انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 6:27am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 579 , 580 , 581 , 582 , 583 , 584 , 585 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

من 157 از پایا خریدم روی آی سی mac157 نوشته وقتی به مدار می زنم حتی با تغییر پالس در همه حالتها کویل ارور میده و به شدت داغ میشه در ضمن من به فروشنده تاکید کردم که آین آی سی همان lf157h که گفت آره
در حالی که با lf357h و lf357n اصلا کویل ارور ندارم کسی می تونه کمک کنه
دوستانی که 157خریدن و جواب گرفتن روی آی سی چه عبارتی نوشته شده ؟
از چه مغازه ای خریدن؟و با چه قیمتی؟

چهارشنبه 12 فروردین1394 - 10:14am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تک بزنی امدم...
sajji نوشته است:
سلام خدمت دوستان عزیز
یه مشکل دارم در تنظیم فیوزبیت ها وقتی فیوز بیتها اینجوری میچینم مدار تصویر نداره کسی میدونه مشکل از کجا هست ؟؟؟

کسی نبووووود

ﺧـــــﺪﺍیا از امسال دیگه ....
ﺍﮔــــﻪ ﺻـﻼﺡ ﻣﯿﺪﻭﻧﯽ؛ ﺍﯾـــــﻦ ﺩﺭ ﺣﮑﻤـــﺘﺖ ﺭﻭ ﯾﮑَــــﻢ ﺑﺒﻨــــﺪ...

اﻭﻥ ﺩﺭ ﺭﺣﻤـﺘﺘﻮ ﺑــﺎﺯ ﮐــــﻦ!قربونت برم

چهارشنبه 12 فروردین1394 - 10:32am

با سلام خدمت استاد حمید
در این تاپیک در مورد مدار سلف سنج آقای مهندس بهنام سوال کردم چند تا از دوستان دیگه هم برام پیغام خصوصی دادن که ظاهرا مشکل دارن و نتونستن attiny 2313 رو با برنامه ponyprog برنامه ریزی کنن و فیوزبیتها رو اعمال کنن تو این چند روز خیلی تلاش کردم و بالاخره تونستم راه کار رو پیدا کنم عکس رو میزارم و دوستان راحت میتونن روش رو ببینن و فقط به یک بربرد و یک کریستا 10 مگاهرتز و یک پورت پرینتر نیاز دارن بقیه کاملا واضح هست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 12 فروردین1394 - 10:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
mohamadshamse نوشته است:
من 157 از پایا خریدم روی آی سی mac157 نوشته وقتی به مدار می زنم حتی با تغییر پالس در همه حالتها کویل ارور میده و به شدت داغ میشه در ضمن من به فروشنده تاکید کردم که آین آی سی همان lf157h که گفت آره

منم از پایا گرفتم همونی که شما گفتی هستش mac 157 و هیچ مشگلی نداره و بردم هم بیشتر شد

چهارشنبه 12 فروردین1394 - 11:50am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
Linkon نوشته است:
سلام خدمت دوستان و مهندس عزیز....از بین این پروگرامرها کدوم رو بگیرم که هم برای این مدارقابل استفاده باشه هم برای چنس قابل استفاده باشه؟
http://iran-micro.com/-c-283_435.html

این پروگرامر از همه بهتر هست و قبلا هم به دوستان توصیه کردم و استفاده کردن مشکلی نداشته:
http://iran-micro.com/%D9%BE%D8%B1%D9%8 ... -7241.html
توجه کنین برای اینکه پروگرامر با برنامه معرفی شده بنده مشکلی نداشته باشه باید از نوع USBasp باشه که میبینید در توضیحات این پروگرامر هم ذکر شده.

مهندس بابت راهنمایی هایی که میکنید بسیار متشکرم . :ymapplause: .امیدوارم که هر آنچه از خداوند میخواهی بهت بده.انشالاه :YMPRAY:

زمین شناسی.نقطه زن فلزجو = موفقیت

چهارشنبه 12 فروردین1394 - 11:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

karajniaz نوشته است:
دوست عزیز شما اگر یه پست قبل از این پستی که زدیدرو مطالعه بفرمایید متوجه میشید که بنده هم به پیشرفت فکر میکنم وامیدوارم به نتایج بهتری برسیم :ymhug:
شما لطف میکنید بگید لوپتون چند میکروهانری بودکه به نتایج بهتری رسیدید?

لوپ رو از یکی از دوستان گرفتم18دور سیم افشان 1میل برای لوپ60عنکبوتی
مقاومت میزان 1اهم ولی اندوکتانسش رو نمیدونم
@};- @};- @};-
شما باید وقتی ماسفت رو عوض کردید با همون لوپ تست بگیرید و تغییر برد رو ببینید.
:D :D

کسی که نتواند دنیا را بهتر کند پس به چه دردی میخورد

چهارشنبه 12 فروردین1394 - 12:11pm
مدیر کل
مدیر کل

karajniaz نوشته است:
دوستان عزیز در خصوص ماسفت یه پارامتر تحت عنوان dv/dt هست که درواقع سرعت افزایش ولتاژه و چون اکثر ما اسیلسکوپ نداریم - خدا لعنت کنه دزد اسیلسکوپ منو - باید محاسبه کنیم که در کدام میکرو ثانیه به حداکثر ولتاژ می رسیم
مثلا اگر ولتاژ نهایی ماسفت 1200 ومقدار این پارامتر 3 باشه 400 میکروثانیه طول میکشه تا به ولتاژ 1200 برسیم
1200/3=400
در این صورت اگر پهنای پالس رو روی 200 بگذاریم به ولتاژی معادل نصف ولتاژ نهایی ماسفت خواهیم رسید
200*3=600
بنابراین دوستان درصورت استفاده از ماسفت هایی با ولتاژبالا باید پهنای پالس روهم افزایش بدهند تا به ولتاژ ماکسیمم دست پیدا کنند
ضمنا پس از انجام محاسبات بهتره عدد وارد شده به اندازه 10 یا 15 واحد برحسب میکروثانیه بیشترباشه تا در ده پانزده میکروثانیه آخر پالس حداکثر ولتاژ رو داشته باشیم
البته همه مطالب بالا درصورت تایید توسط مهندس حمید قابل اجرا هستند و نظر نهایی با استاد بزرگ خواهد بود @};-

خیلی ممنون از شما.
توجه شما به فاکتور dv/dt بسیار خوب و درست بود هر چند سایر توضیحات شما اشکال داشت! ببینید این فاکتور نشانه این هست که ولتاژ چند صد ولتی که در اثر وجود لوپ در خروجی ماسفت در لحظه خاموشی ماسفت بوجود میاد با چه سرعتی به سمت صفر میره. طبیعتا چون مربوط به لحظه ای هست که روی میرایی موج دریافتی هم تاثیر داره لذا برای ما فاکتور مهمیه. کل زمانی هم که طول میکشه اصلا نباید به میکرو ثانیه برسه!
بعنوان مثال این فاکتور برای IRF840 برابر 3.5 ولت بر نانو ثانیه هست. یعنی از 500 ولت در 143 نانوثانیه طول میکشه تا به صفر برگرده. برای IRFP460 هم دقیقا همین مقدار هست. اما برای شماره STW11NM80 با رقم جالب 30 ولت بر نانو ثانیه مواجه هستیم که نشون میده از ولتاژ 800 ولت تا صفر رو تنها در 27 نانوثانیه طی میکنه!!! ولتاژ بیشتر این ماسفت در کنار سرعت 7 برابری برای تایم ریکاوری دیود داخلی ماسفت مشخصاتی هست که نشون میده چرا این ماسفت خاص میتونه واقعا بهتر جواب بده.

چهارشنبه 12 فروردین1394 - 1:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان اینbs170جنس خوب رو ازکجا تهیه کردن ؟بدون رول کاغذ که میفرمایید خوب جواب میده.ممنون

چهارشنبه 12 فروردین1394 - 1:26pm
مدیر کل
مدیر کل

mohamadshamse نوشته است:

خسته نباشین.
بنده درباره شماره خاص MAC157 تحقیق کردم. هر چند دیتاشیت دقیقی براش وجود نداشت ؛ ولی همون مشخصاتی که ازش موجود هست نشون میده که مختصات کاریش دقیقا معادل 157 اصلی یا 357 نیست! مثلا فاکتور اسلیو ریت برای این شماره 30 ذکر شده که برای 157 اصلی و 357 این مقدار 50 هست. لذا احتمالا به همین دلیل موج خروجی شما دارای شیب و یا حتی مشخصات ولتاژی تا حدی متفاوت نسبت به 357 اصلی هست و طبیعتا درست جواب نمیده.
توجه کنین ما در مورد LF157 صحبت کردیم. حالا اینکه شرکت دیگری میاد و با پیشوند دیگه آیسی میسازه که معلوم نیست تا چه حد معادل آیسی اصلی هست دیگه کاریش نمیشه کرد. بنابراین بخصوص برای این قطعه خاص بهیچ وجه به حرف فروشنده تکیه نکنین. چون حتی اگر بخوان واقعیت رو هم بگن اصلا اطلاعات درستی در موردش ندارن! با این حساب بنظر میاد همون LF357H فلزی تا اینجای کار بهترین شماره باشه.

چهارشنبه 12 فروردین1394 - 1:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله بنده دیشب به شدت خواب آلود بودم به اشتباه به جای نانوثانیه گفتم میکروثانیه
ممنون که اشکالات مارو میگید واقعا حق استادی گردن مادارید
مهندس جان این پارامتر پس قاعدتا روی ثبات بایدخیلی موثرباشه

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

چهارشنبه 12 فروردین1394 - 2:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 579 , 580 , 581 , 582 , 583 , 584 , 585 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 75 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure