انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 11:56pm

پاسخ به موضوع  [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 572 , 573 , 574 , 575 , 576 , 577 , 578 ... 2774  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا talar این نتایجی که گفتید خیلی خوبه اگه بتونید زیر خاک هم به این نتایج برسید عالیه

سه شنبه 10 فروردین1394 - 12:06am
مدیر کل
مدیر کل

talar نوشته است:
دوست عزیز اقای mms .در مذار های انالوگ به دلیل محدودیت در تنظیم زمان انتگرال گیری و ذیلی خوب مقدار 400در نظر گرفته شده.موضوع خیلی ساذست .هر چه قدر فلز معناطیسی بشه همون مقدار انرژی دریافتی رو به محض قطع میدان خازجی به محیط پس می ده.خوب هر چه قذر میدان خازجی قوی تز انرژی دریافتی هم بیشتز و بالطباع بازتابش این میدان بیشتر
این دیگه ربطی به نوع فلز نداره .

دوست عزیز شما بک مساله مهم رو در نظر نمیگیرین و اون هم این هست که با افزایش ظرفیت لوپ به تدریج آمپر عبوری از لوپ هم کاهش پیدا میکنه! انرژی میدان مغناطیسی لوپ به حاصلضرب ظرفیت در مجذور جریان عبوری بستگی داره. حالا اگر با افزایش ظرفیت جریان کاهش پیدا کنه که قطعا همینطور هم هست ؛ با توجه به تاثیر هر دو فاکتور بصورت عکس هم اهمیت داره میزان بهینه رو برای ظرفیت لوپ پیدا کنیم. این مقدار حدود 300 میکرو هانری هست و در اکثر پالسی ها به همین صورت در نظر گرفته میشه. بالای 400 هم قدرت میدان در مجموع کاهش محسوس پیدا میکنه چون جریان عبوری افت قابل ملاحظه ای داره. این در صورتی هست که پهنای پالس رو ثابت فرض کنیم. وگرنه با افزایش پهنای پالس میشه نتایج بهتری گرفت.
از طرف دیگه افزایش ظرفیت لوپ سبب افزایش دیلی لوپ میشه که برای فلزات کوچک بخصوص طلا بتدریج عمقزنی رو کاهش میده. این مورد مطلبی در رابطه با گیرندست و دیگه ارتباطی با فرستنده نداره.

سه شنبه 10 فروردین1394 - 12:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
با سلام دوباره خدمت دوستان گلم
فقط خواستم بگم فردا دارم میرم بازار الکترونیک ایشالا یه فکرهایی برا مدار حمید آقا دارم
فکر کنم دیگه وقتش رسیده که mdl 8500 در مقابل مدار استاد حمید سجده کنه
دعا کنید
یا علی

قربون دستت کاوشگر عزیز
منتظر خبرای خوب از شما هستیم @};- @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

سه شنبه 10 فروردین1394 - 12:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

amiri11 نوشته است:
archilO نوشته است:
سلام استاد حمید عزیز
مثل اینکه بحث ماسفتها خیلی داغه منم یه شماره(APT10050LVR) ماسفت تو شهرمون پیدا کردم میخوام تستش کنم لطفا ملاحضه کنید که خوبه یا نه
اینم لینکش
http://html.alldatasheet.com/html-pdf/4 ... 50LVR.html

.........................................
archilO عزیز اگر ماسفت APT10050LVR را تست کردی لطفا نتیجه را اعلام بفرمایید. با تشکر فراوان
این ماسفت به احتمال زیاد بعد از ماسفت FQA13N80 باید بیشترین برد را بده !
....................
...........
......
مشخصه دیگری هم در ماسفت باید درنظر گرفته بشه ، مقدار وات ماسفت هم مهمه و بهتره حدودا بین 300 تا 600 وات باشه

بروی چشم برادر عزیز
هنوز اینجا جو مناسب نیست در اسرا وقت تستش میکنم

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

سه شنبه 10 فروردین1394 - 12:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان این شماره ماسفت MDL8500 را توی تایپیک mdl پیدا کردم ولی الان ساعت 3 نصفه شبه این تایپیک را کامل خواندم متاسفانه کسی توی این تایپیک رو راست شماره واقعی ماسفت mdl را بیان نکرده ! خودتان تایپیک را بخوانید بیشتر متوجه میشوید. بنابراین از کسانیکه شماره واقعی ماسفت mdl را دارند خواهشمندیم شماره ماسفت را اعلام کنند. با تشکر
این هم تصویری از تایپیک mdl که ماسفت های متعددی اعلام کرده اند ولی شماره واقعی معلوم نیست !!!!!!!!!!!!!!

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 10 فروردین1394 - 2:32am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
quester نوشته است:
سلام به همه دوستان . کویل ارور بیچارم کرده . 170 رو عوض کردم نشد .357 عوض کردم نشد میکرو عوض کردم نشد. یه راهنمایی کنین ممنون

داداش یه چیزی میگم نه نگو
اون خازن 5 پیکو خودتو عوض کن و یه دونه اس ام دی جاش بزن

سلام. ایام به کام

اقا یک بار مدار بالا اومد بدونه کویل ارور بعد از اون دیگه همش ارور میده. ایم کویل تو مدار اول که زدم مشکلی نداشت اما چون مس یکی از پایه ها بلند شد یه کیت دیگه زدم که الان به مشکل خوردم

خازن 5 پیکو اس ام دی استفاده کنم یا مقدارش فرق داره؟( الان یه 5 پیکو عدسی داشتم اونم گذاشتم ارور داد .امیدوارم با اس ام دی حل بشه)

ممنون

سه شنبه 11 فروردین1394 - 5:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان قطعا ماسفت irfp450 جواب خوبی میده بنده تجربشو دارم همونطور که روی mdl هم از این ماسفت استفاده شده

سه شنبه 11 فروردین1394 - 6:51am

سلام بر استاد حمید
من مدار سلف و خازن سنج رو ساختم ولی طبق سفارش شما پروگرامر multi avr رو گرفتم و برای ساخت مدار و پروگرام میکرو مشکلی ندارم ولی در این تاپیک viewtopic.php?f=19&t=2169&start=70
هر کاری میکنم نمی تونم میکرو 2313 رو با برنامه ponyprog وپروگرامر multi avr پروگرام کنم این طور که فهمیدم اصلا برنامه با پروگرامر ارتباط برقرار نمیکنه برنامه eXtreme Burner - AVR به راحتی این میکرو رو با این پروگرامر فلش میکنه ولی تو تنظیمات فیوز بیت موندم نمیتونم تنظیم کنم لطفا شما یا دیگر دوستان که از این مدار استفاده کردن راهنمایی فراید مشکلمون حل بشه

سه شنبه 11 فروردین1394 - 7:38am
مدیر سایت
مدیر سایت

quester نوشته است:
kavoshgar نوشته است:
quester نوشته است:
سلام به همه دوستان . کویل ارور بیچارم کرده . 170 رو عوض کردم نشد .357 عوض کردم نشد میکرو عوض کردم نشد. یه راهنمایی کنین ممنون

داداش یه چیزی میگم نه نگو
اون خازن 5 پیکو خودتو عوض کن و یه دونه اس ام دی جاش بزن

سلام. ایام به کام

اقا یک بار مدار بالا اومد بدونه کویل ارور بعد از اون دیگه همش ارور میده. ایم کویل تو مدار اول که زدم مشکلی نداشت اما چون مس یکی از پایه ها بلند شد یه کیت دیگه زدم که الان به مشکل خوردم

خازن 5 پیکو اس ام دی استفاده کنم یا مقدارش فرق داره؟( الان یه 5 پیکو عدسی داشتم اونم گذاشتم ارور داد .امیدوارم با اس ام دی حل بشه)

ممنون

با سلام
ایام شماهم به کام باشه و سال خوب و پر باری داشته باشید انشاا..
عرض کنم که ارور شما از خازن 5پیکو نمیتونه باشه برادر ، چون همه دوستان بیشتر عدسی استفاده کردن و جواب خوبی هم گرفتن ! حالا اس ام دی کردن بعضی خازنها ممکنه مقداری در کیفیت عملکرد مدار موثر باشه ، ارور شما ممکنه از 357 باشه و یا خود لوپ رو مقداری بررسی کنید همچنین کانکتور ارتباطی لوپ به مدار رو هم بررسی بفرمائید .

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 11 فروردین1394 - 8:11am

دوست عزیز من کویل ارور خیلی داشتم اگر از برد مطمئنی فقط فقط از موسفت و bs170 هست من بارها داشتم زمانی که کویل می پیچیدم ظرفیت کویل کم و زیاد میشد به موسفت فشار میومد و می سوخت اولش کویل رو نشون می داد بعد از خاموش روشن کردن دیگه کویل ارور میاد و با هیچ کویلی دیگه جواب نمیده که مجبور به عوض کردن موسفت و bs170 می شدم و دوباره درست میشد

سه شنبه 11 فروردین1394 - 8:22am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27739 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 572 , 573 , 574 , 575 , 576 , 577 , 578 ... 2774  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali bahman , Google , sahar1348 و 89 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure