انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 1:58pm

پاسخ به موضوع  [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 568 , 569 , 570 , 571 , 572 , 573 , 574 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

واقعا 15 حتی 20درصد برد بیشتری میده.
ولی با 157 تو بعضی از پهنای پالسها ارور میده.
که با 357فلزی اینطور نیست.
بله آقا مهدی فرمایش شما کاملا صحیحه :YMPEACE:
ضمنا این آی سی رو تو قزوین حامد الکترونیک داره.
اینم تصویرماسفتی که ازش استفاده میکنم @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

کسی که نتواند دنیا را بهتر کند پس به چه دردی میخورد

دوشنبه 10 فروردین1394 - 12:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

قیمت ماسفت w11nm80 که بین 3900 تا 5100 هزار تومنه !!!!! چرا 15 هزار تومن !! خودتان ببینید.
http://www.elevery.com/showpart/1349
http://www.tpelectronic.ir/products.asp ... &q=&page=3

دوشنبه 10 فروردین1394 - 12:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله دوست عزیز اینکه خیلی گرون حساب کرده شکی نیست.قزوینه هاااااا L-) L-)
ولی واقعا ماسفتش اصل ومارک ST هستش و میگفت خرید قبلیه.
من دیروز گرفتم15 امروز فک کنم 20هزار باشه :)) :)) =)) =))

کسی که نتواند دنیا را بهتر کند پس به چه دردی میخورد

دوشنبه 10 فروردین1394 - 12:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقای m.m.s عزیز شوخی می کنی می گویی 15000 هزار :p البته فروشندگان خصوصا شهرستانی ها هر قیمتی دلشون بخواد میفروشند :D تا چند روز دیگه به 50 هزار هم میرسه =))

دوشنبه 10 فروردین1394 - 12:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

reza.1286 نوشته است:
mzzzzzzz نوشته است:
reza.1286 نوشته است:
اونم خوبه! شما باطری ماشینم میتونی استفاده کنی! شرایط خودتو ببین!!
فقط زیر 1 امپر استفاده نکن

آقا رضای عزیز جسارتا شما از 1.3 آمپر استفاده کردی؟دوست عزیزم آقای karajniaz انگار خیلی از 1.3 راضی نبودن.ابعاد و وزن هر چی کوچیکتر باشن برای من بهتره ولی نه در حدی که کارایی مدار رو تحت الشعاع قرار بده.یه جمع بندی کلی میکنید بگید دقیقا از چه ولتاژ و آمپری استفاده کنم؟

من باطری 12 و 6 ولت 2.8 آمپر خشک گرفتم.سنگینه ولی مشکلی نداره.میزارم تو یه کیف میبندم به کمرم.سیم باطریمو یه خورده بلند گرفتم فقط

دوشنبه 10 فروردین1394 - 1:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید سلام .
من باطری مدارمو یک بار با لامپ دشارژ کامل کردم سپس اونو تحت شارژ قرار دادم بعد از یکی دو دقیقه مدارمو روشن کردم که متاسفانه روی ال سی دی گزینه ! ! ! DEMO به نمایش در اومد . سریع با ولت متر ولتاژ باطری رو چک کردم 10 ولت بود. بنظر شما اشکال کجاست ؟ !( بعد از شارژ کامل هم همین کلمه نشون داده میشه )
البته با ی آی سی دیگه مدار مدار مشکلی نداره ( بعد از شارژ باطری )
البته یادمه چند ماه قبل این مشکل برای یکی از کاربران هم پیش اومده بود . اون کاربر شریف مدارشو تا صبح روشن گذاشته بود که صبح میبینه باطری خالی و بعدش با شارژ کامل کلمه DEMO ظاهر میشه .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 10 فروردین1394 - 1:44pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون m.m.s عزیز.
پس تقریبا حدس ما داره ثابت میشه که ولتاژ واقعا تاثیر داره. بر این اساس و طبق تئوری حداکثر تفاوت مسافت 800 ولت نسبت به 500 ولت میتونه 17 درصد برد بیشتر باشه که شما بهش رسیدین! لذا این ماسفت واقعا عالی بنظر میاد. البته در نظر داشته باشین تا حدود 1500 ولت هم ماسفت داریم! اگر سایر مشخصات خوبی هم داشته باشه از نظر تئوری میتونه حتی 40 درصد برد بیشتر نسبت به ماسفت 840 ارائه بده! دوستان علاقه مند میتونن کماکان موضوع رو دنبال کنن. :D
در ضمن در حال حاضر دیگه بنده شکی ندارم که راز برد بالای MDL8500 در چه نکته ای نهفته هست! به اعتقاد من داستان فقط سر همین ماسفت دور میزنه. بخصوص که جناب محمود هم تایید کرده بودن که با تعویض ماسفت اصلی اون دستگاه بردش تقریبا در سطحی معمولی پایین اومد! پس مساله بیشتر سر ماسفت هست و در درجه اول هم ولتاژ نهایی قطع ماسفت اهمیت داره.

دوشنبه 10 فروردین1394 - 1:58pm
مدیر کل
مدیر کل

hoshyar191 عزیز میکروی شما باید مجددا با فیوز بیت ریست تنظیمات پروگرام بشه. حالا یا 500 بار استفاده شما تموم شده و یا فیوز بیت مربوط به ولتاژ BODLEVEL رو درست تنظیم نکرده بودین و لذا حافظه داخلی میکرو در اثر کم و زیاد شدن ولتاژ باطری دارای به هم ریختگی شده که در این نوع میکروها کاملا طبیعی هست و باید حتما اون فیوز بیت که ذکر کردم رو درست تنظیم کنین تا این حالت هرگز پیش نیاد.

دوشنبه 10 فروردین1394 - 2:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خیلی ممنون m.m.s عزیز.
پس تقریبا حدس ما داره ثابت میشه که ولتاژ واقعا تاثیر داره. بر این اساس و طبق تئوری حداکثر تفاوت مسافت 800 ولت نسبت به 500 ولت میتونه 17 درصد برد بیشتر باشه که شما بهش رسیدین! لذا این ماسفت واقعا عالی بنظر میاد. البته در نظر داشته باشین تا حدود 1500 ولت هم ماسفت داریم! اگر سایر مشخصات خوبی هم داشته باشه از نظر تئوری میتونه حتی 40 درصد برد بیشتر نسبت به ماسفت 840 ارائه بده! دوستان علاقه مند میتونن کماکان موضوع رو دنبال کنن. :D
در ضمن در حال حاضر دیگه بنده شکی ندارم که راز برد بالای MDL8500 در چه نکته ای نهفته هست! به اعتقاد من داستان فقط سر همین ماسفت دور میزنه. بخصوص که جناب محمود هم تایید کرده بودن که با تعویض ماسفت اصلی اون دستگاه بردش تقریبا در سطحی معمولی پایین اومد! پس مساله بیشتر سر ماسفت هست و در درجه اول هم ولتاژ نهایی قطع ماسفت اهمیت داره.

ضمن تشکر از جناب کاوشگر به جهت معرفی این نوع ماسفت . مهندس حمید ، پس میتوان امیدوار بود ورژن 1.6 بر اساس این ماسفت نوشته بشه . و شایدم لازم بشه تغییرات سخت افزاری در برنامه کاری قرار بگیره ؟

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 10 فروردین1394 - 2:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس خسته نباشید : شرمنده از میان گشت و گذار در مورد ماسفت های ولتاژ بالا و موجود در بازار از بین انها 8 تا ماسفت پیدا کردم لطفا اگر وقت کردید دیتاشیت انها را بررسی کنید تا خرید های لازم صورت بگیره . همچنین چون تجربه لازم را در این مورد نداشتم ماسفت ولتاژ 1500 که دیگر شرایط لازم را داشته باشه متاسفانه ندیدم ، . اگر لطف کنید چند تا ماسفت را به سلیقه خودتان انتخاب و برای خرید و تست معرفی کنید ممنون میشیم. با تشکر
....................
..............
.........
این هم دیتاشیت ماسفت MDL8500 که 800 ولتیه !! مقاومتش 750 میلی اهمه !!! (FQA13N80_F109)
چرا از همین ماسفت MDL8500 استفاده نکنیم !!! فکر کنم همینو بخریم تست کنیم بهتر جواب بده !!!
به نظرم میاد یا ماسفت MDL یا این شماره IXTX24N100 البته نظر مهندس شرطه

دوشنبه 10 فروردین1394 - 2:52pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27746 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 568 , 569 , 570 , 571 , 572 , 573 , 574 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , mnbvcxzaqwsx و 173 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure