انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 اردیبهشت1403 - 1:33am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 573 , 574 , 575 , 576 , 577 , 578 , 579 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

با تشکر از برادر عزیز جناب mjbmjb81 از بیان تجربیاتشون ، خوب اینطور که معلومه کوئل ارورها به چند عامل اصلی روی مدار بستگی داره ، البته چون مدار قطعات خیلی کمی داره طبیعتاً با مشکل دار بودن یکی از قطعات ، مدار معیوب شده و کوئل ارور خواهد داد ، باید حتماً قطعات رو ابتدا تست سلامت کرد و سپس جاگذاری بشن

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 11 فروردین1394 - 8:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان.
باز هم ضمن عرض تشکر از همه دوستانیکه تجارب طلاییشونو به اشتراک میذارن همچون آقا کاوشگر. در مورد ماسفت ام دی ال باید عرض کنم که هنوزم معلوم نیست شماره دقیقش چی بوده، ولی با توجه به قالبش( To-247 ) قطعاً FQA13N80 نبوده. اون IRFP450 یا 460رو هم حضرت ناصر خان :D همینطوری از روی حدس وگمان نوشته.

بنده خیلی سعی کردم ماسفت کاردرستی بگیرم که تمام فاکتوراش ردیف باشه یعنی ولتاژ حداقل 1000 ولت، وات بالای 400، RDS زیر 0.5 اهم و ظرفیت خازنی پایین و با کمترین td-ON/OFF که به تعداد خیلی معدودی محدود شد و متأسفانه هیچکدوم از اونا رو هم در بازار خودمون پیدا نکردم. البته یک ماسفت گردن کلفت 800 ولتی از IXYS دارم که باید در فرصتی مقتضی تستش کنم و شرمندم که فعلاً نمیتونم کمک عملی وتجربی خوبی برای دوستان باشم.
در پاسخ برخی دوستان هم عرض کنم اگر چه بنده الکترونیک نمیدونم ولی جسارتاً براساس چیزاییکه دستو پا شکسته با این سواد کمم متوجه شدم قطعاً IGBT ها برای این مدارا کار نمیکنن.

سه شنبه 11 فروردین1394 - 8:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باسلام خدمت دوستان عزیز
دوستانی که دنبال ماسفت هستند میتونند از این سایت هم کمک بگیرند
http://alltransistors.com
توی تب مربوط به ماسفت میتونید مشخصات ماسفت مورد نظر خودتون رو سرچ کنید و خواهید دید که انواع و اقسام ماسفت های گردن کلفت رو براتون به نمایش میذاره و کلی حال میکنید :ymhug: :D
بعدش که توی بازار دنبالش گشتید پیدا نمیکنید و حالتون گرفته میشه :(( :(
این هم از بیان تجربه بنده در زمینه ماسفت :)) =))
آخرشم به این نتیجه میرسید که 840 بهترین گزینه است که در شرایط متفاوت به خوبی جواب میده
دوستان بیشتر وقتتون رو روی لوپ بذارید تا روی ماسفت :-H

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

سه شنبه 11 فروردین1394 - 9:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام : اقای محمود 51 شما در تایپیک mdl یکی از کاربران فعال بوده اید مثل اینکه یک دستگاه هم دستتان بوده. در سایت های دیگه هم در مورد همین دستگاه قبلا تحقیق کرده اید. بنابراین انتظارات از شما بیشتر از این چیزاست .لطفا شماره واقعی ماسفت mdl را بیان کنید.
..........
.....
مگه میشه یک نفر توی این انجمن شماره ماسفت mdl را نداشته باشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بالاخره شماره این ماسفت پیدا میشه ،پس چه بهتر از طرف دوستان شماره اعلام بشه .همچنین احتمال داره از طرف دوستان بامرام که کم هم نیستند ، ماسفت بهتر از ماسفت mdl پیدا بشه. با تشکر
همچنین این شماره FQA13N80 خیلی مشکوک میزنه که همان شماره mdl باشه و باید حتما تست بشه.مشخصات ماسفت هم همینو تایید می کنه.

آخرین بار توسط amiri11 در سه شنبه 11 فروردین1394 - 10:48am ویرایش شده است، در کل 3 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 11 فروردین1394 - 10:37am
مدیر سایت
مدیر سایت

جناب karajniaz و دیگر دوستان
با سلام
جستجو و همکاری در این زمینه میتونه همه ما و بالاخص مهندس حمید عزیز رو به نکات ریز و کلیدی در مورد بهینه کردن هرچه بهتر مدار فوق نزدیک تر کنه و به امید خدا هموطنان عزیزمون که قادر به خرید سیستم های خارجی گران قیمت نیستن بتونن با همین سیستم شاه کار مهندس حمید به هدف خودشون برسند و ثواب خیلی بزرگ معنوی و اخروی هم شامل روح و جسم پاک مهندس حمید خواهد شد ، پس دوستان از اینکه صادقانه همکاری و همفکری میکنن به نفع خودشون هم هست و این مدار روز به روز به کیفیت برتر نزدیک خواهد شد و مهندس حمید با زیرکی خاص خودشون تمام نکات رو نسخه برداری میکنن و در آپدیت های بعدی لحاظ خواهند کرد ، از همکاری و همفکری همه عزیزان تقدیر و تشکر میکنم . درپناه حق
@};-

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 11 فروردین1394 - 10:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
talar نوشته است:
دوست عزیز اقای mms .در مذار های انالوگ به دلیل محدودیت در تنظیم زمان انتگرال گیری و ذیلی خوب مقدار 400در نظر گرفته شده.موضوع خیلی ساذست .هر چه قدر فلز معناطیسی بشه همون مقدار انرژی دریافتی رو به محض قطع میدان خازجی به محیط پس می ده.خوب هر چه قذر میدان خازجی قوی تز انرژی دریافتی هم بیشتز و بالطباع بازتابش این میدان بیشتر
این دیگه ربطی به نوع فلز نداره .

دوست عزیز شما بک مساله مهم رو در نظر نمیگیرین و اون هم این هست که با افزایش ظرفیت لوپ به تدریج آمپر عبوری از لوپ هم کاهش پیدا میکنه! انرژی میدان مغناطیسی لوپ به حاصلضرب ظرفیت در مجذور جریان عبوری بستگی داره. حالا اگر با افزایش ظرفیت جریان کاهش پیدا کنه که قطعا همینطور هم هست ؛ با توجه به تاثیر هر دو فاکتور بصورت عکس هم اهمیت داره میزان بهینه رو برای ظرفیت لوپ پیدا کنیم. این مقدار حدود 300 میکرو هانری هست و در اکثر پالسی ها به همین صورت در نظر گرفته میشه. بالای 400 هم قدرت میدان در مجموع کاهش محسوس پیدا میکنه چون جریان عبوری افت قابل ملاحظه ای داره. این در صورتی هست که پهنای پالس رو ثابت فرض کنیم. وگرنه با افزایش پهنای پالس میشه نتایج بهتری گرفت.
از طرف دیگه افزایش ظرفیت لوپ سبب افزایش دیلی لوپ میشه که برای فلزات کوچک بخصوص طلا بتدریج عمقزنی رو کاهش میده. این مورد مطلبی در رابطه با گیرندست و دیگه ارتباطی با فرستنده نداره.

اقا حمید :طبق فرمول های مربوط به بحث مغناطیس شدت میدان مغناطیسی در اطراف سیم با شدت جریان رابطه مستقیم دارد.
دوما نیروی محرکه مخالف مربوط به تغییر شار ناشی از تغییر میدان مغناطیس ناشی از قطع لحطه ای جریان در حدود 1 ولت است و این ولتاز کم در مقابل جریان 500 ولتی حاصل از پالس عملا کاری نمی تواند بکند و سریعا از بین می رود.حالا ما اگر این ضریب خود القایی زا مثلا 2 برابر کنیم .زیاد توی جریان حاصل از پالس تاثیر ندارد.

سه شنبه 11 فروردین1394 - 11:12am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

نقل قول:
نقل قول:
خازن 5 پیکو اس ام دی استفاده کنم یا مقدارش فرق داره؟( الان یه 5 پیکو عدسی داشتم اونم گذاشتم ارور داد .امیدوارم با اس ام دی حل بشه)

ممنون

با سلام
ایام شماهم به کام باشه و سال خوب و پر باری داشته باشید انشاا..
عرض کنم که ارور شما از خازن 5پیکو نمیتونه باشه برادر ، چون همه دوستان بیشتر عدسی استفاده کردن و جواب خوبی هم گرفتن ! حالا اس ام دی کردن بعضی خازنها ممکنه مقداری در کیفیت عملکرد مدار موثر باشه ، ارور شما ممکنه از 357 باشه و یا خود لوپ رو مقداری بررسی کنید همچنین کانکتور ارتباطی لوپ به مدار رو هم بررسی بفرمائید .

سلام اقا مهدی سال نو شما هم مبارک. اقا من الان چند تا 170 عوض کردم 357 چند تا داشتم حتی 357 فلزی هم گذاشتم . میکرو عوض کردم، نمیشه دیگه خستم کرده

فقط وقتی سیمی که از کویل میاد رو یه اتصال میدم کویل ارور نداره.( از دونقطه روی مدار یعنی لوپ 1 و 2 ، لوپ 1 رو به کابل وصل میکنم ارور نداره اما خوب نه سنس نداره و فقط کویل ارور رفع میشه و با دیلی 16 میشناسه اما وقتی هر دو نقطه 1 و 2 رو وصل میکنم کویل ارور دارم

سه شنبه 11 فروردین1394 - 11:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

quester نوشته است:
خازن 5 پیکو اس ام دی استفاده کنم یا مقدارش فرق داره؟( الان یه 5 پیکو عدسی داشتم اونم گذاشتم ارور داد .امیدوارم با اس ام دی حل بشه)

ممنون

دوست عزیز مشکل مدار شما به احتمال زیاد از ماسف باشه شما اون هم عوض کن انشاءالله مشکلت هل بشه

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

سه شنبه 11 فروردین1394 - 11:37am
مدیر سایت
مدیر سایت

شما اتصالات اطراف لوپ 1 و2 رو خوب بررسی کنید و همچنین 840 رو

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 11 فروردین1394 - 11:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amiri11 نوشته است:
با سلام : اقای محمود 51 شما در تایپیک mdl یکی از کاربران فعال بوده اید مثل اینکه یک دستگاه هم دستتان بوده. در سایت های دیگه هم در مورد همین دستگاه قبلا تحقیق کرده اید. بنابراین انتظارات از شما بیشتر از این چیزاست .لطفا شماره واقعی ماسفت mdl را بیان کنید.
..........
.....
مگه میشه یک نفر توی این انجمن شماره ماسفت mdl را نداشته باشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بالاخره شماره این ماسفت پیدا میشه ،پس چه بهتر از طرف دوستان شماره اعلام بشه .همچنین احتمال داره از طرف دوستان بامرام که کم هم نیستند ، ماسفت بهتر از ماسفت mdl پیدا بشه. با تشکر
همچنین این شماره FQA13N80 خیلی مشکوک میزنه که همان شماره mdl باشه و باید حتما تست بشه.مشخصات ماسفت هم همینو تایید می کنه.

سلام.
آقا امیری، از شما هم در خوندن دقیق مطالب توقع بیشتری میره :D ظاهراً و متاسفانه شما پست بنده رو دقیق نخوندی. شماره ماسفت اصلی ام دی ال چیزیه که بنده خودم در عطش وآرزوشم. الآنم خودم IRFP450 رو ام دی ال انداختم. اگرچه کار میکنه ولی نتیجش اون اولی نمیشه. هرکی هم شماره واقعیشو پیدا کنه بگه بنده دست بوسشم.

باز هم روی شماره FQA13N80 تاکید میکنید که!!! این قالبش اصلاً به اونیکه روی ام دی الها بوده نمیخوره. برادر جان روی همه ام دی الها بلا استثنا ماسفت با قالب To-247 بوده.

سه شنبه 11 فروردین1394 - 12:00pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 573 , 574 , 575 , 576 , 577 , 578 , 579 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: h4midr3z4 , mnbvcxzaqwsx , Resa , Saeidpor2 , zagalo16 و 164 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure