انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 7:09am

پاسخ به موضوع  [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 563 , 564 , 565 , 566 , 567 , 568 , 569 ... 2775  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

محمود عزیز کلا فلز یک تکه وقتی نزدیک به مغزی کابل رابط باشه تاثیر منفی روی سنس میذاره! لذا کابلهایی که فویل دار هستن معمولا هم این مشکل رو دارن که با نزدیک شدن لوپ به خود کابل سنس ضعیف انجام میشه و هم با تکان خوردن کابل بالانس بر هم میخوره! اگر هیچ یک از این دو مشکل وجود نداشته باشه ایراد خاصی نداره.

یکشنبه 8 فروردین1394 - 12:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
سلام و خسته نباشید به یکایک یاران خانواده فلزجو :x
در ابتدا پاسخ سوال جناب محمود عزیز :
آقا محمود جان بنده چه زمانی از کابلی با نام "اشتوتگارت " حرفی زدم؟! والا تا اونجا که خبر دارم اشتوتگارت نام یک شهر صنعتی مهم در کشور آلمان هست که کارخانه های بنز و پورشه در اونجا مستقر هستن! :D ;) (محض مزاح)
اتفاقا بنده اولین کسی بودم که کابل max - japan رو تست و معرفی کردم برادر عزیزم :ymhug:
خدمت دوستان عارضم که دیروز مارو به اسم قبرستون یهودی 400 کیلومتر کشوندن ، اما متاسفانه با قبور نورانی مسلمانان دوران ایلخانی مواجه شدیم ! =))
اما حکمت مسافرت دیروزمون رو دیشب فهمیدم . در منطقه ای باستانی در یک باغ (خشک شده) زمین خیس و بسیار آلوده از ذرات و ریشه درختان و گیاهان مختلف و چمنزار بود .(از همین چمنزار هایی که دوستان اشاره کردن ریششون خاک رو سیاه و آلوده میکنه )!
با تنظیمات پیشفرض و لوپ 60 انکبوتی مدار حتی با گراند 5 هم روی اکثر نقاط زمین ساکت نمیشد!
بعد از کلی ور رفتن با تنظیمات به نتیجه مطلوبی رسیدم که واقعاااا حیرت انگیز بود.
دستگاه دیلی لوپ من رو روی اون زمین 19-20 میشناخت! دقیقا با افزایش دیلی دستی به مقدار +30 و کاهش پهنای پالس به 145-150 و همچنین با تغییرات گزینه های بازه انتگرال گیری + فرکانس البته " متناسب با هم " بنده تونستم روی اون زمین بسیارررر آلوده مخصوصا روی چمنهایی که ریشه شون خاک رو آلوده و سیاه کردند ، به طور کل مدار رو ساکت کنم و به هیچ وجه افت برد آنچنان محسوسی نداشتم! :x
خاطر نشان کنم تناسب مقادیر فرکانس و بازه انتگرال گیری با هم بصورت معکوس و به ضریب 10به2 واحد هست!
بدین معنا که هر 10 واحد که فرکانس رو کم میکنید ، باید 2 واحد بازه انتگرال گیری رو افزایش بدین .
البته نکته ای که وجود داره این هست که باید فرکانس و درمحیط کار خودتون و با توجه به ساکت بودن مدار تنظیم کنید و در این 10 واحد برای تنظیم و تطبیق با مقدار بازه انتگرال گیری، عدد فرکانسی رو گرد کنید!
(مثال: مبنای تنظیم فرکانس بصورت 10 واحدی هست ، یعنی مثلا 10و20و30و40و... ، مثلا بین 30 تا 40 اگر تا 35 شد 30 در نظر بگیرید و اگر35 تا 40 شد 40 در نظر بگیرید و طبق اون مقدار بازه انتگرال گیری رو افزایش یا کاهش بدید) .
مبنای شروع مقدار این دو گزینه برای تطابق با محیط جستجو ، مقادیر پیشفرض درنظر گرفته شده در مدار هست ، یعنی : فرکانس 201 و بازه انتگرال گیری 42 !
آخرین نکته : اگر مقدار بازه انتگرال گیری رو از 56 بالاتر قرار دادید ، به ازای هر 4 واحد ، 5 واحد مقدار پهنای پالس رو کمتر کنید ! در اینصورت دیلی دستی هم اگر تا 10 کاهش پیدا کنه مشکلی پیش نمیاد و شاید بهتر هم باشه ;)

بهترین تنظیماتی که بنده روی اینگونه خاک های خیس و آلوده بهش رسیدم و مدار بیشترین برد و ثبات رو داشت :

فرکانس 171 ، بازه انتگرال گیری 48 ، پهنای پالس 150 ، گراند 3 ، دیلی دستی +30 ( اتوماتیک 19 ) ، اسپید 4

فیبر مسی 15*20 رو با خودم برده بودم برای تست ، قبلا با تنظیمات پیشفرض از حدود 160سانتی متری سنس کامل داشتم (درجه سنس 18-19) ، با این تنظیمات و درجه سنس 16 در زیر همین مدل خاک ، در عمق 135-140 سانتی متری سنس تقریبا کامل بود ، بصورتی که میشد تشخیص داد که فلز هست .

امیدوارم مهندس حمید عزیز و سایر دوستان نظرشون رو در رابطه با عرایض بنده بفرمایند ، تا دوستان هم بتونن نهایت استفاده رو ببرن انشاالله .
دیشب تو سرمای -4 درجه بیشتر از 3 ساعت انواع مختلف تست هارو گرفتم تا به این نکات تونستم دست پیدا کنم. سینوزیتم عود کرد و یحتمل یک هفته ای زمین گیر هستم ، حداقل امیدوارم نتایجش به کار دوستان عزیزم بیاد :ymhug:

ببخشید که طولانی شد - پاینده و سلامت باشید @};-

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

یکشنبه 9 فروردین1394 - 4:46am
مدیر سایت
مدیر سایت

با سپاس فراوان از شما برادر عزیز که بسیار مطالب خوبی رو عنوان فرمودید که میتونه برای همه عزیزان مفید باشه ، مخصوصاً اینکه فیبر مسی 20در15 شمارو که فلز جدید محسوسب میشه در زیر خاک در عمق 135 الی 140 سانتی سنس کردید که یک موفقیت خیلی خوب محسوب میشه که فلزی دفینه شده با این ابعاد رو باید تا 2/5 متر سنس کنه ، خبر خوبی بود تشکر میکنم از زحمتی که متحمل شدید :ymapplause:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 9 فروردین1394 - 9:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
amiri11 نوشته است:
سلام مهندس خسته نباشید : این ماسفت 1000 ولتی چطوره APT10050LVR سرچ می کردم اتفاقی دیدم در ماینر هم ازش استفاده شده مثل اینکه ازش راضی بودند.این هم دیتاشیت

ممنون.
این هم ماسفت خوبی بنظر میرسه ولی بغیر از مساله ولتاژ ؛ سایر فاکتورها بخصوص ظرفیتهای خازنیش به خوبی قبلی نیست. بهرحال حرف آخر رو تست کردن میزنه. بفرض مشکلساز نبودن سایر فاکتورها ؛ بواسطه ولتاژ 1000 نسبت به 800 ممکنه 5 درصد برد بیشتری بدست بیاد!

سپاس مهندس @};- : ما که باید کرایه پستی بدیم :D پس چه بهتر دو سه نوع ماسفت ولتاژ بالا که به درد مدار می خوره بگیریم و همه را تست کنیم. دوستان اگر شماره های ولتاژ بالا که به درد اینگونه مدارات می خوره سراغ دارند معرفی کنند. با تشکر
مهندس عزیز با توجه به نمودار ظرفیت خازنی موجود در دیتاشیت مثل اینکه در ولتاژ های پایین ظرفیت خازنی بالاست ولی در ولتاژ های بالا به شدت ظرفیت خازنی کم میشه . مبنای ولتاژ را در نمودار باید چند ولت در نظر بگیریم؟
با تشکر مجدد

یکشنبه 9 فروردین1394 - 9:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
با سپاس فراوان از شما برادر عزیز که بسیار مطالب خوبی رو عنوان فرمودید که میتونه برای همه عزیزان مفید باشه ، مخصوصاً اینکه فیبر مسی 20در15 شمارو که فلز جدید محسوسب میشه در زیر خاک در عمق 135 الی 140 سانتی سنس کردید که یک موفقیت خیلی خوب محسوب میشه که فلزی دفینه شده با این ابعاد رو باید تا 2/5 متر سنس کنه ، خبر خوبی بود تشکر میکنم از زحمتی که متحمل شدید :ymapplause:

ممنونم جناب مهدی عزیز ، نظر لطف شما نسبت به بنده هست.هیچ کاری جز وظیفه نکردم :x
این رو هم در نظر بگیرید این عمق سنس ، با لوپ 60 انکبوتی و حساسیت 16 " در بدترین شرایط ممکن خاک و زمین " هست!
البته به جرات میتونم بگم هیچ مداری به هیچ وجه نمیتونه در شرایط مشابه خاک مذکور و سایز لوپ ، حتی 60% از بردی که با این مدار به دست اومد رو ، کسب کنه !
و این برمیگرده به تنظیمات گسترده ای که در مدار قرار داره و فقط و فقط نبوغ والای مهندس حمید عزیز رو میرسونه :-*
پاینده باشید @};-

Ancient (ره)

یکشنبه 9 فروردین1394 - 11:17am
مدیر سایت
مدیر سایت

اگر همکاری دوستان خیلی بهتر و دقیق تر انجام بشه در مورد اعلام تست های زیر خاک ، همه شاید نبوغ های بیشتر و بهتری از مهندس حمید خواهیم بود

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 9 فروردین1394 - 11:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام. حميدجان ممنونم بابت توجّه، جواب و توضيح مفيدت.

Ancient جان ( يا همون قديمي خودمون :D البته اگر اجازه بدي دوست قديمي خطابت كنم ;) ) خيلي خيلي ممنون بابت اشتراك گذاري تجاربت كه خيلي ارزشمندن. ايكاش ميشد در شرايط مشابه لوپ بزرگ (1متر به بالا) هم تست كني. ممكنه كه اين فرمول براي لوپاي بزرگ كلاً جواب نده يا خيلي فرق كنه نميدونم نظر حميد جون چيه. آخه بنده خودم عاشق لوپاي بزرگم :D مخصوصاً 2 در 2 كه سيستما با يك ثبات ديگه اي كار ميكنن. الآنم يه لوپ 2 متري نسبتاً مناسب آماده كردمو مترصّد فرصتي مناسبم( چه آبو هوايي چه زماني) كه ببرم براي تستهاي جانانه ولي گفتم قبلش اگر بهترين لوپو كسي ساخته اون رو هم بسازم وهمراه داشته باشه.
ايشالله وضعيت به گونه اي بشه برات كه بري همون اشتوتگارت. :D درسته حق با شماست. كار شما نبوده. الآن كه سرچ زدم پيدا كردم. اون كابل رو هم آقاي Kurosh اشاره دادن وعين نوشته هاشون اين بوده
:

"برای ساخت لوپ 1*1 خیلی جستجو کردم تا در نهایت کابل 1*12 آلمانی لپ اشتوتکارت پیدا کردم با برش اون و کم کردن 2 رشته (1*10)به اندوکتانس 427 و اهم 0.62 رسیدم و کابل رابط هم از کابل دوربینهای مدار بسته کواکسیال زیمنس آلمانی با شیلد آلومینیومی گرفتم، دیلی اتوماتیک هم 18 شد که نتیجه تست روی زمین فوق العاده بود با حساسیت 15 و دیلی10+ فرکانس201 , پهنای پالس 160 انتگرال 42 گراند خاموش اسپید 4 یک سینی استیل 50 سانتی رو توی 3 متر میزد با بوق فوق العاده قوی البته چون لوپ روی زمین بود قد دوستمون که بسیار هم قد بلند بود نرسید بالاترو تست کنیم ولی فکر کنم تا حداقل 3.5 هم میگرفت.
کابل لپ اشتوتکارت آلمانی رو من توی لاله زار تهران از کابل فروشیهایی که کابلهای تیکه خارجی دارن تهیه کردم البته 1*10 میخواستم چون موجود نداشتن مجبور شدم 1*12 بگیرم و خیلی هم گرون هست مغازه هایی که متری میفروختن متری 18000 تومن میدادن ولی یه فروشگاه بود که یک تیکه 8.5 متری داشت متری 10000 تومن حساب کرد."

آقا كوروش لطفاً راهنمايي بفرماييد.

راستي دوستان؛ چرا اصلاً در سرويسهاي تايپيم رنگ فونت ندارم؟؟!! :-? چگونه رنگ نوشته هاتونو تغيير ميدين؟

یکشنبه 9 فروردین1394 - 11:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:

Ancient جان ( يا همون قديمي خودمون :D البته اگر اجازه بدي دوست قديمي خطابت كنم ;)

راستی این قضیه چیه که دوستان در هر دوره که مدار جدیدی رو میشه پوست اندازی میکنن با شکل شمایل جدید به میدون میان :)) ؟؟؟ فقط تعداد انگشت شماری از این قاعده مستثنی هستند.

یکشنبه 9 فروردین1394 - 1:29pm
مدیر کل
مدیر کل

Ancient عزیز خسته نباشین. ایشالا کسالت حاصل از این کاوش سریع تر برطرف بشه! :D
نتیجه ای که گرفتین در مجموع خوب بوده و رسیدن به تنظیماتی که در شرایط سخت واقعا جوابگو باشن از نظر من بسیار ارزشمند هست. لذا از دوستان هم خواهش میکنم این نوع نتایج رو با دقت زیادی مورد توجه قرار بدن.
در خصوص نکته اول که فرمودین حتی با گراند 5 هم در ابتدا مشکل داشت باید عرض کنم در شرایط سخت باید گراند رو 1 بذارین نه 5 ! گراند 5 برای موقعی هست که با زمین بهتری مواجه هستین و میخواین برد بهتری هم داشته باشین. وگرنه برای زمینهایی که متر به متر شرایط خاک عوض میشه بهتره از گراند کمتر استفاده کنین.
نکته بعدی که بنظر من اصل داستانه تنظیم دیلی هست. در واقع در شرایط بد زمین میشه با تنظیم دیلی بالاتر از 20 ثبات خیلی خوبی بدست اورد.
در مورد ارتباط بین فرکانس و بازه انتگرال هم از نظر من رابطه مشخصی وجود نداره! اگر چنین ارتباطی هم باشه جنبه تجربی داشته و در صورت اثبات مطلب جالب و قابل توجهی هست.

یکشنبه 9 فروردین1394 - 1:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali222 نوشته است:
mahmood51 نوشته است:

Ancient جان ( يا همون قديمي خودمون :D البته اگر اجازه بدي دوست قديمي خطابت كنم ;)

راستی این قضیه چیه که دوستان در هر دوره که مدار جدیدی رو میشه پوست اندازی میکنن با شکل شمایل جدید به میدون میان :)) ؟؟؟ فقط تعداد انگشت شماری از این قاعده مستثنی هستند.

باسلام
واقعا خسته نباشید دوست عزیز ! :D
واژه Ancient به معنی " باستانی - قدیمی - کهن " هست .به همین دلیل جناب محمود به بنده لطف داشتن و بنده رو دوست قدیمی خطاب کردن ، یکم دقت کنید متوجه میشید ایشون فارسی رو پاس داشتن و بجای لغت بیگانه از مترادف فارسی اون استفاده کردن ! نه اینکه بنده رو از قبل بشناسن! ;;)
باید به عرضتون برسونم بنده طی این 20 ماهی که عضو انجمن گهربار فلزجو بودم ، فقط و فقط همین یک شناسه کاربری رو داشتم و تا حالا با اکانت دیگری لاگین نشدم! :-?
لطف کنید اینقدر زود و سطحی قضاوت نکنید برادر عزیز
پاینده باشید @};-

Ancient (ره)

آخرین بار توسط Ancient در یکشنبه 9 فروردین1394 - 2:22pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 9 فروردین1394 - 1:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27743 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 563 , 564 , 565 , 566 , 567 , 568 , 569 ... 2775  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 187 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure