انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 11:37pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 679 , 680 , 681 , 682 , 683 , 684 , 685 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
آنلاین
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون مهندس.
دوستان نمونه جدیدایسی تهیه شده ازپایا ال اف357فلزی
http://s6.uplod.ir/i/00578/zt8gy2aoibdb.jpg

جمعه 28 فروردین1394 - 7:40pm
مدیر کل
مدیر کل

archilO نوشته است:
برادر این مدار با مدار چنس کاملا فرق داره
اونجا صدای سنس هر فلز فرق ذاشت ولی اینجا همه یکیه و تفکیکشم عددیه که برا انواع فلزاته یک شکل و یک اندازه ممکنه کمی با هم فرق کنن ولی با تغییر اندازه و حجم فلز اعداد هم کمی تغییر دارن ولی در کل تفکیکش از تمام مدارات پالسی تا کنون مطمئن تر بوده
موفق باشی @};- @};-

تفکیک با صدا از نظر من صرفا جنبه نمایشی داره و حاوی هیچ مطلب مهمی نمیتونه باشه! وگرنه زیر و بم کردن صدا به نسبت عدد تفکیک که کار مشکلی نبود. با این حال بنده ترجیح دادم این تغییر صدا بلحاظ قدرت هدف باشه که مساله مهمتری هست. چون بهرحال تفکیک در فلزیاب ها آنچنان حالت قطعی نداره که بخوایم براش آپشن های مختلف هم بذاریم!
در خصوص مقایسه با چنس طبق آخرین مقایسه باید عرض کنم سیستم همون هست! یعنی اگر برای هدفی در اونجا خونه سمت چپ میومد اینجا هم عدد پایین نمایش داده میشه و هدفی که در چنس روی خانه راست مشخص میشد اینجا با عدد بالا مشخص میشه! البته بنده از برنامه چنس اطلاعی نداشتم چون امکان دسترسی بهش هم وجود نداشت ؛ ولی پس از پیاده سازی طرح خودم متوجه شدم مشابهت زیادی دارن. با این تفاوت که یک عدد دو رقمی به مراتب دقیق تر و گویا تر از یک نمودار ظاهری هست که باید هی تعداد خانه ها رو میشمردیم! :D لذا طرح ما از نظر تفکیک و حذف آهن برتری کاملی نسبت به چنس داره و برد تفکیکیش هم کمی بیشتر و توام با ثبات تفکیک بهتری هست.

جمعه 28 فروردین1394 - 7:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
madrek نوشته است:
سلام مهندس جان شرمنده میخواستم باسیم 0/35 لاکی باروش شبیه سازی لوپ یک در یک بسازم اگه امکانش هست تعداد رشته واندازه سیم ها رو به من بگید بازم تشکر میکنم زحمات شما امیدوارم هر کجا که هستید همواره موفق باشید

خواهش میکنم. ممنون.
8 رشته سیم 0.35 میل رو با هم موازی کنین معادل سیم 1 میل میشه که جواب خوبی برای لوپ 1 در 1 خواهد داد. بنظرم کلا 9 دور از این سیم شبهه لیتز رو بپیچین مناسب هست.

سلام مهندس جان شرمنده این سیمها رو به هم بتابونم موردی که پیش نمیاد یا باید جدا از هم باشه چون من 35 متر برا لوپ 60عنکبوتی به هم تابوندم اونم به کمک مته برقی

جمعه 28 فروردین1394 - 7:47pm
مدیر کل
مدیر کل

madrek عزیز بنظر من بهترین حالتش این هست که تا حد بسیار کمی به هم بتابونید که برای چسبیدن سیمها در کنار هم کافی باشه! یعنی بیش از حد نیاز به هم نتابونید چون میتونه اثر منفی داشته باشه و در سیم لیتز واقعی هم این حالت تابیدگی بین رشته ها وجود نداره.

جمعه 28 فروردین1394 - 7:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shakib نوشته است:
ممنون مهندس.
دوستان نمونه جدیدایسی تهیه شده ازپایا ال اف357فلزی
http://s6.uplod.ir/i/00578/zt8gy2aoibdb.jpg

قطعات پایا بدرد نخوره من که هرچی گرفتم 357فلزی-157فلزی-357پلاستیکی هیچ کدوم به خوبی 357 پلاستیکی که برا دلتا گرفته بودم اونم یکی دوسال پیش نبودند

جمعه 28 فروردین1394 - 7:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
madrek عزیز بنظر من بهترین حالتش این هست که تا حد بسیار کمی به هم بتابونید که برای چسبیدن سیمها در کنار هم کافی باشه! یعنی بیش از حد نیاز به هم نتابونید چون میتونه اثر منفی داشته باشه و در سیم لیتز واقعی هم این حالت تابیدگی بین رشته ها وجود نداره.

تشکر مهندس جان تکملش میکنم ودر محیط بیرون تست میکنم اعلام نتیجه میکنم بازم تشکر

جمعه 28 فروردین1394 - 7:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان، کسی لوپ شیلد شده را برای تفکیک تست کرده. ؟

جمعه 28 فروردین1394 - 9:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kamal857 نوشته است:

کمال جان با اين ثبات فکرنکنم نيازى به شيلد باشه :-w

خدايا مددی کن

جمعه 28 فروردین1394 - 9:08pm
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
archilO نوشته است:
برادر این مدار با مدار چنس کاملا فرق داره
اونجا صدای سنس هر فلز فرق ذاشت ولی اینجا همه یکیه و تفکیکشم عددیه که برا انواع فلزاته یک شکل و یک اندازه ممکنه کمی با هم فرق کنن ولی با تغییر اندازه و حجم فلز اعداد هم کمی تغییر دارن ولی در کل تفکیکش از تمام مدارات پالسی تا کنون مطمئن تر بوده
موفق باشی @};- @};-

تفکیک با صدا از نظر من صرفا جنبه نمایشی داره و حاوی هیچ مطلب مهمی نمیتونه باشه! وگرنه زیر و بم کردن صدا به نسبت عدد تفکیک که کار مشکلی نبود. با این حال بنده ترجیح دادم این تغییر صدا بلحاظ قدرت هدف باشه که مساله مهمتری هست. چون بهرحال تفکیک در فلزیاب ها آنچنان حالت قطعی نداره که بخوایم براش آپشن های مختلف هم بذاریم!
در خصوص مقایسه با چنس طبق آخرین مقایسه باید عرض کنم سیستم همون هست! یعنی اگر برای هدفی در اونجا خونه سمت چپ میومد اینجا هم عدد پایین نمایش داده میشه و هدفی که در چنس روی خانه راست مشخص میشد اینجا با عدد بالا مشخص میشه! البته بنده از برنامه چنس اطلاعی نداشتم چون امکان دسترسی بهش هم وجود نداشت ؛ ولی پس از پیاده سازی طرح خودم متوجه شدم مشابهت زیادی دارن. با این تفاوت که یک عدد دو رقمی به مراتب دقیق تر و گویا تر از یک نمودار ظاهری هست که باید هی تعداد خانه ها رو میشمردیم! :D لذا طرح ما از نظر تفکیک و حذف آهن برتری کاملی نسبت به چنس داره و برد تفکیکیش هم کمی بیشتر و توام با ثبات تفکیک بهتری هست.

:ymapplause: :ymapplause: :-?

به سلامتی همه اونایی که خطشون اعتباریه ولی معرفتشون دائمی

جمعه 28 فروردین1394 - 9:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
kamal857 نوشته است:

کمال جان با اين ثبات فکرنکنم نيازى به شيلد باشه :-w

کاملا حرف شمارو قبول دارم.واقعا ثبات دستگاه عالیه.
یکی از اساتید با لوپ شرکتی تست کرده بودن،قرار بود
که فیلم تهیه کنند،من چند وقته منتظر ایشونم.

جمعه 28 فروردین1394 - 9:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 679 , 680 , 681 , 682 , 683 , 684 , 685 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 79 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure