انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 5:01am

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 571 , 572 , 573 , 574 , 575 , 576 , 577 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

detector1368 نوشته است:
m.m.s نوشته است:
با تشکر فراوان از آقای امیری @};- @};-
اول شک داشتم ولی الان تقریبا مطمئن شدم که راز ماسفتها ظرفیت خازنی خروجی کم هستش.
البته علاوه بر مقاومت کمتر از 1.
حالا با توجه به یکی بودن ولتاژ قطع دو ماسفت W11NM80,FQA13N80چون ظرفیت خازنیFQA13N80 از W11NM80کمتره.(اولی275پیکو ودومی750پیکو)
پس بایدFQA13N80 بهتر باشه.
حالا نظر دوستان هم مهمه
:YMPEACE: :YMPEACE: :YMPEACE:

با سلام
نه دوسته من w11بهتره.شک نکن

با سلام : اقای detector1368 عزیز فراموش نکن در معادل سازی ترانزیستورها که ماسفت از همین خانواده میباشد ولتاژ و جریان حرف اول را میزنه در ثانی تا سه نشه بازی نشه :D تا تست نشه همانطور که مهندس هم بیان کردند نمیشه نظر قطعی داد. ثالثا ماسفت MDL امتحانشو پس داده پس نمیشه گفت w11 از FQA13N80 (ماسفت MDL) بهتره !!.با تشکر

دوشنبه 10 فروردین1394 - 7:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان یه تجربه از دنیای لوپ
1-می دونیم عبور جریان از سیم باعث ایجاد میدان مغناطیسی می شود. هر چه قدر طول سیم بیشتر شود منجر به ایجاد بردار بزرگنر میدان خواهد شد .یعنی اگر م این میدان ها را باهم جمع کنیم براینداین میدان ها در خط مرکزی لوپ میدان قوی تری خواهد بود.
2-هر چه قدر مساحت لوپ بیشتر باشد .القا مغناطیسی ناشی از برگشت میدان مغناظیسی بیشتر خواهد بود . در واقع مساحت نسبت مستقیم با مقدار القا مغناطیسی دارد.
3-همچنین مقدار القا مغناطیس بستگی مستقیم به ضریب خودالقایی یا همون هانری دارد
با توجه به مطالب بالا من یه لوپ داشتم به قطر 30 و ضریب خودالقایی حدود 360 که نتایج تست هان برای این لوپ :سکه 32 سانت و فیبر 85 سانت و سینی استیل حدود 110 بود . اما دیشب حدود 10 دور به این لوپ سیم اضافه کردم و تعداد دورها را از 30 دور به 40 دور افزایش دادم و نتیجه این شد که قطر بیرون 30 سانت و داخل حذود 25 سانت شد .اما نتایج تست ها برای این لوپ جدید
سکه از 32 سانت به 41 سانت رسید
فیبر از 85 سانت به 96 سانت رسید
سینی استیل از 110 سانت به 132 سانت رسید
.البته من نمیدانم که مقدار خود القایی این لوپ چقدر شده اما حدس می زنم حدود 750 هانری باشد .با توجه به مقدمات بالا و تنظیمات حرفه های مدار مطمین هستم که افزایش تعداد دورها و افزایش هانری بهترین گزینه برای افزایش برد خواهد بود.
در ثاتی جناب اقای amiri6m هم قبلا این گزارش را داده بود و تعداد دورها را 2 برابر کرده بود که نتایج ایشان موجود است و دوستان دوباره بخوانند.
امیدوارم دوستان خودشان تست کنند و نتایج را اینجا بگذارند.
مرسی از همه دوستان.

دوشنبه 10 فروردین1394 - 7:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

talar نوشته است:
دوستان یه تجربه از دنیای لوپ
1-می دونیم عبور جریان از سیم باعث ایجاد میدان مغناطیسی می شود. هر چه قدر طول سیم بیشتر شود منجر به ایجاد بردار بزرگنر میدان خواهد شد .یعنی اگر م این میدان ها را باهم جمع کنیم براینداین میدان ها در خط مرکزی لوپ میدان قوی تری خواهد بود.
2-هر چه قدر مساحت لوپ بیشتر باشد .القا مغناطیسی ناشی از برگشت میدان مغناظیسی بیشتر خواهد بود . در واقع مساحت نسبت مستقیم با مقدار القا مغناطیسی دارد.
3-همچنین مقدار القا مغناطیس بستگی مستقیم به ضریب خودالقایی یا همون هانری دارد
با توجه به مطالب بالا من یه لوپ داشتم به قطر 30 و ضریب خودالقایی حدود 360 که نتایج تست هان برای این لوپ :سکه 32 سانت و فیبر 85 سانت و سینی استیل حدود 110 بود . اما دیشب حدود 10 دور به این لوپ سیم اضافه کردم و تعداد دورها را از 30 دور به 40 دور افزایش دادم و نتیجه این شد که قطر بیرون 30 سانت و داخل حذود 25 سانت شد .اما نتایج تست ها برای این لوپ جدید
سکه از 32 سانت به 41 سانت رسید
فیبر از 85 سانت به 96 سانت رسید
سینی استیل از 110 سانت به 132 سانت رسید
.البته من نمیدانم که مقدار خود القایی این لوپ چقدر شده اما حدس می زنم حدود 750 هانری باشد .با توجه به مقدمات بالا و تنظیمات حرفه های مدار مطمین هستم که افزایش تعداد دورها و افزایش هانری بهترین گزینه برای افزایش برد خواهد بود.
در ثاتی جناب اقای amiri6m هم قبلا این گزارش را داده بود و تعداد دورها را 2 برابر کرده بود که نتایج ایشان موجود است و دوستان دوباره بخوانند.
امیدوارم دوستان خودشان تست کنند و نتایج را اینجا بگذارند.
مرسی از همه دوستان.

دوست عزیز شما لطف کن با فلز زرد تست بگیر
اگه افزایش برد داشت اونوقت میشه در موردش صحبت کرد.
350تا400ظرفیت مناسب برای سنس فلزات نرم هستن که طراح دستگاه در نظر گرفته.
@};- @};-

کسی که نتواند دنیا را بهتر کند پس به چه دردی میخورد

دوشنبه 10 فروردین1394 - 8:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

quester نوشته است:
سلام به همه دوستان . کویل ارور بیچارم کرده . 170 رو عوض کردم نشد .357 عوض کردم نشد میکرو عوض کردم نشد. یه راهنمایی کنین ممنون

سلام
quester جان ظرفیت لوپ شما چقدره؟

اغلب مردم به نیت فهمیدن گوش نمی دهند , آنها گوش میدهند که جواب دهند.

دوشنبه 10 فروردین1394 - 8:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز اقای mms .در مذار های انالوگ به دلیل محدودیت در تنظیم زمان انتگرال گیری و ذیلی خوب مقدار 400در نظر گرفته شده.موضوع خیلی ساذست .هر چه قدر فلز معناطیسی بشه همون مقدار انرژی دریافتی رو به محض قطع میدان خازجی به محیط پس می ده.خوب هر چه قذر میدان خازجی قوی تز انرژی دریافتی هم بیشتز و بالطباع بازتابش این میدان بیشتر
این دیگه ربطی به نوع فلز نداره .

دوشنبه 10 فروردین1394 - 8:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

amiri11 نوشته است:
detector1368 نوشته است:
m.m.s نوشته است:
با تشکر فراوان از آقای امیری @};- @};-
اول شک داشتم ولی الان تقریبا مطمئن شدم که راز ماسفتها ظرفیت خازنی خروجی کم هستش.
البته علاوه بر مقاومت کمتر از 1.
حالا با توجه به یکی بودن ولتاژ قطع دو ماسفت W11NM80,FQA13N80چون ظرفیت خازنیFQA13N80 از W11NM80کمتره.(اولی275پیکو ودومی750پیکو)
پس بایدFQA13N80 بهتر باشه.
حالا نظر دوستان هم مهمه
:YMPEACE: :YMPEACE: :YMPEACE:

با سلام
نه دوسته من w11بهتره.شک نکن

با سلام : اقای detector1368 عزیز فراموش نکن در معادل سازی ترانزیستورها که ماسفت از همین خانواده میباشد ولتاژ و جریان حرف اول را میزنه در ثانی تا سه نشه بازی نشه :D تا تست نشه همانطور که مهندس هم بیان کردند نمیشه نظر قطعی داد. ثالثا ماسفت MDL امتحانشو پس داده پس نمیشه گفت w11 از FQA13N80 (ماسفت MDL) بهتره !!.با تشکر

البته تو تست بیشتر معلوم میشه.ولی به هر حال امپر بالا نیازی نداره.نهایت 12امپر نیازه.پس فاکتورای دیگه مهمترا.این نظر من بود.به هر حال من جفتشو از پایا سفارش میدم.
راستی تقلبی نداره توشون که؟

دوشنبه 10 فروردین1394 - 9:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام، کسی 357 نظامی استفاده کرده؟ چطوریه

دکتر شریعتی گفت : "...هی با خود فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق می ریزیم و وضع مان این است و آن ها در آن سر دنیا ع.رق می خورند و وضع شان آن است. نمی دانم اشکال در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن..."

دوشنبه 10 فروردین1394 - 9:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نظر اساتید در مورد استفاده از ترانزیستور IGBT بجای ماسفت چیه ؟

بعنوان مثال IGBT به شماره IRG4PH50K که مشخصات زیر رو داره:
IGBT UFAST 1200V 45A

نظر دوستان و آقا حمید در مورد این مورد چیه ؟

در ضمن دوستان 2sk2611 رو هم تست کردن؟

دوشنبه 10 فروردین1394 - 9:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

quester نوشته است:
سلام به همه دوستان . کویل ارور بیچارم کرده . 170 رو عوض کردم نشد .357 عوض کردم نشد میکرو عوض کردم نشد. یه راهنمایی کنین ممنون

داداش یه چیزی میگم نه نگو
اون خازن 5 پیکو خودتو عوض کن و یه دونه اس ام دی جاش بزن

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

دوشنبه 10 فروردین1394 - 10:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

archilO نوشته است:
سلام استاد حمید عزیز
مثل اینکه بحث ماسفتها خیلی داغه منم یه شماره(APT10050LVR) ماسفت تو شهرمون پیدا کردم میخوام تستش کنم لطفا ملاحضه کنید که خوبه یا نه
اینم لینکش
http://html.alldatasheet.com/html-pdf/4 ... 50LVR.html

.........................................
archilO عزیز اگر ماسفت APT10050LVR را تست کردی لطفا نتیجه را اعلام بفرمایید. با تشکر فراوان
این ماسفت به احتمال زیاد بعد از ماسفت FQA13N80 باید بیشترین برد را بده !
....................
...........
......
مشخصه دیگری هم در ماسفت باید درنظر گرفته بشه ، مقدار وات ماسفت هم مهمه و بهتره حدودا بین 300 تا 600 وات باشه

آخرین بار توسط amiri11 در سه شنبه 10 فروردین1394 - 12:16am ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 10 فروردین1394 - 11:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 571 , 572 , 573 , 574 , 575 , 576 , 577 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 144 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure