انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 2:07pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 578 , 579 , 580 , 581 , 582 , 583 , 584 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز bs170 برای درایوکردن ماسفت بکار میره که اتفاقا خیلی هم متداوله
میکرو اگر پسوندش چیزدیگری باشه احتمالا دیپ نیست و اس ام دی باید باشه که برای این مدارغیرقابل استفاده است

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 1:34am
مدیر کل
مدیر کل

Linkon نوشته است:
سلام خدمت دوستان و مهندس عزیز....از بین این پروگرامرها کدوم رو بگیرم که هم برای این مدارقابل استفاده باشه هم برای چنس قابل استفاده باشه؟
http://iran-micro.com/-c-283_435.html

این پروگرامر از همه بهتر هست و قبلا هم به دوستان توصیه کردم و استفاده کردن مشکلی نداشته:
http://iran-micro.com/%D9%BE%D8%B1%D9%8 ... -7241.html
توجه کنین برای اینکه پروگرامر با برنامه معرفی شده بنده مشکلی نداشته باشه باید از نوع USBasp باشه که میبینید در توضیحات این پروگرامر هم ذکر شده.

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 1:36am
مدیر کل
مدیر کل

kamal857 نوشته است:
دوستان اگه جنس خازنهای 15 و 16 خوب نباشه ،چه اتفاقی میافته؟

خازنهای 4700 میکرو وظیفه ثبات بخشیدن به ولتاژ 12 ولت مدار رو در شرایطی که پالسهای قوی زده میشه بر عهده دارن. لذا روی ثبات کاری دستگاه بخودی خود اندکی تاثیرگذار هستن. ولی دیگه جنسشون چندان اهمیتی نداره. همین که سالم باشن کافیه!

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 1:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید ببخشید که پستم با پست شما همزمان شد
درخصوص 170 یه موردی رو بنده مشاهده کردم که لازم میدونم عنوان کنم چون خیلی از دوستان ممکنه برد کمشون به این خاطر باشه
170 رولی که هم قیمت بالاتری داره و هم ظاهر بهتری رو بنده از چند جای مختلف درکرج و تهران تهیه کردم که متاسفانه هیچکدام جواب خوبی ندادند واز170 بدون رول کاغذی جواب به مراتب بهتری گرفتم
آقای لالاش عزیز اگر پست بنده رو مشاهده کردید حتما 170 خودتون رو تعویض کنید چون مال شماهم ازهمون نوع بود که بنده داشتم و برد کمی هم داشت

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 1:45am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم karajniaz عزیز.
بله در خصوص BS170 حق با شماست و بعضی دوستان با مدلهایی از این ترانزیستور مشکل داشتن که با تعویض حل شده. توجه هم داشته باشین طبق دیتاشیت پایه های این ترانزیستور مطابق همون چیزی هست که در روی فیبر میبینید. پس حتی اگر جای پایه هاش هم فرق داشته باشه نوع اصلی نیست!

دوستان در خصوص ماسفت باید عرض کنم توجهتون رو در درجه اول روی ولتاژ بذارین! ما اصلا به آمپر بالا یا حتی وات بالا نیازی نداریم. هر کاری هم بکنیم از حدود 6 امپر بیشتر تحت شرایط پهنای پالسی که دوستان مناسب تشخیص دادن نمیتونیم جریان بیشتر در لوپ داشته باشیم. برای بار چندم تاکید میکنم همیشه آمپر عبوری از یک مدار رو در درجه اول ترکیب مدار تعیین میکنه و سپس قطعه خاصی که در اون قسمت قرار گرفته باید تحمل این جریان رو داشته باشه. از این گذشته دوستان توجه نمیکنن که اون رقم آمپر که در مشخصات ماسفتها ذکر میشه مربوط به حالت جریان پیوسته هست که فشار خیلی بیشتری به ماسفت وارد میکنه. برای حالت پالس که بصورت لحظه ای هست عملا میتونیم چند برابر اون آمپر رو هم از هر ماسفتی بگیریم! در عین حال آمپر نهایی ماسفت به مقاومت Rds هم ارتباط داره و هر چه این مقاومت کمتر باشه معمولا آمپر ماسفت هم بالاتره. با این تفاوت که کم بودن مقاومت Rds از یک سو کمک میکنه که لوپ بتونه جریان بیشتری بکشه و از سوی دیگه توان کمتری روی ماسفت تلف میشه. پس بیشتر روی Rds دقت کنین. آمپر 8 یا بالاتر مناسب هست و دیگه خیلی بیشتر هم باشه تفاوتی نخواهد داشت. سایر فاکتورها هم ظرفیت خازنی و سرعت سوئیچ هستن که باید در نظر گرفته بشه. در هر صورت تجربه نشون داده فقط با تست ثابت میشه که ماسفت کاملا مناسب هست یا نه. لذا عجیب نیست اگر بعضی شماره هایی که به ظاهر خوب و قوی هستن در عمل نتیجه خوبی نمیدن و حتی ممکنه برد کمتر هم بشه!

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 2:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ماسفت.......
http://www.st.com/st-web-ui/static/acti ... 036727.pdf
http://alltransistors.com/pdfview.php?d ... dire=_ixys

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 2:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان عزیز در خصوص ماسفت یه پارامتر تحت عنوان dv/dt هست که درواقع سرعت افزایش ولتاژه و چون اکثر ما اسیلسکوپ نداریم - خدا لعنت کنه دزد اسیلسکوپ منو - باید محاسبه کنیم که در کدام میکرو ثانیه به حداکثر ولتاژ می رسیم
مثلا اگر ولتاژ نهایی ماسفت 1200 ومقدار این پارامتر 3 باشه 400 میکروثانیه طول میکشه تا به ولتاژ 1200 برسیم
1200/3=400
در این صورت اگر پهنای پالس رو روی 200 بگذاریم به ولتاژی معادل نصف ولتاژ نهایی ماسفت خواهیم رسید
200*3=600
بنابراین دوستان درصورت استفاده از ماسفت هایی با ولتاژبالا باید پهنای پالس روهم افزایش بدهند تا به ولتاژ ماکسیمم دست پیدا کنند
ضمنا پس از انجام محاسبات بهتره عدد وارد شده به اندازه 10 یا 15 واحد برحسب میکروثانیه بیشترباشه تا در ده پانزده میکروثانیه آخر پالس حداکثر ولتاژ رو داشته باشیم
البته همه مطالب بالا درصورت تایید توسط مهندس حمید قابل اجرا هستند و نظر نهایی با استاد بزرگ خواهد بود @};-

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 2:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مثل اینکه بعضی از دوستان منکر این قضیه هستن که ولتاژبالاتر برد بیشتر وحتی ثبات بیشتری داره :-? :-? :-?
چرا باید به کم قانع بود.آرزوهامون هم همینجوریه کم ومحدود [-( [-(
یکی از دوستان میگه من ماسفتای زیادی امتحان کردم ولی جواب نداد.بله منم تست کردم ولی ماسفتی که آقای کاوشگر که واقعا تشکر میکنم علنی بیان کردن رو تست کردم دیدم واقعا افزایش برد محسوسه.
800ولتی که این قدر افزایش برد داره 1500ولتی دیگه ببین ..............
لطفا به پیشرفت فکر کنید.همینه که ما ایرانی ها اونقدر که باید پیشرفت نمیکنیم.چون به کم قانعیم.
یاعلی
@};- @};- @};-

کسی که نتواند دنیا را بهتر کند پس به چه دردی میخورد

چهارشنبه 12 فروردین1394 - 9:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز شما اگر یه پست قبل از این پستی که زدیدرو مطالعه بفرمایید متوجه میشید که بنده هم به پیشرفت فکر میکنم وامیدوارم به نتایج بهتری برسیم :ymhug:
شما لطف میکنید بگید لوپتون چند میکروهانری بودکه به نتایج بهتری رسیدید?

چهارشنبه 12 فروردین1394 - 10:00am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تک بزنی امدم...
سلام خدمت دوستان عزیز
یه مشکل دارم در تنظیم فیوزبیت ها وقتی فیوز بیتها اینجوری میچینم مدار تصویر نداره کسی میدونه مشکل از کجا هست ؟؟؟

ﺧـــــﺪﺍیا از امسال دیگه ....
ﺍﮔــــﻪ ﺻـﻼﺡ ﻣﯿﺪﻭﻧﯽ؛ ﺍﯾـــــﻦ ﺩﺭ ﺣﮑﻤـــﺘﺖ ﺭﻭ ﯾﮑَــــﻢ ﺑﺒﻨــــﺪ...

اﻭﻥ ﺩﺭ ﺭﺣﻤـﺘﺘﻮ ﺑــﺎﺯ ﮐــــﻦ!قربونت برم

چهارشنبه 12 فروردین1394 - 10:03am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 578 , 579 , 580 , 581 , 582 , 583 , 584 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Saeidpor2 , zagalo16 و 57 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure