انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 17 اردیبهشت1403 - 1:20am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان و تبريك ميگم به مهندس حميد بابت اين مدار جديد كه طراحي كردن :ymhug: من امروز فيبر اين مدار رو زدم و يه سري از قطعات رو هم داشتم مقاومت ها و خازن ها و يه سري از قطعات رو چيدم چون يه مدار ديگه هم داشتم مونتاز ميكردم انقدر پيچيده بود كه خستم كرده بود گذاشتمش كنار و اومدم يه چند ساعتي رو اين مدار وقت گذاشتم ;;) به اميد خدا هر دو رو با هم تموم ميكنم تا چند روز ديگه فقط اي سي lf357 تو شهر ما گير نيومد كه سفارش دادم تا بياد قبل رسيدن اين اي سي مدار رو بدون اي سي ها روشن ميكنم و ولتاز ها رو چك ميكنم كه اگه درست بود بعد اون دو تا اي سي رو جا ميزنم يه عكس هم ميزارم از مونتاز دستگاه اگه اينترنت راه بده :-BD

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 2 دی1393 - 9:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

احسنت !! چه مونتاژ خوش سلیقه و با کلاسی !

سه شنبه 2 دی1393 - 9:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بزن زنگو ،،،،،اين اوليش ،،،،منتظر بعدی و بعديها هستيم ،،،،يعنی بسازيد و شک نکنيد که انشاالله نا اميد نخواهيد شد بنده هم انشاالله استارت کار رو خواهم زد اما مثل هميشه و طبق روال کارم ابتدا بايد روی خطوط و چيدمان منظم قطعات يه خورده با فتوشاپ يا کورل کار کنم تا گيرو گرفتى توی منتاژ نباشه (قطعه ای به قطعه ديگر فشار نياره)،،،،،هرچند استاد حميد کارش حرف نداره اما چه ميشه کرد توی منتاژ وسواس دارم عجيب انشاالله که استاد دلخور نشد از اينکارم ، به اميد رسيدن به يک مدار حرفه ای هرچند دمو
ياحق

سه شنبه 2 دی1393 - 10:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خسته نباشین استاد حمید. با این کارتون استاد بودن تون ثابت کردین .استاد خیلی باید منتظر فایل هگزش باشیم در ضمن دمو هستش یا اصلی .ممنون از زحماتتون

سه شنبه 2 دی1393 - 10:33pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون.
مهدی جان خسته نباشی. چه چراغ خاموش با این سرعت مونتاژ کردی مدار رو! مشخصه حرفه ای هستیا! :D ولی چند اشکال نسبتا مهم در مونتاژ شما وجود داره! اول اینکه خازنهای 100 نانو رو ظاهرا شما مولتی لایر گذاشتین. شاید زیاد با عدسی فرق نکنه ولی قطعا عدسی برای این خازنها بهتر هست. بخصوص خازن 100 نانوی بالای اپ امپ رو ام کا تی گذاشتین که اصلا مناسب نیست! هر خازنی کاربرد خاص خودش رو داره و وقتی میبینین در مورد خازنها نوعش رو ذکر کردم و یا حتی در مورد برخی از لفظ "مرغوب" استفاده کردم مطمئن باشین که دلیلی داشته! اشکال دیگه کار شما استفاده از سوکت معمولی برای میکرو هست که بنظر من مناسب نیست. سوکت نظامی از همه نظر بهتره. خازن 2200 میکروی شما هم بنظرم خیلی بزرگ میاد! حالا نمیدونم شاید در تصویر اینجور بنظر برسه ولی امیدوارم در جاگذاری خازنهای اطراف به مشکل بر نخورین. کلا اون قسمت بسیار فشرده هست و کاریش هم نمیشد کرد.
حسین عزیز تمام توضیحات در مورد فایل هگز رو در دو پست اول تاپیک عرض کردم. فایل هم تقریبا حاضر هست ولی ترجیح میدم تا زمانیکه اولین نفر مونتاژ رو کامل کنه صبر کنم تا در این مدت کمی روی جزئیات نسخه اولیه بیشتر کار کنم.

سه شنبه 2 دی1393 - 10:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و درود بر مهندس حمید عزیز. ممنون بابت عنایت واین ارمغانتون.
چقدر قشنگ ، کامل و با حوصله تمام مطالب رو توضیح دادید. بابا درود به شرفت.
ایا برای کم سوادایی مثل بنده حوصله به خرج میدید و در سر گردنه های کار راهنمایی و کمکون میکنید؟
البته به کمک خاضعانه شما و دوستان خوبی مثل آقایان کاوشگر، داوود، اسدف و مهدی امیدوارم.
راستی به نظرتون این سیستم لوپای بزرگ تا سایزای 1 یا 2 متری هم میتونه بگیره؟ یعنی میتونه تا حدی مثل ام دی ال عمل کنه؟ :)
برای بنده قسمت برنامه و دیجیتالش که کاملاً کار تازه ایه یعنی تا حالا این کارو نکردم ولی شما خیلی روان و کامل همه رو نوشتید که به طمعم انداخت منم انجامش بدم.به هر حال خیلی لطف داره اگرچه حسابی هم نیاز به راهنماییهاتون دارم.
راستی میشه خازنای 1 تا 100 نانو رو از نوع مولتی لایر زد؟ و اینکه به نظرتون ال سی دی همراه با اون کلیدای فشار(Push-Pad) به طور آماده در بازار پیدا میشه؟ بازم ممنون. @};- @};-

سه شنبه 2 دی1393 - 10:46pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون محمود جان.
البته در جواب سایر دوستان هم عرض کردم ؛ این پروژه هنوز از نظر من در ابتدای راه هست و فعلا بیشتر بدرد کسانی میخوره که دستی در ساخت مدار دارن. اگر پس از مدتی مشخص شد که نتیجه در حد خوبی هست طبیعتا شما و سایر دوستان هم میتونین برای ساختش اقدام کنین و بنده هم به نوبه خودم در خدمت هستم.
در مورد لوپهای بزرگ هم توضیح دادم. بله تلاش بر این هست که بتونه با لوپهای بزرگ هم کار کنه. چون عملا هر تنظیمی برای سازگاری با لوپ وجود داشته باشه رو بنده در دستگاه در نظر گرفتم. فقط نیاز به حوصله داره که این تنظیمات توسط خود اپراتور تنظیم بشه تا ببینه روی چه تنظیماتی از نظر فرکانس و پهنای پالس و دیلی میتونه از اون لوپ خاص جواب خوبی بگیره. تنظیمات هم بقدری ساده و سریع هست که فکر میکنم تنظیمات مناسب برای هر لوپی رو میتونین در عرض چند دقیقه پیدا کنین. البته منظور بهترین تنظیمات هست! وگرنه در هر صورت کار میکنه. با توجه به فاکتورهای متعددی که لوپهای مختلف دارن عملا نمیشه از سیستم اتوماتیکی برای تنظیمات استفاده کرد. چون لوپ رو خود دوستان میسازن و ممکنه به صورتهای مختلفی باشه.
در مورد خازن مولتی لایر توضیح دادم. بله ایراد خاصی نداره ولی عدسی بهتره.
ال سی دی که در بازار هست ولی این کلیدها در کنارش نه! من چنین چیزی ندیدم. حتی فکر نمیکنم این 5 کلید بصورت اماده در بازار باشه. باید خودتون 5 تا کلید بگیرین و به همون شکلی که توضیح دادم روی جعبه نصب کنین. کار ساده ای هم هست. من سعی کردم ساده ترین و قشنگترین حالت رابط کاربری رو طراحی کنم. وگرنه همین تنظیمات در بعضی دستگاهها با تعداد کلیدهای بیشتری پیاده شده که واقعا هیچ لزومی هم نداره.

سه شنبه 2 دی1393 - 11:02pm
مدیر سایت
مدیر سایت

باسلام
دوستان عزيز ، اگر لطف كنيد و مطالب مهندس حميد رو با دقت مطالعه بفرمائيد به جواب هاي بعضي سوالات خودتون خواهيد رسيد !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 2 دی1393 - 11:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ببخشید اقا حمید یه سوال از خدمتتون داشتم:

سخت افزار که دیگه تغییری در اون ایجاد نمیشه و هر چه تغییر بعدا داشته باشیم مربوط به نرم افزاره درسته؟یا شاید بعدا در سخت افزار هم تغییراتی داده بشه؟

به تعظیم مردم این زمانه اعتماد نکن , تعظیم آنان همانند خم شدن دو سرکمان است که هرچه به هم نزدیکتر شوند تیرش کشنده تر است.
خشایار شاه

سه شنبه 2 دی1393 - 11:06pm
مدیر کل
مدیر کل

دلتافورس عزیز اتفاقا بیشتر حساسیت من ظرف چند هفته اخیر این بوده که مدار نهایی بشه که دیگه بهیچ وجه تغییری نداشته باشیم. چیزی که از نظر من قطعی هست هیچ تغییر اساسی در مدار نخواهیم داشت. با احتمال خیلی کم ممکنه مقدار چند قطعه بسته به وضعیت دستگاه در اینده و بخصوص بحث تفکیک لازم باشه تغییر کنه که اون رو هم بعید میدونم. فعلا همه چیز از نظر من درست هست و بحثمون روی قسمت نرم افزاری خواهد بود.

سه شنبه 2 دی1393 - 11:10pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali..bgh , Google , Majestic12 و 119 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure