا رضا اين مدار يه خوبی داره شايد شما هم متوجه شده باشيد فلز مدفون در خاک رو که کمی تماس داره با خاک نسبی نم خاک بهتر ازهوا ميزنه تا حالا دقت کرده بودين ؟در رابطه با قدرت سنس هم با 18بود ولى قشنگ فلز آهن رو با شماره 9حذف ميکنه دقيقا در هفتاد درصد برد برای اون فلز*** حميدجان فضاى اصلی لوپ همون انتهای سيم هستش که تمام شده و قطرش دقيقا 40سانته نه بيشتر نه کمتر

خدايا مددی کن

دوشنبه 31 فروردین1394 - 5:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید قسمت میتر با نمودار سنس هم خانی نداره وقتی عدد میتر999دجه میرسه هنوز یک خط سنس خالی داره که با نزدیک شدن فلز اون خط هم پر میشه

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

دوشنبه 31 فروردین1394 - 5:20pm
مدیر کل
مدیر کل

رضا جان چند مطلب در این خصوص هست که عرض میکنم. یکی اینکه اگر تستها داخل محیط منزل گرفته بشه بدلیل اینکه فلزات مزاحم و حتی نویز روی لوپ بزرگ بیشتر تاثیر میذارن طبیعتا برد لوپ بزرگ به نسبت لوپ کوچک محدودتر نشون میده. مطلب دیگه تغییر تنظیمات هست که مثلا دیلی بالاتر و پهنای پالس بیشتر برای لوپهای بزرگتر واقعا کمک کنندست. مساله بعدی هم اینه که لوپ بزرگتر بتدریج ظرفیت خازنیش افزایش پیدا میکنه که تا حدی میتونه سبب حساسیت کمتر بشه و لذا باید از سیم با کیفیت تر و روش پیچیدن بهتر و منظم تر استفاده کرد تا با نتایج لوپ کوچک کاملا قابل مقایسه باشه. غیر این 3 مطلبی که عرض کردم واقعا هیچ نکته دیگری وجود نداره و به مدار هم بستگی نداره.

غنضفر جان حرف من هم همین بود که شما قطر مفید لوپتون عملا 40 سانت هست و به 2 متر برد نهایی رسیدین در صورتی که قالب لوپتون تقریبا 45 سانت هست و اگر سیمها از 44 سانت از فضای این قالب استفاده میکردن میتونستین با همین قالب و همین سیمها به برد نهایی 2.2 متر برسین! در واقع طول شیار رو در لوپ عنکبوتی هر 1 سانت که اضافه بگیرین و لازم نباشه ؛ 10 سانت از برد نهاییتون کاسته میشه!

دوشنبه 31 فروردین1394 - 5:28pm
مدیر کل
مدیر کل

reza2490 نوشته است:
مهندس حمید قسمت میتر با نمودار سنس هم خانی نداره وقتی عدد میتر999دجه میرسه هنوز یک خط سنس خالی داره که با نزدیک شدن فلز اون خط هم پر میشه

افرین به شما خوب متوجه شدین! ولی بنظر من اتفاقا کاملا همخوانی داره! :D چون اگر دقت کنین شکل ظاهری خانه آخر با بقیه خانه ها فرق میکنه و بنظرم قشنگتر همینطور بود که خانه آخر بعد از رسیدن میتر به 999 روشن بشه! این کمک میکنه که حتی بعد از رسیدن میتر به درجه آخر خودش ؛ کماکان یک خانه دیگه در نمودار داشته باشیم که میتونه برای شناسایی مرکز اهداف بسیار قویتر هم کمک کننده باشه.

دوشنبه 31 فروردین1394 - 5:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 700 , 701 , 702 , 703 , 704 , 705 , 706 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 99 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure