انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 6:09am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 577 , 578 , 579 , 580 , 581 , 582 , 583 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kamal857 نوشته است:
kamal857 نوشته است:
kamal857 نوشته است:
دوستان منم یک شماره دارم لطف کنید بگید که بدرد میخوره یا نه.
k30n60hs
gap142

فروشنده گفت که ماسفته.
ممنون

شماره اصلی این ماسفت اینه,
IXFC30N60P
که با توجه به نکات دوستان باید ماسفت خوبی باشه.
امشب تستش می کنم.
alltransistors.com/mosfet/transistor.php?transistor=8129 رو اعلام می کنم.

دوستان ,تستهام رو انجام دادم.
یه مقداری کاهش برد داشتم.
همچنین ۱۵تومن هزینه این تست.

سلام اقا کمال : بله کاملا درست میفرمایید. برای کم کردن هزینه ها بخدا از دیشب تا الان دنبال شماره واقعی ماسفت mdl می گردم که خیال همه راحت بشه و این هزینه ها و وقتمان بیخود هدر نره چون ماسفت mdl امتحانشو پس داده بنابراین هیچ شکی نیست که بهترین جواب را میده ولی متاسفانه شماره واقعی پیدا نمیشه ، اگر کسی هم داره واقعا بیان نمی کنه !! :(( =(( لذا یک بار دیگه از دوستانی که به این دستگاه دسترسی دارند خواهشمندیم شماره را اعلام بفرمایند. :( با تشکر
در ضمن یک شماتیکی پیدا کردم اساتید ببینند احتمال زیاد مربوط به mdl باشه :(

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 12:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اخه دوست عزیز جه لزومی داره که دوستان شمارشو داشته باشن ولی ندن من ام دی ال دستمه سالمه سالم در حد نوع وقتی وقت کنم مدار اقا حمید درست کنم حتما اون ماسفت ودر میارم از روش روی مدار اقا حمید تستش میکنم در ضمن اون ماسفت شمارش پاک شده هستش .دوست عزیز اون شماتیکی که گذاشتین .مال دیپر 8 هستش نه ام دی ال

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 12:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا حسین تایپیک mdl را بخوانی بهتر متوجه میشی. خودم این دستگاه را خیلی وقت پیش داشتم ولی متاسفانه توی فکر این چیزا نبودم شماره اش را یاداشت کنم شاید روزی به درد بخوره. شماره قطعات دستگاه هم پاک نشده بود.خریدمش 210 تومن ولی چون به همه چیز حساس بود و ساکت نمیشد ، من هم بی تجربه بودم همان موقع با ضرر فروختمش . بردش خوب بود ولی به ریشه درخت مرکبات هم رحم نمی کرد :D
viewtopic.php?f=8&t=1106&start=570
............................................................................
همچنین اون شماتیک اینجا بود که فکر کنم اقای zinteedi خودمان هم انجا پست داده و در خواست شماتیک کرده ! :D
http://www.thunting.com/smf/pi_designs_ ... 765.0.html

آخرین بار توسط amiri11 در چهارشنبه 11 فروردین1394 - 12:47am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 12:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز ام دی الی که دستم هست امانته. اون دوستم میگفت خیری ازش ندیدمن هم ازش خیری ندیدم اصلا ثبات نداره خیلی کم سکت هستش ولی اکثر قطعاتش پاک شده هستش منجمله اون ماسفت لعنتی

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 12:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقاکمال ,آقای امیری وسایردوستان عزیز
بنده خدمتتون عرض کردم که چندین نمونه ماسفت تست کردم ولی 840 ازهمه بهتربود
من به شخصه بعیدمیدونم دیگه مدارپالسی بتونه از پنج شیش برابر قطرلوپ بیشتر سنس کنه

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 12:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
hoshyar191 نوشته است:
وقتی غضنفر جان ( حاج محسن ) چیزی نمی نویسه انگار این تاپیک ی چیزی کم داره و شوق و ذوق تاپیک کاهش پیدا میکنه .

سلام آقا هوشيار والله چى بگم مدار داره خوب کار ميکنه با قدرت و با ثبات عالى اما يه چيز بدی هم داره ذرات رو در خاک خيس مثل هلو ميزنه ديشب از سه جا دو جا رو حتی با اضافه کردن ديلی دستى 30تا 35باز هم سنس کرد و فقط از يه جا يه آفتابه قديمى مسی اساسى سولفاته شده خارج شد و دو جای ديگه رو با اينکه سنس قوى داشت اما پوچ بود و بعد از خارج کردن خاک ديگه اونجا رو سنس نکرد اما خاک خارج شده رو با قدرت فوق العاده اى سنس داشت من همچنان از قدرت مدار راضی هستم اما ايکاش ميشد لا اقل يه تفکيک حذف آهن قدرتمندی در خور اين مدار بود که الکى مجبور به حفاری برای ذرات نشيم و اگه بنده کم حرف ميزنم به خاطر اينه که هر روز عيد و حتی چند روز جلوتر، از عيد مشغول کاووش و حفاری بودم که تنها اون بشقاب يا سينى مسی دوران قاجار داخل خورجين به تورم خورد و بقيه يا سفال خيس بوده يا آت و آشغال فلزی بی مصرف

سلام محسن جان
شما لوپت شیلد گرافیتی هم داره?
ممکنه از لوپت باشه برادر
مشخصات لوپت چیه داداش?

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 12:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دستگاهی منظور منه حرف حدود 12 سال پیشه اتفاقا همون موقع پشتش را هم باز کردم شماره قطعاتش پاک نشده بود. دستگاه شما شاید جدیدتر باشه و شماره ها را پاک کرده اند.با تشکر
...............
اقای karajniaz من هم نظر شما را دارم ولی در کل تعویض یک ماسفت ضرر انچنانی نداره البته در صورتیکه شماره ماسفت امتحانش را پس داده باشه و مورد تایید باشه . به روش صحیح و خطا باشه باید حداقل 10 تا ماسفت عوض کنیم. انشالله گره کار را مهندس و اقای کاوشگر می گشایند.با تشکر

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 12:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

امیری عزیز
من حتی برای ماسفت سوکت گذاشتم ومرتب تعویضش میکردم تا ببینم نتیجه چیه
بهترین راه افزایش برد فقط لوپه دوستان
درصورت عدم دسترسی به سیم لیتز به نظربنده استفاده از سیم افشان نیم به این شکل که مثلا به جای سیم یک چهارعدد سیم نیم را به هم بتابونیم جواب خوبی خواهد داد

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 1:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
سلام دوستان , متاسفانه قطعات رو همدان ناقص داشت , و...سایت ایران میکرو سفارش دادم , اما اونجام بعضی از قطعات نبود ترانزیستور bs170 چه ترانزیستوریه ؟؟؟
و میکروی اتمگای فروشگاه پسوند آخرشو نداشت !
راهنمایی میکنید دوستان

قسمت !

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 1:20am
مدیر کل
مدیر کل

BS170 ترانزیستور فت هست که میتونین به جاش 2N7000 هم بذارین ولی 170 کمی بهتره. بهرحال متاسفانه کلا ترانزیستورهای فت رو هر جایی ندارن!
میکرو با پسوند P نوع کم مصرف هست که اندکی بهتر هم هست ولی از نظر برنامه و پروگرام فرقی با نوع بدون P نداره و کار خواهد کرد. البته در هر صورت توجه داشته باشین باید میکرو از نوع DIP یعنی 28 پین باشه. اشتباهی نوع SMD که 32 پین هست نگیرین که قابل استفاده نیست!

چهارشنبه 11 فروردین1394 - 1:30am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 577 , 578 , 579 , 580 , 581 , 582 , 583 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 154 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure